Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.388
Cevap
62
Favori
907.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: family guy

Öncelik veya uygulama sırasına göre alım konusunda ben de aynı fikirdeyim. Bir de şu döviz habire hoplayıp zıplamasa!

Bir de Auotglym ürünlerini online satan Türkiye sitesi var mı acaba? Ben bulamadm.

Online satışı yok şimdilik, ama yakında olabilirmiş...

AG'nin SRP adlı polishi gayet iyi ve risksiz bir ürün. Elle uygulamaya gelmesi çoğu kişi için iyi...

Başlangıç için ideal diye düşünüyorum. Üstüne de bir wax atıldı mı çiçek gibi olur...
  • Hocam bu Ag srp dediğin ürün tam olarak ne iş yapar? Wax değil anladığım kadarıyla.

Bu arada sonax hızlı cila aldım. Turtle wax ice ile 3-4 hafta önce cilalamıştım arabayı Meguiar's Next tech car wash şampuan ve eldivenle yıkatıyorum.

Yıkamacıda yıkandıktan sonra hızlı cilayı kurulanmadan önce sıkıyorum. Mikrofiber bezleri çıkartıp kurulanınca sonuca yıkamacı şaşırdı. Sen ne yaptın bu arabaya diyor.

Diğer müşteriler kendi arabalarından çok bizim arabaya bakmaya başlıyor.
    En sonunda yıkamacı nerden aldığıma falan sordu. Alıp 5 liraya çakacak her araca çakaaaalll...

Turtle wax ice gerçekten derin bir parlaklık verdi araca ve bu yıkama tekniğiyle 1 aydır etkisi azalmadı diyebilirim. Normalde "İlaç" diye tabir edilen hortumdan fışkıran pril köpüğüyle yıkatsam kiri yağı söker alır gıcır gıcır olurdu araba. Gıcır gıcır sesi waxsız arabalardan çıkarmış ilk sayfaları okuduysanız.

• quote:

Orjinalden alıntı: freestyle_

Hocam bu Ag srp dediğin ürün tam olarak ne iş yapar? Wax değil anladığım kadarıyla.

Bu arada sonax hızlı cila aldım. Turtle wax ice ile 3-4 hafta önce cilalamıştım arabayı Meguiar's Next tech car wash şampuan ve eldivenle yıkatıyorum.

Yıkamacıda yıkandıktan sonra hızlı cilayı kurulanmadan önce sıkıyorum. Mikrofiber bezleri çıkartıp kurulanınca sonuca yıkamacı şaşırdı. Sen ne yaptın bu arabaya diyor.

Diğer müşteriler kendi arabalarından çok bizim arabaya bakmaya başlıyor.
    En sonunda yıkamacı nerden aldığıma falan sordu. Alıp 5 liraya çakacak her araca çakaaaalll...

Turtle wax ice gerçekten derin bir parlaklık verdi araca ve bu yıkama tekniğiyle 1 aydır etkisi azalmadı diyebilirim. Normalde "İlaç" diye tabir edilen hortumdan fışkıran pril köpüğüyle yıkatsam kiri yağı söker alır gıcır gıcır olurdu araba. Gıcır gıcır sesi waxsız arabalardan çıkarmış ilk sayfaları okuduysanız.

Auto Glym Super Resin Polish (SRP) elle ve makineyle kullanıma uygun bir polish. Aşındırıcılığı az, dairesel çizikleri sahip olduğu silikonsu madde ile dolduran bir ürün. Hem paint cleaner (temizlik özelliği) hem polish (düşük düzeyde aşındırıcı - yüksek değerde çizik doldurucu "derin çizikelr için değil onu belirteyim") hem de sealant özelliğine sahip bir ürün. 3'ü 1 arada yani, dairesel çizikleri %20 aşındırarak, %80 doldurarak gideriyor, yılda 2-3 kez uygulanabilir istenirse...

Auto Glym SRP'de elle uygulamada alınan sonuçlar gayet güzel...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=299

Öncesinde kille temizlik yapıp sonrasında da bir wax atarsan SRP'nin üzerine harika olur. En azından risksiz bir ürün, hani boyayı çizme, aşındırma durumu yok. O nedenle öneririrm bu ürünü.

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 11 Ağustos 2009; 14:09:48 >

• Teşekkürler öğrendiğim iyi oldu...
  • Hocam Srp almak istersem fiyatı ne kadar ve nereden temin edebilirim? Bir tanesi kaç kere tüm araca uygulanabilir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: freestyle_

Hocam Srp almak istersem fiyatı ne kadar ve nereden temin edebilirim? Bir tanesi kaç kere tüm araca uygulanabilir ?

Ben 500 ml'sini yanlış hatırlamıyorsam 30 TL'ye Bursa'daki Distribütörü üzerinden aldım. 500 ml ile ortalama 4 full uygulama yaparsın tüm araca.

