Şimdi Ara

magic mouse kendi kendini kapatıyor mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuan kullandığım 4tech kablosuz fare 5 dk hareketsiz kaldığında kendisini kapatıyor. Farenin tuşuna bastığında aktif oluyor tekrar bu şekilde en az 2 ay idare ediyor. Apple'ın farelerinde de bu özellik var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzun süre magic mouse kullandım, ve sürekl açıktı.
    kullanıma göre ortalama 2-3 ay idare ediyor, uzun süre kullanmadığınızda uyku moduna geçiyor ve bir tıklamayla tekrar aktif hale geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

Uzun süre magic mouse kullandım, ve sürekl açıktı.
    kullanıma göre ortalama 2-3 ay idare ediyor, uzun süre kullanmadığınızda uyku moduna geçiyor ve bir tıklamayla tekrar aktif hale geliyor.

resimlerde gördüğüm kadarı ile alt tarafında açma kapama düğmeside var o yüzden o özelliğin olmadığını sanmıştım. teşekkür ederim
  • crypterografi kullanıcısına yanıt
    çantada taşıma sırasında düğmeisnden kapatmak mantıklı oluyor o yüzden var
  • dreampowder kullanıcısına yanıt
    Şimdi anladım, hiç o yönden düşünmemiştim ya :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gus Fring

Ben de bilgi olsun diye şunu ekleyeyim. Apple wireless keyboard alalı 1 sene oldu ve pilini ilk defa geçen hafta değiştirdim.

Nasıl o kadar uzun süre dayanabiliyor pil hocam çok az harcadığından mı yoksa fare ile aynı yöntemi mi kullanıyor?
    inceleme videolarını seyrettim ama bu bilgiler hiç orada yoktu.
  • Gus Fring kullanıcısına yanıt
    Açıkaçsı ben kod yazan birisi olarak ayda en az 1 pil değiştiriyordum klavyede :)
    O yüzden kablolu klavyesini kullanıyorum artık
  • bahsettiğiniz mouse 10 tl bile etmez. ben bendekini ikinci el de 90 tl ye satmıştım. bana bilgisayarla birlikte gelmişti. gerçi sonra o bilgisayarı da sattım o paraya aynı model macbook aldım kısacası o mouse ağır ergonomisi bozuk ve pil yuvası gevşektir kafasına göre bağlantıyı keser adamı deli eder (yeni partilerde pil oynaklığı sorununu giderdilerse bilemem) ayrıca cursor os x den yapılacak son hız ayarında bile çok yavaş ilerler taktığın piller sürekli biter kısacası a4 tech kullanmaya devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 4 Ocak 2017; 8:57:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crypterografi

quote:

Orijinalden alıntı: Gus Fring

Ben de bilgi olsun diye şunu ekleyeyim. Apple wireless keyboard alalı 1 sene oldu ve pilini ilk defa geçen hafta değiştirdim.

Nasıl o kadar uzun süre dayanabiliyor pil hocam çok az harcadığından mı yoksa fare ile aynı yöntemi mi kullanıyor?
    inceleme videolarını seyrettim ama bu bilgiler hiç orada yoktu.

Ben de logitech'in kablosuz klavyesini kullanıyorum 1 seneden fazladır pili değiştirmedim daha. 2 seneden fazla dayanır diyordu ürün sayfasında dedikleri gibi de olacak sanırım. Yine logitech'in kablosuz mouse'unu kullanıyorum o da en az 5-6 ay gidiyor tek pille.

Bu arada magic mouse 2 için bilgi vereyim; iki parmağınla sayfa ileri-geri işlemi dışında hiçbir olayı yok. Arkadaşında dediği gibi 10 tl etmez ben de önermiyorum. Scrolling yaparken parmakların kangren oluyor. Mouse tekerleğinin basitliği yok bunda parmaklarının bütün eklemlerini büküyorsun sayfalarda inip çıkıcam diye. Bir süre sonra hakikaten tırnakların uçlarında uyuşmalar oluyor ciddiyim...

• Yok hayır bildiğim kadarıyla kendi kendine kapatmıyor
  • Bende pc nin haricinde mac mini de var ve kablosuz klavyenin pilleri aşırı hızlı tükeniyor. Üstelik genel olarak Windows pc kullanırım her zaman maci kullanmıyorum buna rağmen klavyenin pili cok hızlı bitiyor. pcde microsoftun kablosuz klavye ve Mouse setini kullanıyorum pilleri cok uzun gidiyor üstelik kapatma filan da yapmıyorum. mac klavyesinin bu pil tüketim olayını anlayamadım gitti doğrusu.
  • Bu arada, yazdan beri Logitech M705 kullanıyorum, iki tane magic mouse eskitmiş birisi olarak bir daha magic mouse kullanmayı düşünmüyorum, gerçekten o paraya değecek bir mouse değil.
  • dreampowder kullanıcısına yanıt
    bluetooth özellikli önerebileceğiniz fare var mı?
  • magic mouse hep kapatiyordum. Buradaki soruyu gorunce gece açik biraktim. Sabah kontrol ettigimde pil gostergesi ayni duruyor. Demekki kendisi kapaniyor veya pil harcamiyor. Artik kapatmiyorum.
  • magic mouse 2 kullanıyorum.. açıkcası son şarj ettiğim süreyi unutuyorum.. açık bıraktığımda bile uyku moduna geçtiğinden problem olmuyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.