Şimdi Ara

16 Kilo verdim :) ( SS'li) (27 KG OLDU) Güncelleme (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
494
Cevap
103
Favori
29.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Behaviour

quote:

Orijinalden alıntı: husegundogdu

Erittim onları zaten Sırf üst gögüste yapılandırmaya kastım kendimi. Barfisk ve Şınav Hala fazlalığım var ama Kas gibi duruyor Omuzlar geniş olduğu için Eskisi gibi kadın gögsü gibi değil

hocam seni tebrik ederim kilo vermişsin , fakat kilo almak isteyenlerede daha çok ne yemelerini söylersen çok iyi olur

1.88 boyum var 64 kiloyum hocam cılız kalıyorum kollarımın inceliğinden şikayetçiyim vs.

ne kadar gece tıkınsamda kilo alamadım yada ben yemek yemiyorum.
    he sana şunu söyleyim ekmek yemeye alışkın değilimdir , sadece kahvaltıda yerim vede akşam öğününde bazı yemeklerde sence bu yüzden midir ?

Hocam şöyle örnek verebilirim. diyelim ki benim günlük eneji ihtiyacım yanlış telaffuzda ediyor olabilirim belki ama 2200 diyelim.
    Ben bu enerji seviyesini maksimum 800-900 lere cıkarttım yaptığım hesapla. Biolojiden hatırlarsanız Vucüt Karbonhidrat > Yağ > Protein kullanıyor.

ben Proteini sürekli yüksek tutup kas çalışarak harcıyorum. Karbonhidrat zaten almıyordum. Geriye vucudun kullanabileceği yağ kalıyor. Buda kilo vermemi sağlıyor genel olarak.

İlk başlarda hep ter ile kilo verilir diye kandırıyordum kendimi streç bağlamalar filan. hiç birinin yararı olmadı. bu hesapla 16 kg verebildim.

Sizinde yapmanız gereken örnek veriyorum günlük enerji ihtiyacınız 2000 olsa 2250 -2300 alarak Vücutta enerjiyi depolamak olcak. Kullanılmayan enerjide yağ olarak geri dönecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: imperial93

yanlış diyet, yanlış yöntem. tamamen sağlıksız, yazık.

İnanın kolesterolüm , şekerim terlemelerim nefes nefese kalmalarım geçti gitti. Kan değerlerim gayet normal. 2-3 haftada bir ölçüme gidiyorum.
    Diyetisyenlerin verdiği listelerden bıkkınlık gelmişti. Ve işin en iyi yanı Kas erimesi yok tam aksine hacimlenme var.

Sağlıksız gibi duruyor olabilir ama değerler tam tersini söylüyor
  • İdolümsün Şu an 2.resimdeki gibiyim ve bu durumdan kurtulmam gerek
  • quote:

quote:

İnanın kolesterolüm , şekerim terlemelerim nefes nefese kalmalarım geçti gitti. Kan değerlerim gayet normal. 2-3 haftada bir ölçüme gidiyorum.
    Diyetisyenlerin verdiği listelerden bıkkınlık gelmişti. Ve işin en iyi yanı Kas erimesi yok tam aksine hacimlenme var.

kas erimesinden, kan değerlerinden bahseden kim?

günün her öğünü hamburger pizza yiyen günlük 3 litre kola içen bir insanın değerleri normalse sağlıklı beslendiğini mi gösterir bu?

yanlış bilmeye devam edin

• Bende 3 ayda yaklasik 9-10 kilo verdim. gercekten un tuz seker buyuk dusman ozellikle de seker ozellikede benim gibi cok cay iciyorsaniz.baya etkisi oluyo.

Ama sporda yapmak lazim.yoksa kol popo falan kalmiyo eriyip gidiyo.+ bol su

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imperial93 kullanıcısına yanıt
    Bu kişi sağlam spor yapıyor demekki michael phelps gibi filan
  • quote:

quote:

Definasyon dönemine giriyorsun, karbonhidratı kesiyorsun ve hacimlenme gerçekleşti diyorsun ama ya kendini kandırıyorsun ya da bizi. Çünkü bu tarz bir diyetle hacim alman imkansız. "Ama ben hacimlendim, istisna olamaz mıyım!" dersen, hayır olamazsın.

Sanırım kollarındaki yağ kütlesi azalıp kasların gözükmeye başladığında kas inşaa ettiğini (hacimlendiğini) sanmışsın.

Bana göre de çok yanlış besleniyorsun. Evet beyaz ekmeği hayatından çıkartmalısın doğru ama karbonhidratı çıkartmamalısın.

Kompleks karbonhidrat ile Basit karbonhidrat arasındaki farkı araştırırken, vücuduna giren proteinlerin sindirilmesi için enerji gerektiğini dolayısıyla karbonhidrat almadığın takdirde, ketojen diyetinin süreceğini ve istesen de istemesen de kas kaybetmeye devam edeceğini öğreneceksin.

