Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
27
Favori
189.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilker_mania

Daha önce corsair 8gb ram kullandım. Açıkçası memnun kalmadım. Önerdiğiniz ramda çok kullanılıyor sanırım. Her hangi bir voltaj vermek gerekmiyor değil mi? Standart 1,5v yani..

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

Bu model revizyon 3 modeli midir? Güncel olduğu için mi bunu önerdiniz? Bu arada cafede yetersiz kalıyor derken makina sayısı az geliyor yani. 4 adet sadece internet amaçlı bilgisayarları kaldırıp bunları koyacağım.. Tek sıkıntım klonlama olacak Acronis ile.. Farklı anakart ve ekran kartlı oldukları için..
  • Hocam ben yeni bir ekran kartı aldım benide ekle
    SAPPHIRE Radeon HD7970 Vapor X 6GB GDDR5 384 Bit Ekran Kartı 11197-05-40G
  • Beyler daha dün aldım kartı.
    BF3 çok frame düşüyor.
    Farcry 3 10 FPS
    Bi Alan wake düzgün çalıştı.
    12.10 driver kurulu. İşlemci AMD X3 3.1GHZ 4GB Ram var.
    İşlemci sıcaklığı 70 dereceye çıkıyor. Bununla alakası var sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mactavish- -- 31 Aralık 2012; 16:55:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mactavish-

Beyler daha dün aldım kartı.
    BF3 çok frame düşüyor.
    Farcry 3 10 FPS

ıslemcı ıle alakalı..ıslemcıyı en az 3.5 ghz yapmalısın..asırı kostek yapar ekran kartına..bende oldugu ıcın cok ıyı bılırım..
  • quote:

quote:

BF3 çok frame düşüyor.
    Farcry 3 10 FPS

ıslemcı ıle alakalı..ıslemcıyı en az 3.5 ghz yapmalısın..asırı kostek yapar ekran kartına..bende oldugu ıcın cok ıyı bılırım..

3.1GHZ yetmiyormu ? Sıcaklık fazla gibi geldi bana 3.5GHZ yaparsam 90 100 e vurur herhalde.

• quote:

quote:

BF3 çok frame düşüyor.
    Farcry 3 10 FPS

3.5ghz yapsanızda pek birşey değişmez diye düşünüyorum. amd x3 ler zaten pekçok oyun için güçsüzler. L3 belleklerinin olmaması bus hızlarının düşük olması falan herşey etkili. Benim işlemcimde amd x3 440 modeli. 3 çekirdekli haldeyken çoğu oyunda yetersiz kalıyor neyseki 4. çekirdek ve L3 açık şekilde 3.4ghz kullanımda idare etmeye devam ediyor. Birde standart işlemci soğutucunuzu değiştirmenizi öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Visam Lord

quote:

quote:

BF3 çok frame düşüyor.
    Farcry 3 10 FPS

3.5ghz yapsanızda pek birşey değişmez diye düşünüyorum. amd x3 ler zaten pekçok oyun için güçsüzler. L3 belleklerinin olmaması bus hızlarının düşük olması falan herşey etkili. Benim işlemcimde amd x3 440 modeli. 3 çekirdekli haldeyken çoğu oyunda yetersiz kalıyor neyseki 4. çekirdek ve L3 açık şekilde 3.4ghz kullanımda idare etmeye devam ediyor. Birde standart işlemci soğutucunuzu değiştirmenizi öneririm

X4 ve L3 önbelleği açılıyor fakat sıcaklık 100 lere çıkıp bilgisayar kendini kapatıyor.
    Onu geçtim X2 Phenom ile oyun oynayan arkadaşım var. HD6850si var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mactavish- -- 31 Aralık 2012; 17:19:11 >

• Merhaba arkadaşlar Yaklaşık 1 aydır PowerColor Radeon HD 7850 PCS+ kullanmaktayım. Oyunlarda bazen 30 dk bazen de 2-3 saat sonra pc kitleniyor no input yazısı çıkıyor. Şimdi az çok pc anlayan biri olarak bir cok şey denedim ama nafile. Kart çalışıyorken sorun yok performansı çok iyi hatta.
    Sorun psu mı diye düşünüyorum.