Bu markanın sorumlusu Oğuzhan Bey var Bursa'da, onunla temasa geçebilirsiniz, ben de kendisinden almıştım. İmzamdaki forumda OBEY nickli üyedir kendisi. İstanbul ve Ankara'da da bayileri var bildiğim kadarıyla.
  • irfan hocam,

pmc siparişim ettiğim ürünler gelmiş ama babama ne yazıkki ptt vermemiş. Bende şehir dışından bugün geldim. Ürünü yarın alacağım. Ancak wax ile sormak istediğim son birşey var :) Meguiars NXT Tech Wax 2.0 kullanırken yukarı aşağı doğru mu yapıyoruz yoksa sağa sola doğru mu? Birde araba kuruyken mi yapacağız yoksa hafif nemliyken mi?

Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: AjanHaKaN

irfan hocam,

pmc siparişim ettiğim ürünler gelmiş ama babama ne yazıkki ptt vermemiş. Bende şehir dışından bugün geldim. Ürünü yarın alacağım. Ancak wax ile sormak istediğim son birşey var :) Meguiars NXT Tech Wax 2.0 kullanırken yukarı aşağı doğru mu yapıyoruz yoksa sağa sola doğru mu? Birde araba kuruyken mi yapacağız yoksa hafif nemliyken mi?

Teşekkürler

İlginç, babana vermesi lazımdı, neyse en azından sağlam yerde ürünlerin

Yıkama ve kurulamadan sonra kutu içindeki mor ped ile çok ince tabaka halinde tamamen kuru bir panele, örneğin kaputa yay, kurumasını bekle en az 5 dk kadar, sonra MF bezle sil, çok kolay uygulanıp-silindiğini göreceksin, boya yüzeyi kadife gibi olacak. Panel panel yap, önce tüm arabaya sürüp sonra silmeyi denersen ürün çok fazla kuruyacağı için silmesi zorlaşır.

Wax aşındırıcı olmadığı için ister yatay, ister dikey, istersende dairesel hareketlerle yayabilirsin.

Sonra işin bitince pedi ılık su ve sıvı sabunla yıka, durula, elinle sık, oda sıcaklığında kurut

Meguiars ürünlerinin bir güzelliği de ürünlerinin güzel kokmasıdır...

• Çok teşekkürler hocam ;)

Yarın ürünleri alacağım, ancak oğuz beyden srp ürününü bekliyorum. Temizlik+kill+srp+wax ile işi bitireceğim :)

Obeyden cevap bekliyorum şimdi, sizin srp için aldığınız ürün neydi acaba?

Son olarak aracımızı bazı yerlerindeki ciziklerden dolayı rütuş boyası yaptılar (fırça ile) ancak aradaki çok bariz fark var. Adam orjinalinin üstünde vernik tabakası olduğundan bu şekilde gözükmesinin normal olduğunu söyledi. Bunları da polish ile (elbette srp ile mümkün olmaz :) ) giderebilir miyim?

Teşekkürler
  • quote:

Çok teşekkürler hocam ;)

Yarın ürünleri alacağım, ancak oğuz beyden srp ürününü bekliyorum. Temizlik+kill+srp+wax ile işi bitireceğim :)

Obeyden cevap bekliyorum şimdi, sizin srp için aldığınız ürün neydi acaba?

Son olarak aracımızı bazı yerlerindeki ciziklerden dolayı rütuş boyası yaptılar (fırça ile) ancak aradaki çok bariz fark var. Adam orjinalinin üstünde vernik tabakası olduğundan bu şekilde gözükmesinin normal olduğunu söyledi. Bunları da polish ile (elbette srp ile mümkün olmaz :) ) giderebilir miyim?

Teşekkürler

Rica ederim.

SRP zaten ürünün adı, açık hali Auto Glym Super Resin Polish, ben 500 ml almıştım, 325 ml ve 1 litreliği de mevcut, hatta 5 litrelik tenekede bile satılıyor

Rötüşten dolayı renk farkını polish gidermez, zira polish denen ürünler aşındırma yapar.

Polishin tek faydası sonradan atılan rötuşta dışa doğru bombe varsa o bombeyi azaltır. Zira rötuşla atılan boya orijinal boya kadar sert olmayacağından kolayca tesviye edilebilir.

Rötuşu (noktasal rötuş için) ince tabakalar halinde ve kürdanla yapılmasını öneririm. Fırça ne kadar ince de olsa taşırıyor ya da bombeli bırakıyor boyayı. Rötüş boyasında 3 oran boya varsa 1 oran da vernik eklenir ve o şekilde uygulanırsa ton farkı iyice azalır. Metalik rötuş boyalarını çok iyi karıştırmak lazım, simler genelde dibe çökmüş oluyor...

• Bu arada Auto Glym markası temsilcisi Oğuzhan Bey'e ulaşmak için aoguzhanerdogan@hotmail.com adresini kullanabilirsiniz. Hem ürünler hem de fiyat hakkında bilgiyi doğrudan kendisinden alabilirsiniz. Forumdan aradığınzı söylerseniz indirim de yapıyor fiyatlara...

http://www.obeyticaret.com/tr/
  • Bugün ürünleri aldım :)

Biraz nakit sıkıntısı çektiğim için obeyden ag'den srp polishi alamadım :(

Yarın ya da çarşamba bir yıkamacıya gidip önce su tutturup sonra sonax ile kendim yıkayacağım. Tekrar sudan geçtikten sonra kendim kurulayacağım.