Şunu da dipnot olarak belirteyim; insan vücudu asla kendisini yoran şeyleri sevmez. Örneğin kaslar yaramaz çocuktur vücut için sürekli beslenmek isterler ama yağlar öyle değildir çok usludurlar. Sen bu şekilde beslenmeye devam edersen, malesef kas kütleni azaltacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 12 Haziran 2013; 19:30:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Heimerdinger

quote:

Orijinalden alıntı: Micheal Scofield

Tebrikler bende kilo almaya çalışıyorum

boy : 1.75
    kilo: 57

+1

1.82 61 kilo yas 17

+1 boy 180 kilo 58
  • reguse kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğru. Ama hacimlenmede doğru. Şöyle ki ister istemez çorbadan yogurttan, sütten , gerekse beslendiğim gıdalarda Karbonhidrat zaten mevcut. istesemde karbonhidratı tamamen kesmem mümkün değil.

ve teşekkür ederim bilmediğim birşeyi öğrettiğiniz için. Hacimlenme konusuna gelicek olursak, Kol ölçüleri olsun , Kanatlar olsun hacimlendi 4 ayda gözle görülür farklar ortaya çıktı. dediğiniz gibi yağlar azalınca kas ortaya çıkıyorsa neden kol ölçülerinde artış oluyor diye düşünmüyor değilim. yaklaşık 4 ay sonra istediğim kg de olacağımı biliyorum. Şuanda fazladan kas inşaa etme durumunda değilim çünkü yetersiz beslendiğimi biliyorum. 82-83 kg ye indiğimde. Gerekse gıda takviyesi ile body'e tam anlamı ile başlayacağım ömrüm olursa

Demek istediğimi anlatabildiysem sevinirim.

• Bende bir 15 kilo versem çok iyi olacak tebrikler aynen devam
  • usta allah rızası için yüzünün de ilk halini koy bu benim için önemli.Yanaklarım hayvan gibi dolayısıylla yüzümde bildiğin balon acaba zayıflayınca düzelir mi?
  • quote:

Dediğiniz doğru. Ama hacimlenmede doğru. Şöyle ki ister istemez çorbadan yogurttan, sütten , gerekse beslendiğim gıdalarda Karbonhidrat zaten mevcut. istesemde karbonhidratı tamamen kesmem mümkün değil.

ve teşekkür ederim bilmediğim birşeyi öğrettiğiniz için. Hacimlenme konusuna gelicek olursak, Kol ölçüleri olsun , Kanatlar olsun hacimlendi 4 ayda gözle görülür farklar ortaya çıktı. dediğiniz gibi yağlar azalınca kas ortaya çıkıyorsa neden kol ölçülerinde artış oluyor diye düşünmüyor değilim. yaklaşık 4 ay sonra istediğim kg de olacağımı biliyorum. Şuanda fazladan kas inşaa etme durumunda değilim çünkü yetersiz beslendiğimi biliyorum. 82-83 kg ye indiğimde. Gerekse gıda takviyesi ile body'e tam anlamı ile başlayacağım ömrüm olursa

Demek istediğimi anlatabildiysem sevinirim.

Hocam son durumu da üstsüz şekilde koyabilir misiniz ? Görüntü itibariyle 16 kg'dan çok daha fazlasını vermiş gibi duruyorsunuz.

• harbidende gün dogmus size hocam 2. fotoda niye o kadar kastın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igetsky -- 12 Haziran 2013; 20:25:57 >
  • Çorba ve sütteki karbonhidratlar yeterli olmayabilir. Senin amacın işlenmiş gıdalardan uzak durmak olmalı.

Senin gün içerisindeki menünde mercimek, nohut gibi glisemik indeksi düşük fakat neredeyse pirinç kadar karbonhidrat içeren besinler olabilir. Bunları yazmadığın için, diyetin ketojen diyete benziyor ve kas kaybı kesinlikle kaçınılmaz.

Benim demek istediğim asıl şey, karbonhidratı düşman olarak görme. Sen ne kadar protein ağırlıklı beslensen de onların sindirilmesi için enerji gerektiğini bilmelisin. Bunun için kaliteli karbonhidrat almalısın. Bu da ne olabilir kepekli pirinç, kepekli makarna vs.

Ayrıca şunu da bilmelisin, nasıl ki fazla veya kalitesiz karbonhidrat yağa dönüşüyorsa, fazla aldığın protein de aynı şekilde yağa dönüşecektir. İşin özü kararını bilmek ve gıdaları tanımaktan geçiyor.

Ben hacimlenme nam-ı diğer bulk döneminde, her gün pirinç lapası ve kepekli makarna tarzı gıdalarla beslenmeme rağmen, aylar geçtikçe tartıda kilo artışı fakat belimde incelme görüyordum.

Bu durum, kaliteli karbonhidratın ölçülü tüketiltidiği takdirde yağ olarak kilo aldırmadığna çok güzel bir kanıttır.

Diyetinizle beraber uyguladığınız antreman sadece kardiyo mu bilmiyorum ama eğer öyleyse mutlaka ağırlık çalışması da ekleyin. Düşük ağırlık bol tekrar şeklinde.

Ne kadar kas, o kadar sağlıklı ve hızlı metabolizma. Ne kadar hızlı metabolizma, o kadar hızlı yağ yakımı.

Vücuduna saygı gösteren her insana benim de saygım sonsuzdur.

Size iyi çalışmalar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 12 Haziran 2013; 20:28:48 >

• quote:

Herkese çok teşekkür ederim 10 KG daha verdim mi tamam olacağım özellikle gögüs ve sırt bölgesi çok yağlıydı deli gibi çalışmaya devam ediyorum

usta yüzünün de ilk halini koyarmısın lütfen.
  • Siz durun, şu definisyonu bitireyim size before-after'ın kralını göstercem inş.
  • reguse kullanıcısına yanıt
    Tekrar teşekkür ederim öğreneceğim çok şey var. Sizlerden
  • Çok iyi yapmışsın hocam helal olsun .
    Ama biraz yavaşlat bence vucudun sindirsin alışsın bi
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskobi06

usta allah rızası için yüzünün de ilk halini koy bu benim için önemli.Yanaklarım hayvan gibi dolayısıylla yüzümde bildiğin balon acaba zayıflayınca düzelir mi?

Tabiki,

özellikle o dönemde çekilmiş fotoğrafım yok. fotoğraflardan kaçıyordum genellikle en solda ki benim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esrarengizhus -- 12 Haziran 2013; 20:51:54 >

• Tebrikler benimde bi 10 kilo vermem lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.