Şimdi Ara

Macbook Pro 13 Trackpad

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar macbook pro retina 13 inc icin trackpadde tiklamadan sadece iki kez vurarak dosya tasinilabiliyor mu? Veya iki tiklayarak pencere yeri degistirme surukleyerek sayfa kaydirma gibi islemler vurma islemiyle olmuyor mu 15 inctekiler gibi?

• 15 inçlerle arasında bir fark yok. 3 parmakla tutup sürüklenebilir dosyalar. 4 parmakla pencereler arasında geçiş yapılabilir. trackpad ayarlarını bir kontrol et eğer olmuyorsa
  • Bahsettigim tam olarak o degil, soyle ki masaustunde bir dosya var, buna cift tiklamayla(vurma degil tiklama/click) tiklayip dosyayi surukleyebiliyoruz, veya parlaklik acip kaparken kaydirma cubugunu yerinden oynatirken, cift tikkadigimiz vakit tikladigimiz yeri oynatabiliyoruz, windowsta oldugu gibi retina olmayan 15 macbookda da bu tiklamadan vurma islemiyle oluyor, 13retinada olmuyor. Bunun bir cozumu var mi?
  • Bu tamamen Trackpad tercihlerindeki seçiminize bağlı. Tek parmakla kliklemeyi seçerseniz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 9 Ağustos 2013; 22:05:30 >
  • Tek parmakla vurma zaten acik, tek parmakla iki kere vurdugumda ornegin bi pencerenin yerini degistirmek icin, pencereyi tutmuyor veya masaustunde hepimizin mousela secmek icin cikardigi dortgen sekiller varya onlar cift vurmayla olmuyor cift klikle oluyor
  • Ozellikle bir visiotech arkadasimiz vardi, bu sorunu cozse cozse o cozer:)
  • transacoustic_ kullanıcısına yanıt
    "tek parmakla iki kere vurdugumda ornegin bi pencerenin yerini degistirmek icin, pencereyi tutmuyor"

bunu yapmak için birkaç ayar değiştirmen lazım

mountain lion için;

system preferences>Accessibility>Mouse&Trackpad>Trackpad Options> Enable Dragging (Without Drag Lock) işaretlemen lazım. bir dene bakalım

bu osx lion için;

system preferences>Universal Access>Mouse&Trackpad>Trackpad Options>Dragging (Without Drag Lock)

buda videosu;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllHELLFIRElll -- 10 Ağustos 2013; 11:07:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

"tek parmakla iki kere vurdugumda ornegin bi pencerenin yerini degistirmek icin, pencereyi tutmuyor"

bunu yapmak için birkaç ayar değiştirmen lazım

Bende bunun cevabını arıyordum 4 günlük macbook air kullanıcısı olarak. Çok teşekkürler hocam.
  • 3 parmakla yapıyordum ben bunları. şimdi o ayarı etkinleştirdim ama alışkanlıktan olsa gerek 3 parmakla daha rahat geliyor
  • Konu ile alakalı değil ama trackpadi ve yanlarındaki alanları koruyan stickerlar var arkadaşlar. Bunlardan kullanan var mı? Nereden bulabiliriz bunları?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam nasil tesekkur etsem azdir, buyuk bir dertten kurtardiniz:) iyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de bunu arıyordum teşekkürler
  • graphys G kullanıcısına yanıt
    Türkiye de yok fakat ebay da mevcut bu ürünler hatta her yerini kaplayanlar bile var
    http://www.ebay.com/itm/For-Apple-MacBook-Air-13-A1466-A1369-Carbon-Fibre-Skin-Case-Protector-3D-Sticker-/251253418399?pt=Computer_Case_Mods_Stickers_Decals&hash=item3a7fdee99f
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Mmc

Türkiye de yok fakat ebay da mevcut bu ürünler hatta her yerini kaplayanlar bile var
    http://www.ebay.com/itm/For-Apple-MacBook-Air-13-A1466-A1369-Carbon-Fibre-Skin-Case-Protector-3D-Sticker-/251253418399?pt=Computer_Case_Mods_Stickers_Decals&hash=item3a7fdee99f

Sanırım arkadaş sadece trackpad ve bilek konan bölümler için koruyucu istiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.