Şimdi Ara

Maaşı Aldım Patron 1.100 TL Verdi Şimdi ne yapmalıyım (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
11
Favori
11.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

İş yerinde kendi işiniz dışında başka işi yapmak doğru değil bence eğer vasıfsız değilsiniz.
    Her zaman diyorum bu ülkede insana saygı yok

vasıfısız değilim çok iyi olmasamda orta halli bir grafikerim. bazen kendi isteğimle yardım ettiğim de oluyor can sıkıntısından. Ama buna rağmen asgari ücret bile alamıyorum. Şu an çok kararsızım. çıkıp iş bulamazsam 1 -2 haftada pskolojik olarak çökerim öyle bi yapım var. o yüzden böyle kararsız davranıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jude Law -- 11 Şubat 2016; 16:43:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jude Law

quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

İş yerinde kendi işiniz dışında başka işi yapmak doğru değil bence eğer vasıfsız değilsiniz.
    Her zaman diyorum bu ülkede insana saygı yok

vasıfısız değilim çok iyi olmasamda orta halli bir grafikerim. bazen kendi isteğimle yardım ettiğim de oluyor can sıkıntısından. Ama buna rağmen asgari ücret bile alamıyorum. Şu an çok kararsızım. çıkıp iş bulamazsam 1 -2 haftada pskolojik olarak çökerim öyle bi yapım var. o yüzden böyle kararsız davranıyorum

Hocam canınız sıkılsa bile yapmayın insanlara iyilik yaramaz bakın maaşınızı bile eksik veriyorlar.
    Yeni iş ilanları araştırın elbet bir çıkar yol vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

AKP'ye oy vermeye devam kardeş.

Hakettiniz.

Çok bilen arkadaş hangi partiye oy verelim.. Geçmişteki partileri çok iyi biliyor bu millet bilmese şuan ki sonuç doğmazdı.. Arkadaşın konusunu boşuna baltalama, konu amacın dışına çıkmaması için cevap vermeyeceğim bir daha çok cevap verildi çünkü bu tarz sözlere..
  • quote:

Orijinalden alıntı: davidddd

quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: davidddd

quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Türk

alo 170 bimer sgk ne varsa şikayet ettim. şirkete 12000 tl ceza kestiler. mesai yaptım bu adama mesai lerini ödiceksiniz yoksa sizi mahkemeye verir diye yazı yazmışlar. beni işten attılar.

tabi benim alacaklarımı ödemediler. ayrıca sigorta primlerimi mesai ekliceklerdi onuda eklemediler. bende gittim iş mahkemesine. birde baktım avukatları falan var. ilk duruşmada.
    ben avukat falan tutmadım. sürekli internetten okudum.

ALLAH YUKARDA HAKİM İŞÇİDEN YANA TARAF TUTUYOR İŞ MAHKEMELERİNDE. dedim param yok avukat tutamadım hakim bey. bizi sömürüyor bunlar. bizim sayemizde lüks içinde geziyorlar falan dedim.

neyse 6-7 duruşma daha oldu. ben kazandım. hiiiiiççççç şahitim yoktu. iş arkadaşım bildiğim ooooo..... çocukları mahkemede şahitlik vermedi. işimizden oluruz diye.

neyse ben 16000 tl tazminat aldım. sigorta primlerim düzenlendi. temyize gittiler. temyizden de ret yediler. bende kendime iş baktım. 3 ay da iş buldum. sigortam primim mesaim tam yatıyor. mesai yapmak istiyor musun diye imza bile attırıyorlar bana :DDDDDDDDDDDD herşey kanuni.

