Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.671
Cevap
130
Favori
282.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapatıp açtım. Eşleştirmeleri silip tekrar eşleştirdim. Sadece ilk denemede kabul et yazısı çıktı başarısız oldu dedi ondan sonra hiç birşey yollamıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Halfmoon37 kullanıcısına yanıt
    Ses dosyasi derken mp3 muzik vs mi ? Airdrop ile muzik gonderilebiliyor mu pc den tele ?

• istanbulturkusu İ kullanıcısına yanıt
    Bence yok.Dikkatli kullanın yeterli.İnternet tarayıcıları kullanımlarında yazılım yüklerken dikkat edin yeterli.Torrent falan kullanıyorsanız her sitenin torrent dosyasını yüklemeyin ,yeterli.Ben 5 yılda 7-8 defa format attım bu bile çok, ama bunların yarısı Safari'nin sapıtması yüzünden kaynaklanan sorunlar idi.2 sefer keyfi format, 2 sefer ise tam sistem güncellemek için.

Safari özellikle YouTube ve twitter kullanımlarında ve reklam engelleyici uygulamalarda benim sinirimi bozuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada arkadaşlar söz etmişken aşağıdaki videoyu 4K olarak bir deneyebilir misiniz?

[DHTUBE=https://youtu.be/IzS7ga4twH4]

Özellikle 2015 kullananlar. Safari zaten açmıyor ama benim sistemde Opera 4K oynatırken takılma yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oksiladoo O kullanıcısına yanıt
    Evet mp3 denedim olmadı. Sonra fotoğraf denedim yine olmadı.

• Merhaba arkadaşlar, Macbook pro 2015 early a1502 sahibiyim. En son Eylül ayı güncellemesi ile siyah ekran olmuştu. Ne yaptıysam düzeltemedim. Servise verdim ssd problemli dediler. Ücret 256 GB için 1tb lık çıkmıştı. İstemeyip kendim amazondan owc 1 tb ssd aldım. O da fayda etmedi. Owc ssd kiti ile sanal bilgisayarda eski ssd ye baktım problem yoktu. Fanda çalışmıyor. Arkadaki logo çıkıyor. Ekran ise açılıyor lakin siyah ekran oluyor. Seste çıkmıyor. Tuş kombinasyonlarından da bir şey elde edemedim. Bu durumu yaşayan oldu mu? Nasıl çözebilirim bu sorunu? Teşekkür ederim saygılarımla...

• Ayrıca İnternet recovery ulaşıyorum. Ancak tracpad ve harici mouse de çalışmıyor. WiFi de algılamıyor .

• yeni MacBook Pro bugün tanıtılacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • popclip adında bir uygulama var. belki bilenler vardır. iyi yorumlar alan. kullanışlı bir uygulama.
    bir metin seçtiğinizde karşınıza ufak bir popup çıkıyor ve burada seçili olan textle ilgili yapılabilecek işlemlerin bir listesi ikon formatında gösteriliyor.

ben bunu yükledim .erişim izinleri filan istedi verdim. ama baktım bende nedense copy paste den öteye bişey çıkmıyor. bu kadar da gizlilik için izin veriyoruz. silmeye karar verdim ama Launchpad de görünmüyor. Finder uygulamalara gittim orada da yok.
    nasıl oluyor böyle? ama uygulama var bilgisarda. ne asıl silecem ben bunu?
  • düzeltme
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodysolid -- 6 Mayıs 2020; 16:45:39 >
  • bodysolid B kullanıcısına yanıt
    Hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Son sürümü 2019.10 dur. Ben de kullanıyorum. Seçilen metine göre seçenekler görünür. Örneğin bir mail adresi seçtiğinizde mail gönder seçeceği çıkar, normal metinde sadece Ara, Kes, Kopyala Yapıştır görünür. Sitesinden daha fazla eklenti indirebilirsiniz. Eklentileri kapatıp açabilirsiniz, bunun için PopClip uygulamasının açılması gerekir ki menü çubuğunda görünsün. Uygulamalar içinde görünmemesi ilginç. FindAnyFile uygulaması ile arayıp bulmayı deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Son sürümü 2019.10 dur. Ben de kullanıyorum. Seçilen metine göre seçenekler görünür. Örneğin bir mail adresi seçtiğinizde mail gönder seçeceği çıkar, normal metinde sadece Ara, Kes, Kopyala Yapıştır görünür. Sitesinden daha fazla eklenti indirebilirsiniz. Eklentileri kapatıp açabilirsiniz, bunun için PopClip uygulamasının açılması gerekir ki menü çubuğunda görünsün. Uygulamalar içinde görünmemesi ilginç. FindAnyFile uygulaması ile arayıp bulmayı deneyin.
    ben hiç extension yüklememişim. ondan sanırım.

