Şimdi Ara

MacbookPro şimdi alınırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar nisan 9'unda amerikadan bir akrabam gelecek ve ona macbook pro sipariş etmeyi düşünüyorum. Ama bugün bir sitede şu satırları okudum;

"Apple’ın bu haftanın başında düzenlediği etkinlikte iPhone SE ve 9.7 inçlik iPad Pro’nun yanı sıra yenilenen Macbook Pro modellerini tanıtması bekleniyordu. Zira, Macbook Air ve Macbook Pro’lar işlemci ve özellikle grafik tarafında rakiplerinin gerisinde kaldılar."

macbook proun işlemci ve grafik bakımından rakiplernin gerisinde kaldığını yazmışlar benim getirteceğim pro'nun özellikleri:

13'' ekran
    2.7 GHz çift çekirdekli Intel Core i5
    3.1 GHz’e kadar Turbo Boost
    8 GB 1866 MHz LPDDR3 bellek
    128 GB PCIe tabanlı flash depolama1
    Intel Iris Graphics 6100
    Yerleşik pil (10 saat)2
    Force Touch trackpad

şeklinde özellikeri var.
    Yazılım ve grafik işleri ile uğraşıyorum şuan kullandığım laptop
    Asus intel core i7 3630M 2.4Ghz işlemci.
    8gb ram 2gb ekran bu da yetiyor ama ios uygulama geliştirme vs gibi işlerde artık ios işletim sistemli bir makinaya geçmeye karar verdim

ama yukarıdaki satırlar beni hafif düşündürdü yenisi çıkınca bu aldığım nasıl olacak yada yenisi ne zaman çıkacak rakplerinin gerisinde kaldı derken ne demek istedi alınca pişman olacakmıyım eski bilgisayarımı özleyecekmiyim vs gibi sorular var şuan kafamda bu konu hakkında fikir verirmisiniz?
    şuan piyasada olan macPro'dan alsam keşke almasaydım dermiyim grafik ve işlemci olarak yeter mi ? dediğim gibi yazılım işleriyle uğraşıyorum programlama ve grafik işleride yapıyorum aldığım macPro yeter mi?

• Haziran sonuna kadar beklerim diyorsan alma dostum. Yeni modellerin o tarihlerde çıkması bekleniyor.

Yazılanın aksine tanıtılması beklenmiyordu zaten.ama bekleme lüksün varsa mutlaka bekle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beklersem Türkiye'deki fiyattan almak zorunda kalacağım ama nisanda 1.200$'a getirteceğim benim şu anki bilgisayarımdan iyi olmayacakmı şimdi alacağım macpro birde aldığımda satmak istesem Nasıl bir fiyattan satabilirim ? Sonuçta Amerika'dan getirttiğim için klavye İngilizce olacak öçşğ gibi harfler olmayacak klavye üzerinde açıkcası çok beklemek istemiyorum.

• Apple macbook cihazlarda işlemci güncellemesi için etkinlik beklenmemeli.daha önceki yıllarda yaptığı gibi ansızın skylake işlemci güncellemesi yapabilir.haziran ayında etkinlikte yeni ios 10 ve OSX tanıtılır

• İslemci tabii ki etkinlik disinda da guncellenebilir fakat macbook ailesi bir revizyondan da gecebilir kasa olarak ve diger donanimlar anlaminda haziran ayinda.

İng klavyeliyi satmak daha zor olur tabii ki.

• abiodum kullanıcısına yanıt
    evet ing klavyeyi satmak zor olur onun için klavyeler için tuş yapıştırması varmıdır ki :) ama alırsam kolay kolay satacağımı sanmıyorum şuanki mac proların kasalarını seviyorum açıkcası haparlorları klavye yanlarından almaları iyi olmuş işlemci olaylarını gelince souçta oyun oynamıyoruz photoshop falan çalıştırıyorum.

özellikler olarak şu anki bilgisayarımdan iyi mi?

Asus
    intel core i7 3640m 2.4ghz
    8 gb ram
    2gb ekran 610m geforce nvidia
    1tb hdd

almayı düşündüğüm macpro

2.7GHz dual-core Intel Core i5
    Turbo Boost up to 3.1GHz
    8GB 1866MHz LPDDR3 memory
    128GB PCIe-based flash storage1
    Intel Iris Graphics 6100
    Built-in battery (10 hours)2
    Force Touch trackpad

"128GB PCIe-based flash storage1" ne anlama geliyor onu anlayamadım :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.