Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
643.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-fiyat aralığı (ve üst limit) ---- 200-300
    2-aylık ortalama çıktı sayısı ----- 100-200 sayfa
    3-çok fonksiyonlu mu --- evet, yazıcı, tarayıcı, fotokopi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. ---- laser tercihen
    5-Renkli çıktı gerekli mi ---- çok şart değil, olabilir olmayabilir.
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? ---- farketmez
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? ---- yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? --- olursa fena olmaz şart değil
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) --- usb tercihen, wifi de olsa fena olmaz
  • Arkadaşlar,

Arayışlarım sonunda EPSON 3520 yazıcı aldım ve çok memnunum.

Özellikleri :

renkli ve inkjet yazıcı
    renkli fotokopi
    faks
    çift taraflı yazma
    çift taraflı tarama
    ADF
    wireless
    mail üzerinden yazdırma
    hızlı yazıp fotokopi çekme
  • quote:

Orijinalden alıntı: M V P

Arkadaşlar,

Arayışlarım sonunda EPSON 3520 yazıcı aldım ve çok memnunum.

Özellikleri :

renkli ve inkjet yazıcı
    renkli fotokopi
    faks
    çift taraflı yazma
    çift taraflı tarama
    ADF
    wireless
    mail üzerinden yazdırma
    hızlı yazıp fotokopi çekme

Güzel karar vermişsiniz baskı maliyeti orjinal kartuşlarıyla dahi çoğu lazer yazıcıdan uygundur ve dediğiniz gibi baskı hızı çok yüksek bir cihazdir. Bir nevi Workforce Pro 4535in küçüğü :)
  • Teşekkür ederim.

Tabi fonksiyonlarına göre boyutunun compacy olması da diğer bir avantajı. Ev kullanımı için boyut önemli oluyor...
  • Çok doğru bir seçim yapmışsınız. Orijinal kartuşları da bittikten sonra Dolan Kartuş alıp kullanırsınız. Baskı maliyetlerinizi de %80 oranında düşürebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albaywolf

Peki internetten aldığımız yazıcı arızalanırsa ne yapacağız?

Sorumu tekrarlıyorum.
  • quote:

quote:

Peki internetten aldığımız yazıcı arızalanırsa ne yapacağız?

Sorumu tekrarlıyorum.

Merhabalar hocam
    Ben yazici almadim ama daha once hepsiburada dan ram aldim ve kargo bana ulasir ulasmaz rami bilerek kirdim.
    Dolagisiyla garantili oldugu icin durumu hepsiburadaya anlattim onlarda garanti talep formu olusturmami soylediler.formu olusturdum ve onlarda onaylayip bana adresi gonderdiler.
    Bende arizali ramleri yanilmiyorsam kargo ucreti odemeden belirtilen adrese gonderdimve 1ay sonra yenisi ile degistirip bana gonderdiler.
    Bunlar ram icin gecerli olsada yazici icinde benzer durumlar soz konusu olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1-fiyat aralığı ----300 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı -----200 300 arası
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)---yazıcı tarayıcı fotokopi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.------lazer öncelikli
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) -renkli sart değil renkli çıkartsın ama o kadar iyi olmasada olur
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?---evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?---yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu?---farketmez
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ---bilgisayara bağlayıp kullanıcam bağlanmadan da yazıcı harici kulalnabilmek istiyorum pc yi açmadan

NOT: kartuş dolumu zor olmayan kartuşu çabuk bozulmayan ve çabuk bitmeyecek zırt pırt kartuş doldurmak zorunda kalmak istemiyorum arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim hepinize.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasmeram

Bu fiyat gerçek mi 200 tl
    http://www.webdenal.com/epson-workforce-wf-3520dwf_481117.html

bende wf 2530 var. 190 a aldım vatandan. özellikleri daha iyi benimkinden sanki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasmeram

Bu fiyat gerçek mi 200 tl
    http://www.webdenal.com/epson-workforce-wf-3520dwf_481117.html