Helal olsun dostum iyi yapmışsın. Ben de böyle bir durumda kaldım.
    170 i aradım söyledim birkaç ay sonra bana tebligat geldi cezai işlem uygulandı dediler. İş kurumunu aradım maaşı yatirmadiysa ceza veririz dediler senin maaşın bizi ilgilendirmez dediler ona 12000tl ceza verdiler bana para yok.
    Avukata gittim is mahkemesine gittik 2 seneye yakın oldu mahkeme sürüyor. İnşallah ben de alırım 15000maasim içerde tazminat filan 30000 olur herhalde. Bakalım nasıl olacak

Bir daha iş bulmakta zorluk çekme gibi bir durumlar karşılaştınız mı??

şükür şimdiye kadar hiçbir zaman iş bulma konusunda bir sıkıntıyla karşılaşmadım 15 senedir öyle veya böyle çalışıyorum. ben şuna inanıyorum çalışmak istedikten sonra her zaman iş bulunur.

Neden böyle dedim, patronun seni diğer gireceğin firma, şikret veya iş yerlerine seni kötüleyebilir(di) o yüzden iş bulma da zorluk çektin mi diye sordum?? Sıkıntı olmadıysa iyi..

• Öncelikle kardeşim geçmiş olsun.
    Daha evvel çalıştığım işyerinde bir çalışan da buna benzer bi şekilde işten ayrıldı.
    Fazla çalışma saatleri, ve maaşın bir bölümünü de elden veriyordu ve çıkanlara tazminat ödemiyordu
    Çalışan arkadaş çalışma bakanlığına gidiyor durumu izah ediyor ve mahkeme ile uğraşmadan fazla mesai ücreti ve tazminatını alıyor
    Sende bir uğra orda seni prosedürle ilgili bilgilendirirler, ve sende zor durumda kalmazsın ve aklında soru işareti kalmaz
    Son olarak partonu haklı görenlere şunu diyorum, bunlar çalışma nedir bilmeyen, ev geçindirmekten bi haber, yiyip içip,s*çan kişiler gelmiş burada ahkam kesiyor
    Kimide olayı dine bağlamış, Çalışanın hakkı alın teri kurumadan verilmelidir sözü boşuna söylenmiş herhalde, kaldı ki burda hakkını vermiyor bile.
    Patron servetine servet katacak çalışanı ezecek ama patron haklı olacak geçin bunu.

Maaşı Aldım Patron 1.100 TL Verdi Şimdi ne yapmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah1923 -- 11 Şubat 2016; 19:05:42 >

• Bu adamdan bir cacık olmaz. Hala şikayet yok.

Gelsene benim kuracağım şirkete. Az da biz sömürek seni. Canım çekti vallahi.

• Konu sahibi tam bir trol. Maaş düşük veriyorsa bunun şikayet yolu belli. Başından bu işler geçmiş olan tecrübelilerde anlatmışlar ne yapması gerektiğini. 18 sayfadır hala aynı terane. Ezikmisin olm sen. Hak aramak nedir bilmiyormusun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu CSB

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    hakkımı aradığım için kötüleyecekse kötülesin napayım
  • Csb

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Türk

Bu adamdan bir cacık olmaz. Hala şikayet yok.

Gelsene benim kuracağım şirkete. Az da biz sömürek seni. Canım çekti vallahi.

kardeş kötü niyetli biri olmadığı düşünüyorum o yüzden 2 dir editliyorum yazdığım mesajı sabrımı zorlama yardımcı oldun eyvallah dedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jude Law -- 12 Şubat 2016; 9:22:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagiras

Konu sahibi tam bir trol. Maaş düşük veriyorsa bunun şikayet yolu belli. Başından bu işler geçmiş olan tecrübelilerde anlatmışlar ne yapması gerektiğini. 18 sayfadır hala aynı terane. Ezikmisin olm sen. Hak aramak nedir bilmiyormusun.

artık soracak birşey kalmadı bir gelişme olursa güncellerim konuyu. neden kararsız kaldığımı yazdım önceki mesajlarımda. yardımcı olmaya çalışan herkese teşekürler düşünen türk de dahil
  • quote:

quote:

Hakettiniz.

