Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 22:48:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

Teknoloji ne gada gelişmiş be ya %102

Valla bende talip çok, arkadaşlar direkt 1400-1500 e alırım modındalar. Piyasa fiyatı 1600 zaten, sitede 2300 yazıyor balon

Alıntıları Göster
    Bu konuda 104 ü görende var

Kulaklığı kullanırım herhalde ya 3. orjinal apple lightning kulaklığımda pert oldu.Çok dayanıksız bu telefon kutusundan çıkanlar.Bilgisayardan ekstra kulaklığa para kalmadı Kullanırım herhalde.Kulaklığı denedim daha önce 2300 asla etmez.1600 ede daha iyileri var.Hediye olmasa hayatta almam bu kulaklığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dementor28

Bu konuda 104 ü görende var

Kulaklığı kullanırım herhalde ya 3. orjinal apple lightning kulaklığımda pert oldu.Çok dayanıksız bu telefon kutusundan çıkanlar.Bilgisayardan ekstra kulaklığa para kalmadı Kullanırım herhalde.Kulaklığı denedim daha önce 2300 asla etmez.1600 ede daha iyileri var.Hediye olmasa hayatta almam bu kulaklığı.

Alıntıları Göster
    ben de denediydim güzel kulaklık, diğerlerini bilmiyorum pek o yüzden uğraşamam satabilirimde kullanabilirimde bilemedim.

256gb mı alsam diye düşünüyorum hala

şu an boş kaç gb yer var sizde? nedir işletim sistemi vsnin tuttuğu yerden geriye kalan

• quote:

ben de denediydim güzel kulaklık, diğerlerini bilmiyorum pek o yüzden uğraşamam satabilirimde kullanabilirimde bilemedim.

256gb mı alsam diye düşünüyorum hala

şu an boş kaç gb yer var sizde? nedir işletim sistemi vsnin tuttuğu yerden geriye kalan

Alıntıları Göster
    hocam bende şuan 96 gb yer var
    sistem 15 gb kullanıyor.
    diğerlerini size yazıyım direk
    imovie 2.36gb
    garageband 1.07 gb
    spotify 547 mb
    keynote 542 mb
    pages 316 mb
    numbers 215 mb
    ayrıyetten müzik yaratma diye birşey var oda 2.38 gb kullanıyor.

bütçeniz el veriyorsa 256 alın direk ben fotoğrafları tutmıcam bilgisayarda 1 tb lık harici disk alıcam onda kalıcak fotolar ve önemli belgeler.

• Alioreh kullanıcısına yanıt
    Fikir verebilmesi için:

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Fikir verebilmesi için:

Uygulamaların basit uygulamalar olduğunu varsayıyorum? swift,anaconda falan filan yüklesek cortlayacak demekki

ki ben bunda herşeyi yapmayı planlıyorum, logic ile müzik olayına bile girmek istiyordum

• quote:

Teknoloji ne gada gelişmiş be ya %102

Valla bende talip çok, arkadaşlar direkt 1400-1500 e alırım modındalar. Piyasa fiyatı 1600 zaten, sitede 2300 yazıyor balon

Alıntıları Göster
    Hocam sizce gerçekten Air mi Pro mu?

Pro için bütçeyi biraz zorlamam gerekecek...

Ama Air alırsam çok rahat alabilirim.

Daha doğrusu soru şöyle Air ile neredeyse aynı fiyat 2017 Pro mu yoksa üzerine biraz daha koyup 2019 Pro mu almak mantıklı?

• Son güncellemeyi yaptınız mı nasıl performansı? 2017 13 pro için

• quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

Hocam sizce gerçekten Air mi Pro mu?

Pro için bütçeyi biraz zorlamam gerekecek...

Ama Air alırsam çok rahat alabilirim.

Daha doğrusu soru şöyle Air ile neredeyse aynı fiyat 2017 Pro mu yoksa üzerine biraz daha koyup 2019 Pro mu almak mantıklı?

Alıntıları Göster
    bütçe ne
  • Alioreh kullanıcısına yanıt
    2019 macbook air yetecek kadar, pro zorluyor maalesef.

en çok üzen de 1500 lira için 2 kat performansı kaybedicem gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

2019 macbook air yetecek kadar, pro zorluyor maalesef.

en çok üzen de 1500 lira için 2 kat performansı kaybedicem gibi duruyor.
    Valla bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Bugün 2016 13 inc macbook pro'mu batarya, klavye, ekran değişimi programı kapsamında servise verdim. Garantisi biteli 10 ay olmuştu.

Süreci paylaşacağım.
    Merhaba,

Ben de bataryamı bu program dahilinde değiştirmek istiyorum. Siz bataryanızı ücretsiz ve sorunsuz bir şekilde değiştirebildiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zedge08

Merhaba,

Ben de bataryamı bu program dahilinde değiştirmek istiyorum. Siz bataryanızı ücretsiz ve sorunsuz bir şekilde değiştirebildiniz mi ?

Alıntıları Göster
    Merhaba

Evet değişim işlemi yapıldı.

