Şimdi Ara

Macbook Pro pil sağlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

5 ay önce macbook pro 14 m1 satın aldım. Pil sağlığı ventura yükledikten sonra %98'e düştü bir anda devir sayısı 20 bu normal mi?

• Merhaba. Ayni cihaza sahibim. 15 ay once satin aldim ve pil sagligim hala 100%, dongu sayisi da 90.

Pil sagliginizi korumak icin pili daima %30-%80 arasinda kullanmaniz gerek. Normal bi durumda bu cok kolay degil, biliyorum. O yuzden bunun icin basit bi yazilim var. Hem ucretli hem ucretsiz versiyon kullanilabilir. Ismi AIDente (https://apphousekitchen.com), bunu yukleyip pili de %50 civarina sabitlerseniz cihazinizi sorunsuz kullanabilirsiniz.

Tabi kullanim aliskanliginizi bilmiyorum ama ben genelde masa basi kullaniyorum. Cihazimi tasisam da yine sarj aletim yanimda oluyor diyebilirim. O yuzden pil daima %60'a sabit duruyor. Haftada bir kez sarj edip sarjda kullaniyorum, pil en azindan biraz biraz kullanilsin diye.

Onun haricinde pil sagligi icin yapilabilecek pek bir sey yok. Kullanim aliskanligina cok bagli bir durum. Surekli %100'de tutmak zararli mesela, surek;i %100'den %10'a indirerek de kullanmak yine zararli.

Eger benim gibi masa basinda kullaniyorsaniz bu ustteki uygulamayi tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.