Çok bilen arkadaş hangi partiye oy verelim.. Geçmişteki partileri çok iyi biliyor bu millet bilmese şuan ki sonuç doğmazdı.. Arkadaşın konusunu boşuna baltalama, konu amacın dışına çıkmaması için cevap vermeyeceğim bir daha çok cevap verildi çünkü bu tarz sözlere..

Haaah, bundan bahsediyorum işte, aynen devam.

Yiyecek ekmeğiniz kalmadığı gün dahi AKP'ye oy verin. O gün de şerefinizi, haysiyetinizi almaya gelirler, o zaman da "uzun adaaaaaağm" diye bağırın, sarayın kapısına bağlarlar belki önünüze bir kap koyup.

Yiyorsa esnaf şimdi atsın o yazarkasayı hadi cumbabanın veya başbakanın önünde. Hadi? Yer mi?

Yer mi?

Size güdecek adam yaraşır. Hak ediyorsunuz çünkü.

Adamın nefesi kokuyor hâlâ "öteki partiler" diyor lan. 15 sene geçmiş en son "öteki parti"den. Hahahahah. Beş parasız kaldığınızda da oy verin. Dedim ya, "durmak yok, donunuza kadar devam".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pretended -- 12 Şubat 2016; 10:12:15 >

• quote:

quote:

quote:

Hakettiniz.

Yiyecek ekmeğiniz kalmadığı gün dahi AKP'ye oy verin. O gün de şerefinizi, haysiyetinizi almaya gelirler, o zaman da "uzun adaaaaaağm" diye bağırın, sarayın kapısına bağlarlar belki önünüze bir kap koyup.

Yiyorsa esnaf şimdi atsın o yazarkasayı hadi cumbabanın veya başbakanın önünde. Hadi? Yer mi?

Yer mi?

Adamın nefesi kokuyor hâlâ "öteki partiler" diyor lan. 15 sene geçmiş en son "öteki parti"den. Hahahahah. Beş parasız kaldığınızda da oy verin. Dedim ya, "durmak yok, donunuza kadar devam".

AKP sana çok ... bir şeyler yapmış belli, bu millet yazar kasa atacağı zamanı biliyor (gerçi artık yazar kasa da kalkıyor pos yazar kasa atar atacaksa da) dolar, mark bir gece de 2 katına ulaşırsa, imf el açarsak memurun maaşını yatıramıyoruz diye o zaman bu millet vereceği cevabı iyi bilir atmıyorsa demek memnun insanlar, sokağıma bakıyorum park edecek yer kalmadı ki daha ben araç sahibi olmadım bir de üstüne artı ailemde de yok araç bu millet bunları gökten gelen para ile alıyor dimi sokağımızda arsa kalmadı diyebilirim müteahhit geliyor 185 m2 alandan çift 4 katlı daire çıkarıyor artı 4+1 olarak satıyor 90-105 milyar arasına daha bina bitmeden yarısı satıldı burada yaptığı 3 binanın neden diyeceksin bu AKP insanları kredi verdirerek borçlandırıyor daha 15 sene öncesine kadar çiftçi ekinden 100.000 tl 'yi banka faizine yüzde 85 'ten yatırıyordu da bir sene anca o para ile geçineyim diyordu şimdi ise yüzde 12.5 faiz alabilen en şanslıları oluyor ama eskiden kredi çekmekmiş yüzde 85 'lerden alabilirim diyorsan alırdın bir de üstüne bankalar imar bankası Türk ticaret bankası bunların batışını tabi önemsemediniz çünkü benim bankam mı batarsa batsın bu ülke bunları temizlemekle geçti 10 sene şimdi de nükleer kanal İstanbul avrasya tüneli marmaray ve bunların daha fazlası olacak ki bu ülke adım atsın ama birileri istiyor amerika gibi 3000 dolar maaş almak Amerika Türkiye 'yi eşit görmeye kalkıyor daha dün massacuets üni. ile bir üniversite amerika da einstein 'in kuramını açıkladı sana soruyorum sen ve senin ülken ne yapıyor böyle ileri teknolojileri bulabiliyor mu ama istemeye geldi mi amerika da asgari ücret 3000 dolar biz de 500 dolar bile değillll işte ağlamak budur.. Daha iyisi gelene kadar bu halk diyor benim dememle olmuyor bu ülke 'nin yarısı AKP dedi bugüne kadar daha iyisi gelirse X Partisi de demeyi bilir.. Sen kudurmaya devam et senin istediğin parti gelmiyor diye ağlayana meme yok derler ya sen de yolu bulmuşsun..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hakettiniz.

