Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
4.388
Cevap
62
Favori
907.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: freestyle_

Kapı içlerinde deneyerek sonuca göre uygulacarım artık... Teşekkürler...

Kapı içlerinde çok fazla dairesel çizik olmaz ama yine de sen bilirsin tabi

Farklı marka araçların boya sertlik durumları...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=209

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 11 Ağustos 2009; 14:14:13 >

• arkadaşlar bu siteden polisaj ve pasta süngerleri ve taban çeşitlerini temin edebilirsiniz Bosch GWS6-115E için www.selsedpads.com malzemeler çok kaliteli
  • quote:

Orjinalden alıntı: laguna 2

arkadaşlar bu siteden polisaj ve pasta süngerleri ve taban çeşitlerini temin edebilirsiniz Bosch GWS6-115E için www.selsedpads.com malzemeler çok kaliteli

Cırtlı tabla (backing plate) varmış, ne güzel her boyda, teşekkürler...

Ama polisaj süngerini ürünler kısmında bulamadım, süngerle ilgili bilgiyi nerede buldunuz? Link verirseniz harika olur...

115'lik cırtlı tablaları Karaköy Perşembe pazarında 3.5 ila 5 TL arasında satan epey yer mevcut. Bunlara uygun ürün ise genelde Dekor markasının süngeri...

Dekor'un 14 cm çaplı polisaj süngerleri ise 5-6 TL.

• quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

quote:

Kapı içlerinde deneyerek sonuca göre uygulacarım artık... Teşekkürler...

Kapı içlerinde çok fazla dairesel çizik olmaz ama yine de sen bilirsin tabi

Farklı marka araçların boya sertlik durumları...

http://www.skodaclubturkey.com/forum/showthread.php/markalara-boya-sertlikleri-4899/index.html

Çizik gidermek için değil. Pastadan sonra orjinal haline döndürebilecek miyim onu denemek için . Pasta matlaştırıyor üstünden scratchx ile geçtikten sonra nasıl olacak onu görmek için...

Sert boyalarda boya katmanı daha mı ince olur? Aşınma zamanla diğerlerinden daha az olacağından...

Böyle bir durum söz konusu mu?

• quote:

Çizik gidermek için değil. Pastadan sonra orjinal haline döndürebilecek miyim onu denemek için . Pasta matlaştırıyor üstünden scratchx ile geçtikten sonra nasıl olacak onu görmek için...

Sert boyalarda boya katmanı daha mı ince olur? Aşınma zamanla diğerlerinden daha az olacağından...

Böyle bir durum söz konusu mu?

Tamam, şimdi anladım, görünmeyen bir yer seçmek mantıklı olur

Ama yine de boyayı matlaştıran rubbing compound denen ürünleri kullanma derim. Onlar daha çok boyahane ürünüdür, atılan boyada akma vs. gibi durumları düzeltmek içindir. Sonradan boyanan panellere zımpara ya da kalın pasta ile düzeltme yapılır, bunun yapılacağını bildikleri için atılan boya kalınlığını ona göre hesaplarlar.

Orijinal boya max ~150 mikrondur (astar, boya, vernik dahil). O nedenle hep yazıyorum, en az aşındırıcı ile başlayın.

Turtle Wax rubbing compound (kiremit rengi krem gibi, zımpara gibi) sürmüştü bir arkadaşım, polisajla düzeltene kadar akla karayı seçtik. Kabası gidiyor ama güneş altında falso epey belli oluyordu...

Sert ya da yumuşak boyalarda kalınlık açısından fark yok, sadece polishle işlenebilirliği farklı oluyor.

• quote:

quote:

arkadaşlar bu siteden polisaj ve pasta süngerleri ve taban çeşitlerini temin edebilirsiniz Bosch GWS6-115E için www.selsedpads.com malzemeler çok kaliteli

Cırtlı tabla (backing plate) varmış, ne güzel her boyda, teşekkürler...

