Şimdi Ara

16 Kilo verdim :) ( SS'li) (27 KG OLDU) Güncelleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
494
Cevap
103
Favori
29.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: husegundogdu

Arkadaşlar Merhaba,

Toplam 4 Ayda 16 Kilo verdim. Bunun için kendimi çok hırpaladım ama sonuç gerçekten deydi

Diyeti bozmamak için türlü türlü yeminler önümden geçen iskenderler mantılar. oy diyorum

Herşey 105-106 Kilo civarına Çıktığında oldu.

Artık gerçekten kot pantolon bulamamaya başlamıştım. 42 Beden Kot pantolon giyiyordum Milletin içinde öküz gibi dolaşmayı filan gerçekten
    problem haline getirdim takıntılı olmaya başladım. Otobüste herkesin tip tip bakması zoruma gidiyordu.

Ayrıca terlemek benim için kabus gibiydi. Ter kokusu olmuyordu ( Küçükken Buz gibi tuzlu suda yıkamışlar ) ama heryerim leş gibi su oluyordu.

Ayrıca yemek konusu benim için ayrı birşeydi. Yemek yemeği sevdiğim kadar yapamadığım yemek yoktu.
    En büyük hatamı gece yemekle yapıyordum. Baklavalar , tatlilar dürümler. gece 02:00 de yediğim yemeklerin sonucu oldu kilolarım.
    Sürekli KG aldıkça aldım 2-3 ay diyet yapıp 5 kg verip 7 kg olarak alıyordum. Belimde ki ve göbeğimde ki çatlaklar bunların en büyük yaraları.

Yaptığım Diyet gerçekten sakıncalıydı. Psikolojik olarak bunalıma girdim ilk 2 ay.

EN BÜYÜK DÜŞMAN Un , Tuz ve Şeker.

Arkadaşlar bunları hayatınızdan çıkartınca gerçekten Kilo vermek çok kolaylaşıyor.
    Ekmeği tamamen çıkarttım hayatımdan.. Kesinlikle Şeker yok.

Sabah : 1 Bardak Light süt 2 Yumurta ve Yağsız suda kaynamış Hindi Göğsü yiyorum.
    Öğle Vakti: 2 salatalık 280-300 Gram Yağsız Ton balığı.
    Aksam; Hindi Göğsü Yağsız.

Her zaman Kayısı Süt ve yoğurt tüketimine önem verdim bağırsakların çalışması için.

Neden Tavuk değilde Hindi derseniz;

Tavuk üretimi ülkemizde gerçekten çok hızlanmaya başladı. bende doğal olarak Hindi tüketmeye başladım.

Kilolarım gerçekten bende ruhsal yaralar açmaya başlamıştı. Sokakta geçen herkesin bana acıyarak baktığını hissediyor gibi oluyordum.
    Sonra o an dedim ki artık yeter.

Bu Kiloları verip fit bir vücut istiyorum. Acılı olacak biliyorum ama yinede yapacağım diye kendi kendime sözler veriyordum.
    Mesai arkadaşlarım benle dalga geçiyordu. Kiloları veremezsin. gitgide şişiyorsun. heleki zayıf bir arkadaş sürekli uğraşırdı.
    kötü amaçlı olmasa bile insan alınıyordu kendi ile dalga geçilmesinden. Herkes Dürüm döner pilav patetes kızartmaları KFC , Burgerking MC,
    yerken siz Haşlanmış tavuk veya salata veya Ton balığı yiyordunuz. ( İnanın artık ilgimi çekmiyor hiç biri resmen köreldi yemek yeme isteğim )

Arkadaşlar yine ot mu yiyosun diye bayağı dalga geçtiler benimle. ama 2-3 ayın sonunda Baya kilo verdin sen düzeldin filan. Hele ki beni 4-5 ay görmeyen akrabalar nazar değdirecek seviyeye getirdi olayı süzülmüşsün hasta değilsin dimi filan

Mesela öğle yemeğimden bir resim.

