Şimdi Ara

Mac OS x86 Kurulum Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.096
Cevap
12
Favori
378.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer en sonunda olmasssa öyle deniycem ama önceden böyle bişey gerekmemişti.Windowsun disk yönetiminden dedğiniz gbi primary yaptım yine değişen bişey yok .

Not:ipc 10.5.6 pff 5 yerine ipc 10.5.6 yazan bi torrent indirmiştim acaba sürüm vb. bi farktan olabilir mi pek sanmıyorum ama ekliyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spaydi -- 9 Haziran 2009; 15:52:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hobar

quote:

Orjinalden alıntı: -REMANIA-

Hobar Hocam emeğin için sağol bi kaç sorum olcak sana

Ben 10.5.6 yı indirdim bi kere kurdum fakat costumize etmedim sonra tekrar kurmaya windowsları ekleyip şimdi ise sırasıyla

xp-win 7 ve mac kuracam

bu üçünü nasıl boot ederim imzamdaki sistemle

Easy bootcd ile yapmak istemiyorum karışık hepsini tek bir program ile boot edemezmiyim
    bide imzadaki sisteme en yakın sürücüler nedir öğrenebiirmiyim

easy bcd 2.0 ile boot partitiolarını windows 7 üzerinden düzenleyebilirsin. ayrıca voodod kernel kullnarak mac os kurabilirsin. sisteminin mac os için çok uyumlu olduğunu söyleyemeyeceğim ama çalışmaz diye birşey yok tabi

Merhaba, Hobar kardeş ben Windows 7 64-Bit yükledim. EasyBCD 1.7.2 kurdum. Sistem ayarlarını da yaptım ama boot ekranında "Mac OS X" i seçtiğimde başlamıyor. EasyBCD 1.7.2 ile Windows Vista'da hiç sorun olmamıştı. EasyBCD 2.0 şeklinde yazmışsınız ama ben bu sürümü bulamadım. Sorun bendeki "EasyBCD 1.7.2" programında mı yoksa başka birşey mi var? Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

• dostum ilk mesajda link verdim ya. henüz beta olduğundan kendi sitesinde yok foruma üye olup indirmen gerekiyor
  • herkese merhaba... emrah kardeşimle baya bi uğraştıktan sonra bende sistemimde şu anda win 7 + macosx 10.5.6 kullanıyorum...ayrıca şunuda belirtmeliyim bi grafiker olarak macosx de cs4 sürümünden bütün programlarım kurulu en ufak bi kasma nede sapıtma olmadı...çatır çatır herşeyi açıp işlem yapıyorum..işlem gücü ve render için çok baba bi 3d programı maya yıda taş gibi kullanıyorum.macos için kurupda denemediğim çalıştıramadğım program kalmadı...gerçek bi mac kullanıcısı olrak (işyerinde tabi) şunu söyleyebilirm ki şu ndaki makinamım bir macden hiç farkı yok hemde daha hızlı..bunu emrah arkadışımla yaptıgımız için sölüyorum..bizim ajansda imac 2.66 3gb 1066 ddr3 9400nvidia ekran kartlı sistemde cinebch r10 multi cpu testinde 2.29 dk sürede bitirdi...(gerçek imac yeni model olan) benim makinam ise 59 sn de bitiriyo aynı testi..bu arada sistemim icore7 920 2.66 ghz , gigabyte x58 ud3r anakart, işlemci 3x2 1600 mhz ddr3 ram, ati4830 ekran kartı... veee macpro yani G5 2x2,66 4 gb 1066 667 mhz, 8800 gt nvdia ekran kartlı sistemde ise bu süre 55 sn...benim sistemimde birazda oc yapınca 49 sn ye kadar iniyorum...hepinize saygılar...bol macos lu günler...haaa unutmadan aynı testi win7 7100 RC x64 de yaptım çoklu render süresi 52 sn oc siz.....

• teprikler bmax kardeş sonunda kurmayı başarmıssın bide resmini koysan iyi olur şu mac inin :D
  • Arkadaşlar ati mobility radeon hd2400 kartı sisteme tanıtabilen var mı?
  • quote:

Amd Kullanıcıları: Kernel olarak: 9.5.0 voodoo ayrıca Fixes and patches bölümünden seatbelt 10.5.5 smbios olarak applesmbiostoh seçmeliler.