Yer mi?

AKP sana çok ... bir şeyler yapmış belli, bu millet yazar kasa atacağı zamanı biliyor (gerçi artık yazar kasa da kalkıyor pos yazar kasa atar atacaksa da) dolar, mark bir gece de 2 katına ulaşırsa, imf el açarsak memurun maaşını yatıramıyoruz diye o zaman bu millet vereceği cevabı iyi bilir atmıyorsa demek memnun insanlar, sokağıma bakıyorum park edecek yer kalmadı ki daha ben araç sahibi olmadım bir de üstüne artı ailemde de yok araç bu millet bunları gökten gelen para ile alıyor dimi sokağımızda arsa kalmadı diyebilirim müteahhit geliyor 185 m2 alandan çift 4 katlı daire çıkarıyor artı 4+1 olarak satıyor 90-105 milyar arasına daha bina bitmeden yarısı satıldı burada yaptığı 3 binanın neden diyeceksin bu AKP insanları kredi verdirerek borçlandırıyor daha 15 sene öncesine kadar çiftçi ekinden 100.000 tl 'yi banka faizine yüzde 85 'ten yatırıyordu da bir sene anca o para ile geçineyim diyordu şimdi ise yüzde 12.5 faiz alabilen en şanslıları oluyor ama eskiden kredi çekmekmiş yüzde 85 'lerden alabilirim diyorsan alırdın bir de üstüne bankalar imar bankası Türk ticaret bankası bunların batışını tabi önemsemediniz çünkü benim bankam mı batarsa batsın bu ülke bunları temizlemekle geçti 10 sene şimdi de nükleer kanal İstanbul avrasya tüneli marmaray ve bunların daha fazlası olacak ki bu ülke adım atsın ama birileri istiyor amerika gibi 3000 dolar maaş almak Amerika Türkiye 'yi eşit görmeye kalkıyor daha dün massacuets üni. ile bir üniversite amerika da einstein 'in kuramını açıkladı sana soruyorum sen ve senin ülken ne yapıyor böyle ileri teknolojileri bulabiliyor mu ama istemeye geldi mi amerika da asgari ücret 3000 dolar biz de 500 dolar bile değillll işte ağlamak budur.. Daha iyisi gelene kadar bu halk diyor benim dememle olmuyor bu ülke 'nin yarısı AKP dedi bugüne kadar daha iyisi gelirse X Partisi de demeyi bilir.. Sen kudurmaya devam et senin istediğin parti gelmiyor diye ağlayana meme yok derler ya sen de yolu bulmuşsun..

Ahahah, aferin aferin, ekonomik gösterge bankaya 10 sene borçlanarak alınan evler ve arabalar. Brrrravo.

Hahahahah, lan adam "1.300 TL olan maaşımı alamadım" diyor, bu gelmiş "her yer ev doldu, satılıyor da, sokak araba dolu". İktisadi zeka fışkırıyor yemin ederim. Hahahahahah, kendisinin de arabası yokmuş hani, hahahahahahah ekonomi süper gardaaaaş.

Aferin lan, ekonomiden gerçekten çok iyi anlıyorsunuz. AKP yalağı laz ve kürt müteahhitler zenginlikten kafayı yesin, biz de keriz gibi 10 senelik kredilerle hayatımızı ev alacağız diye bankalara ipotek ettirelim. Ama kodamanlar 1300 TL'yi elemanına çok görünce ekonomi iyi gidiyor.

