Şimdi Ara

LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
600
Cevap
25
Favori
160.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cheem

Androiddeki program nedir?

Birde pcdeki goruntuyu nasıl wifi ile tvye akatarabilirim bilgiai olan var mi acaba

http://forum.donanimhaber.com/m_80200534/tm.htm

Şu konuda aradığınızı bulabilirsiniz galiba
  • cheem kullanıcısına yanıt
    pc deki görüntüyü wifi ile tv ye aktarabilmen için işlemcinin intel widi destekli olması gerekli.İşlemcinde o özellik varmı bi bak
  • apo307 A kullanıcısına yanıt
    Selamun Aleykum cumleten.
    yurt disindan yaziyorum. 4 gun önce Lg 47LA690v modelini aldim ve yetersiz bellek sorunuyla karsilastim. konuyu basdan sona okudum butun olasiliklari denedim. hepsde basarisiz ne yaparsak yapalim bu sorun devam ediyor. tv ye usb bellek taktim speedy bost vs herseyi denedim sorun devam ediyor.

sabahdan beri bunla ugrasiorum kimsenin yazmadigi fakat benim gördugum bir sey var.
    b
    buyuk ihtimalle fim baslar baslamaz herkes tam ekrana geciyor!! tam ekrna gecildinde bellek cok daha erken doluyor. bunu gözlemledim.
    filmin ilk 5-6 dakikasi ekrani buyutmeden izledim ve daha sonra tam ekrana gectim 20 dk lik parti sorunsuz izledim. tarayici önyuklemeyi sonuna kadr yaptikdan sonra sorun olmuyor. ama diger partlarda ne olacak bilemiyorum(: tv yi surekli ac kapami yapicaz(:

velhasil tv den memnundum ama herkesin beklentisi gibi bende bu tv yi internetten film izlemek icin almistim özellikle. tv yi sigortalattigim icin ödemesiz iade yada servise gönderme hakkim bulunuyor ama ne yapacagimi bilemiyorum diger butun smart tv lerde böyleyse geri vermenin mantigida yok ne alicaz kafam karisti.
    `?

• netkolix N kullanıcısına yanıt
    hepsi böyle değil... ARÇELİK, VESTEL kullananlar hiç bundan söz etmiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: apo307

pc deki görüntüyü wifi ile tv ye aktarabilmen için işlemcinin intel widi destekli olması gerekli.İşlemcinde o özellik varmı bi bak

Ne yazikki yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheem

quote:

Orijinalden alıntı: apo307

Ne yazikki yok

widi desteği kablosuz ağ kartındada olmalı yoksa bir işe yaramıyor...
  • Lg smart tv yalan ustune yalan oldu. Ne tarayicidan film ozliyoruz. Illa usbye yukleyip izleyecegiz. Smart ozelligi para ile kullanoliyor... bark 3 boyutlu film indirebilecegim ucretsiz siteler mevcutmu arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araştırmacı608 A kullanıcısına yanıt
    Cok guzel yapmissin kardesim agzina saglik. bende öyle bir durumla karsilasirsam hic cekinmeden agizlarinin payini vericem. Lg bu sorunu cözmek zorunda bu hafta tv yi geri göturup önleri aticam bu kafayla giderse Lg daha cok tv geri döner. 30 gun sorgusuz sualsiz geri alma sureleri var burda (: arti pra ödeyip sigortalattim birde tv yi.
    Isvec de yasiyorum burada Philips smart tv leri önerirmisin onlarla ilgili bir sikayet duymadim henuz. yada baska bir marka varsa web browser de önbellek sorunu olmayan onu alabilirim.