Intel Kullanıcıları: kernel seçmeyecekler varsayılan olarak vanilla kernel yüklenecektir. Smbios olarak applesmbios efi seçmeliler.

hobar dostum benim sistem intel olmasına karşın kernel olarak 9.5.0 voodoo seçmez isem mac başlangıçta reset atıyor seçip kurarsam problem yok nasıl oluyor anlamadım bu iş vanilla kernel kesinlikle açmıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: solid

quote:

Amd Kullanıcıları: Kernel olarak: 9.5.0 voodoo ayrıca Fixes and patches bölümünden seatbelt 10.5.5 smbios olarak applesmbiostoh seçmeliler.

Intel Kullanıcıları: kernel seçmeyecekler varsayılan olarak vanilla kernel yüklenecektir. Smbios olarak applesmbios efi seçmeliler.

hobar dostum benim sistem intel olmasına karşın kernel olarak 9.5.0 voodoo seçmez isem mac başlangıçta reset atıyor seçip kurarsam problem yok nasıl oluyor anlamadım bu iş vanilla kernel kesinlikle açmıyor

ben intel sisteme kurulum yapmadım ama kurulum açıklamasında hiçbirşey seçmeyince varsayılan olarak vanilla yüklencecektir diyor.

ayrıca vanilla kernel 10.5.7 güncellemesini yapınca da yükleniyor. eğer güncelleme yapıp sistemi açamazsan kurulum dvd sini takıp kernelini geri yükle.

quote:

Arkadaşlar ati mobility radeon hd2400 kartı sisteme tanıtabilen var mı?

normal versiyonu var ama mobilty yi bilmiyorum.www.insanelymac.com a bir bak.

• quote:

Orjinalden alıntı: spaydi

Selamlar.Bende defalarca mac kurmaya çalışmış ve kuramamış birisiyim.İlk başta bu haberi gördüğümde yapabileceğimi sanmıştım ama olmadı.Önceleri kalway,iatkos vb. sürümleri denememe rağmen kurulumu gerçekleştirememiştim.Ama bu sefer ilginç bir sorunum var.Kurulum sabit diskimi görmüyor.Önceleri Görüyor ama customize bölümünü ayarlayamadığım için olmuyordu büyük ihtimalle.Ama artık sabit diski de görmüyor.İpc de sorun olabileceğini düşünüp diğer dvd leride denedim ama nafile.Bir türlü gösteremedim.G parted la da denedim fat a çevirmeyi yine olmadı.Disk utility e geldiğimde journaled olarak biçimlendiriyorum yine bir sonuç yok . Cevaplarınızı bekliyorum

Acaba benim başıma gelen sorun başkalarının başına geldi mi ?Kimsenin mi başına gelmedi yahu.. hobar ın dediğinden başka bi çözümü yokmu bunun ??

**

• mac os kurmak için epeyce ugrastım bir turlu kurmayı basaramadım sistem soyle
    gigabyte P31 intel cihipset - anakart
    intel E5200 2.5 ghz işlemci
    audio realtek ALC888
    ethernet RTL 8111C
    ati hd 2600 pro pci-e 512 vga
    4 GB 800 ram
    350 gb sata 80 gb ide hdd
    philips dvd
    ps2 mause klavye

iPC 10.5.6 MAC OS X86 Final PPF5 Install DVD diye bir torrent dosyası indirmeyi denedim dosya %57de kaldı
    hala da orda inmiyor artık daha sonra Leopard Hazard Server 10 5 6 Intel Only SSE2-SSE3 diye bir tarrent buldum bir kac saate indirdim ve kurdum ancak sistem acılmıyor elma resminde kalıyor restart et diyor ediyorum yine acılmıyor yani kurmayı basaramadım sorunuda tam olarak anlmıs degilim. bu sisteme hangi mac osx i kurmamı tavsiye edersiniz elinde torrent dosyası olan varsa mail atabilirmi simdiden tesekkur ederim
  • hay hay raptor...bu senin için boncuk gibi dizdim bütün programları hatta bilkom a göndericem bu resmi görsünde utansınlar....

Mac OS x86 Kurulum Rehberi

• bu da bahsettiğim render testi yükleme yaparken yapyım nu testi ocsiz... multiple cpu render süresine dikkat çekerim

• quote:

Orjinalden alıntı: bmax

bu da bahsettiğim render testi yükleme yaparken yapyım nu testi ocsiz... multiple cpu render süresine dikkat çekerim

Ahh Ahh .. Bizde görebilcekmiyiz bunları acaba

• Arkadaşlar IPC 10.5.6 yi indirdim.. Normal başlatıyorum.. Apple simgesinin üzerinde yasaklı isareti cıkıyor.. Altindaki Loadign de sürekli dönüp duruyor..

