Şimdi Ara

Mahkemeye verilirse ceza alır mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, yaklaşık 2 ay önce bir internet sitesi üzerinden belli bir kitleyi aşağılayacak bir yazı yazdım ardından pişman oldum sildim. bir kullanıcı da beni mahkemeye vereceğini söyledi. Eğer bu olay yargıya taşınırsa ceza alır mıyım? Mahkemede pişmanlığımı dile getirsem hiç ceza almama veya sadece para cezası alma gibi bir durum söz konusu olur mu?(şu an o yazıyı yazdığım için çok pişmanım).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hakaret olarak nitelendirilebilecek bir söylem var mıydı? Varsa hakaret davası açılabilir.

2 yıldan az verilen cezalar para cezasına çevriliyor diye biliyorum.

• Eşcinselleri küçük düşürecek bir şey yazdım. İçinde argo kelime de bulunduran.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 spartalı kullanıcısına yanıt

Sildiysen ortada suç yoktur :) Hiçbişey olmaz :)

• Sildiysen suç yoktur diye bir mantık yok. Silmen bir şey ifade etmiyor.

Hakaret davalarının cezaları 3 aydan 2 yıla kadar veriliyor. Mahkemelik olunsa bile sicilin temiz ise para cezasına çevrilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satoshi. -- 13 Nisan 2023; 23:16:10 >
  • 300 spartalı kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen para cezası alırsın.Hiçbir mahkeme kolay kolay küfür ve hakaretten hapis cezası vermez.Ülkede her hakaret edeni her küfür edeni hapse atmaya kalksalar birtane adam kalmaz.Darp etmeye bile vermiyorlar çok basit yaralamaysa.Ama bu durum umarım değişir birgün 1 haftalıkda olsa insanlara hapis cezası verilsinki akılları başlarına gelsin 1 hafta yattmı içerde ben ne yaptım der birdaha yapmaz.Ülkemizdeki hakimlerin bu olayları yüzünden insanlar yobazlığı sıradan hale getirdi bu durum kesinlikle değiştirilmeli.O cezaevi 1 hafta değil 1 gün bile adam eder insanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut291 -- 13 Nisan 2023; 23:32:9 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.