Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malesef hayır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016-2017 model MBP'lerde kronik sorunlar var deniyor. 2015'lere mi yöneleyim ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: KolonyaAdam

Bu gün itibari ile yeni bir Macbook Pro 15 inç 2017 aldım fakat kutudan bili boş olarak çıktı. Bu normal bir durum mu? Şuanda şarjda ve tam dolmadan kullanmayı düşünmüyorum fakat izlediğim incelemelerde pili %50 dolu olarak geliyor cihazların

Merhaba, bende de şarj %0 olarak gelmişti. 2015 touchbar bendeki de. 365 Gün olarak görünüyor bataryanın üretildiği tarih. Yani bu %0 olarak gelmesinin cevabı değil.
  • Benimde şarjım %0 gelmişti alalı 4 ay oluyor. Bizimkilere kapağı kaldırınca kendiliğinden açılıyır demiştim açılmayınca bi kötü olmuştım Şuan 60. Döngüde %100-%99 arası oluyor. Bu arada pil 1 yıllık.

• mevcut ürünlere indirim / yeni model ne zaman geliyor macbooklar icin? hani almak icin dogru bir zamani var mi?
  • Felina. kullanıcısına yanıt
    hocam biraz geç oldu ama benim baseus manyetik uç geldi kullanışlı güzel L tipi.https://img.tvc-mall.com/uploads/details/801201239A-1.jpg

küçük ucu sürekli takılı kalıyor diğer L kısmına da kabloyu takıyorsunuz ben beğendim. yalnız sadece şarj ediyor data transferi yok bir de sizden rica etsem şu aşağıdaki konuya siz de fotoğraf ekler misiniz teşekkürler

https://forum.donanimhaber.com/macbook-pro-2017-ekran-koselerinde-light-bleeding-problemi--129343819

konu linki konu linki

• arkadaşlar 2017 macbook prolarda sadece ışık sızması (backlight bleeding) değil aynı zamanda pink tint denilen ve ekranın solu ile sağı arasında renk tonu farkı bulunduran sinir bozucu bir durum da söz konusu. her cihazda yok ama aşağıdaki linkte göreceğiniz üzere belirli panel kodlarına sahip cihazlarda bu mevcut. aşağıda panel kodunuzu öğrenebilirz ve örnek duvarkağıdı ile bu sorunun olup olmadığını test edebilirsiniz.

https://forums.macrumors.com/threads/2017-mbp-screen-issues.2060387/page-4
  • Hocam teşekkürler geri dönüş için . Ben de konuyu karistirdim acaba ışıkla ilgili bişey mi yazdim diye çünkü ayni durumu geçen gün farkettim ve internette araştırdım biraz bulamadim.

Benim panelin kenarlarından sizdiriyor cok az cihaz. Dizi izlerken fark ettim genelde karanlık sahnelerde belli oluyor. Beyaz ışıkta cok seçemiyorum ama yine var biraz.

Konuya da musait zamanda eklerim fotoğrafları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felina.

Hocam teşekkürler geri dönüş için . Ben de konuyu karistirdim acaba ışıkla ilgili bişey mi yazdim diye çünkü ayni durumu geçen gün farkettim ve internette araştırdım biraz bulamadim.

Benim panelin kenarlarından sizdiriyor cok az cihaz. Dizi izlerken fark ettim genelde karanlık sahnelerde belli oluyor. Beyaz ışıkta cok seçemiyorum ama yine var biraz.

Konuya da musait zamanda eklerim fotoğrafları.

Hocam bir de şu pink tint denen olaya bakar mısınız sizde de ekranın bir tarafı diğerine göre hafif mor mu ilaveten panel üretici kodunuz kaç benimki A030 diye geçiyor

Şu linkte hem pink tint hem de panel üretici kodu nasıl bakılır yazıyor

https://forums.macrumors.com/threads/2017-mbp-screen-issues.2060387/page-4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosbağa 06 -- 23 Aralık 2017; 10:5:55 >

• Hocam ben aslinda kenardaki siyah seritlerin solunda bir ışık sızması oldugunu farketmistim çok küçük ama konuya baktiktan sonra denedim ve fotograf çektim.

Bu light bleeding denilen olay sorunlu bir durum mu? Bazi yerlerde LCD panellerde normaldir olmasi gereken budur gibi şeyler yazmislar. Apple'in bu konu ile ilgili yaptığı bir dönüş var mı?

Edit: Model numarası A030 muş benimkininde.