16 Kilo verdim :) ( SS'li) (27 KG OLDU) Güncelleme

Ama akşam yemekleri benim için eğlenceli oluyordu. Eve geldiğinizde kendinize yemek hazırlamak gibisi yoktur. Sebzelerden güzel yemekler çıkartabiliyorsunuz. yanında tabiki etler. ( herzaman et olmasada sebze oldu )

Devam edeceğim anlatmaya..

İlk Halim

İkinci ( 1.5 - 2 Aylık sürede )

Ve son Halim ( 4. ay )

Yüzünün ilk hali var mı
    Ben de bu 3 ay denemek istiyorum zayıflamak pm den konuşalım mı

• Ben 2,5 ayda 21 kilo verdim
  • Sadece diyet mi yaptın 4 ay boyunca yoksa diyet + spor mu spor yaptıysanız ne tür egzersiz kullandınız ? hareket türleri vs

Ve bir şey daha yağsız tonbalığı ile hindi göğüsünü nereden aldın ne marka yemek olarak listeniz sadece bumuydu eğer farklı şeylerde varsa pmden bildirirsen sevinirim.
  • Arkadaslar karin bolgesini forma en hizli hangi sekilde sokabiliriz bu konuda bilgisi ve tecrubesi olan arkadaslardan yardim bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla tebrik ediyorum hocam. Saglikli/sagliksiz nasil bi sistem izledin bilmiyorum ama sonuc baya basarili olmus.
  • Kilo vermek cok zor bir olay değil iradenize hakimseniz ama önemli olan mevcut kası koruyup yağdan kilo vermek bunun içinde protein ağırlık beslenerek ağırlık çalışmak gerek.
  • Orijinalden alıntı: husegundogdu

Arkadaşlar Merhaba,

Toplam 4 Ayda 16 Kilo verdim. Bunun için kendimi çok hırpaladım ama sonuç gerçekten deydi

Diyeti bozmamak için türlü türlü yeminler önümden geçen iskenderler mantılar. oy diyorum

Herşey 105-106 Kilo civarına Çıktığında oldu.

Artık gerçekten kot pantolon bulamamaya başlamıştım. 42 Beden Kot pantolon giyiyordum Milletin içinde öküz gibi dolaşmayı filan gerçekten
    problem haline getirdim takıntılı olmaya başladım. Otobüste herkesin tip tip bakması zoruma gidiyordu.

Ayrıca terlemek benim için kabus gibiydi. Ter kokusu olmuyordu ( Küçükken Buz gibi tuzlu suda yıkamışlar ) ama heryerim leş gibi su oluyordu.

Ayrıca yemek konusu benim için ayrı birşeydi. Yemek yemeği sevdiğim kadar yapamadığım yemek yoktu.
    En büyük hatamı gece yemekle yapıyordum. Baklavalar , tatlilar dürümler. gece 02:00 de yediğim yemeklerin sonucu oldu kilolarım.
    Sürekli KG aldıkça aldım 2-3 ay diyet yapıp 5 kg verip 7 kg olarak alıyordum. Belimde ki ve göbeğimde ki çatlaklar bunların en büyük yaraları.

Yaptığım Diyet gerçekten sakıncalıydı. Psikolojik olarak bunalıma girdim ilk 2 ay.

EN BÜYÜK DÜŞMAN Un , Tuz ve Şeker.

Arkadaşlar bunları hayatınızdan çıkartınca gerçekten Kilo vermek çok kolaylaşıyor.
    Ekmeği tamamen çıkarttım hayatımdan.. Kesinlikle Şeker yok.

Sabah : 1 Bardak Light süt 2 Yumurta ve Yağsız suda kaynamış Hindi Göğsü yiyorum.
    Öğle Vakti: 2 salatalık 280-300 Gram Yağsız Ton balığı.
    Aksam; Hindi Göğsü Yağsız.

Her zaman Kayısı Süt ve yoğurt tüketimine önem verdim bağırsakların çalışması için.

Neden Tavuk değilde Hindi derseniz;

Tavuk üretimi ülkemizde gerçekten çok hızlanmaya başladı. bende doğal olarak Hindi tüketmeye başladım.

