Şimdi Ara

Skoda Octavia mı? VW Passat mı? VW Mahkemelik olmus... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
53.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben arabamı satmak istesem 80 milyar istesem ve satsam kime ne
    ben isterim almak almamak sana bağlı
    otomobil üreticileri dikkat ederseniz fiyat veremez zaten sadee tavsiye eder fiyatı bayii verir
    bu haberim 1 yüzü
    öteki yüzü octavia ile passat arasında hem marka farkı var hem sınıf :)
    böyle bir dava açıldıysa bile açan adam salakmış.
  • octavia ,passat ve a4 aynı platformu paylaşıyor bu bir gerçek
  • Yok artık oktavia passat sınıfındaymış Oktavia c sınıfı araçtır,Yani focus,civic,jetta,astra vsvs nin sınıfındadır.Yukarıdaki resme de mi bakmadınız Superb ve passat dikkatli bakılmassa birbirinden ayrılamaz
    quote:

Orjinalden alıntı: meganehb

octavia ,passat ve a4 aynı platformu paylaşıyor bu bir gerçek
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

Bu kasaların şasisi aynı ,ışıklarda fln küçük değişiklikler var bunu kastediyor arkadaş

SuperB
     Skoda Octavia mı? VW Passat mı? VW Mahkemelik olmus...

Passat

vala 2 resimden birini seççek olsam super b yi alirdim. bence bu 2 kasada super b modeli daha güzel

• passat=octavia
    phaton=superb

yani sınıf aynı passat yerine superb tercih eden arkadasa bildiriyorum
  • bence bu octavia değil büyük ihtimal süperb'dir
    çünkü passat'la süperb aynı kasa,aynı şase,aynı motor,aynı parçalar
    sadece ön ve arka taraflarında ufak değişiklikler var..

@ricardozonta
    bu arada superb phaeton'la aynı sınıf,octavia passat'la aynı sınıf ise o zaman fabia da golf ile aynı sınıf öyle mi?
    peki vw'deki polo skoda'da hangi araba ile aynı sınıf?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 11 Eylül 2006; 20:42:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricardozonta

passat=octavia
    phaton=superb

hiç güleceğim yoktu haaa.
    superb büyümüşte pheaton un rakibi s serisinin 7 serisinin rakibi olmuş haberimiz yok

skoda iki sınıf arasında otomobil üreten bi firma bence.
    mesela octovia compact sınıf ile orta sınıf arasında kalmış bir otomobil bence.
    sıralama yaparsak kısacası şöyle:
    passat>octovia>golf gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_
    superb büyümüşte pheaton un rakibi s serisinin 7 serisinin rakibi olmuş haberimiz yok

en doğru yorum bu olmuş. Octavia golf şasesi üzerine kurulmuşta olsa boyutları passat.a yakın ancak passat kadar büyük değil. Fabia.da polo (daha doğrusu tersi, polo.nun güncel şasesi ilk olarak fabia.da kullanıldı, daha sonra polo.da kullanılmaya başlandı) şasesi üzerine kurulmuşta olsa polodan büyük, golften küçük bir büyüklüğü var.

sıralama şöyle olabilir:

phaeton>superb>passat>octavia>golf>fabia>polo

• quote:

Orjinalden alıntı: bitdaemon
    ustadım bu araclara bende bindim.. dogru soyluyorsun çok fazla ortak parça var buda wolkswagen in çalişma sekli adamlar olabildigince araclarında ortak parca kullanıyorlar maliyeti dusurmek için.Ama senin dedigin kadarda degil yani birebir aynı degil!!! en basitinden skodanın tavan dosemesinin uclarından salım yapmıs, iplikler sarkıyo sunger ucu gozukuyo ,koltuk dikişleri çok dikkatsizce dikilmiş ve çok dikkat çekici bir şekilde kotu duruyo on panel eklem yerlerinde bir çok uyumsuzluk var ki bunlar passatta kesinlikle boyle degil ki galeride aracı incelemek için içine bindigimde ilk dikkatimi ceken seyler oldu

üstadım ben her Allah.ın günü biniyorum bu skoda.ya, ama bir defa bile tavandan sarkan bir ip ucu, kenardan çıkan sünger falan görmedim, dikişlerinde bir kalitesizlik de görmedim. Eklem yerlerinde de uyumsuzluk sözkonusu değil..
    şunu söyleyeyim skoda kullandığım için yazmıyorum bunları, çünkü bu dediklerinle karşılaşsam ya da arkadaşlardan da benzer şeyleri duysam, haklısınız diyeceğim. Ancak galeride bindiğiniz arabada karşılaştıklarınız diğer arabaları ne kadar bağlar, tartışılır. Araba taklamı atmış, kullanan vatandaş nasıl kullanmış, nasıl bir kaza yapmış kimbilir?