Bileşenler

OCZ FATAL1TY SERİSİ 80PLUS 550W
    MSI Z77MA-G45
    İntel 3770
    G-skil 16 gb dual Ram

Şimdi bunlar Hep az watt tüketen ürünler.

Ekran kartı için üretici 500 watt demiş

Ekran kartı yük altında 127 watt sanırım
    İşlemci 77 watt

Sistemde 7 adet fan var birazda Led (CPU, PSU,GPU fanları hariç) Acaba bu gücü etkiler mi.

Stres testinde %99-100 kullanım oranında 15-20 dk 67 C oluyor
    İşlemci ise 58-60 C bunlar tam yük altında
    yani ısıyla da ilgili değil.

Driver ve bios en güncel versiyonları.

Kart arızalı desek oyun dışında hiç bir problem yok şimdilik.

Bir fikri olan varsa acilen yardım ede bilir mi ?

3200 tl sistem düzdük ama çalışmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: alexmason78

Arkadaşlar bu dalgalanma sorunu her VGA monitör kullanan arkadaşlarda oluyor mu ? Sırf bu sorun yüzünden Gtx 560 Tİ almayı düşünüyorum.Monitörüm yeni o yüzden değişmek istemiyorum.

Hocam bu konuda sizi aydınlatmak isterim bende siz gibi düşünüyordum sapphire hd 6870 vardı onu sattım 7850 aldım msı ın inventustan alındı bu vga problemi aynen bendede oldu karanlık ortamlarda resmen bariz bi şekilde dalgalanmalar oluyordu kartı geri iade ettim daha sonra aynen siz gibi asus gtx 560 ti aldım ama performansı 7850 kadar yok 4 ay falan kullandım onuda verdim bir arkadaşa ve powercolor 7870 pcs+ aldım şuan vga ile bağlı monitöre ve oyunlarda falan herhangi bir dalgalanma sorunu yaşamıyorum kart gayet performanslı ve serin çalışıyor bende başta sen gibi hd 7850 + monitör diyordum daha sonradan vazgeçerek 7870 aldım sende monitörünü değiştirmek istemiyor isen gtx 560 ti yerine 7870 alabilirsin gtx 560 a bu saatden sonra para verilmez eski mimari ve güç tüketimi fazla 7870 i alırkende eğer vatandan alıcaksan üzerine basa basa söyle hd 7850 lerde böyle böyle sorun oluyormuş alacağım kartdada aynı sorun çıkarsa değiştirirm de ben aynen o şekilde pazarlık ederek aldım herhangi bir sorun çıkmadı ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

quote:

Orijinalden alıntı: alexmason78

Arkadaşlar bu dalgalanma sorunu her VGA monitör kullanan arkadaşlarda oluyor mu ? Sırf bu sorun yüzünden Gtx 560 Tİ almayı düşünüyorum.Monitörüm yeni o yüzden değişmek istemiyorum.

Hocam bu konuda sizi aydınlatmak isterim bende siz gibi düşünüyordum sapphire hd 6870 vardı onu sattım 7850 aldım msı ın inventustan alındı bu vga problemi aynen bendede oldu karanlık ortamlarda resmen bariz bi şekilde dalgalanmalar oluyordu kartı geri iade ettim daha sonra aynen siz gibi asus gtx 560 ti aldım ama performansı 7850 kadar yok 4 ay falan kullandım onuda verdim bir arkadaşa ve powercolor 7870 pcs+ aldım şuan vga ile bağlı monitöre ve oyunlarda falan herhangi bir dalgalanma sorunu yaşamıyorum kart gayet performanslı ve serin çalışıyor bende başta sen gibi hd 7850 + monitör diyordum daha sonradan vazgeçerek 7870 aldım sende monitörünü değiştirmek istemiyor isen gtx 560 ti yerine 7870 alabilirsin gtx 560 a bu saatden sonra para verilmez eski mimari ve güç tüketimi fazla 7870 i alırkende eğer vatandan alıcaksan üzerine basa basa söyle hd 7850 lerde böyle böyle sorun oluyormuş alacağım kartdada aynı sorun çıkarsa değiştirirm de ben aynen o şekilde pazarlık ederek aldım herhangi bir sorun çıkmadı ;)

