Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.550
Cevap
70
Favori
227.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: #Ramazan

quote:

Orijinalden alıntı: Jermaine.

arkadaşlar edebiyat için FEM in konu testlerini alın 40 test var. çok iyi pekiştiriyo

Dershanelerde verilen konu testlerinden mi bahsediyorsun?

Ona benzer.

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI

• quote:

Edebiyatı önce normal okuyup konuların altını çizerek bitirdim. Şimdi de Rehber Hocamın tavsiyesiyle en baştan özet çıkartarak ilerliyorum. Biliyorum bunun bana faydası olacak ama bana yetecek kadar olur mu bilemiyorum. Geçen yıl 34 netim vardı edebiyattan. Normalde denemelerde 30 üstüne bile çıkamazdım son üç hafta yazarak çalışıp denemelerde 40 nete kadar çıktım. Ama sınavda özgün sorular gelmesinden ve Türkçenin zorluğu nedeniyle toplam 34 netim vardı. Şimdi benim bu yıl minimum 40 net çıkarmam lazım. Biliyorum 40 net çıkarmak çok zor da değil çok kolay da değil. Edebiyat konusunda başka neler yapabilirimç Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

ramazan doğru yoldasın ben 45 net yapmış biri olarak söylüyorum.Bu biraz da senin nasıl anladığına bağlı kimisi yazarak kimisi okuyarak anlar kimisi görsel zekadan.ben yazarak ve görsel olarak hatırlama bakımından alışmışım.Bünye o yönde.sende de varsa hiç düşünme faydasını göreceksin.

• Dinden 8 soru canimi sıkıyor arkadaşlar, su an felsefe grubundan 29-1 28-2 yapiyorum ve istedigim derece icin daha dusuk yapma hakkim yok. Osym'nin insafina kaldim resmen. Ygs'de dinden 3 yanlis yaptim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya arkadaşlar dün femin tarih ve felsefe grubu simetrilerini aldım.eve geldim bi baktım basım yılı tarihin 2010 felsefenin 2011 bu bi sorun olur mu ?şuan ki konulardan bir farkı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manikafa

quote:

Edebiyatı önce normal okuyup konuların altını çizerek bitirdim. Şimdi de Rehber Hocamın tavsiyesiyle en baştan özet çıkartarak ilerliyorum. Biliyorum bunun bana faydası olacak ama bana yetecek kadar olur mu bilemiyorum. Geçen yıl 34 netim vardı edebiyattan. Normalde denemelerde 30 üstüne bile çıkamazdım son üç hafta yazarak çalışıp denemelerde 40 nete kadar çıktım. Ama sınavda özgün sorular gelmesinden ve Türkçenin zorluğu nedeniyle toplam 34 netim vardı. Şimdi benim bu yıl minimum 40 net çıkarmam lazım. Biliyorum 40 net çıkarmak çok zor da değil çok kolay da değil. Edebiyat konusunda başka neler yapabilirimç Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

ramazan doğru yoldasın ben 45 net yapmış biri olarak söylüyorum.Bu biraz da senin nasıl anladığına bağlı kimisi yazarak kimisi okuyarak anlar kimisi görsel zekadan.ben yazarak ve görsel olarak hatırlama bakımından alışmışım.Bünye o yönde.sende de varsa hiç düşünme faydasını göreceksin.

Yorumun için saol.

• arkadaşlar internetten puan hesaplama sitelerinde bi tuhaflık var. Ben genel olarak sorubak ve açı'dan hesaplama yapıyorum. Ancak LYS TS-1 puanlarında ikisi arasında yaklaşık 30 puan fark oluyor. Hangisi daha güvenilir bir bilgsi olan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ka2an

ya arkadaşlar dün femin tarih ve felsefe grubu simetrilerini aldım.eve geldim bi baktım basım yılı tarihin 2010 felsefenin 2011 bu bi sorun olur mu ?şuan ki konulardan bir farkı var mı?

Felsefede yok hocam din falan var biliyorsun tarih icinde google a girip lys tarih konulari yazarak arastirip konularin kitabinda olup olmadigina bakabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: puslu.kıtalar.atlası

arkadaşlar internetten puan hesaplama sitelerinde bi tuhaflık var. Ben genel olarak sorubak ve açı'dan hesaplama yapıyorum. Ancak LYS TS-1 puanlarında ikisi arasında yaklaşık 30 puan fark oluyor. Hangisi daha güvenilir bir bilgsi olan varmı ?

açı'yı baz alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: yılbaşı şeytanı

quote:

Orijinalden alıntı: puslu.kıtalar.atlası

arkadaşlar internetten puan hesaplama sitelerinde bi tuhaflık var. Ben genel olarak sorubak ve açı'dan hesaplama yapıyorum. Ancak LYS TS-1 puanlarında ikisi arasında yaklaşık 30 puan fark oluyor. Hangisi daha güvenilir bir bilgsi olan varmı ?

açı'yı baz alın

çok sağol kardeşim ya 3-5 puan farka tamamım ama 30 puan nedir ya hangisine güvencez bilemedim sağolasın tekrardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: *DeviantART

quote:

ya arkadaşlar dün femin tarih ve felsefe grubu simetrilerini aldım.eve geldim bi baktım basım yılı tarihin 2010 felsefenin 2011 bu bi sorun olur mu ?şuan ki konulardan bir farkı var mı?

