Şimdi Ara

Magnat Ses Sistemleri Kullanıcı Kulübü (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
533
Cevap
31
Favori
52.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    virtue28 kullanıcısına yanıt
    Elektrik kablosuna benzettiğiniz kablo bu arkadaşlar fiyat performans ürünü olduğundan birçok Forumdaş tarafından tercih sebebidir..

https://www.canhifi.com/kablo-ve-konnektor/hoparlor-kablolari/supra-cables-ply-2x34s-18.187.109.8881.aspx

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saprayı biliyoruz da bu daha farklı gibi, bu kadar kalın ve sert mi ki bildiğin topraklı elektirik kablosu boyutundaymis. Yada 📷 acisindan kaynaklanmis.

• Hocam kablo baya kalin.kablonun altinda bilgisayarin guc kablosunun fotografi cikmis siz kiyaslayin.saygilar

•  Magnat Ses Sistemleri  Kullanıcı Kulübü
  • barutttt B kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Kablo tek parça olsa da sanırım siz ikiye ayırıp banana takmışsıniz. Peki ikiye ayrıldığı zaman ki kaplama olan beyaz renkli plastik parçayı nereden temin ettiğiniz? Adı nedir? Teşekkürler,

• Hocam ben kabloyu arkadastan aldim.kirmadi beni sag olsun .ona sorarim hocam.kablo guc kablosunun 1.5 kati kalinliginda .setimdende ve kablodanda cok memnunum .saygilar

• Merhaba magnat 301a ile aranıza katıldım , ev sinema kullanımı için ses ve crossover ayar Öneriniz nedir ?
    Denon x2400 amfi için otomatik kalibrasyonds kötü bir ses verdi,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • panama P kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun hocam.saygilar

• panama P kullanıcısına yanıt
    Subin yerini değiştirin, mesela sol hoparlorun yanindaysa saga alin bide oyle deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Subin yerini değiştirin, mesela sol hoparlorun yanindaysa saga alin bide oyle deneyin.

Şuan yer itibariyle değiştiremiyorum ne yazık ki ? Crossover 80 seviyesinde ,ses de yarı da , amfi üzerinde bir sürü ayar var tabiki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • orjinali öyle değil mi
  • https://www.divineaudio.co.uk/catalogsearch/result/index/?p=4&q=Supra

• Arkadaşlar, Magnat 302a sub. ile B&W ASW650 arasında kaldım. Farkları nedir diye baktım ama yeteri kadar bilgiye erişemedim. Sizlerin bilgisine/yorumlarınıza ihtiyacım var.
  • Merhaba

Magnat müşteri hizmetleri, crossover değerleri için aşağıdaki değerleri verdi:

Front 60 - center 100 - surround 80 - LPF to LFE 120

Onkyo nun kalibrasyon mikrofonu ile alınan değerler de aşağıdakiler:

Front 40 - center 70 - surround 40 - LPF to LFE 120

Bu ikisi nasıl okunur :) Aradaki farklar neyi açıklar.

Magnat 802 fronts

Magnat 252 center

Magnat 202 surround

Magnat 302 a sub için

Bir de, izleme yerine göre tamamen aynı uzaklıkta bulunan 2 kule Front hoparlör için, ayar mikrofonu soldakinin mesafesini 3.55 metre ölçtü, sağdakini 1.85 metre. İnce ayar, engel vs anlarım da bu kadar fark normal olabilir mi? Yanlış ölçtü sanırım...

Teşekkürler cevaplarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 14 Aralık 2017; 20:45:29 >
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    Otomatik kalibrasyonu ben sadece mesafe için yapıyorum hatta onda bile bazen kendi kulağıma göre ayarlıyorum diğer bas tiz level vs otomatik calibrasyon sonuçlarını ben hiç sevemedim nedense bana düşük zayıf geliyor kendim deneye deneye bir ayar tuttuyorum ve öylede bırakıyorum tam bana göre oluyor. Sizde illa ki cihazın verdiği değerleri kullanmak zorunda değilsiniz kendiniz de bir şeyler çalın kendi kulağınıza göre manuel yapın veya cihaza bırakın her şeyi memnunsanız
  • Arkadaşlar merhaba, aşağıdaki sistem mevcut, 102'lerden çok memnun değilim, bunları 202 ile değiştirmeyi planlıyorum. En uygun amazon.de 'den almak sanırım. Elde kalan 102'leri satmak mı daha iyi olur , yoksa 102'leri sistemi 7.1 ê çevirmede iş görürler mi?

Bu arada bir 302A subwoofer'da eklemeyi planlıyorum.

DENON AVR-X2000
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 1002 KULE HOP.
    MAGNAT MONİTOR SUPREME CENTER 252
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 102
  • Sportivo S kullanıcısına yanıt
    102'lere ne kadar istemeyi planlıyorsunuz? PM atabilirsiniz..
  • Dün itibariyla magnat shadow 213 center hoparlörüm gemiş bulunmakta.Bugün biraz test edebildim.Çok set kullanmadiğım için kiyaslamam logitec z5500 göre olacaktir.Merkez hoparlör baya büyük ve şıkmış benim çok hoşuma gitti.konuşma seslerini gayet net ve pürüzsüz veriyor . sesteki dolgunluğuda gayet güzel .örnek verecek olursam z5500 de film izlerken subun sesini kıstığımda merkezden cok yavan tat vermeyen bir ses aliyordum .magnat 213 ise çok dolgun çok net bir ses alıyorum .filmlerdeki diyaloglarda sanki insanlar karşimda konusuyorlar o derece iyi ses veriyor diye bilirim.tabiki sesteki detaylarida unutmamak gerekir. z5500 den sonra çağ atlamış oldum diye bilirim.saygilar.

Magnat Ses Sistemleri  Kullanıcı Kulübü

• Merhaba arkadaşlar.

Sinemada Denon x3400 avr ile kullanmak üzere Magnat Shadow 209 seti nasıl bilirsiniz, nasıl deyenimlediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 11 Şubat 2018; 10:40:36 >
  • Ben yaklasik 30m2 alanda front 207 kullaniyorum. eski evimde 20m2 ve dar bi alanda kullanmak zorunda kaliyodum. Su an kullandigim alan genis ve rahat olduğu icin performansida buyuk oranda artti. Film ve müzikte parasina gore performansi cok iyi hoplar.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.