Şimdi Ara

Maketçilik (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.629
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    son zamanlarda lego'ya sardım o yüzden bayadır yeni maket yapmadım.. arkadaşların çalışmalarını bekliyoruz
  • Bugün a-10a thunderbolt ile bir uçak maketi daha almayı düşünüyorum.Yaptığım gibi resimlerini atacağım.
  • bende maalesef haaalaa daha bitiremedim f-15i tek noksan kalan yeri gövdenin üzerindeki kanatların boyası onun dışında bitti aslında ama dersten vakit ayıramıyorum bayramdan önce bitirmeye çalışacağım
  • Fatih.61 kullanıcısına yanıt
    ben onu 1 günde bitirmiştim ama dersler daha önemli, maket her zaman yapılır
  • bendeki f-15 revellin değil kamuflajı filan var. ilk kez kamuflaj üzerine çok yoğunlaştım, güzel olsun diye 2-3 kez bazı yerleri baştan boyadım. o boyası eksik dediğim yeride ters boyamışım ondan bitiremedim benim uçak alttakine benziyor. hatta ince detayları bu kadar belirgin olmasada geri kalan yerleri hemen hemen aynı. en büyük farkıda kamuflaj deseni oluşturuyor. bu adam muhtemelen airbrush ve maskeler ile simetrik güzel bir görüntü elde etmiş, bende ise göz kararı, Allah ne verdiyse artık

Maketçilik

• şuanki durumu bu. biraz daha iyi gözüküyor gerçekte ama telefondan çektiğimden anca bu kadar oldu bitince adam akıllı makineden çekerim
     Maketçilik

• guzel gidiyor
  • çok uğraştım bunla güzel olsun diye anca bu kadar o kadar uğraşmama rağmen gideremediğim kusurlar oldu. gerçi bunların temel nedeni kalıp hataları. mesela bu resimde pek net değil ama arkadaki koyu gri motor parçalarını oraya tam oturtamadım. parçaları törpülememe rağmen yinede ikisi bir sığmadı. özellikle alttan bakınca boşluk gözüküyor belirgin bir şekilde. ayrıca kokpitte aynı şekilde yerine güzel oturmadı. revellde en azından törpüleyince filan yerine oturuyordu kokpit içi detayının olmamasını saymıyorum bile

• Fatih.61 kullanıcısına yanıt
    markası ne maketin?
  • academy-a
    aslında bunun büyük boyutlu maketleri daha iyi fakat küçük ölçeklilere aynı ilgiyi göstermiyorlar anlaşılan. tabii adamlarada hak vermek lazım çünkü diğer markalarla aralarında ciddi bir fiyat farkı var. bu maketlerden sonra ciddi anlamda revellin aldığı her kuruşu hakkettiğini söyleyebilirim
  • Arkadaşalr yeni aldım Set 30 TL lik revell İlk dekalim Suda 20 sn tutum çıkardım sonra şeffafınıda çıkarıdm eridi dekalim parçalandı ? nasıl yaparım bu işi
  • elinizle yaptıysanız belki ondan olabilir onun dışında decali katlamadığınız sürece biraz zor kopuyor. decali ıslatma ve makete yapıştırma işlemlerinin hepsini mümkün olduğunca ıslak ve ince fırçayla yaparsanız daha rahat olur. decalin yokluğu farkedilmezse sıkıntı yok, sizden başkası zor anlar
  • Evet elimle yaptım.Görünmesi imkansız sayılır kokpitte ufak bir parçadaydı, Cımbızla yapsam olurmu birdakine ? Ve ilk maketim gerçekten küçük parçalar zorluyor adamı
  • benimde ilk decalim kokpit içiydi ve cinnet geçirmek üzereydim en sonunda bütün hıncımı kokpit decallerini parçalayarak çıkardım ince uçlu fırça yardımıyla decali alır ve yapıştırırsanız çok daha kolay ve hatta eğlenceli olduğunu görebilirsiniz. en sonunda da bir kulak çubuğuyla üzerinden geçin ki arada kalan su da dışarı çıksın. böylece decalin yerinden çıkması çok zorlaşır. decallerle ilgili konuşmalarımız mevcuttu eski yazılara bakmanız faydalı olabilir.
  • kokpit içi dekallerle boşuna uğraşmayın:
    1. si küçük olduğu için tam yapışmıyor
    2. si küçük olduğu için zaten gözükmüyor

yani siz o kadar kafayı yiyorsunuz ama sonuç herhalukarda sıfır

o bakımdan o kısmı atlayın, içini ve koltukları boyayın yeter
  • kendi çektiğim resim değil, internetten buldum.. şu an bu tırı yapmakla meşgulüm :) bunun zevkide çok başka

Maketçilik
  • Arkadaşlar Yardımlarınız için teşekkürler güzel bir şekilde bitirebilirsem koyucam resmi

@Wolf-eye Güzele benziyor legoda, nasıl lego yapımı?Lego alıp internetten yapımlarına bakarakmı yapıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 30 Eylül 2013; 22:14:58 >
  • kokpit içinin aslında ne kadar önemsiz olduğunu kokpit camını yapıştırınca farkettim

bu kamyonda normal maket gibimi yoksa lego parçalarında mı yapılıyor? bunun boyası varmı, parçaların orjinalleri öyleymiş gibi duruyor. ben bunu legolardan yaparım ya sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih.61 -- 30 Eylül 2013; 22:31:13 >
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    bunun markası kre-o.. lego olsaydı en az 3 kat daha pahalı olurdu 120TL ye aldım bunu.. plastiğide gayet kaliteli, ben memnunum.. içinden yapımını anlatan kitapçık çıkıyor. bi transformers hastası olarak bende 4 tane var: optimus prime, star scream, prowl, mirage.. hepsinin içinden kitapçığı çıkıyor, kitapçıkta hem robot hem araç yapımını adım adım gösteriyor.. optimus prime 2 kitap çünkü çok fazla parça var.. tırı yapmam saatler aldı.. ama hem robot hem araç hali çok başarılı.. starscream'de öyle.. kreo transformers diye aratabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 30 Eylül 2013; 22:37:08 >
  • legonun aynısı.. elinde parçaların varsa tabiki yaparsın ama çok fazla parça var.. birde tabi renklerin birbirine uyumu önemli..
    ama optimusu robot olarak yaptığında çok güzel oluyor.. çizgi filmden çok film figürü tarzında tasarlamışlar.. star screamle yanyana çok güzel duruyor

bu linkte bazı resimler var.. tır halinde, hemen egzosların arkasındaki bölüm çıkıp bilgisayar kontrol merkezine dönüşüyor.. kokpitte koltuk, direksiyon, viteste mevcut.. 2 tane yarış motoruda var

şunu söyliyim, robot araç dönüşümü olmuyor.. yani robot yaptın, araca dönüştürmek için bozup tekrar yapman lazım.. bazıları bunu bir problem olarak yazmışlar yorumlarda fakat dönüşebilseydi bu kadar ayrıntı olmazdı.. işin güzel kısmı burda zaten, tekrar tekrar yapıyorsun ve kendin istediğin gibi detayları değiştirebiliyorsun

http://tilallaremine.wordpress.com/2011/08/11/kre-o-optimus-prime/

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.