Şimdi Ara

Maaşınız ne kadar DH ciler... bilgimiz olsun... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
1
Favori
7.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben calismiyorum, ailemden para geliyor, aylik 1300 dolar kadar harcamam oluyor, yurtdisindayim, paranin cogu kiraya gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

1200 lira harçlık pederbank dan :)

1000 pederbank 300 - 400 de annekart
  • 200 lira + Mavi Ego + Sodexho + bedava servis. Bi de kırmızı bis istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

quote:

Orijinalden alıntı: smylmzr

quote:

Orijinalden alıntı: opusdei

2700 tl alıyorum tabi 100 lira değişebiliyor her ay
    kamu

2700 ve kamu, vay anassını

kalkınma ajansı diye bir kurum var kamuda maaşı 5500 tl , bu da bir şey mi kardeş neler var

Siz Merkez Bankasındaki yöneticilerin ne kadar aldığını bi araştırın.Şuanda merkez bankası başkanı 34 bin tl aylık maaş alıyor.Milli Piyango başkanı 20 bin tl alıyor..Açıkçası bu paralar normal...Yani gidipte bu adamlar 3-4 bin alsın diyemezsin.Ama kamuda 1.5 bin alanda var 15 bin alanda..Hatta 34 bin alanda..

• Para için çalışmam. Bilim için çalışırım.
  • 8/3 dereceden öğretmenim bu ay 1560tl maaş alıcam.her ay düzenli olarak 400 civarı ekders alıyorum.tatiller hariç..
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrcsCaptan

quote:

Orijinalden alıntı: LaNDeR

quote:

Orijinalden alıntı: OrcsCaptan

7500$ - 9000$ değişiyor..

meslek ne hocam

İmzamda yazıyor.

dayak yemek için para alıyorsun yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albert Zweistein

Para için çalışmam. Bilim için çalışırım.

bu da güzel
  • özel bir hastanede 17000 tl ek ameliyatlar olmadan.toplamda 60ı buluyor fakirler sizi
  • 240 tl kredi
  • Konya'da özel bir şirkette bölüm sorumlusuyum yaşım 19 ve 450 TL alıyorum..

Not: Konyada ki esnafların Allah ta belasını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjerkely

Konya'da özel bir şirkette bölüm sorumlusuyum yaşım 19 ve 450 TL alıyorum..

Not: Konyada ki esnafların Allah ta belasını.

• up :D
  • inşallah şubatta zam geliyor. 950-1000 civarı bişe alacam

yaş 19,5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 10 Ocak 2011; 23:47:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarrChief

7,800euro
    Türkiyede Bir Fabrika Müdürüyüm
    İngilizce
    Almanca
    Çince
    İspanyolca
    Ve Azda Olsa Rusca Bilmekteyim..

Yarışmaya katılan diğer arkadaşlara başarılar dilerim...

Bu arada aylık 350 de bende :D pederbanktan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steafun

quote:

Orijinalden alıntı: WarrChief

7,800euro
    Türkiyede Bir Fabrika Müdürüyüm
    İngilizce
    Almanca
    Çince
    İspanyolca
    Ve Azda Olsa Rusca Bilmekteyim..

Yarışmaya katılan diğer arkadaşlara başarılar dilerim...

Bu arada aylık 350 de bende :D pederbanktan

• 228 tl + 120 tl likte ticket yemek fişi stajyer maaşim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

quote:

Orijinalden alıntı: Burak2658

MAAŞIM 0 TL.
    ÜNİVERSİTE BİTTİ ASKERLİK BİTTİ HALA İŞ YOK.

Üniversiteler iş bulma kurumu değildir...Bende iş verenler yerinde olsam senin gibi düşünen adama iş vermezdim. Para kazanmak için okunmaz... Okuduğun için beyaz yakalı olmak zorunda değilsin. Git mavi yakalı ol...Okudun diye seni diğerlerinden ayıran hiç bir şey yok bunun bile farkında değil bu nesil daha...