300 liradan aşağı bulmak zor,fiyat gerçekten iyiymiş.lazer değil ama mürekkep püskürtmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FexeLL

1-fiyat aralığı --- max 120-150
    2-aylık ortalama çıktı sayısı ------ 10 max / ay . Hocam benim senelik cıkaracağım sayfa sayısı 250 geçmez.Ev kullanımı için istiyorum.Rahat dolim yapim çipli olmasın yeter
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) ------ evet yazıcı fot scan
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. ------- tekrar dolum yapabilelim yeter
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? ------ evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? ------ evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? ------ hayır Rahat dolim yaptırım kartuşlarda çok küçük olmasın bir dolşta hiç değilse 150 sayfa çıkarabilim.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ------ sart degil
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ----- usb

Daha önce hp 1560 ve canon mx360 modelleri var elimde ikisni de çöp .Mx 360 çok güzel makine fakat kartuş problemi var doldurduğum halde çıkaramıyor reset işlemlerini yaptım artık bıkkınlık geldi.Şöyle alıp rahatlıkla doldurum yapıp kullanabileceğim bir yazıcı arıyorum.

Ustatlar bir de bana yardımcı olabilirseniz çok iyi olur yazıcı alıcam bekletiyorum birde sizden öneri almak için.Düşündüğüm yazıcı HP Deskjet 2060 nedersiniz , acil önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FexeLL -- 9 Aralık 2012; 17:19:34 >

• 1-fiyat aralığı 400-550 arası
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 200-300
    3-çok fonksiyonlu mu yazıcı tarayıcı fotokopi ve fax
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi ? Hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? Evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? En az sorun çıkartan markalardan birisi olmalı
    8-Fax özelliği isteniyor mu? Evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) wifi olsa çok iyi olur.

Aradığım en önemli 3 kriter;
    1. Kullanımı kolay pratik olmalı,
    2. Sorun çıkartmaması
    3. Reset veya chip ile alakalı hiç bilgim yok ucuz ve sorunsuz dolum :)

Şimdiden teşekkürler...
  • merhaba ben bugün vatandan xerox 3040 aldım. fiyatı 120 tl. dolumu hakkında bilgi verirmisiniz? teşekkürler.
  • 1-fiyat aralığı ----250 ~ 600

2-aylık ortalama çıktı sayısı -----> 300-400

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)--- Çok fonksiyonlu

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.------laser

5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) -evet

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?---farketmaz( HP kulağa hoş geliyor, kalite olarak!)

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ---en azından ağ bağlantısı olsa iyi olur

Not: Benim en çok kafamı kurcalayan soru Çok fonksiyonlu olan yazıcıların normal tek fonksiyonlu lazer'lere göre Sorun çıkarma olasılığı.Bana çok fonksiyonlu ve tek fonksiyonlu
    yazıcılar için de en uzun ömürlü arıza çıkarmayanını önerirseniz sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: tkzkn

1- max 150 tl
    2- 200
    3- sadece yazıcı
    4- lazer
    5- siyah/beyaz
    6- dolum yaptıracağım
    7- farketmez.

ikiside güzel
    http://www.netsiparis.com/detay/15011275046/SAMSUNG-ML-2165-LAZER-YAZICI
    http://www.netsiparis.com/detay/15011140081/HP-CE651A-LASERJET-P1102-YAZICI-A4

• Merhaba,

1- 100-150 Tl
    2- 50
    3- çok fonksiyonlu
    4- bu fiyata laser bulamayız heralde:)
    5- Renkli gerekli
    6- İlk seçenek sürekli besleme ile kullanmak olmazsa dolum yapmak
    7- EPSON SX235W'yi araştırdım uygun gibi geldi.
    8- Fax Zorunlu değil olursa artı olur.
    9- Wifi olmalı yada modeme bağlayabilmeliyim yazıcıyı.

