Şimdi Ara

Mac OS x86 Kurulum Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.097
Cevap
12
Favori
378.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanal sisteme kuruyorum daha doğrusu kurmaya çalışıyorum ama şu ekrandan öteye geçemiyorum,v ile başlasamda yine aynı ekran,nasıl ilerleyebilirim.?

Mac OS x86 Kurulum Rehberi
  • şekilde ki gibi..

• Orjinalden alıntı: LaYLoNDoN

quote:

Orjinalden alıntı: KeShhh®

Öncelikle MACOS gibi şahane bir OS için anlatım güzel ve anlaşılır olmuş,ancak resim olsaymış daha iyi olurmuş...

Eğer herhangi birisi sonradan driver yüklemek isterse yada başta yanlış seçeceğinizi düşündüğünüz driverlar varsa seçim yapmayıp devam edin ama mutlaka ethernet sürücünüzü bulmalısınız, yoksa daha sonra sürücü ekleme işlemi için gerekli olan kexthelper programını netten çekemessiniz...

Henüz LEO 'ya geçemedim daha yeni sistem topladım bugün yarın inşallah geçerim, şuanda Tiger sürümünü kullanıyorum, inteL üzerinde...
    Tiger bile süper ötesi, 8 ay oldu vallaha XP yada vistayı özlemedim...

Amann resimler eksik kalmasın (eklendi) sürücü yüklemek için kexthelper şart değil. osx86 tools da gayet iyi. bu konuya da yukarda değindim. ayrıca sorun çıkaran driverlar genelde ethernet değil ekran kartları oluyor

quote:

Senden söz aldık zaten ama hala bi upload'ını göremedik benim sistemmi hassastır nedir milletin kurup çalıştırdığı nerdeyse sistemimle eş değer olan birçok dvd bende birtürlü sorun verdi kurulum sonunda hata verip restart atıyor mac os elmasını görüyor ya orda donup kalıyor yada üzerine bir çarpı yiyordu ... yaklaşık 3-4 ay önce baya uğraşmış ama sonunda bezmiştim....

Desktop tasarımı yapıyorum ve bu iş ile uğraşırken xp ile leopard öncü kuruluşlar diyebiliriz. Ama Leopard tamamen bu iş için tasarlanmış ... DA'da'ki çoğu deske aşık oluyor ama kendi sistemim xpolduğu için çeşitli dönüştürme programlarıyla %40'Inı anca uyarlıyabiliyorum....

Elimdekilerle tekrar deniyicem ... Yoksa biyerden İPC edinicem veyade Cihanın uploadını beklicem :)

sisteminize mac os kurulmaması için hiçbir neden yok. kendi amd sistemime neredeyse kusursuz mac os kurduktan sonra, o sistem bende olsa taş gibi mac kurarım hatta iddia ediyorum amd işlemci de 10.5.7 güncellemesini yapan parmakla sayılacak kadar azdır.

ipc, ideneb, iatkos için birilerinin uploadını beklemenize gerek yok. torrent bu konuda yeterince iyi. Ankara'da olsanız elden de verirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 5 Haziran 2009; 0:29:45 >

• @Hobar

ipc dvd'si elimde var az önce tekrar kurmayı denedim kurulum tamamlanmadı ortasındayken restart attı ve sistemi başlatmaya başladı tamamen sıfır bi hdd'ye kuruyorum ve sistemim(vista) olan hdd'yide çıkarttım bikaç sitede bu tip çatışmaların sonucu açmadığı söyleniyordu... hernseyse kurulum tamamlandı restart attı elma ve altında yuvarlak dönen şey geldi ve ekran küp küp oldu beyaz ve siyah küpler oldu ekranda mause oynatınca etkileşime geçiyorlar ancak öyle kalıyor ???

Kurulum sırasındaki seçimlerdemi yanlış yapıyorum sistemimi görüyorsun ses kartımada baktım realtek in ekran kartımıda seçiyorum onun dışındaki seçimlerde bi sorun olsagerek... yardımınızı bekliyorum ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: LaYLoNDoN

@Hobar

ipc dvd'si elimde var az önce tekrar kurmayı denedim kurulum tamamlanmadı ortasındayken restart attı ve sistemi başlatmaya başladı tamamen sıfır bi hdd'ye kuruyorum ve sistemim(vista) olan hdd'yide çıkarttım bikaç sitede bu tip çatışmaların sonucu açmadığı söyleniyordu... hernseyse kurulum tamamlandı restart attı elma ve altında yuvarlak dönen şey geldi ve ekran küp küp oldu beyaz ve siyah küpler oldu ekranda mause oynatınca etkileşime geçiyorlar ancak öyle kalıyor ???