Kilolarım gerçekten bende ruhsal yaralar açmaya başlamıştı. Sokakta geçen herkesin bana acıyarak baktığını hissediyor gibi oluyordum.
    Sonra o an dedim ki artık yeter.

Bu Kiloları verip fit bir vücut istiyorum. Acılı olacak biliyorum ama yinede yapacağım diye kendi kendime sözler veriyordum.
    Mesai arkadaşlarım benle dalga geçiyordu. Kiloları veremezsin. gitgide şişiyorsun. heleki zayıf bir arkadaş sürekli uğraşırdı.
    kötü amaçlı olmasa bile insan alınıyordu kendi ile dalga geçilmesinden. Herkes Dürüm döner pilav patetes kızartmaları KFC , Burgerking MC,
    yerken siz Haşlanmış tavuk veya salata veya Ton balığı yiyordunuz. ( İnanın artık ilgimi çekmiyor hiç biri resmen köreldi yemek yeme isteğim )

Arkadaşlar yine ot mu yiyosun diye bayağı dalga geçtiler benimle. ama 2-3 ayın sonunda Baya kilo verdin sen düzeldin filan. Hele ki beni 4-5 ay görmeyen akrabalar nazar değdirecek seviyeye getirdi olayı süzülmüşsün hasta değilsin dimi filan

Mesela öğle yemeğimden bir resim.

Ama akşam yemekleri benim için eğlenceli oluyordu. Eve geldiğinizde kendinize yemek hazırlamak gibisi yoktur. Sebzelerden güzel yemekler çıkartabiliyorsunuz. yanında tabiki etler. ( herzaman et olmasada sebze oldu )

Devam edeceğim anlatmaya..

İlk Halim

İkinci ( 1.5 - 2 Aylık sürede )

Ve son Halim ( 4. ay )
    Sıralama hatası
    Şaka bi yana baya düzelmişsin hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozerpeker61

quote:

Orijinalden alıntı: cenan21

quote:

Ölmedim daha

İkinci fotoda gobegini niye koymamissin. Fotoda gobegini icine cekmissin gibi ya neyse belki mobilden öyle gorunuyordur.. Tebrik ederim , bu azimle devam edip istedigin kiloya ulasirsin umarim..

Banada oyle geldi cunku kol kalinligi ayni en azindan biraz incelme olurdu kolda. Bencede gobegini iceri cekmis

Kol kalinligini calistigim icin biraz daha artmasi soz konusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben göbeğimin zaten tamamen kaybolduğunu söylemedim fotoğraf düz olarak çekildi.
    ama içeri çekme gibi bir olayım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VIPERBOLD

Sadece diyet mi yaptın 4 ay boyunca yoksa diyet + spor mu spor yaptıysanız ne tür egzersiz kullandınız ? hareket türleri vs

Ve bir şey daha yağsız tonbalığı ile hindi göğüsünü nereden aldın ne marka yemek olarak listeniz sadece bumuydu eğer farklı şeylerde varsa pmden bildirirsen sevinirim.

Diyet + Evde spor . Spor aletleri olarak Barfiks barı ve 40 kg lik dumbell seti işimi gördü diyebilirim. Ayrıca Şınav ve mekik vazgeçilmez 2 dost oldu benim için.

Zamanım olsa spor salonuna gitmek istiyorum. eğer vaktiniz varsa ev yerine spor salonunda çalışın bence.

Hocam ayrıca ben hep protein ağırlıklı beslendim. süt yogurt bunları hergün almaya özen gösterdim salata dostunuz olsun.

