Şimdi Ara

Macbook Pro Ram Yükseltmeli miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2010 model core2 duo 4 gb ram li cihazım var en ucuz şekilde uprage etmeyi düşündüm daha doğrusu değecek şekilde kalkıp da 700 liraya ssd almanın pek mantığı olmaz bu cihaza o yüzden 1 adet 4 gb ram takmayı düşünüyorum cihazın rami 4 gb den 6 gb 'a çıkacak performans artışı görür müyüm ? birtakım oyunlar oynuyorum cihazda,bir hızlanma olur mu ? bir fark ? ,teşekkürler saygılarımla

• Bce bir fark olmaz eğer fark istiyorsanız ssd şart ama anladığım kadarı ile elinizdeki cihaza yatırım yapmak istemiyorsunuz bence bu şeklide kalsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4gb ramle olmaz o iş...

içindeki 2+2 yi çıkartıp yerine 4+4 takman lazım. ancak biraz kendine gelecektir cihaz... bu seni biraz daha idare eder. sonrasında ise
    dvdromu çıkartıp oraya bi tane 120gb ssd takarsın. 200tl ye bulabilirsin. sonrasında makinanda bariz farkları hissetmeye başlarsın...
    ben makinamı ancak böyle kullanılabilir seviyeye çektim...
  • bence mac i satın kazancın üstüne ekleme yapabilirseniz daha iyi mac harici bir bilgisayar alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. MacMillan

bence mac i satın kazancın üstüne ekleme yapabilirseniz daha iyi mac harici bir bilgisayar alabilirsiniz

MSI var aklımda almışken en iyilerden almak var,hem oyun için de ama Mac'den de vazgeçemiyorum kısacası döngüde kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüksel69

quote:

bence mac i satın kazancın üstüne ekleme yapabilirseniz daha iyi mac harici bir bilgisayar alabilirsiniz

MSI var aklımda almışken en iyilerden almak var,hem oyun için de ama Mac'den de vazgeçemiyorum kısacası döngüde kaldım

ben de eskiden ebay den mac almak istiyordum ama fiyatları çok uçuk olduğu için vaz geçmiştim çünkü mac için fazladan marka parası vermek zor geldi onun için 1300 tl bütçe ile hp pavilion g6 aldım memnunum i5 işlemcili 4gb ram 2gb ekran canavar gibi aynı parayla mac alabilsem dahi pentium dual core işlemcili ve 2gb ram li oluyordu ekran da muhtemelen tümleşikti çünkü baktığım mac ler eski modellerden di yani demem o ki marka olayına takılmayın mac lerde sadece isim için çok uçuk fiyatlar istiyor bırakın trend hastaları takılsın mac le ama işletim sistemi sıkıntıysa bilemem pclerede mac os x yükleniyordu diye biliyorum bilginize

Not : sadece bir arkadaş tavsiyesi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yüksel69

quote:

ben de eskiden ebay den mac almak istiyordum ama fiyatları çok uçuk olduğu için vaz geçmiştim çünkü mac için fazladan marka parası vermek zor geldi onun için 1300 tl bütçe ile hp pavilion g6 aldım memnunum i5 işlemcili 4gb ram 2gb ekran canavar gibi aynı parayla mac alabilsem dahi pentium dual core işlemcili ve 2gb ram li oluyordu ekran da muhtemelen tümleşikti çünkü baktığım mac ler eski modellerden di yani demem o ki marka olayına takılmayın mac lerde sadece isim için çok uçuk fiyatlar istiyor bırakın trend hastaları takılsın mac le ama işletim sistemi sıkıntıysa bilemem pclerede mac os x yükleniyordu diye biliyorum bilginize

Not : sadece bir arkadaş tavsiyesi

ben aslında mac'i iphone uygulaması geliştirirm xcode'da diye almıştım ve applecıyım severim :) işte oyun oynamam lazım ultrada falan o da gerek,sağolasın yine

• aynı ram'e sahip ssd takılı c2d macbook'ım yeni aldığım i5 ten daha performanslıydı (ikisi de 8gb ram)

şu anda elimde aynı işlemcili 16gb ramli bir mac mini ve 8gb ramli + ssd li bir macbook var. macbook çok daha fazla persormanslı.

satmayı düşünüyorsanız birşey diyemem ama ssd aldığınızda bu aldığınız ssd'yi sonradan alacağınız bilgisayara da takabilirsiniz, tek bilgisayarlık bir yatırım olarak görmeyin..

ben geçen eylülde vatan bilgiasyar indirmiyle 400tl'ye 250gb ssd aldım (samsun evo pro). verdiğim paranın hepsini hakediyor. kod yazıyorum eclipse ve xcode inanılmaz hızlandı, bir anlamda verimliliği arttırarak masrafını çıkardı diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 16 Temmuz 2014; 1:46:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

aynı ram'e sahip ssd takılı c2d macbook'ım yeni aldığım i5 ten daha performanslıydı (ikisi de 8gb ram)

şu anda elimde aynı işlemcili 16gb ramli bir mac mini ve 8gb ramli + ssd li bir macbook var. macbook çok daha fazla persormanslı.

satmayı düşünüyorsanız birşey diyemem ama ssd aldığınızda bu aldığınız ssd'yi sonradan alacağınız bilgisayara da takabilirsiniz, tek bilgisayarlık bir yatırım olarak görmeyin..

ben geçen eylülde vatan bilgiasyar indirmiyle 400tl'ye 250gb ssd aldım (samsun evo pro). verdiğim paranın hepsini hakediyor. kod yazıyorum eclipse ve xcode inanılmaz hızlandı, bir anlamda verimliliği arttırarak masrafını çıkardı diyebilirim.

anladım peki şu tarz 100-150 lira civarına birşey alsam sahibinndenden aynı performansı yakalarım sanırım ,değil mi ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-sandisk-extreme-128-gb-171840096/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel69 -- 16 Temmuz 2014; 1:59:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: koraygokhan

4gb ramle olmaz o iş...

içindeki 2+2 yi çıkartıp yerine 4+4 takman lazım. ancak biraz kendine gelecektir cihaz... bu seni biraz daha idare eder. sonrasında ise
    dvdromu çıkartıp oraya bi tane 120gb ssd takarsın. 200tl ye bulabilirsin. sonrasında makinanda bariz farkları hissetmeye başlarsın...
    ben makinamı ancak böyle kullanılabilir seviyeye çektim...

DVD hangi cihazlarda çıkıyor ve yerine SSD takılabiliyor? 13" olan modellerde mümkün müdür?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    retina olmayan tüm modellerde mümkündür...

ifixit sitesinde nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.