yalnız bişey dikkatimi çekti. sanırım bu uygulamadan dolayı olmuştur. ilk defa oldu çünkü.

bir kelimeyi yanlış yazdım. sportban yazdım diyelim mesela yanlışlıkla yanında soldan sağa doğru bir çok seçenek gösterdi bana. sportmen, sporcu, sporla vs.. gibi
    ama bunu bir daha yapamadım

Bazı eklentiler hazır geliyor. Siz yüklü eklentilerinin kontrol ettiniz mi? Uygulamayı açtığınızda menü çubuğunda eklentilerde neler var?
  • quote:

Bazı eklentiler hazır geliyor. Siz yüklü eklentilerinin kontrol ettiniz mi? Uygulamayı açtığınızda menü çubuğunda eklentilerde neler var?
    meğerse aktif etmemişim gizlilikten. şimdi tamam. aslında kullanışlı uygulama gibi öğrenirsek.

ben bazı ekstralar ekledim. imdb, iTunes music, Stickies, paste enter gibi. yararlı olabilir bunlar diye düşündüm. bir filmin adını gösterdiğimde imdb de açacak mesela.

shared kelimesine bastım şurada.

kopyala ,sözlük , imdb filan çıktı. bu kendisi otomatik mi sıralıyor bunları ? mesela kes çıkmadı. seçili olmasına rağmen. web sayfasında kesemez tabi :) ondan sanırım.
    reveal in finder nedir onu anlamadım bir de.

varsa önerileriniz bilmek hoşuma gider uygulama hakkında

Sıralamayı değiştirebiliyorsunuz. Kesilemeyecek bir durumda Kes tabi ki çıkmaz. Metni seçip IMDB ile imdb.com'da arayabiliyorsunuz. imdb.com'a girip metni arama kutusuna yazmanıza gerek kalmıyor. Metnin bir film adı olması tabi ki gerekmiyor. Reveal in Finder öğeyi Finder içinde hangi klasördeyse Finder penceresini açıp orada gösteriyor. Ben onu kapattım kullanmıyorum. İstediğiniz eklentileri kapatabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 6 Mayıs 2020; 19:52:38 >
  • quote:

Sıralamayı değiştirebiliyorsunuz. Kesilemeyecek bir durumda Kes tabi ki çıkmaz. Metni seçip IMDB ile imdb.com'da arayabiliyorsunuz. imdb.com'a girip metni arama kutusuna yazmanıza gerek kalmıyor. Metnin bir film adı olması tabi ki gerekmiyor. Reveal in Finder öğeyi Finder içinde hangi klasördeyse Finder penceresini açıp orada gösteriyor. Ben onu kapattım kullanmıyorum. İstediğiniz eklentileri kapatabiliyorsunuz.
    çok teşekkür derim ilginize. baya kullanışlı oldu.
    ben de size mate uygulamasını öneririm eviri uygulaması daha iyisni görmedim
    deneme sürümü kullanılabiliyor bir hafta.

popclip enteresan şekilde ne Finder uygulamada içinde nede Launchpad içinde yok. neyse üstte sağda duruyor :)
    FindAnyFile ile aradınız mı?
    https://apps.tempel.org/FindAnyFile/index.php

Mate uygulamasını deneyeceğim. Teşekkürler.
  • quote:

FindAnyFile ile aradınız mı?
    https://apps.tempel.org/FindAnyFile/index.php

Mate uygulamasını deneyeceğim. Teşekkürler.
    dediğiniz uygulama ile arattım şunlar çıktı.

Tamam işte PopClip.app orada duruyor. üzerine tıkladığınızda pencerenin en altında nerede olduğu görünür. Veya sağ tıklayıp Reveal in Finder da diyebilirsiniz.
  • quote:

Tamam işte PopClip.app orada duruyor. üzerine tıkladığınızda pencerenin en altında nerede olduğu görünür. Veya sağ tıklayıp Reveal in Finder da diyebilirsiniz.
    reveal in finder dan baktım. indirilenler içinde gösterdi. sizde. uygulamalar da mı gösteriyor?
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.