Şimdi Ara

Makedonya/Üsküp'te yaşıyorum soruları alayım. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
20
Favori
37.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shakircan

Bende baba tarafindan arnavutum. Annem cerkez. 3 sene once annem babam ve kiz kardesim araba ile dogu avrupayi gezdiler. En cokta ohridte kaldilar cok begendiler, cok sevdiler. Bir suru dost edinmisler. Bende esimle gelmek istiyorum. Insanlari sicak sevecen. Fiyatlar uygunmus. Var mi tatil tavsiyeniz? Kalinacak yerler rota falan?

hocam ohrid harikadır. üskup'e 2,5 saat mesafededir. muazzam bir yerdir fiyatlar çok uygundur.ohrid'te kaldıktan sonra da üsküup'e uğramanızı tavsiye ederim. her hangi bir şeye ihtiyacınız olursa istediğiniz zaman burdan ya da özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
  • Kaç donya yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aftih

Hocam oraya ailem ile gelip yerlesmem mumkun mu? Oturma ve calisma izni yada vatandaslik vs nasil aliniyor? Belli bir yatirim karsiligi bu izinler verilebiliyor mu bilginiz var mi?

ayrıntıları birazdan anlatacağım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihathalitt

quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Bende baba tarafindan arnavutum. Annem cerkez. 3 sene once annem babam ve kiz kardesim araba ile dogu avrupayi gezdiler. En cokta ohridte kaldilar cok begendiler, cok sevdiler. Bir suru dost edinmisler. Bende esimle gelmek istiyorum. Insanlari sicak sevecen. Fiyatlar uygunmus. Var mi tatil tavsiyeniz? Kalinacak yerler rota falan?

hocam ohrid harikadır. üskup'e 2,5 saat mesafededir. muazzam bir yerdir fiyatlar çok uygundur.ohrid'te kaldıktan sonra da üsküup'e uğramanızı tavsiye ederim. her hangi bir şeye ihtiyacınız olursa istediğiniz zaman burdan ya da özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam görüşürüz o zaman

• Gezmeye hangi aylar gelelim hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihathalitt

quote:

Orijinalden alıntı: bazarov0734

şu konuda bahsettiğim gibi kadınlarla mı dolu orası

https://forum.donanimhaber.com/m_118043273/tm.htm

nekadar boş kadın gördüysem. koca adayı kovalayan nkadın gördüysem o ülkeden çıkıyor. tamam rusya bulgaristan vs buralardan da çıkıyor ama en azından onlar güzel. bunlar çirkin bi de. sebebi neydi ki ?

yanlışınız var :") makedon kızları balkanlardakk en güzel kızlardır.

bir gelip görseniz yorumlarınızı merak ediyorum :")

valla bi kaç tanesini gördüm
    çirkini de var, geneli güzel
    ama çok aşırı iticiler. ucuz hatun imajı çizdiler bende

• quote:

Orijinalden alıntı: tur1st

Gezmeye hangi aylar gelelim hocam?

Mayıs :") Bahar'da harika oluyor buralar.

Ohrid'e de gidecekseniz haziran'da gelin ikisine gidin :")

Gerçi buralar her mevsim güzel o ayrı
  • -Balkanların en iyi ülkesi yani f/p olarak hangisini ençok tercih ederdiniz objektif olarak bakarsanız? Bosna hersek daha iyi olabilirmi

- Sırbıstan belgrad hakkında neler biliyorsunuz iyimidir.
  • Dubrovnik.

Kaldı ki bu şehir balkanların değil tüm dünyanın en güzel yeri. Hiçbir yere değişmem. Inanılmaz bir yer. Görmeden ölmeyin.

Ama çok pahalı bir yerdir, uyarımda bulunayım.

Belgrad çok güzel bir yerdir. Şehirde ilk bir saat gözlerinize inanamayacaksınız bu kızlar gerçek mi diye. Ciddiyim. Sırbistan'ı görmeyi tavsiye ederim. Türk restoranı vardır. Harika türk yemekleri vardır merkezinde.
  • Hocam bende Slovenya'da yaşadım orada da çok Makedon Türk'ü vardı.Özellikle dönercilerde vs çalışıyorlardı ve hafif aksanlı bir Türkçe konuşuyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 2 Aralık 2016; 23:18:47 >
  • riaz kullanıcısına yanıt
    Slovenya nasıl hocam hakkında baya iyi şeyler duydum ülkede ingilizce konuşulurmu rahat. özellikle Ljubljana kentini baya bi sevdim gitmek isterim. İmkanlar olursada hatta yerleşip iş yapmakda isterim.
  • Hocam orada pompacılık yada mc Donalds, Burger King gibi bir yerde sigortalı iş bulabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensr53

Slovenya nasıl hocam hakkında baya iyi şeyler duydum ülkede ingilizce konuşulurmu rahat. özellikle Ljubljana kentini baya bi sevdim gitmek isterim. İmkanlar olursada hatta yerleşip iş yapmakda isterim.

Slovenya çok güzel bir ülke genelde Erasmus ile gelen az sayıda Türk görebilirsin.Ülkede az Türk yaşıyor bunların bir kısmı dönerci bir kısmı fabrikalarda çalışıyordu.İş imkanının geniş olduğu bir yer değil bence fakat doğası mükemmel.Bende ilerde tekrar gidip yerleşmeyi düşünüyorum Avrupa'da baya yer gezdim ama Slovenya başka bir ülke benim için.
  • Hocam bu arnavut acıbademi miydi neydi, Makedonya'da satılıyor mu ? Hani arasında kaymak falan var.
  • riaz kullanıcısına yanıt
    sadece ingilizce bilerek gitsek bir sıkıntı olurmu? İnsanları nasıldır kolayca iletişim kurabilirmiyiz
  • quote:

sadece ingilizce bilerek gitsek bir sıkıntı olurmu? İnsanları nasıldır kolayca iletişim kurabilirmiyiz

İngilizce konuşarak Ljubljana'da problem yaşamazsın ama daha küçük kasabalarda veya yaşlı insanlarla konuşurken yaşayabilirsin.Slovence çok zor bir dil değil, Türkçe ile baya ortak kelime var.
  • Bosnaya gittinmi hocam.Saraybosna nasıldır?
  • quote:

ljubljana gerçekten harika bir yer. halkın büyük çoğunluğu ingilizce bilir.. burada doğmasaydım cidden orada yaşayabilirdim. cidden çok klas yer, bayılıyorum.

arada gidip gezdiğim şehir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihathalitt -- 3 Aralık 2016; 20:24:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sturmbannführer

Bosnaya gittinmi hocam.Saraybosna nasıldır?

saraybosna'ya aşığım hocam. senede muhakkak 4-5 kere giderim. muazzam bir yer. bir boşnak börekleri var cidden burda börek yedikten sonra şimdiye kadar yediklerinizi börek olarak saymayacaksınız. muhakkak gidin görün.
    zaten kızlarına diyecek laf yok. bence en iyileri. dünyada rakipleri yoktur.
  • Cihathalitt kullanıcısına yanıt
    Hocam Erasmusla gitmeyi planlıyorum.4 ay geçermi sence? Sıkılırmıyım,hayat pahalımıdır bilgin varmı? Bu ülkeye çok fazla insan gitmediği için bilgi çok kısıtlı ve sınırlı.Herkes Polonyacı olmuş :D
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.