Okuyorum ve dışarıdaki adamla aynı olamam. 17 Sene Kafa patlattım..ve halada patlatıyorum. Benim elimde kitap defter varken diğerlerinin elinde iskambil kağıdı kahvede şurada burada veya karı kız peşinde. Ben bu adamla aynı kefende olamam. Malesefki ülkemizde Üniversite para kazanma yeri diye görülüyor. O senin dediğin şey Türkiyede yemez. Düşünsene bir kişi öyle yada böyle sefalet içinde büyümüş, zorluklarla okumuş.. bu adam sence üniversiteyi niye okudu.?. sosyalleşmek için mi. Hayır..Baba parasıyla nereye kadar yaşayacaksınız.Ancak Maddi yönden sıkıntısı olmayan adam senin gibi düşünür ve okur.. Şuan okurken babamdan aldığım parayı nasıl mahcup olarak alıyorum biliyormusun. Kendisi emekli, emekliliğin zevkine varacakken benım ıcın nıye calısıyorki..umarım anlatabilmişimdir.şu yazdığınız şeyleri kendinize göre yorumllayıp insanın asabını bozmayın

Hangi üniden muzunsun ve bölüm ne.Kusura bakma ama şimdi bana anadoludaki bi ünide işletme,su ürünleri yada fen-edebiyat fak. okudum diyorsan sokaktaki adamdan bi farkının olmadığını söyleyebilirim..Bide sümüroloji,hidrojen müh. vb. bölümlerde buna dahil..

Mantığa bak...

Niye.Gerçekler çok mu zoruna gitti..İlkokul mezunu olup üni mezunlarından daha bilgili,eğitimli insanlar var..Yani üni. mezunu olunca eğitimli olmuyorsun..Tabi burdan kastım bi üniversite okumak var bide üniversite okumak var..Kastım budur..Taksimde taciz olayından tutuklanan iki kişinin üniversitede okuması buna dahil olabilir..

Öncelikle biraz daha düzgün konuşalım, zorunamı gitti gibi laflar hiç hoş değil.
    İnsanların öğretim durmu ne olursa olsun içlerinde her çeşit insan bulunur.Önemli olan genele bakmak.Anadoludaki bir üniversitede Fen-Edebiyat bölümünü okumuş bir insana direk sokaktaki insanla aynısındır cümlesini kuramazsınız.Onun nasıl bir eğitim aldığını, nasıl ''okuduğunu'' bilmeden bir sonuca varmak mümkün değildir

Hala üniversite okudum vs vs gibi laflar duymak çok komik geliyor bana :) Üniversite işçi bulma kurumu değildir. Ben yazılım geliştirme uzmanıyım emin ol 1 yılda bir üniversite öğrencisinin okul hayatı boyunca okuduğunun kat kat fazlası şey öğrenmek zorundayım. Üniversite insanı meslek sahibi yapmaz. Sadece etiketli insan yapar. Donanımlı insanda yapmaz. Okullardaki öğrencilerin tamamı ne yazıkki bu zihniyetle okuyarak mevzun oluyor. Adam 4 yıl bilgisayar mühendisliği okuyor ama bilgisayarı yeni öğrenen çocuklar gibi mevzun oluyor. Sonrada okul bitince iş beğenmiyorlar. Ben üni. mevzunuyum bu maaşa çalışmam, bu işi yapmam falan filan. Bizim ülkemizde işsizlik sorunu yok iş beğenmeme sorunu var. İnsanlarda sabır sebat yok. Okul bitince hiçbir tecrübe yok, reel hayatta işlerin nasıl yürüdüğüne dair bir fikri yok ama iş seçmektede üstüne yok. Herkes sanıyorki okul bitecek hemen altına araba verilip kırmızı halılarla karşılacak. Yok öyle birşey. Okul sana bir etiket yapıştırır sadece. O etiketin üzerinde yazan fiyatı belirlemez. Fiyatı sen belirlersin. Buda biraz sabırla ve iş konusunda kendini geliştirmeyle olur. Ünivertsite mevzunlarının çocuğun işsiz olmasıda bundan kaynaklanıyor. Ben işsiz kalsam gerekirse gider inşaattada çalışırım. Ki mobilyacıdada çalıştım zamanında. Ama önemli olan konu kendini geliştirmek ve okuldan mevzun olduktan sonra herşeyin sıfırdan yeni başladığını anlamak. Çok beklentiyle mevzun olunup sonra hayal kırıklığı içinde kalınıyor ne yazıkki. Önce sabretmeyi öğrenmek lazım. Tecrübe kazanıp yaptığın işte kendini geliştirmen lazım. Sonra beklenti içine girmek lazım. Benim yorumlamam bu kadar :D hadi hayırlı işler :D

• quote:

iyimisin arkadasim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

quote:

iyimisin arkadasim?

Sen nasılsın
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.