Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.209
Cevap
112
Favori
643.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zngn

xerox 3040 hakkında fikri olan yok mu? hp 1102 ile kıyaslarmısınız. teknik özellikleri hemen aynı olmasına rağmen ve xerox yazıcı da hp den daha kaliteli olmasına rağmen bu iki aynı segment üründe neden hp xerox tan daha pahalı? fikri ya da bigisi olan var mı?

ikisi arasından tercih yapın derseniz tabiki hp 1102derim toneri sorunsuz doluma uygundur. xeroxun daha kaliteli olduğunuda düşünmüyorum. bu modelin toneri nin dolumu şu an biraz sıkıntılı ama hep ben orjinal kullanıcam param çok derseniz tercih sizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: nbqa

1-fiyat aralığı 400-550 arası
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 200-300
    3-çok fonksiyonlu mu yazıcı tarayıcı fotokopi ve fax
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi ? Hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? Evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? En az sorun çıkartan markalardan birisi olmalı
    8-Fax özelliği isteniyor mu? Evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) wifi olsa çok iyi olur.

Aradığım en önemli 3 kriter;
    1. Kullanımı kolay pratik olmalı,
    2. Sorun çıkartmaması
    3. Reset veya chip ile alakalı hiç bilgim yok ucuz ve sorunsuz dolum :)

Şimdiden teşekkürler...

hp 1212
    hp 1217
    hp 1536
    canon i-sensys mf 4430
    canon i-sensys mf 4450

bu yazıcılardan dilediğinizi seçebilirsiniz aslında bu modellerin tonerlerinde çip değişimine gerek yoktur fakat çipi değiştirmezseniz bazen gelen faxlarda faxı almayabiliyor biz oyüzden bu modellerin çipini her seferinde değiştiriyoruz çipleride zaten ucuzdur. tonerleri 1600sayfa lkapasiteli(%5sf. yoğ.) dir. faxı olmayan mesela hp 1132(fotokopi-tarayıcı)modelinde çip değişimine gerek yoktur.

www.endlesskartus.com

ender

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Malesef fax en önemli kriterlerden biri benim için.
    Ne kadar doğru bilmiyorum ama hp çok sorunlu diye bir algı oluştu bende .
    Onun için canon 4450 modelinde karar kıldım.
    Görünüm olarakta daha hoş gibi.

Vatanda 540 lira ancak akakce tarzı sitelerde 360tl gibi fiyatlar var acaba modelmi farklı yoksa paralel ithalat, distiribitör farkımı?
    Birde kartuşun çipiyle dolum maliyeti nedir?
    Bu konuda cok cahilim her dolum değişimde cebinden 150tl gibi bir fiyat cıkmasın yeterli benim için :)
    Saygılarımla

• estağfirullah bizim işimiz bu sonuçta. istanbul avrupa yakasında iseniz eğer maliyeti 30t.l.yi geçmez(kdv hariç) telefon aracılığı ile ulaşabilirseniz ayrıntılı yardımcı olabilirim . tonerinin doluma uygunluğu ve yazıcılarının sağlamlığı açısından laser yazıcılarda hp veya canonu öneririm . 12yıldır bu işle uğraşan biri olarak. yazıcı fiyatlarına gelince çok çeşitli ve aralarında uçurum olan fiyatlar mevcut . ben daha önce webdenal sitesinden almıştım ve sorun olmadı sitelerin hakkında bişey diyemem ama araştırın fazla ödemeyin

hp 1212nf modeli hepsiburada kdv dahil 422t.l. başka yerlerde dahada ucuza bulunabilir.
    www.endlesskartus.com
    ender

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 10 Aralık 2012; 18:34:09 >

• Arkadaşlar bir sorum var cevaplarsanız sevinirim

Renkli lazer yazıcı arıyorum . Fax,scanner ıvır zıvır lazım değil bana.