samsung tv lerdede ayni sorun var. bir arkadas yazmisti diger sayfada samsungun en son modelini almis ayni sorun var. lg yada samsung bu sorunu bilerek kasitli bir sekilde cihazlarina koymus diye dusunuyorum artik nedeni ise malum para hirsi(: anlasmali olduklari firmalarin sitelerine yönlendirmek buna eminim diyeiblirim.
  • Arkadaşlar özellikle bu sorunu film izlemeye çalıştığımda alıyorum.4 gündür 720p dizi izliyorum dizi izlerken bi hata almıyorum.Ama ne zaman film izlemeye kalksam 10-15 dakika sonra hemen yetersiz belleği veriyor.Yani gerçekten amaçları bize film izletmemek zaten ondan dolayı bu soruna kulak asmıyorlar.Yani ücretli film programlarıyla anlaşmışlar, ondan dolayıda bu sorunu çözmicekler......
  • apo307 A kullanıcısına yanıt
    Yeni güncellemeyi nasıl yüklediniz?
  • arkadaşlar son güncellemenin geldiği gün televizyonum kapalıydı.Televizyonu açtığımda güncelleme bildirisi geldi ama güncelleme daha yüklenmedi.Son güncellemeyi nasıl yüklediniz bilgi verirseniz sevinirim...
  • sen guncellemeyi yapmadinmi? guncellemeden önce bu sorun yoktu filan dedi bazi arkadaslar! su an tv deki guncelleme surumu hangisi senin?
    Bana son güncelleme otomatik güncelleme açık olmasına rağmen gelmedi ,sadece bir bildiri geldi yakında önemli bir güncelleme olacak diye .henüz yüklenmedi.Bendeki yüklü güncelleme 04.22.07...Bu güncellemeye kadar ben internet üzerinden 100 dk videoları yetersiz bellek hatası almadan izliyordum.Ama 04.22.07 güncelleme sonrası yetersiz bellek hatası almaya başladım.Çünkü bu güncelleme ile 2,5 GB'lık bir sistem uygulaması yüklendi ve televizyonun hafızası doldu.Bu tabi benim düşüncem....
    Son güncellemeyi yükleyenler yetersiz bellek sorununun hala devam ettiğini sorunun çözülmediğini söylüyor :(
    ben tv aldigim ilk gun guncelleme hazirdi 5 gun önce yani yaptim. ondan önce film izlemedim(: bugun tv yi aldigim yere gittim satici kendi Lg musteri hizmetlerini aradi. ayarlardan uygulama ayarlarini sifirlamami olda olmassa fabrika ayarlarina dönmemi söylediler ilki olmadi bende fabrika ayarlarina döndum hersey sifirlandi. kismen duzelme saglandi. mesela daha önce lk 5 dakikada tarayicidan cikiyordu ayarlarin sifirlanmasindan sonra 2 part izledim ama tam ekran yaptigimda bir kere daha atti tarayicidan. sonra tekrar geri yukle dedim tekrar ful ekrana gectim sorun olmadi. bir kac gun daha deniyicem yoksa geri getir alalim dediler, ama ne alacagimi bilmiyorum cunki led piyasasi Lg ve samsun gun elinde samsung da ayni problem yasiyan sayisiz insan var. Philipsi önerirmisin dedim saticiya hayir dedi. ama tarayicisinda sorun olmadigini dusunuyorum philpsin. ekran kaltiesi dusuk olabilir tabi(:

simdi benim tv de son surum 04.24.08 olarak gorunuyor. ve sonraki guncelleme icin lg calisiyor yaziyor. calissinlar bakalim.

akabinden eve geldim lg nin turkiye sitesine girdim ve birde orda sordum konusmayi aynen kopyaliyorum(: ibretlik:D

LG Destek: Merhaba, emir hakkdan. Size nasil yardimci olabilirim?
    emir hakkdan: iyi gunler
    emir hakkdan: kimse yokmu?
    LG Destek: Size nasil yardimci olabilirim?
    emir hakkdan: iyi gunler 4 gun önce 47la692v model bir smart tv aldim yurtdisindan fakat tarayicida sorun yasiyorum. online film izlerken ilk 5 dk icinde tarayici bellek dolu hatasi veriyor
    LG Destek: Kayit islemleri için bilgilerinizi tamamlamamiz gerekmektedir,telefon numaranizi aktarmaniz mümkünmüdür?
    emir hakkdan: yurt disindan yaziyorum
    LG Destek: tarafimizdan sadece LG TÜRKIYE cihazlarina destek verilmektedir
    emir hakkdan: elimdeki urun lg nin urunu ama(:
    emir hakkdan: ve turkiyeye getiricem
    emir hakkdan: sadece bilgi almak istedim
    LG Destek: belirtmis oldugumuz gibi cihaz özellikleri ülkelere göre farkilik göstermektedir
    LG Destek: mevcut ülke saglayicisi ile ieltisime geçmeniz gerekmektedir
    emir hakkdan: sormak isteidim bellek hatasi ile ilgili
    emir hakkdan: bunun sorununun cözumu yokmu acaba
    LG Destek: Kayit islemleri için bilgilerinizi tamamlamamiz gerekmektedir,telefon numaranizi aktarmaniz mümkünmüdür?