EPSON SX235W yazıcıyı araştırıyorum. Şuan kullandığım hp 1510'un sorunlarıyla uğraşmaktan gına geldi artık. Aylık ortalama 50 civarı çıktı alan biriyim. Bu yazıcıyı sürekli beslemeli seti ile almak istiyorum fakat tam olarak biryer bulamadım. Yazıcı 100tl'ye satılırken sürekli besleme ile birlikte bazı sitelerde 250-300TL gibi rakamlara satılmakta. Açıkçası bu duruma anlam veremedim. Lafı fazla uzatmayayım:) Bu yazıcı + sürekli besleme setini ya da sadece sürekli besleme setini uygun olarak nereden alabilirim?

Not: 100 tl civarı wifi özellikli başka yazıcı önerileriniz varsa açığım..

Edit: Tavsiye sorularının cevapları eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zoom_grange -- 10 Aralık 2012; 14:14:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nbqa

1-fiyat aralığı 400-550 arası
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 200-300
    3-çok fonksiyonlu mu yazıcı tarayıcı fotokopi ve fax
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi ? Hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? Evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? En az sorun çıkartan markalardan birisi olmalı
    8-Fax özelliği isteniyor mu? Evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) wifi olsa çok iyi olur.

Aradığım en önemli 3 kriter;
    1. Kullanımı kolay pratik olmalı,
    2. Sorun çıkartmaması
    3. Reset veya chip ile alakalı hiç bilgim yok ucuz ve sorunsuz dolum :)

Şimdiden teşekkürler...

hp 1212
    hp 1217
    hp 1536
    canon i-sensys mf 4430
    canon i-sensys mf 4450

bu yazıcılardan dilediğinizi seçebilirsiniz aslında bu modellerin tonerlerinde çip değişimine gerek yoktur fakat çipi değiştirmezseniz bazen gelen faxlarda faxı almayabiliyor biz oyüzden bu modellerin çipini her seferinde değiştiriyoruz çipleride zaten ucuzdur. tonerleri 1600sayfa lkapasiteli(%5sf. yoğ.) dir. faxı olmayan mesela hp 1132(fotokopi-tarayıcı)modelinde çip değişimine gerek yoktur.

www.endlesskartus.com

ender

• quote:

Orijinalden alıntı: Altayer

1-fiyat aralığı ----250 ~ 600

2-aylık ortalama çıktı sayısı -----> 300-400

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)--- Çok fonksiyonlu

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.------laser

5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) -evet

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?---farketmaz( HP kulağa hoş geliyor, kalite olarak!)

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ---en azından ağ bağlantısı olsa iyi olur

Not: Benim en çok kafamı kurcalayan soru Çok fonksiyonlu olan yazıcıların normal tek fonksiyonlu lazer'lere göre Sorun çıkarma olasılığı.Bana çok fonksiyonlu ve tek fonksiyonlu
    yazıcılar için de en uzun ömürlü arıza çıkarmayanını önerirseniz sevinirim...

aradığınız özelliklere göre (renkli ve çok fonksiyonlu ) olması fiyatı oldukça yükseltir. sadece renkli düz yazıcı isterseniz hp 1025-canon 7010-canon 7018-canon5050 modelleri doluma uygun ve yazıcı fiyatı olarak da uygundur çok fonksiyonlulardan fiyat aralığınıza en yakın toneri dolabilen modeller ise hp renkli laser pro 100 175aile canonun 8080veya 8040modelleridir. tabiki çok fonksiyonluların arızalanma ihtimaliyle normal sadece renkli laser yazıcıların arızalanma ihtimali arasında çok bir fark yok bence en azından kullanan müşterilerimden bir sıkıntı duymadım . aylık baskı adedinizde çok yüksek olmadığından eğer fonksiyonları işiniz için gerekli ise tercih edebilirsiniz

www.endlesskartus.com

• xerox 3040 hakkında fikri olan yok mu? hp 1102 ile kıyaslarmısınız. teknik özellikleri hemen aynı olmasına rağmen ve xerox yazıcı da hp den daha kaliteli olmasına rağmen bu iki aynı segment üründe neden hp xerox tan daha pahalı? fikri ya da bigisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.