Şimdi Ara

Skoda Octavia mı? VW Passat mı? VW Mahkemelik olmus... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
53.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeşim koskoca skoda firması üstünkörü yapıyor diyorsun ve bende kayle alıp yazı yazıyorum.
    nette bişey bulamadım da yazıyorum yoksa umursamazdım.
    passatın eski kasasının fiyatı ile superb nin o birbirinin aynısı olan modeller piyasaya çıktıklarında
    enflasyon baz alındığında passat superb ye göre çok daha pahalı satıldı
    ve bir vatandaşta çıkıp aynı üretim aynı herşey aynı ama fiyat neden farklı diye dava açıyor
    sonuç: passata daha çok reklam yapıldı die vw kazanıyor yani kalite farkı yok.
    50 araç 5 araç sorunlu oranınıda inceledinde mi yaptın merak ettim doğrusu :D
    yanii dediğim passatın o modelinin çktığı zaman ki alım gücüne göre passatın fiyatı,
    superb nin bu modelinin çıktığı zamanki alım gücüne göre superb'nin fiyatından çok daha yüksek
    piyasaya sürüldü

şuu sorunun başlığına gelelim.
    superb ilk çıktığında hem satış noktası hem de teknik servis olan yere gittim
    ve superb ye baktım. bir işim vardı o bahaneyle o aracıda gördüm
    o aralar octavia superb diye sölediler bana
    arkadaşa o nedenle octavia ve passat yazmıştır.
    arkadaşın sölemek istediği superb ve passat'tır.
    bilen biri olsaydın bunu anlardın

bak bir arkadaş ne yazmışş audi>scoda>vw>seat kalite zinciri
    yanlış ta değil en fazla audi>vw>scoda>seat olur bu da skodanın
    iplikli araba olmadığını gösterir 50 ye 5 komik.

AZ çok mantıklı bişeyler yazmışsın bu sefer helal olsun.
    yaş konusundan da prim yapmaya çalışma :D

• Skoda üstün körü üretim yapıyor demiyorum, anlamak çok mu zor?
    Ben VW - Skoda karşılaştırıldığında VW' nin daha kaliteli üretim yaptığını söylüyorum. Bunu anlayabildiysen devamını oku;
    -
    50 araç beş araç oranını inceledin de mi yaptın merak ediyorum demişsin. Benim lafın gelişi söylediğim bi cümleyi somutlaştırıp, ucuz siyaset yapmaya çalışma. Ve artık sana vakit harcamaktan bıktım. Önce aynı firmanın araçları, malzemeler aynı onun için kalite de aynı diyosun sonra kıvırtveriyorsun. Mahkeme kararı filan. Bir arkadaş resimlerini vermiş iç mekanlarının. Karşılaştır...
    -
    Kendini; -burnun bir karış havada olarak- bu konuda bilgili ilan ediyorsun ama bildiğin şeyler sadece teorik.
    VW Passat ve Skoda SuperB kullanıcılarına daha doğrusu ikisini de kullanmış kişilere sor. Ve mümkünse güncel kasalarıyla ilgili karşılaştırma yap. Sakın bana mahkeme kararının eski kasalarla ilgili olduğundan bahsetme. O karar diyor ki; Octavia - Passat aynı kalitede, aynı araçlardır. Ve mahkemenin hangi tarihli modelleri kıyasladığı hakkında hiç bir bilgi yok. Arkadaşın Octavia diyerek SuperB' yi kastetmesi gibi bir durum da yok. Çünkü gazeteden direk alıntı yapmış.
    -
    O yıllarda; passat' ın bir önceki kasasının (yani bundan iki kasa öncesi) birebir kopyası Super B, ile, passat aynıydı diyorsun. Ama superb piyasaya çıktığında, 98' den beri gördüğümüz passat' ın bire bir kopyasıydı. Ancak aynı dönemde satılan passat, çoktan makyajlanmıştı. Şu an Passat komple kasa değiştirdi; SuperB hala aynı. Bu da belki VW firmasının hangi araca öncelik verdiğini, hangi aracın presti konusu olduğunu sana gösterir. Ayrıca AUDİ - VW - SKODA vs. vs. şeklinde markasal sıralamalar yapıyor olman otomotiv sektöründen hiçbirşey anlamadığını açıkça gösteriyor. Çünkü firmaların ağırlık veridği modeller farklı olabildiği gibi, amaçladığı piyasa da farklı olabiliyor... -Bunu anlamanı beklemiyorum ama yazdım işte..-Bu tür sıralamalar da sadece ve sadece prestij açısından yapılabiliyor. Ve VW' i Skoda' dan aşağıda tutuyorsan prestij olarak, artık sesini kes..
    Ayrıca bu benim son mesajım sana. Ve üzgünüm ama, daha fazla kıvırtmanı izlemek istemiyorum artık.
    --Ve diğer taraftan da, sadece tatışma çıkarmak için açılmış bir topicte, burnu havalarda gezen biriyle bi polemiğe girdiğim için kendime kızıyorum. Ayrıca ilk mesajınla son mesajın arasında ne uslup, ne bilgi, ne de yorum olarak benzerlik var. Gelişme var yani... Bu açıdan seni kutluyorum.
    (Ancak daha halen derdin varsa, pm at tartışalım. Burayı kirletme... Ve seviyeyi daha da düşürürsen, senin yaptığın gibi ve çok daha ucuzunu yaparım siyasetin ve çok fena biçimde ağzımı bozabilirim ceza almak pahasına. Senin gibilerden de her köşede var bi tane, ucuz siyaset yapmaya çalışan...)