Oğlum özellikle sana müstehaaak, müs-te-hak. Aynen devam. IMF borçlanmasının onlarca katı câri açık verdik, dünyadan haberi yok, cumbabanız "yurtdışına çıkmayın yurtiçinde turizm şeyedelim" diyor, tutuşmuş anlaşılan. Memleketi 15 sene yönetip bütün ekonomik icraati devletin varlıklarını Arap şeyhlerine peşkeş çekmek ve sadece bina dikmek, sadece inşaat sektörüne yatırmak olan adamlar ekonomi dersi veriyor.

Kardeş, diyorum ya, borçlanamayacak hale geldiğinde insanlar -ki vakit yakındır-, ya cumbabanızın uçağına eklenip Singapur'a kaçın, ya da sarayının önünde "uzuğğğğğn" diye bağırın, tasmayı geçirip günde bir kap yemek bıraksınlar. "Şükürler ossun uzun adam" diye ayakkabılarını koklayın.

Başlıkta 1300 TL maaşını alamayan adam var, dikkatinizi çekerim. Bu barzo takımı müteahhit övüyor bana bir paragraf, hahahahahahah.

İşte sizin hayatınıza bu miyoplar karar veriyor.

Hepinize müstehak. Durmak yok, donunuza kadar devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pretended -- 13 Şubat 2016; 15:41:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jude Law

edit: Patron maaşı verdi 1300 yapmıycağını biliyodum ama 1100 de resmen hakaret oldu. sigortalıyım yarın işe gitmemeyi ve şikayet etmeyi planlıyorum. Bide yemek parasıyla beraber asgari ücrete denk geliyo demezmi bizde salağız

iş yerinde sigortalı olarak çalışıyorum bu ay 1.300 tl olacak asgari ücret fakat patron o kadar veremem diyor. maaşı bankayada yatırmıyor elden veriyor. şubattan itibaren asgari ücretin altına çalışmayı düşünmüyorum yani 1300 ze 1300 isteyeceğim. bankaya yatırmadığı için bunu nasıl ispat edebilirim nereye şikayet edebilirim yaptırımları nelerdir. maaş günü 1300 altında alırsam ertesi gün işe gitmeyip şikayet edebilirmiyim ve nasıl ispatlarım. ayrıca her ayın 7 sinde elden veiyor maaşları.

Maaşı elden vermesinin nedeni şu:Yarın sen bir gün çıktığında şuan da tazminat alma hakkın yok, bankadan yatırması lazım yasal olarak. İstediği zaman kovar şu durumda 0 tazminatla.

• quote:

Orijinalden alıntı: kansavkaplan

Direk şikayet et mahkemelik olursan bu zamana kadar eksik aldığın maaşlarını,kullanamadığın izinler için ücretleri ve yaptığın fazla mesai için de fazla mesai ücretlerini alırsın. Ayrıca mahkemeye verdin diye birden işten çıkarılırsan kıdem ve ihbar tazminatı da alırsın.

Patron maaşı elden veriyormuş bu durumda mahkeme açarsa hiçbir hakkı yok bankadan yatırması lazımdı. Avukat masrafları da üzerine kalır çocuğun.
  • Bu işin parti ile ne alakası var arkadaş yaaa. Bu kadar şizofren olmayın. Diğer partiler akp'den daha fazla vaat ediyorlardı. Onlar geldiğinde ve ücret vaat ettikleri oranda artsa (ki hiç sanmıyorum) ne diyecektin acaba merak ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bu işin parti ile ne alakası var arkadaş yaaa. Bu kadar şizofren olmayın. Diğer partiler akp'den daha fazla vaat ediyorlardı. Onlar geldiğinde ve ücret vaat ettikleri oranda artsa (ki hiç sanmıyorum) ne diyecektin acaba merak ediyorum.

