Şimdi Ara

Macbook Pro almak üzereyim ama çok kararsızım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Macbook Pro'nun 13 inç olan, i5 işlemcili, Intel HD 4000 modelinden alacağım. Alma önceliğim oyun oynamak değil, zaten masaüstü bilgisayarım var aşırı iyi olmasa da. Oynadığım tek oyun da WoW ve i7 işlemcili, 4 gb ram'e sahip, HD 6570 ekran kartı olan bilgisayarım WoW için gayet yeterli geliyor. Ancak Macbook Pro'da da oynarım büyük ihtimal. WoW da öyle çok yeni nesil oyunlar gibi son model grafiklere sahip bir oyun değil ama çizgi film-imsi görüntüsüne göre aslında sistem gereksinimleri grafikleri o kulvarda olan bir oyun için pek de az değil, detaylı bir oyun. Ben Macbook Pro'nun bahsettiğim modelinde WoW'u kasmadan, takılmadan shadow, sunshafts vb. kapalı şekilde oynayabilir miyim? Bilgisi olanlar acil yardımcı olabilirse sevinirim çünkü yarın öbür gün almam lazım. Hatta WoW oynamayan ve dolayısıyla pek tahmin yürütemeyenler için Mac için sistem gereksinimlerindeki ekran kartlarını da ekleyeyim, çünkü işlemciden ve diğer özelliklerden bir yana sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Minimum :

NVIDIA GeForce 8600M GT ya da
    ATI Radeon HD 2600

Recommended :

ATI Radeon HD 5670 ya da daha iyisi

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I Love Cookies -- 12 Ağustos 2013; 5:18:17 >

• Söylediğin cihazı alalı 3 ay oldu. Oyun olarak sadece Football Manager 2013 oynadım. Gayet performanslıydı. HD4000 wow'u oynatabilecek kapasitede bir kart. Oynatırsın fakat cihaz ısınacaktır ayrıca birde soğutuca almanı tavsiye ediyorum. Genel performansı cihazın çok iyi. Söylediğin oyunda ve genelde seni yarı yolda bırakmaz.
  • Bende laptop almayı düşünüyorum bu sene amerikaya gidicem büyük ihtimal macbook pro olur. bu video yu izle bi istersenhttp://www.youtube.com/watch?v=9VGOPa-9PRQ @I Love Cookies
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oxyopes

Bende laptop almayı düşünüyorum bu sene amerikaya gidicem büyük ihtimal macbook pro olur. bu video yu izle bi istersenhttp://www.youtube.com/watch?v=9VGOPa-9PRQ @I Love Cookies

Gerçi 15 inç ve 13 inç arasında çok fark var. Şöyle ki, 15 inçte harici bir ekran kartı daha var HD 4000'den ayrı olarak ve oyun oynarken o karta geçiş yapılıyor. Yani performans olarak çok daha iyi. Yine de ikisinde de oyun oynamış birileri aradaki performans farkını söylese çok daha iyi olur tabii. Param yetse düşünmeden 15" alırım ama kafamda Macbook almak baştan yoktu zaten. İlk normal 1500 liralık falan bir laptop alacaktım, sonra Macbook Air almaya karar verdim, sonra bütçemi biraz daha arttırıp Pro'nun 13" olanını almaya karar verdim. Zaten masaüstüm WoW'u gayet iyi çalıştırıyor ama alacağım Macbook da bir şekilde rahatça oynatabilsin istiyorum. Gerçi bir de şöyle bir durum var, HD 4000'li i5'li ultrabooklar bir oyunu 10-20 fps ile oynatırken aynı özelliklerde bir Macbook aynı oyunu daha performanslı bir şekilde oynatabiliyor. Neyse, sipariş veriyorum bugün artık gelince göreceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I Love Cookies -- 12 Ağustos 2013; 15:12:56 >

• I Love Cookies I kullanıcısına yanıt
    13"air değilde 13"pro tercih etmenin bir nedeni varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

13"air değilde 13"pro tercih etmenin bir nedeni varmı

İşlemcileri aynı olsa da bildiğim kadarıyla işlemci hızı farklı ve air'ın daha ince ve hafif olmasının performansı bir şekilde kısıtlayabileceğini düşündüm. Bir de çoğu insanın aksine aslında ben pro'nun görünüşünü daha çok beğendim.
  • I Love Cookies I kullanıcısına yanıt
    "air'ın daha ince ve hafif olmasının performansı bir şekilde kısıtlayabileceğini düşündüm"

hiç böyle düşünmemiştim, şimdiden hayırlı olsun
  • 13" Pro derken, Retina'li mi? Retina'liysa tamam onu alin ancak sakin 13" normal Pro almayin Air yerine. Air cok daha iyidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Retinalı değil, zaten siparişi vermiştim ama air almadığıma çok da pişman değilim, air'de mobiliteye önem verilmiş ve ısınma oranı dahi ince ve hafif olduğu için pro'ya göre fark edebilir gibi geliyor. Tabii sadece mantık yürütüyorum ve internetteki kimi kullanıcı yorumlarından hareketle soyluyorum. Bugün öğlen macbook pro elime ulaştı, kullanması çok keyifli. WoW'u henuz indiriyorum ama cok küçük bir download yaptığınızda bile oyuna girme seçeneği var daha düşük bir performans ile. O zaman bile aldığım fps oranı çok fena değil, özellikle entegre HD 4000 olduğunu dusunursek. Su anlık memnunum, cevaplar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I Love Cookies -- 13 Ağustos 2013; 22:36:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.