Bilgilendirme için teşekkürler dostum bütçeyi biraz daha arttırabilirsem HD7870 iyi bir tercih olur gerçekten :)

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/products.aspx?L2=OEMCLL&k3=%C4%B0%C5%9Flemci&sb=20&sk=0&qs=|18=19

bütçenize uygun olanı alıp x4 halde oc ile devam

Soğutucu alıp. X4 ve ön belleği açıp OC yapsam iş biter mi ?
    Bide hangisini tavsiye edersiniz şöyle 50 60TL civarı

• Tüm kulüp üyelerine 7800 serisi kartların sorun çıkarmadığı,bol oyun dolu ve yüksek fps li bir yıl dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr123456

Hocam ben yeni bir ekran kartı aldım benide ekle
    SAPPHIRE Radeon HD7970 Vapor X 6GB GDDR5 384 Bit Ekran Kartı 11197-05-40G

Hayırlı olsun hocam güzel bir kart almışsınız güle güle kullanın..
  • quote:

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/products.aspx?L2=OEMCLL&k3=%C4%B0%C5%9Flemci&sb=20&sk=0&qs=|18=19

Sessizlik için 120 mm fanlı ve kule tipi olmasına dikkat ederseniz yeterli olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

quote:

quote:

Sessizlik için 120 mm fanlı ve kule tipi olmasına dikkat ederseniz yeterli olur...

Saol beni ekledinizmi

• quote:

Orijinalden alıntı: fenomenimsi

Tüm kulüp üyelerine 7800 serisi kartların sorun çıkarmadığı,bol oyun dolu ve yüksek fps li bir yıl dilerim

büyüksün reis

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitsever

Merhaba arkadaşlar Yaklaşık 1 aydır PowerColor Radeon HD 7850 PCS+ kullanmaktayım. Oyunlarda bazen 30 dk bazen de 2-3 saat sonra pc kitleniyor no input yazısı çıkıyor. Şimdi az çok pc anlayan biri olarak bir cok şey denedim ama nafile. Kart çalışıyorken sorun yok performansı çok iyi hatta.
    Sorun psu mı diye düşünüyorum.

Bileşenler

OCZ FATAL1TY SERİSİ 80PLUS 550W
    MSI Z77MA-G45
    İntel 3770
    G-skil 16 gb dual Ram

Şimdi bunlar Hep az watt tüketen ürünler.

Ekran kartı için üretici 500 watt demiş

Ekran kartı yük altında 127 watt sanırım
    İşlemci 77 watt

Sistemde 7 adet fan var birazda Led (CPU, PSU,GPU fanları hariç) Acaba bu gücü etkiler mi.

Stres testinde %99-100 kullanım oranında 15-20 dk 67 C oluyor
    İşlemci ise 58-60 C bunlar tam yük altında
    yani ısıyla da ilgili değil.

Driver ve bios en güncel versiyonları.

Kart arızalı desek oyun dışında hiç bir problem yok şimdilik.

Bir fikri olan varsa acilen yardım ede bilir mi ?