Memleketteki ekonomiden, onun denetiminden kim sorumludur arkadaş, AKP'ye toz kondurmamak için kılıktan kılığa girmeyin yahu, omurganız (varsa) omurganıza yazık.

Hükümet CHP veya DSP falan olsaydı ALLAHUAQBAAAR diye kendinizi yakardınız Başbakanlığın önünde. O zaman ilgisi olurdu ama AKP'ye tapındığımız için bu tür adaletsizliklerin AKP'yle hiç ilgisi yok.

Müstehak olduğunu defalarca söyledim, yine söylüyorum. Siz, size sanki lütfediyormuş gibi iki kuruş diyip 1.5 kuruş verip sizden de şükür mükür deyip kafanızı öne eğmeniz gerektiğini söyleyen politikacı ve patronlar tarafından ezilmeyi hak ediyorsunuz.

Durmak yok ğardaş.

• quote:

quote:

Bu işin parti ile ne alakası var arkadaş yaaa. Bu kadar şizofren olmayın. Diğer partiler akp'den daha fazla vaat ediyorlardı. Onlar geldiğinde ve ücret vaat ettikleri oranda artsa (ki hiç sanmıyorum) ne diyecektin acaba merak ediyorum.

Memleketteki ekonomiden, onun denetiminden kim sorumludur arkadaş, AKP'ye toz kondurmamak için kılıktan kılığa girmeyin yahu, omurganız (varsa) omurganıza yazık.

Hükümet CHP veya DSP falan olsaydı ALLAHUAQBAAAR diye kendinizi yakardınız Başbakanlığın önünde. O zaman ilgisi olurdu ama AKP'ye tapındığımız için bu tür adaletsizliklerin AKP'yle hiç ilgisi yok.

Müstehak olduğunu defalarca söyledim, yine söylüyorum. Siz, size sanki lütfediyormuş gibi iki kuruş diyip 1.5 kuruş verip sizden de şükür mükür deyip kafanızı öne eğmeniz gerektiğini söyleyen politikacı ve patronlar tarafından ezilmeyi hak ediyorsunuz.

Durmak yok ğardaş.

