Şimdi Ara

Mahkemelik olduğu çalışanlarından, Nusret hakkında yeni iddialar! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
3
Favori
23.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ve sonra o garsonlar açlıktan öldü ....
  • Bu kadar zengin adamın bahşişle uğraşacağını sanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotoyu gordukce bir gulme durumu hasil oldu.Gunlerdir teledunya da baba serisi veriliyor.Oradaki figuranlara benzer kiyafet, poz.....

• Bana Haftalık 2000 Dolar versin...

Dur lan ne diyeceğimi unuttum.

Cümlenin devamı kötü kötü yerlere geldi
  • Evli çocuklu aile için newyork geçinmesi zor pahalı bir yermiş. Ama Bekar adam için vergiler düşünce ayda 5500$ iyi para kira sağlık sigortası internet telefon arabanın vergisi taksiti falan derken normal bir şekilde geçinir ne sıkışır ne de zengin olur... tabi ki bize göre yine de çok daha yüksek standartta yaşar.
  • 2000$
    6 ile carpmamak için kendimi zor tutuyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allahın barzosu, tipten hareketlerden belli zaten karakteri.
    Sen git o kadar ünlü ol, karakterini bir adım ileriye taşıyama.

Vizyonsuzluğun bu kadarı. Göya garsonların bahşişlere çöküp kar etti. Şimdi hem 230.000 USD ödeyecek hemde itibari zedelenecek.
  • Ozurlu gibi her ortamda gozluk takmasindan belliydi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanal d de suan garson konusuyor
  • Arkadaş Nusret'in arkasında kimler olduğu zaten belli, nasıl bir yapıda da olduğu belli. İyi veya kötü. Ama şu gerçek ki Türkiye'den bir MARKA çıktı.Bunu kimse inkar etmesin. İş sözleşmesinin dışında hareket ediyorsa da cezasını çeker. 250bin $ bir para değil zaten öder çalışanlarda hakkı olduğunu düşünüyorsa o parayı gönül rahatlığıyla yerler olur biter. Gelip burada orada duyar kasmak gereksiz. Çalışırsan çalış iş beğenmemezlik yapma.
  • Sonradan görme insanlar hep aç gözlü oluyorlar daha çok para derdine düşüyor. İşçilere hakkını vermiyor. Adamların bahşişinden çalacak hale gelmiş. Kazandığı paranın hayali için bile yaşayan bir çok insan varken o emekçinin hakkından çalarak daha da kazanma hırsına düşmüş Allah gözünü doyursun ne diyelim.
  • antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Ben sana neler yapabildiğini sormadım ki. Oradakilerin yapamadığı burada yapabildiğin fark yaratan ne var diye sordum. Çokta mantıklı bir soru çünkü arada bir fark olduğunu sen söyledin.

Ben saldırmıyorum ama sen altı dolu olmayan propaganda yapıyorsun. Sanki bu ülkede bizde yaşamıyoruz.Şurada bir ingilizin, almanın bizim yapıp onların yapamadığı birşey yok. Suriyelinin bile senden farkı ne cebindeki kimlikten başka? O kimlik sana bir sürü külfet yüklerken onlarda böyle bir yük yok. Ben surilerin içindeyim çalışıyorlar, yardım alıyorlar, prim ödemeden hastaneye gidiyorlar, ticarete giriyorlar. Neyi eksik? Herşey serbest. Bizim millet zamanında ekmeğinin peşinde para kazanmak için gitmiş avrupaya, zaman geçmiş vatandaşlık bile almışlar oraya ait olmuşlar burada kalsalardı az maaşa nereye varacaklardı ki? Oraların standartlarına alışan burayı beğenmiyor. Şu an türkiyede asgari ücret alan adam tanzanya gibi bir ülkeye hızlı tren inşaatına çalışmaya gidiyor 2 sene asgarinin 6 katı para veriyorlar diye. Sorunca asgari ücretle 42 yaşına kadar neyim oldu ki diyor. Haklı.

• kötü adama iyi geceler deyin.
  • Nusret niye ergenlerle çalışıyorsun iddialara bak

• Nusretin yanında çalışan iki arkadaşım var ikisi de eski çalışan. Eskiden turkish docoda çalışıyorlardi işten çıkınca Nusret hemen kendilerini işe aldı. Biri Dubai diğeri abd'de çalıştı. Dubai şartları çok daha kötü. Oradaki mekanlar standart düzen kullanıyor zaten. Allah sabır versin hepsine

• tabi her yer türkiyemiz gibi değil.şeffaf ve saygılı olma durumları var.işçi köle değil.

dava açıp hakkını arayanları tebrik ederim.oradaki işçiye ve insana verilen değeri ve adaleti ülkemizde de görmek isterim.

orada 8 bin dolar az para değil,gelsin burada 2 bin tl'ye çalışsın muhabbeti de ancak sığ düşünce biçiminin ifade şeklidir bana göre.

normal bir işveren nasıl ki işçisine verdiği maaşın karşılığını tam almak isterse normal bir işçi de emeğinin tam karşılığını almak ister.iş hayatını kölelik düzeniyle karıştırmamak lazım.çünkü teorik olarak kimse köle değil artık.
  • muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Amerikada işçinin değeri moktur istediğin zaman tekmeleyip atılır sendikalar yasaktır.

milet yaşamak için asgari ücretin altında 3 tane farklı işte çalışır
    Avrupa ile karıştırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 13 Kasım 2019; 14:38:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Amerikada işçinin değeri moktur istediğin zaman tekmeleyip atılır sendikalar yasaktır.

milet yaşamak için asgari ücretin altında 3 tane farklı işte çalışır
    Avrupa ile karıştırmayın.
    eyvallah dostum.

kısaca kimse kimseyi zorla çalıştırmıyor.

teorik olarak isteyen herkes, istediği yerde ve istediği ülkede yaşayabilir ve çalışabilir.çeşitli yasal prosedürler çerçevesinde tabiki.

madem 3 farklı işte çalışıp çok az gelir elde ediyor yaşamasın orada ya da çalışmasın.tercih meselesidir bu işler.tercihi oysa saygı duymak düşer bize.

ancak bahsettiğiniz olaylar işçilerin haklarına gasp etmeyi meşrulaştıramaz.

amerigada sistem öyledir,avrupada böyle,afrikada şöyle.yasal kanun neyse odur.

x bir yerde kölelik kanunu varsa ancak ve ancak bu durum orada yaşayan vatandaşları bağlar.elbette bu durum insan olarak benim köleliği kabul ettiğim ve benimsediğim anlamına gelmez.

• Türk patronlarının hepsi böyle değilmi aga?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jungian_Shadow

2000 dolar amerikada da büyük bir mebla ki.

Ben 450-500 alıyordum Amerikada çalışırken.

Alıntıları Göster
    2000 hafta ayda 8000 dolar

ama arka planda aylık kişi başı 30-40 bin dolar bahşiş söz konusu

bu yönden bakmak lazım
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.