Şimdi Ara

MacBook Pro 2020 13' şarjda elektriklenme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MacBook Pro 2020 13"'ümü geçen ay aldım. Daha önceki bilgisayarımda da şarjda iken kasa üzerinde elektriklenme (titreşim) sorunu vardı. Bu bilgisayarda da aynısı olunca çok takmadım. Ancak internette araştırmalarım sonucu çoğu kişi kendisinde bu sorunun olmadığını servise verilmesi gerektiğini söyledir. Apple servisi ise durumun normal olduğunu söyledi . Ancak ben onlara da çok güvenemedim. Forumdaki sizlere danışmak istedim. Sizce bu sorun büyük bir problem midir. ? Çözümü varsa nedir . Yorumlarınızı bekliyorum

• Bu bende de var. Yanlış bilmiyorsam adaptörün uzatma kablosu satılıyor onda topraklama var. O şekilde bağlayınca elektriklenme kesiliyor. Ama bu bir problem mi yoksa sorun çıkarmayacak bir durum mu bilemedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer-bjk

Bu bende de var. Yanlış bilmiyorsam adaptörün uzatma kablosu satılıyor onda topraklama var. O şekilde bağlayınca elektriklenme kesiliyor. Ama bu bir problem mi yoksa sorun çıkarmayacak bir durum mu bilemedim..

Anladım hocam, servise vermeyi düşünüyor musun kendi cihazını?

• Düşünmüyorum hocam bence durum normal diye düşünüyorum
  • Bende de var bu durum. Pupa da baktım, hepsi öyleydi. Az yada çok vardı bu sorun. Bence de normal.

• Teşekkür ederim yorumlarınız için içimi rahatlattınız @shadowyy @omerakcakaya

• Bende de Macbook pro 2020 var yeni kullanmaya başladım cihazı, aynı sorun bendede mevcut. İlk defa başıma geliyor böyle birşey.

• quote:

Orijinalden alıntı: omer-bjk

Bu bende de var. Yanlış bilmiyorsam adaptörün uzatma kablosu satılıyor onda topraklama var. O şekilde bağlayınca elektriklenme kesiliyor. Ama bu bir problem mi yoksa sorun çıkarmayacak bir durum mu bilemedim..

Hocam nerede satılıyor o kablo?

• MavéRicK_09 kullanıcısına yanıt
  • Air 2020 bende de durum öyle, parmağımı kasa üzerinde gezdirirken hissediyorum. Normalde hissedilmiyor. Önemsemedim ben de

• omer-bjk kullanıcısına yanıt

bunun yerine akım korumalı prizler iş görür mü

MacBook Pro 2020 13" şarjda elektriklenme sorunu
  • IIICoDeMaXIII kullanıcısına yanıt

fikrim yok hocam bu konuda maalesef

• Uzatma kablo ile çözüme ulaşan var mı ?
  • Bahsettiginiz mevzu 2015 model cihazimda bile vardi. Bi sorun oldugunu hic zannetmiyorum.

Su an 2021 model 14" cihazimda da ayni olay mevcut yine.

Basit cozum olsun diyorsaniz cihazinizin kasasina kaplama yapabilirsiniz. O zaman bu titreme durumu yasanmaz.

• Kasanın topraklanması sadece magsafe ve topraklı uzatma kablosu ile sağlanır. USB c üzerinden şarj ediyorsanız yapabileceğiniz basit bir işlem yok. Kafaya taktığınıza değecek yada cihazınıza zarar verebilecek bir voltaj oluşmuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.