Şimdi Ara

Macbook Pro Retina Ekran Donanım Conf. Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayar müh. 3. sınıf öğrencisiyim. uzun zamanlı windows kullanıcısı olarak, ios ve mobil programlamaya geçmek için macbook almayı planlamaktayım. 13" lik modelleri düşünmekteyim.
    Kafamda suanda

2.6 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i5, 3.1 GHz'e kadar Turbo Boost
      8gb ram
      256 GB PCIe tabanlı Flash Depolama

özellikli macbook pro var. Fakat 244 liralık bir farkla islemciyi i5 2.6 'dan 2.8'e yükseltme ve 488 liralık bir farkla ise 8gb ramden 16gb rame yükseltme şansım var. sizce daha sonradan donanım yükseltme sansım olmadığı için alırken bu yükseltmeleri yapmakta fayda var mıdır? önerilerinizi bekliyorum.
    daha önce macbook kullanmadığım için bu soruları soruyorum bilgisizliğimi mazur görün :)

• aynısının tıpkısı bende mevcut.

En iyisini gene sen bilirsin. Ne kadar ram e ihtiyacın var. Ram harcıyacak program mı kullanacaksın? 16 gb'ı programlama appleri ile doldurmak zor iş, photo video editörler falan ihtiyac duyuyor o kdr belleğe.

8gb uzun süre yeterli olur.

İşlemci hızını artırmakta bence çok gerekli değil, işlemci nadir kritik rol oynuyor. Sizin için o donanım ideal paranızı saklayın derim.

Ama sırf real estate artsın diye 15" düşünülebilir madem verecek paranız var. 15" le de pil ömrü ve taşınabilirlik azalıyor tabii
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.C.Eylem

aynısının tıpkısı bende mevcut.

En iyisini gene sen bilirsin. Ne kadar ram e ihtiyacın var. Ram harcıyacak program mı kullanacaksın? 16 gb'ı programlama appleri ile doldurmak zor iş, photo video editörler falan ihtiyac duyuyor o kdr belleğe.

8gb uzun süre yeterli olur.

İşlemci hızını artırmakta bence çok gerekli değil, işlemci nadir kritik rol oynuyor. Sizin için o donanım ideal paranızı saklayın derim.

Ama sırf real estate artsın diye 15" düşünülebilir madem verecek paranız var. 15" le de pil ömrü ve taşınabilirlik azalıyor tabii

cevap için teşekkürler. Fiyat ve taşınabilirlikten dolayı 15" lere pek sıcak bakmıyorum. Daha çok kodlama üzerine kullanıcağım için 8gb ramin yeterli olur heralde.
    siz mac'i nereden almıştınız? apple store'dan almayı düsünmekteyim garanti ve servis konusunda çok iyi olduklarını duydum. Son olarak memnun musunuz? Şimdiden teşekkürler.

• keremkaya K kullanıcısına yanıt
    Ben vatan bilgisayardan aldım eğitim indirimi ile. Hala deva mediyor ise Eğitim indiriminden faydalanın 3500lere inmekte fiyatı.

TR'den yasal yollarla alınan(resellerlar, lydia- pupa ,vatan,teknosa vb..) tüm Macler 2 sene orjinal distribütor, yani Apple store dediğiniz yerle aynı garantiye sahiptir. Ama yalnızca Apple store'dan alınan maclerde 15 gün koşulsuz iade var bildiğim kadarıyla.

Valla memnuniyet göreceli. oyun oynayamıyorum, bırakmak için almıştım zaten ama Diablo 3 yükledim arada atarım diye hiç haz vermiyor. 1280'e indirdim çözünürlüğü anca oynanabilir oldu, fanı coşturuyor tabii normalde cok sessiz çalışır macler. 3500 lira cihaz verince üzülüyo insan bir diablo 3 oynayamamak bile.

Ekran güzel, ama real estate dediğimiz kullanılabilir alanı az,(1280*720 çözünürlük kadar) bu da web sayfasıdır bazı linklerdir yeterli göremiyorsunuz. beni en çok rahatsız eden buydu. Retina ekran modundan çıkıp çözünürlük artırılabiliyor tabii, ama bu da retina olmuyor.

Mouse ihtiyacı duymuyorsunuz, trackpad kullanımı çok keyifli. Macbook hafif şık sade. batarya ömrü çok güzel..

Mac işletim sisteminde hala yabancılık çeksem de günlük işlerimi görüyorum. Birde appletv aldım eve airplayle hdtvye direkt görüntü aktarabiliyorum, kablo sayım azaldı.
    macbookun şarj aleti çok guzel bu arada Magsafe2 küçük, manyetik tak çıkar derdi yok

adamlar tasarım ve teknolojiyi güzel birleştirmişler kanımca, olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: T.C.Eylem

Ben vatan bilgisayardan aldım eğitim indirimi ile. Hala deva mediyor ise Eğitim indiriminden faydalanın 3500lere inmekte fiyatı.

TR'den yasal yollarla alınan(resellerlar, lydia- pupa ,vatan,teknosa vb..) tüm Macler 2 sene orjinal distribütor, yani Apple store dediğiniz yerle aynı garantiye sahiptir. Ama yalnızca Apple store'dan alınan maclerde 15 gün koşulsuz iade var bildiğim kadarıyla.

Valla memnuniyet göreceli. oyun oynayamıyorum, bırakmak için almıştım zaten ama Diablo 3 yükledim arada atarım diye hiç haz vermiyor. 1280'e indirdim çözünürlüğü anca oynanabilir oldu, fanı coşturuyor tabii normalde cok sessiz çalışır macler. 3500 lira cihaz verince üzülüyo insan bir diablo 3 oynayamamak bile.

Ekran güzel, ama real estate dediğimiz kullanılabilir alanı az,(1280*720 çözünürlük kadar) bu da web sayfasıdır bazı linklerdir yeterli göremiyorsunuz. beni en çok rahatsız eden buydu. Retina ekran modundan çıkıp çözünürlük artırılabiliyor tabii, ama bu da retina olmuyor.

Mouse ihtiyacı duymuyorsunuz, trackpad kullanımı çok keyifli. Macbook hafif şık sade. batarya ömrü çok güzel..

Mac işletim sisteminde hala yabancılık çeksem de günlük işlerimi görüyorum. Birde appletv aldım eve airplayle hdtvye direkt görüntü aktarabiliyorum, kablo sayım azaldı.
    macbookun şarj aleti çok guzel bu arada Magsafe2 küçük, manyetik tak çıkar derdi yok

adamlar tasarım ve teknolojiyi güzel birleştirmişler kanımca, olmuş.

oyun için kullanıcağım ayrı bir bilgisayarım var. dediğim gibi programalama için yetecektir heralde bana.
    zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler.

• Bütçen el veriyorsa rami 16gb yapmanı öneririm. Uzun dönemde faydasını görürsün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.