Kurulum sırasındaki seçimlerdemi yanlış yapıyorum sistemimi görüyorsun ses kartımada baktım realtek in ekran kartımıda seçiyorum onun dışındaki seçimlerde bi sorun olsagerek... yardımınızı bekliyorum ...

sorun ekran kartından kaynaklanıyor gibi görünüyor.
    sistemi -s ile başlatıp

mount -uw /

cd /system/library/extensions

rm -rf /System/Library/Extensions/Natit.kext

exit

bu komutları girip sistemi bir açmayı dene bakalım.

sonra ekran kartı driverını buluruz

• deniyicem hemen

alt altamı yazıyım yoksa bi satırı yazıpta enter enter yaparakmı gidiyim ... ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musketeer. -- 5 Haziran 2009; 14:29:20 >
  • tskler guzel bir konu olmus boş bir zamanımda hemen deneyecegim
  • Intel® Core™2 Duo işlemci T7300
    2 GHz işlemcili 2048 MB ram li
    Intel® PRO/Wireless 3945 802,11a/b/g
    NVIDIA® GeForce™ 8400M ekran kartlı hp pavilion dv6579et biligsayarım var.sorun çıkarırmı driverlarda.bide malum kotalı netten 4.5gb indirilmiyo hazır satılan biyer varmıdır?
  • Hocam bunu 8gb usb ye kurma şansımız varmı?
  • ahanda tiger 10.4.11 sürümü eski Pc sistemimdeki MACOS;

artık gene uyduruk XP var
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hobar

quote:

@Hobar

sistemi -s ile başlatıp

mount -uw /

rm -rf /System/Library/Extensions/Natit.kext

exit

malesef yazamadım ... sildim tekrar kurdum bikaç değişiklik yapark herneyse sorunsuz kurdu restart attı ama gene aynı hata ve klavyeyi görmüyor -x yapınca açıyor bi sayfa ordada klavye ile alakalı bi yazı var ve işlem yaptırtmıyor -s yapınca o dediklerini yazamıyorum yani anlıyıcaaan :S

• quote:

quote:

quote:

@Hobar

sistemi -s ile başlatıp

mount -uw /

rm -r Natit.kext

exit

malesef yazamadım ... sildim tekrar kurdum bikaç değişiklik yapark herneyse sorunsuz kurdu restart attı ama gene aynı hata ve klavyeyi görmüyor -x yapınca açıyor bi sayfa ordada klavye ile alakalı bi yazı var ve işlem yaptırtmıyor -s yapınca o dediklerini yazamıyorum yani anlıyıcaaan :S

klavye seçip ekranında önce fareyle ok. ardından da sol shift ve bir solundaki tuşa basman lazım. klavye faren hiç çalışmıyor ve ps2 klavye fare kullanıyorsan. kurlum dvd sinden ps2 fix i yükle. -s le başlattığındaysa dos ekranına benzer bi ekranda kalır dediklerimi oraya yazacaksın

• quote:

quote:

quote:

quote:

@Hobar

sistemi -s ile başlatıp

mount -uw /

rm -r Natit.kext

exit

klavye seçip ekranında önce fareyle ok. ardından da sol shift ve bir solundaki tuşa basman lazım. klavye faren hiç çalışmıyor ve ps2 klavye fare kullanıyorsan. kurlum dvd sinden ps2 fix i yükle. -s le başlattığındaysa dos ekranına benzer bi ekranda kalır dediklerimi oraya yazacaksın

klavye seçimini yapıcağım bi ekran göremedim dos ekranı geliyo -s'ye basıyorum sayfa açılıyo ama klavye çalışmıyo format ekranındada klavye çalışmıyo işlemi mause ile yapıyorum .. mause usb ama klavyem ps2 birkezdaha kurıyım senin dediğin ps2fix app'de iste app'yi ful kurdurtuyorum zaten ??

• fixes and patches bölümünde. klavye ps2 olduğundan çalışmamış kurulumu baştan yapmana gerek yok sadece klavye fixini yüklesen yeter
  • quote:

fixes and patches bölümünde. klavye ps2 olduğundan çalışmamış kurulumu baştan yapmana gerek yok sadece klavye fixini yüklesen yeter

öyle yapmadım tekrar kurdum extra başka bişeyde kurmadım buseferde meşhur elma geliyo bekliyorum ekran mavileşiye eskiden küp küp oluyodu herneyse öle kalıyo ... sora -s ile denedim yine klavyeyi çalıştıramıyorum ... -x yapıyorum yine mavi bi ekran ..
  • İstiyorm ya olmaz sorun üstüne sorun çıkartır
  • quote:

Intel® Core™2 Duo işlemci T7300
    NVIDIA® GeForce™ 8400M ekran kartlı hp pavilion dv6579et biligsayarım var.sorun çıkarırmı driverlarda.bide malum kotalı netten 4.5gb indirilmiyo hazır satılan biyer varmıdır?

bu sorum hala geçerli...
  • quote:

İstiyorm ya olmaz sorun üstüne sorun çıkartır

kuramadım gitti ya .. :@
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert.tdg

quote:

Intel® Core™2 Duo işlemci T7300

bu sorum hala geçerli...

dostum o sisteme kurulmaması için hiçbir sebep yok. eğer düzgün yükleyebilirsen oldukça iyi çalışacağını umuyorum.

kurulum dvd sini satan bi yer bulman çok zor malesef. kota sorunu olmayan bi bağlantı bulup indirebilirsin. veya bir ay maximum download yapıp 56 lira fatura ödersin 200 gb bile indirsen 56 yı geçmiyor.

• quote:

quote:

İstiyorm ya olmaz sorun üstüne sorun çıkartır

kuramadım gitti ya .. :@

sana söyleyebileceğim fazla birşey kalmadı. ps2 klavye fixinin sorunu çözmesi lazım. kurarken seçtiğin seçeneklere dikkat et(kernel, driver, smbios ve fixler). yukarda söylediğim talimatları tekrar gözden geçir. ekran kartı driverlarını kurarken yüklemesen de olur -x le açıp yükleyebilirsin. ama klavye sorununu çözmen lazım herşeyden önce

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.