Ayrıca heryerde bulabilirsiniz Pınar'ın Light Ton balığı vardı 6 tl civarında 3x80 gr kutu. 100 gramında 26 Gr protein var. yağ yok içinde 100 gramda 0.3 yağ var.
    yanina salatalık yeşillik ve salkım domates :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esrarengizhus -- 13 Haziran 2013; 12:15:48 >

• Insanity kullanan var mı?
  • asıl zorluk şimdi başlıyor bende zamanında 14 kilo kadar verdim 4 ayda şimdi fazlasıyla geri aldım tekrar başladım diyete tekrar geri vericem insanın zaman geçtikçe nefsi köreliyor canı istemiyor gerçekten ama bir kere yiyeyim dedin mi geçmiş olsun nefis açılmaya başlıyor benim öyle oldu canım istemiyordu dedim ki bir kere yiyim nefis açılmaya başladı birazda umursamamaya başladım tekrar geri aldım kiloları çok dikkatli ol
  • AMDPhenom kullanıcısına yanıt
    Hocam dimi aynen öyle, Gece böyle açlık krizleri yaşadığımı biliyorum. Hani önümde 1 kuzu olsa bitiricek gibi hissediyorum. o anda tüm o geçirdiğim zorlukları düşünüyorum. bol bol su içip kendimi şişiriyorum . tatlı krizlerim oluyordu başlarda onlarıda Memleketten gelen Hakiki Kara kovan balı ile ( 1 çorba kaşığı) kesiyordum.
  • tebrikler hocam umarım amacına ulaşırsın
  • şurada kıvrıl
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: imperial93

yanlış diyet, yanlış yöntem. tamamen sağlıksız, yazık.

İnanın kolesterolüm , şekerim terlemelerim nefes nefese kalmalarım geçti gitti. Kan değerlerim gayet normal. 2-3 haftada bir ölçüme gidiyorum.
    Diyetisyenlerin verdiği listelerden bıkkınlık gelmişti. Ve işin en iyi yanı Kas erimesi yok tam aksine hacimlenme var.

Sağlıksız gibi duruyor olabilir ama değerler tam tersini söylüyor

Oncelikle Cok tebrikler , Azim bu işte :) 16 yasindayim boyum 1.85 kilomda 83 civari bende gobek disinda fazla bir sarkma yok gogustebfalan sarkma yok yani ne varsa gobekte :) onun disinda kalibimdan memnunum . Sadece gobek eritmek icin ne onerirsiniz :)

• Gecen sene verdigim 12 kiloyu universite sinavindan dolayi geri aldim.lysden sonra tekrar baslicam spora diyete.bu arada tebrikler :)

• öncelikle iyi kilo vermişsin tebrikler herşeyden önce sağlık açısından kendine büyük iyilik yapmışsın

hatırlatma

diyet yaparak kilo verdikten sonra eğer yüksek oranda 15 20kg civarı vermeyi başardıysanız daha sonra

muhakkak spor yaparak vücudu sıkılaştırın kas oranını arttırın yoksa vücut tekrar kilo almaya elverişli olarak devam eder.

spor salonuna da gitmenize gerek yok evde günde 100 mekik 100sınav birazda dumble çalışırsanız. İlerde vücudun tekrar kilo almasını zorlaşacaktır.... Yağ dokusu çabuk yenilenir Kas dokusu ise parçalanması zordur...

bunları yaptığınızda hem kol kasları hem karın kasları hemde göğüs kasları yağ dokusundan ve kilo verdikten sonraki sarkmalardan tamamiyle kurtulacaktır...

ben uğraşamam eziyet gibi bana geliyor mekikti carttı curttu derseniz

2.seçenek
    bol bol yüzün vücuttaki yağları enerji ye dönüştürür ve vücudun daha kolay şekil almasını sağlar...1saat yüzmek ortalama 800 kolari vücuttan gitmesi demek omuz ve kanat kaslarını epey toparlar. Göğüs bölgesinide epey sertleştirir. Yapılan araştırmada düzenli yüzen yada yüzücü olan kişilerin vücut yapısına bakıldığında ağırlık çalışmadıkları halde vücuttaki kasların normal yüzmeyen insanlara göre 5kat daha fazla olduğu gözlenmiş....Tuzlu suda deniz okyanus gibi yerlerde sürekli yüzen insanların ise kas dokusu ilginç şekilde yüzde 7 oranında daha fazla tuzlu suyun yağları daha çabuk parçaladığı gözlenmiş....

• yununu kullanıcısına yanıt
    Değerli bilgiler için teşekkürler hocam :)
  • kilo verip mi ağırlık çalışılmalı yoksa 2si aynı anda mı olmalı

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.