• octaviadakı ozellıkler fln passattakıne cok yakın arkadaslar .. her ozellık var arabada hatta forumumuzdan cemsultan'ın da düşündüğü ve araştırdığı bir araç..
  • Herkese merhaba forum yeni üyesi
  • kardeş sen kendini otomobil konusunda çok bilgili sanıyorsun
  • bencede artık bişeyler yazıpta rezil etme kendini.
    ağzını bozarmış
    sabır taşı olduk sayende.

senin gibi boş konuşan çooksaa bana by.
    sen daha benim anlattıklarımı anlamamışsın.
    oduna anlatsam şimdiye teknik servis olurdu
    sen bildiğin gibi yaşa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sansarstk -- 27 Şubat 2007; 18:15:17 >
  • sen orda burda duyduklarınla burda iyi laf salatası yapıyorsun kendi bilğilerini dökte görelim otomobilin O sunda bile anladığın yok kardeş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sith

hiç hayatınızda phaeton görmediğinizden skoda vw den iyidir dersiniz :)...

ne alakası var şimdi konuyla phaeton un bilmem ama Skoda il vw i karşılaştırmak için kaldırıp ta phaeton u baz almak diye bişey yoktur umarım ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallabimesaj -- 28 Şubat 2007; 15:01:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sallabimesaj

quote:

Orjinalden alıntı: Sith

hiç hayatınızda phaeton görmediğinizden skoda vw den iyidir dersiniz :)...

ne alakası var şimdi konuyla phaeton un bilmem ama Skoda il vw i karşılaştırmak için kaldırıp ta phaeton u baz almak diye bişey yoktur umarım ki

ben mi yapmışım karşılaştırmayı ?? baksana bende önce mesaj yazanlara ?
  • ya olayı kişisel algılama seni böle bişeyle itham etmedim örnekleme yapmak maksadıyla öyle yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallabimesaj -- 1 Mart 2007; 17:24:48 >
  • arkdaslar konuyu kavga ortamına cevirmeyelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: crein

Skoda Octavia mı? VW Passat mı?

Konuya marka değeri üzerinden, ilginç bir örnek vermek istiyorum. Geçtiğimiz yıllarda, Almanya'da bir tüketici, otomobil üreticisi Volkswagen'i (VW) mahkemeye verdi. Gerekçesi, yine VW'nin sahibi olduğu Skoda'nın Octavia modeliyle, VW'nin Passat modelleri tamamen aynı olmasına rağmen, VW Passatt'ın 2 kat fiyata satılmasıydı. Dava tüketici mahkemesinde görüldü. Sonuçta, tüketici mahkemesi VW'yi haklı buldu. Çünkü, tamamen aynı olmasına rağmen VW'nin Passat modeli için reklam ve pazarlamada büyük yatırım yaptığını belirtti. Ardından, burada Passat ya da Octavia'yı seçmenin de tüketicinin tercihi olduğuna karar verdi.