Ama polisaj süngerini ürünler kısmında bulamadım, süngerle ilgili bilgiyi nerede buldunuz? Link verirseniz harika olur...

115'lik cırtlı tablaları Karaköy Perşembe pazarında 3.5 ila 5 TL arasında satan epey yer mevcut. Bunlara uygun ürün ise genelde Dekor markasının süngeri...

Dekor'un 14 cm çaplı polisaj süngerleri ise 5-6 TL.

http://.....share.com/files/199530710/suenger.rar.html süngerlerin resimleri burada İrfan Bey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laguna 2 -- 18 Şubat 2009; 13:03:37 >

• Link kopuk gelmiş
  • İrfan bey polisaj için ideal hava sıcaklığı kaç dereceler arasındadır.Malum havalar en fazla 10 derece oluyor şu dönemde.Çok fena polisajım geldi de Beklemek zor geliyor.
  • İrfan Bey,

Yıkanmış ve kurulama aşamasında boyasının rengini kurulama bezine veren araçlarda ne gibi uygulamalar yapılabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sainz -- 18 Şubat 2009; 18:01:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sainz

İrfan Bey,

Yıkanmış ve kurulama aşamasında boyasının rengini kurulama bezine veren araçlarda ne gibi uygulamalar yapılabilir?[simage][/simage]
    />

/>

• quote:

Link kopuk gelmiş

noktaları silip rapid yazarsanız bağlantı açık
  • quote:

Orjinalden alıntı: mygokhan

İrfan bey polisaj için ideal hava sıcaklığı kaç dereceler arasındadır.Malum havalar en fazla 10 derece oluyor şu dönemde.Çok fena polisajım geldi de Beklemek zor geliyor.

Aslında doğrusu 15°C'nin altındaki rutubetli havalarda makine ile polisaj yapmamak lazım. Neden dersen, bazı polishler soğukta çok etkin işlev görmüyor, ayrıca wax soğuk ve rutubetli havada hemen kurumadığı için yüzeye kolay yapışamıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sainz

İrfan Bey,

Yıkanmış ve kurulama aşamasında boyasının rengini kurulama bezine veren araçlarda ne gibi uygulamalar yapılabilir?

Doğru boyahaneye...
  • quote:

quote:

Link kopuk gelmiş

noktaları silip rapid yazarsanız bağlantı açık

Teşekkür ederim...

Bu ürünleri tanıyorum, Aksaray'da bir bayii var bu markanın, oradan almıştım orta ve yumuşak pedleri...
  • Arkadaşlar 3 gün önce Meguiars next tech wash ulaştı elime... Hemen gidip eldiven ile yıkattım aracı... Gerçekten kaliteli bir şampuan olduğunu gösteriyor.

Sonra baktım birkaç çizik var scratchx ile İrfan beyin verdiği önerilere uyarak giriştim.Bastırarak paralel hızlı hareketlerle özelliğini daha iyi gördüm ve çizikler %80 görünmez oldu... Yinede çok yakından bakınca farkediliyor ama çok uğraşmadım zaten...

Baktım araba temiz ortam müsait turtlewax ice cila yenileme yaptım.

İlk defa 2 ay önce uygulamıştım güzel olmuştu. Ama bu sefer daha bir güzel oldu. Gözümü ayıramıyorum. ICE serisine hayranlığım arttı... Uygulaması çok kolay ve sonuç gerçekten çok başarılı... Sokakta bakıyorum diğer araçlar ve ICE diye ayırıyorum. O derece farkediliyor.Nano techte var elimde ama bu kadar parlatmıyor. Araç Ice olmadan çok sönükmüş...

Uygulamadan sonra resim çekmedim ama bugün yağmur altında bir resim yakaladım. Yandaki araçlarda böyle damlacık yoktu bile... Ice gerçekten farkediyor...
    Son olarak fiyatı normal cilaların iki katı ama alınca başka masrafa gerek kalmadan uygulamaya geçebiliyorsunuz... 5 dakika araca yaymak. Bekleme süresi ortama göre değişebilir maksimum 10 dakika diyorum. Silme 5 dakika parlatma isteğe göre değişir...
    Ve işin ilginç tarafı 2 kere tüm araca bir kaç kez sadece bölgesel ( kaputa ve bagaja) uygulamama rağmen ürünün %75 i hala duruyor...

