K

Teğmen
25 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar merhaba,
Macbook Pro Retina "13 Mid 2014 kullanıcısıyım. Mac direk yosemite yüklü geldi. 10.10.2 update ile wifi da kopma, bağlanamama gibi hatalar almaya başladım. araştırdığım diğer yabancı forumlarda da aynı sıkıntıyı çekenler bulunmaktaymış. Bu sorun hakkında bir çözümü ya da bilgisi olan var mıdır? yoksa 10.10.3 mü beklemek lazım
Arkdaşlar merhabalar,
Bilgisayar müh. 3. sınıf öğrencisiyim. uzun zamanlı windows kullanıcısı olarak, ios ve mobil programlamaya geçmek için macbook almayı planlamaktayım. 13" lik modelleri düşünmekteyim.
Kafamda suanda

2.6 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i5, 3.1 GHz'e kadar Turbo Boost
    8gb ram
    256 GB PCIe tabanlı Flash Depolama

özellikli macbook pro var. Fakat 244 liralık bir farkla islemciyi i5 2.6 'dan 2.8'e yükseltme ve 488 liralık bir farkla ise 8gb ramden 16gb rame yükseltme şansım var. sizce daha sonradan donanım yükseltme sansım olmadığı için alırken bu yükseltmeleri yapmakta fayda var mıdır? önerilerinizi bekliyorum.
daha önce macbook kullanmadığım için bu soruları soruyorum bilgisizliğimi mazur görün :)
arkadaşlar dün telefonum yere düştü fakat halıya düştü sert bir yerede değil. bir iki defa daha düşürmüştüm farklı zamanlarda. bugünden beri telefonum bazen kendi kendine restart atıyor ve acılıyor tekrar. sizce bu donanımsal bir sorun mudur yoksa yazılımsal mı? yani kendim telefona format atarak düzeltebilir miyim yoksa servis e göndermekte yarar mı vardır? görüşlerinizi bekliyorum.
arkadaşlar merhaba,
nvdia GTx 670m ekran kartım var. nvidianın sitesinden donanımı taratırdıgım zaman kolaylıkla gtx 670m diye kolaylıkla buluyor. fakat en son uygun driver ı indirdigim zaman "bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı." diye bir hata alıyorum. yardımlarınızı bekliyorum.
kasa MS-16F3

Problem Çözüldü!!!
bu video yardımıyla hallettim herkese teşekkürler.
http://www.youtube.com/watch?v=EG4S1An96CM
arkadaşlar bilgisayarım servisten geldi. Fakat ciddi bir performans düşüklüğü yaşıyorum. (örnek olarak, lol de 150 den asagı düsmeyen fps simdi 60larda.) Bu sıkıntının ekran kartından kaynaklandıgını düsünmekteyim. bilgisayarım servisten geldiginde ekran kartında kısa devre oldugu icin degistirdiklerini söylediler. ekran kartıyla beraber hdd ve anakartta degişti. ayrıca bilgisayar geldiginden beri orjinal aldığım windows 7 etkinlestirme hatası veriyor. 3 gün kaldı falan diyor ve kendi w7 keyi girdiğim zaman kabul etmiyor. acaba işletim sistemini orjinal görmediği iiiçin performans düşüklüğü yaşıyor olabilir miyim.
son çare format atmayı düsünüyorum.
Not: son ekran kartı driver ı yüklü
simdiden teşekkürler
Arkadaşlar baslıkta belirtigim gibi siberia v2 almak istiyorum türkiye suana kadar gameekstra da buldum fakat onda bütün renkler yok ve biraz pahalı. Yurtdısından ebay yada steelseriesin official sitesinden sipariş versem gümrükte kalma gibi birşey yaşanabilme sansı var mı? Birde türkiyede başka satılan yer var mı?
arkadaşlar steamden blackops 2 yi yükledim. oyuna tıklayınca ekran geliyo ama program takılıyor. görev yöneticisinden yanıt vermiyor diyo yardımlarınızı bekliyorum
düzelttim.
çözüm:
nvdia ve intelin graphic driverlarını tekrar güncelledim.
K:\Steam\steamapps\common\Call of Duty Black Ops II\players daki bütün hepsini sildim.
3d ayarı performans a cektim düzeldi.

Edit: oyundan ciktim tekrar girdigimde yine takilmaya basladi. Sorun yine tam olarak cozulmedi
arkadaşlar merhaba,
airties 210 modem kullanmaktayım. bi sorunum var size sormak istiyorum. modem i bilgisayarcıya kurdurdum. fakat internete kablolu olarak ethernet üzerinden bilgisayara baglanıyorum wifi ile bağlanamıyorum. fakat telefonum ile wifi la baglanıyorum internete. bilgisiyarımla baska yerlerde wifi olarak baglandım fakat evde baglanamıyorum. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
arkadaşlar merhaba,
2-3 yıldır ios kullanmaktayım. c.tesi günü s3 aldım ve android e geçtim. sormak istediğim bir soru var. suanda telefonun android sürümü 4.0.4 forumlarda okudugum kadarıyla jelly bean 4.1.1 sürümüyle cihaz baya hızlanıyormuş. JB e gecmek istiyorum ama nasıl geçiceğimi bilmiyorum. sürüm güncelleme yap diyorum ama sıra falan diyor. eger sıra gelir sürüm güncellemesi yaparsam cihaz jelly bean e mi yükselicek?
şimdiden teşekkürler
arkadaşlar merhaba,
bugün teslim aldım bilgisayarımı (q61ms-16f3) eve geldim açtığıda sol üst köşede ölü pixel olduğunu farkettim. beni rahatsız etmiyor fakat ordan çoğalma ihtimali var mıdır ölü pixellerin? p.tesi gitsem ekranı değiştirmek için uzun sürer mi?
Hakkında
Forum İmzası:
FPS oyun hastası

MONSTER® Q61MS-16F34
CPU: Intel® Core™ i7-3610QM , RAM: 16GB (4x4GB) DDR3 1600MHz CL9 SODIMM Kingston HyperX KIT , SSD: 120 GB Kingston HyperX , HDD: 750 GB Seagate SATA 3GB/s 7200 rpm 16MB cache , GPU: nVIDIA GTX 670M 1.5 GB GDDR5 192 bit , Display: 15.6" Full HD Mat LED Ekran
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 229
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 70.575 (Bu ay: 985)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.