Felsefede yok hocam din falan var biliyorsun tarih icinde google a girip lys tarih konulari yazarak arastirip konularin kitabinda olup olmadigina bakabilirsin

Abi olur neden olur diyorsan.Ösym 2010'dan beri çok değişti.Sen hiç karalama yapmadan al geri ver onları.2013 müfredatlarını al.
  • quote:

quote:

quote:

Abi olur neden olur diyorsan.Ösym 2010'dan beri çok değişti.Sen hiç karalama yapmadan al geri ver onları.2013 müfredatlarını al.

Tabi benim bu dediklerim felsefe icin (felsefede degisen birsey yok din haricinde)gecerlidir,bende de felsefe fem simetri 2010 var onu cozuyorum fdd tarih lys ide arastirdim butun konular var arkadas gelip icerigi yazsaydi kitaplarinin daha iyi yardimci olurduk:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *DeviantART -- 13 Nisan 2013; 1:55:17 >

• Şu edebiyat gözümü korkutmasa olmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tabi benim bu dediklerim felsefe icin (felsefede degisen birsey yok din haricinde)gecerlidir,bende de felsefe fem simetri 2010 var onu cozuyorum fdd tarih lys ide arastirdim butun konular var arkadas gelip icerigi yazsaydi kitaplarinin daha iyi yardimci olurduk:)

Aynen doğru demişsin ben genel olarak tüm kaynaklarını 2010'a göre aldı diye anlamışım.

• Beyler lysde fen matematik sinavina girecek olan var mi? Ben belki bildigim yerlerden cikar diye girecegim,ama aklima takilan bir soru var.Ben mesela fen matematik sinavinda atiyorum hicbir bekledigim soru gelmedi bende gittim fenide matematigide salladim diyelim esit agirlikta benim edebiyat puanima veya sozel derslere etki yapmaz degil mi ?

• quote:

Beyler lysde fen matematik sinavina girecek olan var mi? Ben belki bildigim yerlerden cikar diye girecegim,ama aklima takilan bir soru var.Ben mesela fen matematik sinavinda atiyorum hicbir bekledigim soru gelmedi bende gittim fenide matematigide salladim diyelim esit agirlikta benim edebiyat puanima veya sozel derslere etki yapmaz degil mi ?

Fen senin TM ve TS puanlarına etki yapmaz sadece MF puanına etki eder. Fakat mat senin TM puanını etkiler çünkü TM puanı hesaplanırken LYS1 (Mat Geo) LYS3 (Edeb Coğ) dikkate alınır.
  • LYS Felsefe Grubu için Fem Simetri öneriyorum arkadaşlar.
    LYS Tarih için ise FDD Konu Anlatımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeoMessi1037

LYS Felsefe Grubu için Fem Simetri öneriyorum arkadaşlar.

Bende FDD Tarih konu anlatımı var ancak 2010 basımı. Sorun olur mu acaba?
  • Arkadaşlar birşey sorsam Halk,Divan,Tanzimat,Servet-i Fünun,Milli Edebiyat, 5 Hececiler,Yedi Meşaleciler full seviyesine yakın olsa ortalama Edebiyattan kaç net yapılır? Cumhuriyeti de yarım yamalak sayarsak. Bir de yazarların bütün eserlerini ezberlemiyorum genelde önemli olanları sıkıntı olur mu acaba? Tarihte de aynı şekilde Osmanlı savaşlar antlaşmalar full sayılır ama Osmanlı,İlk Türk Devleleri,Türk-İslam devletleri Kültür Medeniyet konuları pek yok ilk Türk devletleri de bitti sayılır. Tarihten kaç net yapılır? Konuyu bütün olarak değil de önemli yerlerini öğrenerek çalışsak sıkıntı olur mu derine inmeden?
  • Lys tarih, edebiyat ve felsefe grubu için hangi soru bankasını önerirsiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LeoMessi1037

LYS Felsefe Grubu için Fem Simetri öneriyorum arkadaşlar.

Bende FDD Tarih konu anlatımı var ancak 2010 basımı. Sorun olur mu acaba?

Sorun olmaz,bizzat tarih ögretmenine onaylattım,hatta bizzat kitabı yazan öğretmen yani Aynur öğretmene. Mükemmel bir insan kendisi ve gerçekten önemli yerleri yazmışlar kitaba.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.