-v Parametresiyle başlatıyorum... Bu seferde "Still waiting for root device" diye bir uyari tekrarlayip duruyor..

Sistemim:

Amd Athlon 64 2.41Ghz
    Asus K8N4-E SE
    2,5 Gb Kingston Ram 1+1+512
    Nvidia 6200 Turbo Cache VGA

yardimci olursaniz sevinirim..

Edit:

simdide böleee..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CNDMN -- 11 Haziran 2009; 10:49:23 >

• Arkadaslar kurulum başarılı bir şekilde tamamladim ama simdi pc mac acilmiyor.. Apple işareti üzerinde bir none cıkıyor kaliyor..

kurarken kurdu ama acamiyorum.. ne yapicam arkadaslar.. -v ile baslatiyorum "Still waiting for ... " diye bisi cıkıyo.. -x ile baslatiom bu seferde yine mac logosunda engel isareti cıkıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CNDMN -- 11 Haziran 2009; 13:54:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: RealKiss

Arkadaslar kurulum başarılı bir şekilde tamamladim ama simdi pc mac acilmiyor.. Apple işareti üzerinde bir none cıkıyor kaliyor..

kurarken kurdu ama acamiyorum.. ne yapicam arkadaslar.. -v ile baslatiyorum "Still waiting for ... " diye bisi cıkıyo.. -x ile baslatiom bu seferde yine mac logosunda engel isareti cıkıyor..

sanırım anakartın nforce4 chipsetli. bahsettiğin hata harddiski görmemesinden kaynaklanıyor. sata modu biosdan ahci yapmayı bir dene ve doğru chipset driverı yüklediğinden emin ol.
    ipc dvd siyle sadece nforce driverı yükleyebilirsin
  • Tekrar kurulum yapmak istediğimdede ayni hatayi veriyordu.. Normal kurulumda None işareti, -v parametesinde Still waiting for root device..
    Reset reset ugras ugras derken yine format bolumune girmeyi başardım.. Yine bir format daha çektim yine açılmıyor.. Acaba IPC'den başka bir X86 kurabilirmiyim.. Yani iDeneb yada iKatos kursam sorun düzelirmi.. Şu pcde mac calistirmayi cok istiyorum..
  • quote:

Tekrar kurulum yapmak istediğimdede ayni hatayi veriyordu.. Normal kurulumda None işareti, -v parametesinde Still waiting for root device..
    Reset reset ugras ugras derken yine format bolumune girmeyi başardım.. Yine bir format daha çektim yine açılmıyor.. Acaba IPC'den başka bir X86 kurabilirmiyim.. Yani iDeneb yada iKatos kursam sorun düzelirmi.. Şu pcde mac calistirmayi cok istiyorum..

dostum sorun kurulum dvd sinin ne olduğu değil. yüklediğin chipset driver ının ne oldığu. ipc içinde iki tane nforce için chipset driverı var ikisini de ayrı ayrı dene.
  • Ama ben hic chipset driveri kurmamistim.. ondan olabilirmi acaba.. Şimdi birdaha kurulum yaptim.. yine chipset işaretlemedim.. Yine kurulum sonrasi normal modda ve -s -x parametrelerinde Apple logosunda None işareti ve -v parametresinde Still waiting for root device problemi.. Acaba chipset kurmadigm icinmi böyle.. sence atayimmi tekrar format chipset driveri secerek..?
  • quote:

Ama ben hic chipset driveri kurmamistim.. ondan olabilirmi acaba.. Şimdi birdaha kurulum yaptim.. yine chipset işaretlemedim.. Yine kurulum sonrasi normal modda ve -s -x parametrelerinde Apple logosunda None işareti ve -v parametresinde Still waiting for root device problemi.. Acaba chipset kurmadigm icinmi böyle.. sence atayimmi tekrar format chipset driveri secerek..?

tabiki chipset kurmadığın için olmuyor. tekrar formata gerek yok. kurulum dvd ni tak ipc base systemdeki tiki kaldır. sadece chipset driverı yükle. 1 dk da kurarsın.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.