Yazın Meguiars next tech wax ile karşılaştıracağım.
     ...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

• Emeğine sağlık güzel olmuş...

ICE ürününü ismen duydum ama kullanmadım. Ama NXT tech wax o geride kalan çok ince çizikleri de yapısındaki dolgu malzemesi (fillers) özelliği sayesinde bir nezbe daha maskeliyor.

Ne demek istediğimi bu klip süper anlatıyor...

www.youtube.com/watch?v=qChbHSa6Rvw
  • quote:

Emeğine sağlık güzel olmuş...

ICE ürününü ismen duydum ama kullanmadım. Ama NXT tech wax o geride kalan çok ince çizikleri de yapısındaki dolgu malzemesi (fillers) özelliği sayesinde bir nezbe daha maskeliyor.

Ne demek istediğimi bu klip süper anlatıyor...

www.youtube.com/watch?v=qChbHSa6Rvw

Teşekkürler...

O videoda bir hata var... İlk başta sol bölüme uygulamaya başlıyor. Dikkatli bakınca en başta sağ tarafın daha iyi durumda olduğu görülüyor...

Sonra görüntü atlıyor sağ bölüme geçiyor bir anda... Meguiarsın ürününe lafım yok ama video inandırıcı gelmedi bana... Bu kadar farkediyor mu gerçekten? Siz denediz mi bizzat?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyle_ -- 20 Şubat 2009; 18:34:33 >

• Arabamda dairesel çizik çok az var O nedenle klipteki gibi bir sonuç almam zor, üstelik aracım metalik gümüş, koyu renk kadar göstermez hatayı.

Ama klipte bir çakallık yaptılarsa onu bilemem. Sadece şunu söylememk mümkün, filler özellikteki ürünlerde çizikler hiç bir yere gitmiyor sadece maskeleniyor. Polisajda çizikleri tamamen yok ediyorsun

Bu açından (filler) Auto Glym markasının Super Resin Polish ürünü de iyidir, AIO (All-In-One) denen tümü bir arada bir üründür, hem temizleyici hem düşük aşındırıcılıkta polish hem de sealant özelliği sahiptir. 500 ml'lik olanı 24 TL'te lmıştım, o markanın Bursa'daki distribütöründen...

• quote:

Arabamda dairesel çizik çok az var O nedenle klipteki gibi bir sonuç almam zor, üstelik aracım metalik gümüş, koyu renk kadar göstermez hatayı.

Ama klipte bir çakallık yaptılarsa onu bilemem. Sadece şunu söylememk mümkün, filler özellikteki ürünlerde çizikler hiç bir yere gitmiyor sadece maskeleniyor. Polisajda çizikleri tamamen yok ediyorsun

Bu açından (filler) Auto Glym markasının Super Resin Polish ürünü de iyidir, AIO (All-In-One) denen tümü bir arada bir üründür, hem temizleyici hem düşük aşındırıcılıkta polish hem de sealant özelliği sahiptir. 500 ml'lik olanı 24 TL'te lmıştım, o markanın Bursa'daki distribütöründen...

Yok hocam bu çizik gidermek için makina şart... Oda bende yok. Onun için bir kere sonaxa götürüp orta ince çizikler gittikten sonra cilamı kendim atarım.

• O da bir alternatif tabi...
    Tek önerim aracı teslim alır almaz güneşte, hava kapalıysa güçlü bir fenerle dairesel çizikleri incelemen...
    Marka vermiyorum, bazı araç bakım istasyonları onları yok etmeden teslim ediyor, gözümle gördüm, tespit ettim, adam hemen arabayı tekrar içeri aldı...
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.