Skoda da VW kadar iyi bir işçiliğin olmadığını kabul ederim ama, bahsedilenler kadar da kötü bir araba değil. Hatta ülkemizde satılan pek çok araçtan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.. Arabamı ilk aldığımda herkesin fikirleri aynıydı, ama binen, kullanan her kesin fikri değişti...

Yalnız başlıkta genel olarak yazılan yazılardan anladığım Skoda hakkında halâ ön yargıların olduğu.....

• adam davayı zaten yanlış şekilde açmış.

diğer arkadaşların dediği gibi octavia passat ile değil golf ile aynı platformlu bir araç.
    superb ise çinde satılan ve daha kasası daha uzun olan passattır.

her ne kadar motor aktarım organları aynı olsa dahi işçilik kalitelerinde farklılıklar var.
    nasıl ki audi ile vw arasında olduğu gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: idiz

quote:

en doğru yorum bu olmuş. Octavia golf şasesi üzerine kurulmuşta olsa boyutları passat.a yakın ancak passat kadar büyük değil. Fabia.da polo (daha doğrusu tersi, polo.nun güncel şasesi ilk olarak fabia.da kullanıldı, daha sonra polo.da kullanılmaya başlandı) şasesi üzerine kurulmuşta olsa polodan büyük, golften küçük bir büyüklüğü var.

sıralama şöyle olabilir:

phaeton>superb>passat>octavia>jetta>golf>fabia>polo

octavia golf ve jetta dan büyük passatan ise çok az bir miktarda küçüktür.
    ancak içindeki herşeyıyle passatla aynıdır

• arkadaşlar tamamdır artık başlığımız octavia mı passat mı ben şahsen ikisi de bütçeye kalmış araçlar derim octavianın fiyat/performansı çok iyi ama ikinci el derdi var o yüzden para varsa passat alınmalı derim
  • Ya niye oktavia>jetta Aynı sınıfın araçları, boyutlarıda aynı sayılır ,üstelik Skoda da çok sayıda kalite sorunu olduğu söyleniyor,döşemeler fln aşınıyomuş mesela.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FullPerfromance -- 12 Eylül 2006; 11:15:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricardozonta

passat=octavia
    phaton=superb

yaw nasıl böyle birşey diyebiliyorlar anlamıyorum ... google ı filandamı kullanmayı bilmiyorsunuz ? :) ... phaton nerde suberB nerde :)
  • yav neresi aynı passatla içinin.
    haa eski kasa passat derseniz az çok benzerlikleri var.
    fakat yeni kasa octovia ile yeni kasa passat arasında iç dizayn olarak çok fark var.
    tamam benzerlikler var ama aynısı demeyin.
    alın size resimler.

bu benim arabanın içi.(passat)

bu da octavia nın içi.

quote:

Orjinalden alıntı: blacksea533

quote:

Orjinalden alıntı: idiz

quote:

sıralama şöyle olabilir:

phaeton>superb>passat>octavia>jetta>golf>fabia>polo

octavia golf ve jetta dan büyük passatan ise çok az bir miktarda küçüktür.
    ancak içindeki herşeyıyle passatla aynıdır

• yarin obur gun bu adam c1 107 ve aygo da ayni die dava açar....

•  Skoda Octavia mı? VW Passat mı? VW Mahkemelik olmus...
    Yeni Passatla kıyaslamak doğru değil ama Jetta ile kıyaslayınca sanki octavia daha çekici gibi geliyo.
  • Yok daha neler.Adamın aklından zoru varmış heralde.Ama ben olsam yinede octavia alırdım ama rs
  • Para meselesi sonuçta,paran varsa passat alırsın,kalite alırsın...
  • octavia ile passat aynı sınıf değil zaten
    octavia'nın sınıfında golf-jetta var
    passat'ın sınıfında ise superb var

bu arada octavia rs'de gerçekten çok güzelmiş
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.