Daha sonra kill ve sonra wax yapacağım (polish için şu an param yok :( )

Bu arada cuma günü sipariş ettim, salı günü ptt aradı :) Ayrıca faturada alışveriş için elle yazıp teşekkür etmeleri hoş :) Hediye olarak mikrofiber bezde iyi oldu :) hepsiburadadan 2 tane sipariş etmiştim, az oldu derken bununla iyi oldu.

Bu arada clear wax ile tech wax arasında ne fark var?

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

• Güle güle kullan...

Tech wax aslında sealanttır, yani sentetik içeriği fazla olan bir LSP (Last Step Product - Son aşamada kullanılan ürün), boyaya ekstra parlaklık ve koruma sağlıyor (UV ve suya karşı). Gayet iyi bocuklanma yapıyor.

Cleaner wax, içeriğindeki bulunan kimyasalla hem temizleme (boya üzerindeki kir, leke, reçine) hem de koruma görevini aynı anda yapıyor, üstelik barındırdığı yağ ile vernik katmanını besliyor. Kilin yerini tutmasa da boyaya yapışmış kirleticileri temizliyor.

Elbette boya ne kadar temiz ve pürüzsüz olursa parlaklık ve LSP'nin kalıcılığı da o kadar artıyor. Bunun için kille temizlik ve polishle çizik giderme ayrı bir önem taşıyor.
  • Güle güle kullan hakan.
    Ben de geçen cuma günü ilk siparişimi verdim. Bakalım ne zaman elime geçecek. Bu arada hala bir onay maili falan almadım. Bakalım nasip.
  • quote:

Orjinalden alıntı: family guy

Güle güle kullan hakan.
    Ben de geçen cuma günü ilk siparişimi verdim. Bakalım ne zaman elime geçecek. Bu arada hala bir onay maili falan almadım. Bakalım nasip.

Her zaman onay maili gelmiyor aslında. Ama PMC en geç 2-3 günde postalıyor.

CYC firması ertesi gün postaya veriyor. Bugüne kadar kayıp duymadım, inşallah kimsenin başına gelmez.
  • http://www.meguiarsonline.com/forums/showthread.php?t=28373

buradaki resimlere inanamadım :) Meguiars Gold Class Trim Detailer bu kadar işe yarıyor mu :) hemen bir tane sipariş geçeceğim :)
  • quote:

http://www.meguiarsonline.com/forums/showthread.php?t=28373

buradaki resimlere inanamadım :) Meguiars Gold Class Trim Detailer bu kadar işe yarıyor mu :) hemen bir tane sipariş geçeceğim :)

Meguiars Gold Class Trim Detailer - Fiyatı ucuz, uygulaması kolay. Sonuç gayet güzel. Torpido hariç her türlü plastikte kullanıyorum, iç-dış. Hem plasitği besliyor, koruyor ki ileride solma, çatlama yapmalarını önlüyor, ne olduğu belirsiz şeyleri sürmemek lazım.

Torpidoda çok parlaklık yaptığı için Autoglym Vinyl and Rubber Care temizlik ürünü kullanıyorum. 500 ml şişesini 16 TL'ye almıştım, tavsiye ederim. Motordaki plastik parçalar, kauçuk ve fitillere de uygulanabiliyor, güzel bir limon kokusu bırakıyor ardında...

Hobi falan derken aslında epey bir para harcadım ama karşılığını alıyorum, üstelik bu tip ürünler epey uzun süre dayanıyor.

Meguiars Gold Class Trim Detailer vb. ürünleri uygulamak için ucuz yollu şöyle bir şeyler yaptım, çok işe yarıyor. Ayakkabı parlatmak için satılan silikonlu süngerleri de iyice temizleyip bu iş için kullanabilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=225

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 11 Ağustos 2009; 14:07:01 >

• Torpido zaten benim araba(Hyundai Accent Era) bej renginde sanırım (bana sorarsan ten rengi beyaz vs vs renkleri pek bilmemde :) Bu ürünü torpidoda kullanamam (siyah renkler için diye biliyorum). Tavsiyen üzerine fitillerde amway'in loc'unu kullanmayı düşünüyorum. Hatta şimdilik torpidoda da bunu kullanmayı düşünüyorum. Askerlik çok yakın olduğu için pekte para harcamak istemiyorum ve nakit sıkıntısı çekiyorum ama bu fotoları görünce insanın kendisini tutması pek mümkün değil :)

Bu arada emeğiniz çok irfan bey. Herşey için teşekkürler
  • Rica ederim...

LOC fitilleri temizler ama sonrasında beslemek lazım fitilleri, kuru kalması çok iyi olmaz uzun vadede...
  • Bu besleme kısmında aslında biraz şüpheliyim. Plastik ürünleri fazla kimsasalların bozağını düşünüyorum. Uzun vadede tabi. Bu yüzden lastikleri parlatmak için hiçbir ürün kullanmam. Bir kaç yerde okumuştum, sabundan başka birşey tavsiye etmiyorlar (üreticiler)
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.