Şimdi Ara

MacBook Pro değişim süreci ( yaşadıklarım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda cihazımın değişimi apple tarafından gerçekleşti. 2015 early 128 ssd rmp cihazım piksel kayması problemi bulunuyordu. Değişim sürecinin ardından apple tarafından tarafıma 2017 touch barlı 256 gb ssd ki makine göndermişler. Çok aşırı mutlu oldum. Süreç biraz uzun ama sağolsun apple güzel bir kıyak geçti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun. Elinize geçene kadar yeni cihaz garantisiz olacak zaten. Umarım onda sorun yaşamazsınız.
  • 2015'te aldığınız ürünün garantisi ne kadardı? Garantisi geçtiği halde sorun varsa değişim yapıyorlar mı?
  • AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    Mesajınıza anlam veremedim, apple değişim politikasında iPhone ile Mac’i ayrı tutuyor sanırım çünkü bendeki yeni gönderdikleri cihazın 24 ay daha garantisi var.

• equasezy1 kullanıcısına yanıt
    Aslında 2017 haziran ayında garantim bitiyordu ancak 2 defa ekran değiştiği için her seferinde garanti sürem 3 ay uzatılmış sanırım. Bu sayede garantisi uzadı diye düşünüyorum. Değişim süreci başladığında yalnızca 10 günlük garantim kalmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: lepistes92

Mesajınıza anlam veremedim, apple değişim politikasında iPhone ile Mac’i ayrı tutuyor sanırım çünkü bendeki yeni gönderdikleri cihazın 24 ay daha garantisi var.
    Yok öyle birşey. Fatura tarihinden itibaren geçerlidir garantisi. Arıza durumunda yeni cihaz verilse dahi fatura tarihine bakarlar. Eğer ki garantisi bitti 1gun sonra arıza verdi o zaman tamirat süresinde geçen süreyi ekleyip onarım talep edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri işinde 5 yıl çalıştım ona dayanarak yazdım.

:) hocam benden daha iyi mi biliyorsunuz? Apple sanki ben yeni bir macbook almışım gibi yeni bir fatura kesti. Cihazımın garantisini sorguladığımda halen garantisi var gözüküyor.
  • quote:

:) hocam benden daha iyi mi biliyorsunuz? Apple sanki ben yeni bir macbook almışım gibi yeni bir fatura kesti. Cihazımın garantisini sorguladığımda halen garantisi var gözüküyor.
    Oldu o zaman cihaz her değiştiğinde garanti sifirdan başlasın 😀 sizin işinize gelir.

• Vay be... Valla azcık kıskandım. Hayirli olsun.

Apple da cihaz değişim deneyimi yaşamamış biri olarak konuşuyorsunuz. Götürdüğüm teknik servis dahi daha önce birebir değişim yapılan MacBook Pro görmediğini söylemişti. Lütfen Asus,Samsung vb. firmaların satış sonrası desteği ile Apple'ı karşılaştırmayın. Mesela iPhone'nunuz değiştiğinde Apple var olan garantinin devam etmesini sağlıyor ancak MacBook Pro değişimi hayal ettiğiniz gibi bir süreç değil. Cihazın değişimine Türkiye'deki herhangi bir Apple birimi değil İrlanda'da bulunan genel merkez karar verdi. O yüzden bilip bilmeden konuşmayın lütfen
  • quote:

Apple da cihaz değişim deneyimi yaşamamış biri olarak konuşuyorsunuz. Götürdüğüm teknik servis dahi daha önce birebir değişim yapılan MacBook Pro görmediğini söylemişti. Lütfen Asus,Samsung vb. firmaların satış sonrası desteği ile Apple'ı karşılaştırmayın. Mesela iPhone'nunuz değiştiğinde Apple var olan garantinin devam etmesini sağlıyor ancak MacBook Pro değişimi hayal ettiğiniz gibi bir süreç değil. Cihazın değişimine Türkiye'deki herhangi bir Apple birimi değil İrlanda'da bulunan genel merkez karar verdi. O yüzden bilip bilmeden konuşmayın lütfen
    Peki nasıl diyorsanız öyle olsun. İyi günde kullanın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.