Toner dolumu ucuz,sorunsuz çalışacak renkli lazer ne önerirsiniz ?

sorunsuz,ucuz dolum yapılabilecekse lazer yazıcı biraz pahalı olabilir 500 tl'ye kadar limitim var tabi daha ucuzlarıda iş görüyorsa neden olmasın :)

şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masticore -- 11 Aralık 2012; 13:25:42 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    İnternet cafe işletiyorum ve aylık 300 sayfa ortalama ile renkli/siyah karışık çıktı alıyorum.
    Daha önce hp kullandım bundan sonra kullanmayı düşünmüyorum.
    2 model arasında kaldım Epson BX305F ve Epson SX435X. Fiyatları birbirine çok yakın. Dolan kartuşlarla hangisi daha ekonomik ve sorunsuz bir modeldir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masticore

Arkadaşlar bir sorum var cevaplarsanız sevinirim

Renkli lazer yazıcı arıyorum . Fax,scanner ıvır zıvır lazım değil bana.

Toner dolumu ucuz,sorunsuz çalışacak renkli lazer ne önerirsiniz ?

sorunsuz,ucuz dolum yapılabilecekse lazer yazıcı biraz pahalı olabilir 500 tl'ye kadar limitim var tabi daha ucuzlarıda iş görüyorsa neden olmasın :)

şimdiden teşekkürler

mrb. öncelikle tonerinin ekonomikliği ve yazıcının kaliteli olması açısından HP CP1525nw (CE875A) modelini öneririm fiyatı 520-550t.l. civarındadır ve bilfiğim kadarıyla artık üretilmiyo oyüzden bunu tercih ederseniz acele etmenizde fayda var.

canon lbp 5050 -ho 1025-canonlbp 7010 veya 7018 modellerinide tercih edebilirsiniz bunlarında tonerleri doluma uygun ve ençok yaptığmız sorunsuz modellerdir. ilk önerdiğim ve canon5050modelinin tonerleri biraz daha büyük yani baskı adedi daha fazladır. ama bunlarda yazıcı fiyatı olarak daha ucuz modellerdir

www.endlesskartus.com
    ender

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 11 Aralık 2012; 18:06:10 >

• hp 2060 alacaktım ama hiç bir yerde bulamadım heralde piyasadan kalkmış durumda.Hp 2515 var.Bu cihaz nasıldır?Ev kullanımı için ideal midir?Galiba bunun da kartuşları ucuz olması gerekiyor demi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: twofaced

Arkadaşlar merhaba,
    İnternet cafe işletiyorum ve aylık 300 sayfa ortalama ile renkli/siyah karışık çıktı alıyorum.
    2 model arasında kaldım Epson BX305F ve Epson SX435X. Fiyatları birbirine çok yakın. Dolan kartuşlarla hangisi daha ekonomik ve sorunsuz bir modeldir ?

dolan kartuşlarla her ikiside aynı oranda ekonomik ve sorunsuz yazıcılardır zira aynı kartuşları kullanıyorlar (t1291-94 , t1281-84) sx435 biraz daha hızlı olmakla birlikte ikiside gayet yavaş makineler, hız lazımsa bu biraz sorun olabilir. BX305'in fax ve adf özellikleri sx435'e nazaran daha tercih edilesi kılıyor sanki özellikle ticari bir kuruluş için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goldinkbilişim

MRB ARKADAŞLAR
    Yazıcı tavsiyesi almak isteyenler öncelikle şağıdaki konulara açıklık getirebilirlerse yardımcı olmaya çalışırız.

1-fiyat aralığı (ve üst limit)
    2-aylık ortalama çıktı sayısı
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ?
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?
    8-Fax özelliği isteniyor mu?
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi)

bu sorulara cevap vererek tavsiye isterseniz yardımcı olmaya çalışacağız...

not: Lütfen PM atmayın. bu konudaki PM lere cevap verilmez.

NOT:Arkadaşlar, işlerimin yoğunluğundan dolayı foruma son zamanlarda zaman ayıramıyorum. Bu nedenle bir süre sorularınıza cevap veremeyeceğim. Konuyla ilgili arkadaşlar sorulara cevap verirlerse sevinirim.