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felina. -- 23 Aralık 2017; 16:10:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Felina.

Hocam ben aslinda kenardaki siyah seritlerin solunda bir ışık sızması oldugunu farketmistim çok küçük ama konuya baktiktan sonra denedim ve fotograf çektim.

Bu light bleeding denilen olay sorunlu bir durum mu? Bazi yerlerde LCD panellerde normaldir olmasi gereken budur gibi şeyler yazmislar. Apple'in bu konu ile ilgili yaptığı bir dönüş var mı?

Edit: Model numarası A030 muş benimkininde.

Hocam sizde de maalesef bleeding var gördüğüm kadarıyla... bir de tabi 2. Fotoğrafta da aynı bende olduğu gibi pink tint denilen o bölgenin ekranın diğer yarısına göre o bölgenin hafiften daha pembemsi olduğunu gördüm sanki

Siz panel üreticinizin hangisi olduğuna baktınız mı o paylaştığım linkten görebilirsiniz mesela benimki A030 yani sorunlu panellerden bazıları A031lerin daha iyi olduğunu felan yazmışlar sistem tercihleri ekran renk profili kısmından profili aç deyip işlevi aşağı indirdiğinizde bir başlık var ekranla ilgili ona tıklayınca panel üretici kodunu yazıyor şu macrumors olarak verdiğim linkten detaylı bakabilirsiniz

• Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Şu şekilde hocam. Bu arada benim 2016 model MBP 15" genelde 2017 lerde karşılaşılan bir sorunmuş.
  • arkadaşlar, menü çubuğu ya da durum çubuğu bilmiyorum adını; hesap adım kırmızı çizgi çektiğim yerde gözüküyor, onu kaldırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

• Face ID'li Macbook'lar çıkacak söyleniyor
  • bayfeynman B kullanıcısına yanıt
    Sistem tercihleri>kullanıcılar ve gruplar>oturum açma>kullanıcılar arası hızlı geçiş menüsünü şöyle göster kısmından ayarlayabilirsiniz.

• Yusufozgul Y kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim
  • Non-touch bar MBP 7360U (2.3-3.6 ghz) işlemci kullanıyormuş,
    Touch-bar MBP ise 7267U (3.1-3.5 ghz) işlemci kullanıyor.

Ufak bir araştırma yaparak, CPU anlamında sentetik testlerin çoğunda 7360U işlemcinin bir tık daha iyi veya hemen hemen aynı seviyede olduğunu öğrendim. Ayrıca gü. tüketimi çok daha düşük. Ek olarak Non-touch bar MBP nin pil kapasitesi de fazlaymış.

Bu durumda fazladan ödenen 1500 tl nin sadece touch-bar ve 2 adet fazla thunderbolt gibi ıvır zıvırlara değmeyeceğini düşünüyorum.

Vatan bilgisayar arada kdv indirimi yapıyor, non touch bar modeli 6189 tl ye denk geliyor, satın alacağım sanırım ama kararsızım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transverse -- 25 Aralık 2017; 16:0:3 >
  • Ben ekran kartı ve boyutu sebebiyle 2015 15" pro dan 2017 15" pro ya geçtim. Gayet memnunum yalnız 4 port olması en küçük harici disk bile kullanıyorsanız bir avantaj çünkü diğer şarj için 2 cihaz bağlamanız gerekse şarjdan çıkarmanız gerekiyor. Touchbar günlük olarak alıştığınızda işi kolaylaştırıyor ama genel olarak oyuncaktan çok farkı yok.

Adaptör olarak dark ın adaptörlerini tavsiye ederim.
  • transverse T kullanıcısına yanıt
    İki model arasında kaldıysanız ve bilgisayar ile çok işiniz oluyorsa touch bar olan modeli önermem. Touch bar biraz internette sörf vs. kullanımlarda biraz kolaylık. Onun dışında çok gereksiz. Arada fiyat farkına ssd kapasitesini yükseltebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wernher von Braun

İki model arasında kaldıysanız ve bilgisayar ile çok işiniz oluyorsa touch bar olan modeli önermem. Touch bar biraz internette sörf vs. kullanımlarda biraz kolaylık. Onun dışında çok gereksiz. Arada fiyat farkına ssd kapasitesini yükseltebilirsiniz.

Aynen ben de öyle dusunuyorum hatta abd den getirtme şansım var hem ssd hem de 16 gb ram eklemesi ile aynı fiyata geliyor. Ama non-touchbar konusunu kesinlestirdim :)

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.