Şimdi Ara

Macbook pro tavsiyesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mimarlık okuyorum şuan elimde i5 3.2 ghz 4. Nesil işlemci , 2 gb gtx850m ekran kartlı , 8 gb ram ve ssd si olan bir asus laptop mevcut. Apple işletim sistemlerini daha rahat kullanılabilir bulduğumdan macbook proya geçiş yapmak istiyorum. Ama aslında bana kullanılabilirlikten ziyade donanım lazım kullandığım programlar autocad 2015 , sketchup 2016 , vray , lumion 6 , ps cc. 2. el düşünüyorum 2000 max 2500 tl bürçem var. Sizce bu durumda 2500 tlye alıcağım 13.3 inc macbook pro işime yarar mı elimdeki laptopdan çok daha iyi olur mu ? Birde piyasadan bişey anlamadım 2500 tlye hangi yıl hangi özelliklerde bir macbook bulabilirim ? Baktıklarımda hep ekran kartları dandik gibi geldi şimdi 2gb gtx850 den 1 gb gt720 lere düşmek mantıklı mı bilemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen ay aldım macbook pro 13.3 inç retina ekran 128 gb ssd 8 gb ram ama 2500 liradan pahalıydı yani 5000'e yakındı anlamadım 2500 liraya nasıl alınıyor Bu arada ben de autocad, photoshop, illustrator programlarını kullanıyorum.

Edit: çok pardon ben retina olarak değerlendirdim. fiyat farkı o yüzden; pro yazmışsınız sadece...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senahizm -- 15 Haziran 2016; 0:02:43 >
  • senahizm S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederm cevap için. Bu applelara tasarımcılar için biçilmiş kaftan diyolar ama ne hikmetse çoğu programı desteklemiyo çok saçma. Gerçi onu çok lazım olursa snal windows kurarak halledicez ama 2500 tlye değermi onu merak ediyorum.

• cedric... C kullanıcısına yanıt
    Çoğu programdan kastınız hangi programlar ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ---CnR--- kullanıcısına yanıt
    Apple marka bir laptopum olmadığı için tam bilmiyorum ama işime yarayan 3dsmax ve lumionu desteklemiyo mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: cedric...

Apple marka bir laptopum olmadığı için tam bilmiyorum ama işime yarayan 3dsmax ve lumionu desteklemiyo mesela.

İşinizi görür mü bilemiyorum ama Maya destekleniyor. Ayrıca Autocad'in mac sürümüde mevcut fakat bahsettiğiniz programların OS X desteği yok, ama bootcamp ile kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ---CnR--- -- 15 Haziran 2016; 5:03:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim zaten 2500 liralık prolarda pek iş yok gibi aldıktan sonrada angaryası çok olucak benim için vazgeçtim sanırım. Asusla devamediyimde artık mezun olunca daha iyi özelliklerde yüksek bütçeli bir model bakıcam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.