AKP bayağı canını yakmış senin bağırıp bağırıp duruyorsun, sen de böyle devam et.. İtalya 2013 verilerine göre 59 60 milyon nüfus, gsmh ne internetten aldığım veriye göre 2.14 trilyon dolar yani basit bir matematik hesabı ile bizim nüfusu 20 milyon aşağı çekersen gsmh 'mizi iki katına çekersen o özendiğin avrupa daki hayata sahip insanlara sahip olursun, bizim ülke de 900 milyar dolar gsmh den anca bu kadar çıkıyor arkadaş kimi getirirsen getir başa bundan daha iyisini yapması çok zor.. Ama AKP seni germiş ayrı konu sözcü gazetelerini okumaktan dolmuşsun onların yaptığı habere göre Tübitak 'ın başına havanat bahçesi müdürü atandı diye sizleri inandırıyorlar ama tanıdıkların varsa çok detayları öğrenebiliyorsan araştır da öğren bakalım işin esası neymiş ama Sözcü ne yapıyor cümle böyl böyle böyle olması gerekirken cümle nin içinden bazı kelimeleri alıyor baskısı 'nda şu yazıyor Tübitak 'ın başına hayvanat bahçesi genel müdürü atandı aradaki kelimeler yok eğer onlar eklense haberi haber olmayacak o zaman o yüzden sağdan soldan okuğudun ama yanlış haberler ile karşıma çıkma eğer AKP 'li olsa idim sizin zihniyete göre bmw ile geziyor olurdum ama sizin işinize böyle geliyor işte.. Biz kötüden bugüne geldik ama siz bunu görmüyorsunuz çünkü istediğin parti gelmedi ya biz bugüne iyi demiyoruz ama dün gibi de değiliz benim babam ssk 'nın rezillikleri ile yaşadı fırıncı idi ve 7 yıl çalışıp 4 yıl sigortalı gösteren 3 girdi çıktı yapan günlerden bugüne geldik sgk yani bugün kü sgk babam 2008 de emekli olduğunda geriye dönük bütün primleri aldı o çalan fırın sahiplerinden ama eskiden kalk yapamazdın bunları diyeceksin baban da takip etse imiş internet mi vardı ya da sgk yı sorgulayabileceğin bir site mi vardı giderdik doktora sigortadan çıkardık neden girdi çıktı yapmış patron 6 ay geçerliliği vardı iş çıkışından sonra hastaneden yararlanmanın.. Eskiden insanlar nasıl ev sahibi olurdu memur ise emekli olacakta 40 50 milyar ikramiye alacakta anca öyle ev görecek ya da babasından anasından miras kalacakta anca öyle ev görecek oda ömrü gelmiş 50 ye kalan ömrü 20 yıl ise anca o kadar yıl evim oldu diyecek.. Biz 19 yıl kira çektik 19 yıl çöpe attık parayı ve dediğim gibi anneme miras kaldı da ev sahibi olduk neden gittik kredi çekelim ev sahibi olalım diye 2 kefil diyor banka biri memur olacak işi garanti diğer kefilin ise mal varlığı olacak çifti tarlası olan gibi ve o kefillerin de kefilleri olacakmış ha gel de al kredi ile ev alamadık o yüzden 19 yıl kiraya gitti paralarımız miras kaldı da ev aldık.. Şimdikiler 10 yıl krediye giriyor ama sonunda parası çöp olmuyor mal sahibi ev sahibi oluyor etrafımda yeni evlenenen bir çok arkadaşım eve girdi 30 bin tl takı parasını verdi 100.000 kredi çekti 140.000 tl geri ödeme ile eve girdi 3. senesini ödüyor 1200 tl ile, evinin değeri kaç para bugün 130 bine aldı 165.000 tl de geziyor yani iki taraftanda kazanıyor hem mal sahibi olacak hem de parası çöpe gitmeyecek işte gerçekler bunlar kardeş bunlar 10 15 yıl önce yaşanmıyordu. Biz 10 yıldır ev sahibiyiz ve 10 yıldır kiraya gitmedi paramız o para ile ben 4 yıllığa başlayamıyordum durumumuz iyi değil diye ve katsayı engelleri ile boğuştum yıllardır o senin istediğin zihniyetin eserleri bunlar işte katsayı kalktı da endüstri meslek lisesi 'nden İTÜ 'lere geldim övünmek için demiyorum ama geleceğimi garanti altına almak için mücadele veriyorum.. Yani işine nasıl geliyorsa bak gör ben gördüğümü gördüm..

Arkadaş içinde o bu hayatı seçmiş yalnız bugün teknosa ya bile girseniz 1400 tl alıyorsunuz vatan da çalışan teknosa da çalışan tanıdıklarım var ama arkadaş grafiker ci 1100 tl almamalı alıyorsa patronunun canını yakacak aklı başına getirmeli eğer patron bu parayı veremiyorsa o zaman kapatıp gidecek herkes dükkan, şirket sahibi olmaya çalışmaktan çıkıyor bunlar sokağım da 100 metre içinde 3. kahve açılıyor neden daha çok para kazanma kendi işini yapma karışan olmasın ama olmuyor işte 3 kahve birbirinin rızkına engel olacak, o yüzden 1300 1400 tl 'yi veremiyorsa bu patron kapatıp gidecek bu işi işçisinin hakkını yemeyecek çünkü devlet sınır koydu dedi 1300 tl asgari ücret bunun altını kimse vermeyecek veren olursa ya zengin olmak için veriyordur ya da o parayı ödeyemeyecek bir firmadır o yüzden bu işi yapmayacak dükkanı kapatıp gidecek bu kadar basit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 13 Şubat 2016; 17:46:43 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.