Kaynak: Aksam Gazetesi,http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=52566,10,118

Sonuc: Octavia, Passat ayarında bir arabadır denilebilir.

Dostum karıştırdın sanırım superb dir o, ama tespit gayet yerinde (eski)passat ile superb arasında hiçbir fark yoktur, ödenen fazla para sadece pazarlama maliyeti açısından fazladır ve öndeki logo için verilen bir değerden ibarettir. Ben sana konu ile ilgili güzel bir örnek vereyim; bir arkadaşım vardı 2 tane restorantı olan, biri bebek sahilinde öbürü eyüp içlerinde diyordu ki eyüpteki ile bebekteki herşeyi ile birbirinin ikizi restorantlar, herşeyleri ayni ama eyüpteki adam pahallıysa almıyor bebekteki adam da ucuzsa almıyor, zengin adam fazladan para ödeyince mutlu oluyor. Vw ve skoda da bu durumun gerçek birer örneği

• quote:

feanorringeril sen kendini çok zeki mi sanıyorsun
    TİDUS1 diye bir hesap daha açmışsın 26 şubat'ta.
    yazık; acıdım şimdi sana; o kadar mı ezildin de kendine sanal destekçi yapıyorsun.

çok komik ya çocuk gibi

neyse artık ciddi ciddi girmiyorum bu sayfaya hiçbir zaman
    yeter artık adunlarla mı uğraşacam hep.
    beni arayan PM den bulur

Ya sen benle kafa mı buluyosun be adam???
    Kim açmış tidus1 diye bi hesap?? Öyle bi hesap filan açmadım. Aptal aptal milleti suçlama adamı da sinir etme anladın mı...
    Ne biçim bi herifmişsin yaa! Tidus1 diye filan bi hesp açmadım, ve diğil kendimi haklı çıkarmak için çocukça yollara başvurmak, başka hesaplar açmak; senin gibiler için beş saniye bile faazladan harcamam. Allah allah yaa. Adama sus yeter artık diyorum; adam hesap açmışsın diyor. Tidus1 kimdir nedir bilmiyorum. Ve tekrar söylüyorum, bi çamur atıp kaçma. Önce bol bol kıvırttın, şimdi çamur atıp kaçıyosun. Allah senin gibileri çıkarmasın insanın karşısına... Sülük gibi be! Çıkmıyor, düşmüyor adamın yakasından...

• Ayrıca o tidus1 adlı kişinin mesaj yazdığı saatte ben sabancı üniversitesi kampüsünde oluyorum ya da deste. Senin gibi her daim boşta değil herkes ne yazıkki..
  • quote:

Orjinalden alıntı: memisoglu

arkdaslar konuyu kavga ortamına cevirmeyelim

kavga ortamına dönmez o kadar değil canım sonuçta herkes bilmeli ki burda amaç bir konu üzerinde bilgileri paylaşmak tatlı şekilde tartışmak. kavga ortamına dönmesini kimse arzu etmez sanırım en azından kendi adıma öyle bir niyetim asla olamaz.
  • Yeni Octavia Dizel Motor 4200rpm devirde 170 beygir güç üretiyor. 1800rpm de tam 350nm tork üretiyor.Araç 100 kilometreye 8.5 saniyede ulaşıyor.(Combi versiyonu 8.6saniye).Son hız ise 225km/h.

Yakıt tüketimi. 100 kilometrede sadece 5.7litre.