Batarya kasa ile bütünleşik olduğundan top case değişimi yapılıyor. Yani batarya ile birlikte klavye, hoparlörler, touchbar'da değişiyor. Aynı şekilde klavye değişim programlarındakilerde de yine topcase tamamiyle değişiyor. Eski macbook'dan anakartı ve soğutma mekanizmasını aktarıyorlar yeni kasaya.

Ekran değişimim de yapıldı, hepsi 1 haftada sonuçlandı. 3 yıllık macbook pro'mun anakart ve ssd haricinde tüm parçalarını tek kuruş ödemeden yenilemiş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 4 Kasım 2019; 23:12:54 >

• quote:

Merhaba

Evet değişim işlemi yapıldı.

Batarya kasa ile bütünleşik olduğundan top case değişimi yapılıyor. Yani batarya ile birlikte klavye, hoparlörler, touchbar'da değişiyor. Aynı şekilde klavye değişim programlarındakilerde de yine topcase tamamiyle değişiyor. Eski macbook'dan anakartı ve soğutma mekanizmasını aktarıyorlar yeni kasaya.

Ekran değişimim de yapıldı, hepsi 1 haftada sonuçlandı. 3 yıllık macbook pro'mun anakart ve ssd haricinde tüm parçalarını tek kuruş ödemeden yenilemiş oldum.

Alıntıları Göster
    Benim için tek batarya yeterli idi ama diğer parçaların da değişmesi baya iyiymiş.

O zaman direk randevu alıp, herhangi bir Apple Store'a gidip bu değişim programından yararlanabiliyorum sanırım ?

Bir de randevu öncesi yedekleme yapmak gerekli mi? Herhangi bir veri kaybı yaşadınız mı bu süreçte ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zedge08

Benim için tek batarya yeterli idi ama diğer parçaların da değişmesi baya iyiymiş.

O zaman direk randevu alıp, herhangi bir Apple Store'a gidip bu değişim programından yararlanabiliyorum sanırım ?

Bir de randevu öncesi yedekleme yapmak gerekli mi? Herhangi bir veri kaybı yaşadınız mı bu süreçte ?

Alıntıları Göster
    Evet randevu alıp gitmeniz yeterli, ben ana yetkili servislerde yaptırmadım farklı bir ildeyim ona rağmen süreç hızlı yürüdü. Cihazınızın batarya değişim programında olduğunu söylemeniz yeterli oluyor seri numarasına bakıyorlar fotoğraflarını çekiyorlar kayıt oluşturuyorlar ve servis kağıdı verip cihazı alıyorlar fatura bile istemediler benden.

Ben farklı şehirde olduğum için buradaki yetkili servis istanbul'dan parça siparişi yapıyor parçaların gelmesi teknisyenin değişimi yapıp testleri yapması 1 hafta kadar sürüyor, ana servislerde daha kısa sürecektir. Ben sıfırlayıp vermiştim cihazı aynı şekilde geldi herhangi bir kayıp v.s. olmamıştı. Ama yine de time machine yedeklemesi yapın.

• quote:

Evet randevu alıp gitmeniz yeterli, ben ana yetkili servislerde yaptırmadım farklı bir ildeyim ona rağmen süreç hızlı yürüdü. Cihazınızın batarya değişim programında olduğunu söylemeniz yeterli oluyor seri numarasına bakıyorlar fotoğraflarını çekiyorlar kayıt oluşturuyorlar ve servis kağıdı verip cihazı alıyorlar fatura bile istemediler benden.

Ben farklı şehirde olduğum için buradaki yetkili servis istanbul'dan parça siparişi yapıyor parçaların gelmesi teknisyenin değişimi yapıp testleri yapması 1 hafta kadar sürüyor, ana servislerde daha kısa sürecektir. Ben sıfırlayıp vermiştim cihazı aynı şekilde geldi herhangi bir kayıp v.s. olmamıştı. Ama yine de time machine yedeklemesi yapın.

Alıntıları Göster
    Ben İstanbul'da olduğum için Akasya veya Zorlu'dan randevu kapmaya çalışacağım. Dediğiniz gibi yedeklememi de yaparım. Bir şey olmasa bile cepte durur. Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

• 2016 sonrası çıkan modellerin tamirinin artık zor ve masraflı olduğu çok yazıldı.Şu ana kadar 2016 modelini alanlar 3.yılındalar.Herhangi bir sorun pişmanlık bir masraf ile karşılaşan oldu mu ? Tabi bu iş şans işi biraz ama sormak istedim.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    2016 model var bende. ABD den aldım. Klavye ile ilgili sorun yaşamadım. Sadece shift tuşu hissiyati diğerlerinden farklı. Onun dışında daha problem açmadı. Günlük işler için kullanıyorum cihazı da

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

2016 model var bende. ABD den aldım. Klavye ile ilgili sorun yaşamadım. Sadece shift tuşu hissiyati diğerlerinden farklı. Onun dışında daha problem açmadı. Günlük işler için kullanıyorum cihazı da
    Aslında sadece klavye olarak sormadım.Başka bir donanımsal sıkıntı olunca içindeki yeni T2 'çip yüzünden masrafı çok oluyormuş.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Olabilir. Klavye hep ön planda olduğu için bende direk ona gitti. Diğer yandan hiç bir sıkıntı yok. Ağustos 2017 da almıştım ben cihaz ı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.