Şimdi Ara

Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
6.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 11 yıldır belli kesimlerce dile getirilen Türkiye'ye şeriat gelecek korkusunun mantıklı/doğru olduğunu düşünüyor musunuz? Şeriat gelirse ne zaman gelir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakanoth -- 15 Temmuz 2013; 19:03:45 >

• türkiyeye şeriat gelmez.türkiye her kültürün olduğu ülke.şeriati bu ülkeye getirmek haksızlık olur.
    ama şeriat mahkemeleri kurulabilir.isteyen hakkını aramak için şeriat mahkemelerine başvurabilir.
  • Valla, konu uçarsa şeriat zaten gelmiş demektir, uçmazsa bu konuda daha ciddi yazabilirim.
  • 21.yyda insanların böyle şüphelere düşürülmesi gerçekten komik bir durum. öyle kolay kolay gelemez. ha geldi diyelim bu ülkede duracağımı zannetmiyorum.
    İranlı birine sormuşlar islami devrim hayatınızda nasıl değişikliklere sebep oldu diye; eskiden dışarda içer, evimizde ibadet ederdik. şimdi dışarda ibadet ediyoruz evimizde içiyoruz demiş.
  • Şeriat Amerikanın işine gelmez. Amerika uysal bir dini devlet ister. Zaten şeriat gelmesi kimsenin işine gelmez. Şeriat yönetimi kişiyi günahtan uzak tutmaz sadece günahın maliyetini artırır.
  • Ata'mızın temellerini attığı Cumhuriyet'in üstüne kim Şeriat getiriyomuş?

Öyle bir ayaklanırız ki Gezi Parkından çok daha farklı olur. Bu halk uyandı!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazıları faizden yüksek miktarlar elde ediyorken öyle bir şey olması imkansız.Onlar sadece halkı galeyana getirir,dini kullanırlar.
  • Gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şeriat mahkemesine inanmayan biri şeriat mahkemesine şikayet edilirse ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

şeriat mahkemesine inanmayan biri şeriat mahkemesine şikayet edilirse ne olacak

oda kendi inandığı yada güvendiği mahkemeye "beni şeriat mahkemelerinde yargılamak istiyorlar. ben islam dininden değilim"diye dava açacak.
  • sonra senin mahkemem benim mahkemem , hangi mahkemenin verdiği karar doğrudur davaları olsun. :) en iyisi her inanca eşit uzaklıkta , kişiye özgü olmayan mahkemeler olur.
  • Gezi olayları
    Hatta kalkışması demek daha doğru
    Bu ülkeye bırakın şeriatı
    Askeri darbelerin de artık
    Uğrayamayacağının kanıtıdır
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    demokrasiden korkma bu kadar.türkiyede şeriat mahkemelerinin gelmesini isteyen milyonlar var.
    ayrıca,bizim mahkemeleri beyenmeyip olayı avrupa insan hakları mahkemelerine götürende çok.
    bayramda 3 mahsum çocuğa tecaviz edip sonra acımasızca öldüren,cani adamlar senin benim paramla içerde besleniyor.
    inan senin başına (Allah korusun)en ufak olay gelse sende koşa koşa şeriat mahkemesine giderin.
  • bilemeyiz ama hırsızların eli kesilse kötü olmaz.
  • Teoride İngiltere'ye bile şeriat gelme ihtimali var.
    Türkiye'de ise altyapı şeriate daha uygun olduğu için Türkiye'de de şeriatin görülme ihtimali tabiki var.
    Fakat pratikte bu iş zor çünkü demokrasi, laik hukuk sistemi, AB standartları gibi yarım yamalakta olsa uygulanan ve tabi olunan ilkeler var.
    Şeriat için ilk önce bunları yok etmek sonra da yenisini kurmak gerekeceğinden ve 'silah' gerekeceğinden pratikte kısa vadede şeriat bu ülkeye gelmez.

Yalnız şu tehlike var ki her gün 'şeriat altyapısı' giderek yayılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commodore63

bilemeyiz ama hırsızların eli kesilse kötü olmaz.

gece kapını kitlemeden rahatca yatarsın.
    ama taliban gibi kendini molla zanneden üç beş yobazın fetbaları çıkarsa gece evinden dışarıda çıkamazsın.
    dünyalık ile öbür dünyalık işleri çok iyi ayırt etmek gerekir.
    osmanlı 600 sene vatandaşlarını şeriat ile yönetmiş.ama bu 600 sene içinde ben hırsızlıktan eli kesilen yada zina yaptı diye taşlanan olay olkumadım.
    millet içkisinide içmiş(4.murat hariç),aşkınıda yaşamış.hatta mevlana dolaşırken,hayat kadınlarına selam vermişmüritleri"aman hocam onlara selam neden verdiniz onlar..."demiş.mevlana sözünü kesmiş"onlarda olmalı evladım"demiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HavvasTeknolojisi

quote:

Orijinalden alıntı: commodore63

bilemeyiz ama hırsızların eli kesilse kötü olmaz.

gece kapını kitlemeden rahatca yatarsın.
    ama taliban gibi kendini molla zanneden üç beş yobazın fetbaları çıkarsa gece evinden dışarıda çıkamazsın.
    dünyalık ile öbür dünyalık işleri çok iyi ayırt etmek gerekir.
    osmanlı 600 sene vatandaşlarını şeriat ile yönetmiş.ama bu 600 sene içinde ben hırsızlıktan eli kesilen yada zina yaptı diye taşlanan olay olkumadım.
    millet içkisinide içmiş(4.murat hariç),aşkınıda yaşamış.hatta mevlana dolaşırken,hayat kadınlarına selam vermişmüritleri"aman hocam onlara selam neden verdiniz onlar..."demiş.mevlana sözünü kesmiş"onlarda olmalı evladım"demiş.

Osmanlıya dönelim o zaman. Şuan kimsenin hakkının verildiğine inanmıyorum eğer demokrasi varsa eğer hak hukuk varsa nerede hani? Sistem yanlış çare olmak yerine sadece döngüler meydana geliyor. Bazen 1 kişinin elini kesmek yeterli gelebilir bence. Yanlışa yanlış demek şeriatı uygulamak artık kaçınılmaz oldu. İnsanlar ölürken nerede bu demokrasi diyenler, ordu insanları öldürürken nerede bu şerefsizler ama polis halkına zulüm ediyor diye her türlü baskıyı yapıyorlar. Kangren bütün vücuda yayılmadan kesip atmak lazım. Kılıç kınından çıktı bakalım ilk darbeyi kim vuracak. Bir kişi kılıcını çekti korkutmak için ama sonraki korkutmak amaçlı olmayacaktır.

• benim derdim şeriatla değil adaletle .Sorun da bu kimin şeriatı uygulanacak?

Eğer meşhur Hz.Ömerin Adaleti uygulanacaksa dünden razıyım.Ancak topluma bakarsak şeriattan anlaşılan pek bu gibi durmuyor.
  • Yazmadan duramayacağım Osmanlı övücülerine.
    Osmanlı'yı yaşayan ve sizden daha çok seven Aşıkpaşazade bile sizin kadar memnun değil Osmanlı'dan.
  • Neye layiksaniz ona gore yonetilirsiniz derler,bu millet suan seriati hak ediyor mu? Suan seriat gelse hukumet onu bile yuzune gozune bulastirir
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.