Skoda Octavia mı? VW Passat mı? VW Mahkemelik olmus...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosverbe -- 18 Nisan 2007; 10:18:01 >

• Marka fanatikliğine mahal vermeden fikir alışverişi yapmak çok daha sağlıklı olur kanısındayım. Lütfen güzel örnekler sunabilmek için çaba sarfedelim. Konuyla alakalı bir kaç noktaya değinmek istiyorum...
    Öncelikle VW grubuna bağlı olan tüm markaların ortak parça kullandığı doğru. Ki bu çok normal bir durum. Fakat ince bir nokta var ki bu araçların bazılarında birbirine çok benzer durumlar söz konusu. Octavia ile Passat'ın birbirine çok benzediği gibi. Yahut ta Super B ile Passat benzerliği. Tabi ki farklı marka adına aynı çatı altında üretilsede aynı arabayı pişirip pişirip önümüze koyuyorlar hissine kapılabilmekte mümkün. Her ne kadar Octavia-Passat-Super B arasında sınıf farkı olsa da gözü kapalı araç kullandığınızı farz ederseniz şayet, çok bariz sürüş farklılıkları bulamazsınız. Araçlar arasında geçiş yaptığınızda size çok farlı bir araba kullandığınızı düşünderebilecek bir yapı yok. Ama bu araçların sınıfları farklı ve bir takım yerlerde ayrılıyorlar tabi...

Octavia LOWER MEDIUM (Orta-Alt sınıf) mensubu bir araç olup rakibi Golf ve Bora (Jetta) dır.
    Passat UPPER MEDIUM (Orta-Üst sınıf) mensubu bir araç olup segmentinde rakibi olarak Skoda marka bir araç yoktur.
    SuperB LARGE MEDİUM (Üst-Giriş sınıfı) mensubu bir araç olup segmentinde VW marka bir araç yoktur. Bu model Passat'tan bir gömlek üstündür.
    Phateon UPPER PREMIUM (Üst Lüks sınıf - M2) mensubu bir araç olup yukarda ki modellerle kıyas edilemeyecek kadar farklı ve üstündür.

Dikkat ederseniz VW nin Üst giriş sınıfında bir aracı yoktur. Fakat Passat büyüyen boyutları,prestij ve donanımıyla bu makama göz dikmiştir. Bu arada SuperB karosörü bir önceki Passat jenerasyonundan almıştır. Bu iki model arasında ki benzerlik Passat - Octavia benzerliğinden daha fazladır.
    Saygılar benden...

• @bosverbe

hocam veriler yanlış yaww araba 200 hp ve 0-100 7.3 sn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea533 -- 17 Nisan 2007; 17:50:42 >
  • dostum senin bahsettiğin arac 200 hp octavia benzinli modeli ve Skoda Octavia RS’in 1984 cc, sıralı 4 silindirli, 16V, turbo, FSI motoru 5100 d/d’de 200 HP güç ve 1800-5000 d/d’de 280 Nm tork üretiyor. dünyanın ilk direkt enjeksiyonlu benzinli turbo motoru ünvanına sahip. 1400 kg ağırlığındaki Skoda Octavia RS, fabrika verilerine göre 0’dan 100 km/s hıza 7.3 saniyede ulaşıyor. RS’in maksimum hızı ise 240 km/s. 6 ileri manuel şanzımana sahip olan Octavia RS, fabrika verilerine göre 100 km’de ortalama olarak 7.8 litre yakıt tüketiyor.

benim resmini ve acıklamalarını verdiğim arac yeni Octavia Dizel RS resimde var ama sanırım dizel oldugunu eklememişim yazının basına kusura bakmayın

quote:

Orjinalden alıntı: blacksea533

@bosverbe

hocam veriler yanlış yaww araba 200 hp ve 0-100 7.3 sn

yeni nesil octavia 3 duşunulen modeli
    140 hp lik TSİ motor ekleniyor

daha fazlası için bekleriz skoda_tudor

www.clubskoda.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosverbe -- 18 Nisan 2007; 10:27:12 >

• Octavia D1 sınıfı araçtır.
    jetta C!
    Golf C3
    Passat D3
    Süperb E1
    phaeton F1 sınıfı bir araçtır. (kaynak Otomobilgazetesi araç satış istaistiklerinden alınmıştır.)
    Bu tabloya göre octavia jetta ve golften bir sınıf üstte, passatla aynı sınıfta olamkla birlikte kategori olarak alttadır. Süperb de passattann bir sınıf üstündür. phaeton da f sınıfı araç olarak en üstünüdür.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.