1-fiyat aralığı (ve üst limit) ------------ 350 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı ------------- 50-100
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) ---------- yazıcı tarayıcı fotoğraf baskısı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.-----------inkjet
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir--------renkli
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız--------- dolum
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı--------- farketmez (hp olmasın)
    8-Fax özelliği isteniyor mu------- hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) usb

hocam çok fazla çıkartma yapmıyorum ancak anatomi bölümünde çalıştığım için renkli ve kaliteli baskı yapmam gerekiyor fotoğraf baskısı da gerekiyor. en son hpphotosmart c4780 kullanıyordum yazıcıdan bişey yazdırdım bidaki yazdırışımda kartuş hatası dedi böyle dandik saçma sapan sorunlar çıkarmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue spirit -- 11 Aralık 2012; 18:45:03 >

• selamlar arkadaşlar,
    çok fonksiyonlu fax işlevi olan lazer yazıcı almak istiyorum şu modeller arasında kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum

1- canon mf 4450
    2- brtoher mfc 7360
    3- xerox 3045ni
    4- samsung scx 3405fw

Bu modellerde xerox ve samsungda wifi bulunmakta, hepsinin fiyatları internet mağazalarında birbirine yakın.

Sorularım;

1-Görünüm olarak en çok hoşuma giden canon oldu ama wifi ve ethernet bağlantısının olmaması aynı paraya daha az özelliği olan bir makineyi alsammı ki diye düşündürüyor...sizce?
    2-canon, xerox ve samsung'un demo tonerlerine dolum yapılıp yapılmadığını da bilmiyorum (brother tam dolu tonerli satılıyor) yapılabiliyor mu acaba?.
    3-samsung ve brother daki fax ve tarama yaptığımız dökümanları pc üzerinden görme özelliği canon ce xeroxta da varmıdır?
    4-Dolum yapan biri bana brother alma HP veya Samsung al dedi ama model olarak beğenmedim ikisini de? Siz olsanız hangisini alırdınız ve neden? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notsec -- 12 Aralık 2012; 0:27:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

Orijinalden alıntı: twofaced

Arkadaşlar merhaba,

dolan kartuşlarla her ikiside aynı oranda ekonomik ve sorunsuz yazıcılardır zira aynı kartuşları kullanıyorlar (t1291-94 , t1281-84) sx435 biraz daha hızlı olmakla birlikte ikiside gayet yavaş makineler, hız lazımsa bu biraz sorun olabilir. BX305'in fax ve adf özellikleri sx435'e nazaran daha tercih edilesi kılıyor sanki özellikle ticari bir kuruluş için.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    Hızlılığı ön planda tutarak sx435w tercih ettim. Adf ve fax kullandığım özellikler olmadığından kriter değillerdi benim için.
    3 hp yazıcım da mekanik sorunlar nedeniyle kullanılmaz duruma geldi, artık hp kesinlkle düşünmüyorum. Canon mu Epson mu diye araştırırken Epson almaya karar verdim, siz de model seçmeme yardımcı oldunuz.
    Almak isteyenler olabilir diyerekten nette en ucuz satılan yeri ekleyeyim, belki işine yarayacak birileri olabilir.
    LİNK

• bana 400tl ye kadar yazıcı tarayıcı fotokopi özelliği olan.doldurulabilen kartuşlu yazıcı lazım.ek olarak dublex özelliğide olması tercihimdir
  • Arkadaşlar, kullanan ve öneren arkadaşlardan yola çıkarak epson 3520 almayı düşünüyorum.
    Ancak;
    workforce-wf-3520wf_481117 200 TL
    http://www.webdenal.com/epson-workforce-wf-3520wf_481117.html

EPSON WF-3520DWF YAZICI ,TARAYICI, FOTOKOPİ, FAKS 400 Tl

http://www.vatanbilgisayar.com/inkjet-cok-fonksiyonlu-yazici/epson-wf-3520dwf-wf-3520dwf-yazici-,tarayici,-fotokopi,-faks/productdetails.aspx?I_ID=62958

ev kullanıcısı için 1. si yeter mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: efkan