3200 tl sistem düzdük ama çalışmıyor.

benım sapphıre 7870 ghz oc 2 gb versıyonunda da rastgele zamanlarda oluyordu ılk basta ram slotlarını degıstırdım gectı sonra 3 -5 -20 dk ya bır oluyordu bazen de hıc olmuyordu. yenı bır anakart aldım m5a99fz pro su an hıcbır problem yok. vatandakı servıstekı adam da bana psu dan oldugunu soyledı ama 600 w psu yetıyordu sımdıye kadar sımdıden sonra neden olsun ddım zaten anakartı degıstırcektım degıstırdım sonunda sorun cozuldu gıbı. ramlardendır bence dostum. gecıkme zamanalrıyla oyna veya ıslemcı cekırdegını kısarak bır dene bakalım sonucu merak ettım sımdı.

• Arkadaşlar yanlış yere yazıyor olabilirim ama benim soruma uyan fazla konu bulamadığım için burayı seçtim Sorum şu ben pc ye i5 işlemci alacağım fakat benim sistem w7 32 bit. Bunu w764 bite çevirmem gerekiyor ve ben sisteme format atmak istemiyorum, yeni bi harddisk alsam ona w7 64 bit kursam iki harddiskide aynı anda kullana bilirmiyim yani 64bit olan programları felan kullanabilirmiyim ? veya bir harddiske 64 bit kurdum diyelim diğeri halen 32bit. Ben bu 32 bit kurulu olan harddiski pcye taktığımda bu i5 işlemci olduğu için işlemciyi görmez mi, 32bit olan sistem yalan mı olur i5 bakımından? cevap yazarsanız sevinirim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noirdesir06

Arkadaşlar yanlış yere yazıyor olabilirim ama benim soruma uyan fazla konu bulamadığım için burayı seçtim Sorum şu ben pc ye i5 işlemci alacağım fakat benim sistem w7 32 bit. Bunu w764 bite çevirmem gerekiyor ve ben sisteme format atmak istemiyorum, yeni bi harddisk alsam ona w7 64 bit kursam iki harddiskide aynı anda kullana bilirmiyim yani 64bit olan programları felan kullanabilirmiyim ? veya bir harddiske 64 bit kurdum diyelim diğeri halen 32bit. Ben bu 32 bit kurulu olan harddiski pcye taktığımda bu i5 işlemci olduğu için işlemciyi görmez mi, 32bit olan sistem yalan mı olur i5 bakımından? cevap yazarsanız sevinirim arkadaşlar.

Görmemesi gibi bir durum yok kardeş görür. Böyle sorun yaşayanlar mı var da endişelendin? Laptop da i5 3210M var ve 32 bit kurduğumda gayet güzel çalışmıştı, sadece 32 bit ekran kartı driverı bulamadığım için 64 bite geri döndüm. Yani sırf i5 32 bit de çalışmaz diye 64 bite geçiyorsan geçme çünkü çalışıyor.

Diğer soruna gelince yeni hdd alıp ona 64 bit yüklersen dual boot ile 32 biti silmeden çalıştırabilirsin, sorun olmaz. Hatta şu anki diskinde fazladan yer varsa boş bir bölüm ayırıp oraya 64 biti yüklesen de olur. Gerçi 64 bit de çoğu 32 bit program x86 altında çalışır ama formatlamak istemiyorum diyorsan böyle yapman en iyisi. Kolay gelsin. :)

Bende 7850 almaya karar verdim. Segmentinde F/P olarak bundan daha iyi ürün yok gibi, GTX 560 alacaktım ama hem fiyatı 7850 ile neredeyse aynı, hem de performansı 7850'nin gerisinde olunca vazgeçtim. Darboğaz yapar diyorlar ama ne yapalım. Darboğaz yapmasın diye daha düşük ekran kartı alıp sonradan tekrar yenileyeceğime şimdi iyisini alırım, işlemciyi de biraz o.c.'lu kullandıktan sonra onu yenilerim.

VGA sorunu olmasaymış çok iyi olacakmış ama PCS+ modellerinde yok deniyor. Doğru mudur? Yoksa DVI-HDMI girişli monitör şart mı?

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.