LG Destek: Bazi web sayfalari sadece PC cihazlarina göre tasarlandigindan yüksek hafiza kullanimina yol açarlar. Bu web sayfalari PC disindaki cihazlar için (TV, telefon, tablet vb.) çok yüklü sayfalardir. Bu cihazlar bilgisayar kadar büyük bir hafizaya sahip degildirler.TV'nin ön belleginin doldugu durumlarda zaman zaman TV filmin ön yüklemesini gerceklestirememekte ve bu sekilde hata vererek web tarayicisindan komple çikis saglamaktadir.SmartTV’ler sahip olduklari donanima özel olarak gelistirilen uygulama mantigi ile çalismaktadir. Dolayisiyla video görüntüleri izlemek için Tarayiciyi asagidaki sekilde kullanmanizi öneririz: (bu sekilde kullanildiginda daha az bellek tüketilir.)• Video izlemek istediginizde tarayicida birden fazla sekme açmayin.• Ayni anda sadece bir video oynatin.• Eger bir youtube videosu izlemek istiyorsaniz bu videoyu Tarayicidan açmak yerine Ana Ekraninizda bulunan Youtube uygulamasindan açin.
    emir hakkdan: okuyorum
    emir hakkdan: bu sorunla bir cok kisi karsilasmis
    emir hakkdan: usb flash bellek taktim ama faydasi olmadi
    LG Destek: bellek arttiramazsiniz
    emir hakkdan: bu konu ile ilgili bir cozume gitmeyi dusunmuyormu lg
    emir hakkdan: cunki tv yi aldigim yere geri birakicam yarin
    emir hakkdan: özellikle tam ekranda hemen doluyor bellek
    LG Destek: belirtmis oldugumuz gibi cihaz üzerindeki uygulamalardan destek almaniz mümkündür
    emir hakkdan: uygulamari goruyorum ama bu tv nin bir web tarayicisi var
    emir hakkdan: ve ben arti bir ucret ödemeden online film izlemek istiyorum
    Notice: LG Destek Oturumdan Çikis.
    emir hakkdan: yardim icin tsk keske kacmasaydiniz(:

Açıklamalarınız için teşekkürler.Demek ki son güncelleme de hiçbir işe yaramadı.Peki fabrika ayarlarına döndüğünüzde sürüm sıfırlanmadı değil mi çünkü ben fabrika ayarlarına döndüğüm halde sürüm en sürüm yüklüydü hatta teknik servis fabrika ayarlarına dönseniz dahi sürüm sıfırlanmaz demişti...
    hayir eski surume dönmuyor fabrika ayarlarinda. en son hangi surum ise aynen kaliyor. Lg nin sitesinden eski surum versiyon var fakat tv ye yukleme sansimiz yok.
    velhasil turkiyedeki musteri temsilcisinin acikladigi gibi bu tv ler henuz caga ayak uydurmus degil henuz emekleme suresindeler. ve internet alemine henuz hazir degiller yada bilerek bu sekilde cikartilmislar. cunki musteri temsilcisine beni israrla tv deki uygulamalara yönlendirmeye calisiyor ben de neden tarayici varken online izlemek yerine gidip para veriyim deyince konusmadan cikti:D

tv yi götursem ne alicam? samsung un butun modellerinde varmi acaba bu sorun bilmiyorum ama bir cok samsung cu isyan etmis forumlarda. bir kac gun daha test edip kararimi vericem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netkolix -- 5 Mayıs 2014; 17:22:28 >
    tv yi geri vereyimmi sence sen olsan naparsin?
    Sonuç olarak burada en doğru kararı sen verebilirsin.Yetersiz bellek hatası vermeyen bir smart tv var mı yok mu bilmiyorum ki :(
    Arkadaşım sana ilk şöyle cevap vermek istiyorum.Bunların amaçları bize film izletmemek.Yani video izleyebilirsin.Boyutu ne kadar büyük olursa olsun video veya dizi izleyebilirsin.Ayrıca yetersiz bellek hatası vermeyen bi smart tv yoktur.Çünkü ücretli film siteleri veya programları herneyse zaten tv firmalarıyla anlaş ma yapıyor.Diyolar ki öyle bişey yapınki müşterileriniz internetten ücretsiz film izleyemesin diyolar bizde size şu kadar para ödeyelim diyolar.Yani bu adamlar lg ile anlaşıp samsungla anlaşma yapmazlarsa zaten amacına ulaşamazlar.Yani hepsi aynı kardeş.SAdece LG değil
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.