Arkadaşlar, kullanan ve öneren arkadaşlardan yola çıkarak epson 3520 almayı düşünüyorum.
    Ancak;
    workforce-wf-3520wf_481117 200 TL
    http://www.webdenal.com/epson-workforce-wf-3520wf_481117.html

EPSON WF-3520DWF YAZICI ,TARAYICI, FOTOKOPİ, FAKS 400 Tl

http://www.vatanbilgisayar.com/inkjet-cok-fonksiyonlu-yazici/epson-wf-3520dwf-wf-3520dwf-yazici-,tarayici,-fotokopi,-faks/productdetails.aspx?I_ID=62958

ev kullanıcısı için 1. si yeter mi acaba?

Bu fiyat çok iyi. Bu modelde DolanKartuş'ta kullanabilirsiniz. Fiyat/performans olarak ev kullanıcısının işini görecek tipte bir yazıcıdır. İlk linkini verdiğiniz sizin için daha uygundur. Ev kullanıcısı olarak 2. alıpta kullanamayacağınız özellikleri içina aradaki fiyat farkını vermeye değmez bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: serxserx

selamlar arkadaşlar,
    çok fonksiyonlu fax işlevi olan lazer yazıcı almak istiyorum şu modeller arasında kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum

1- canon mf 4450
    2- brtoher mfc 7360
    3- xerox 3045ni
    4- samsung scx 3405fw

Bu modellerde xerox ve samsungda wifi bulunmakta, hepsinin fiyatları internet mağazalarında birbirine yakın.

Sorularım;

1-Görünüm olarak en çok hoşuma giden canon oldu ama wifi ve ethernet bağlantısının olmaması aynı paraya daha az özelliği olan bir makineyi alsammı ki diye düşündürüyor...sizce?
    2-canon, xerox ve samsung'un demo tonerlerine dolum yapılıp yapılmadığını da bilmiyorum (brother tam dolu tonerli satılıyor) yapılabiliyor mu acaba?.
    3-samsung ve brother daki fax ve tarama yaptığımız dökümanları pc üzerinden görme özelliği canon ce xeroxta da varmıdır?
    4-Dolum yapan biri bana brother alma HP veya Samsung al dedi ama model olarak beğenmedim ikisini de? Siz olsanız hangisini alırdınız ve neden? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

doluma uygunluk açısından canonu tercih edin derim canonun birkaç modeli daha var birde hp 1132yi öneririm oldukça şık ve fiyatıda uygundur

endless kartuş

• bana 400tl ye kadar yazıcı tarayıcı fotokopi özelliği olan.doldurulabilen kartuşlu yazıcı lazım.ek olarak dublex özelliğide olması tercihimdir
  • Ev kullanımı için HP 2060 yazıcı aradım nette bulamadım...
    704 (CN692A,CN693A) kartuş kullanan başka yazıcı var mı?
    Teşekkürler...
  • iphone uyumlu ev kullanımı için makul fiyatlı yazıcı önerebilecek var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar.
    HPdeskjet1050A yazıcım var.
    siyah kartuş bitti.

yazıcıyı baya ucuz almıştım sıfır.

bu yazıcının kartuşlarını en ekonomik nasıl doldurabilirim?
    ya da hiç uğraşmayıp laser yazıcı alsammı önerir misiniz?

çok metin çıktısı alıyorum.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mss5252

bana 400tl ye kadar yazıcı tarayıcı fotokopi özelliği olan.doldurulabilen kartuşlu yazıcı lazım.ek olarak dublex özelliğide olması tercihimdir

Arkadaşım, ben Epson 3520dwf aldım ve gayet memnunum.

Çift taraflı renkli fotokopi, çift taraflı renkli tarama, wi-fi, hızlı yazma gibi özellikler var. Mail göndererek de yazdırabiliyorum. İhtiyacınız olursa faksı da var.

Düşünebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.