Şimdi Ara

««« Kyk Yurtları hakkında merak edilenler »»» (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.675
Cevap
48
Favori
328.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkan5835
    Peki istediğim yeri değilde başka bi yeri vermişlerse değiştirme imkanım olabiliyor mu dilekçe filan bide bu yurtların çıkmasında gittiğin okul iyi bi üniversiteyse çıkma şansın artıyo diyolar bu doğru mu

İlk sorunun cevabı evet. Yurt-iyi üniversite ilişkisine gelince zaten kykların çoğu okulların kampüsü içinde ve senin kaldığın yurtta senin okulundakiler kalacak senin iyiyse okul onlarında iyi ki öyle birşey yok.
    quote:

Orijinalden alıntı: Foster the people
    Bir de az çok belli kazanacağım yer. Şehirdeki yüksek ücretli yurt okulun bulunduğu ilçede değil. Okulun yakınındaki devlet yurduna türkiyedeki en iyi durumdaki devlet yurdu diyorlar ama doğru mudur bilmiyorum yurt sonuçta. Yurt tercihi yaparken önceliğim ne olmalı sizce ne önerirsiniz?

Eğer dedikleri kadar iyiyse yüksek ücretliyi değilde normali tercih edin bence.Okulun yanında olması ders-sınav zamanları çok işinize yarar.Ayrıca üniversite kaydına gittiğinizde kyk ya bir uğrayın derim görevliler izin verirse şöyle bir dolanırsınız
    quote:

Orijinalden alıntı: DİNKOF
    Arkadaşlar önlisans yani 2 yıllık kazananlarada yurt çıkıyormu? Çıkmıyorsa şapa oturduk.

Çıkıyor tabi hocam siz öğrenci değilmisiniz
    quote:

Orijinalden alıntı: Akcura
    Kocaeli ve Konya'da yüksek ücretli yurtların durumu nasıl?

Okulun öğrencilerinin açtığı forum sitesi falan vardır en iyisi oraya üye olup sorun
    quote:

Orijinalden alıntı: Espa
    Yaz ayında 1 ay süreyle bu kyk yurtlarında kalabiliyor muyuz yani gidip hemen kayıt olabilir miyim? Acil gerekiyor

Hemen kayıt olamazssın çünkü daha başvuru yapmadınız asile çıkıp çıkmayacağınız yedek sıranız vs. belli değil.Direk gidip kayıt yapılamıyor yani.
    quote:

Orijinalden alıntı: NeroKe
    ben dokuz eylüle gideceğim büyük ihtimalle ama bu yüksek ücretli yurt yok bucada yanılmıyorsam izmirde sadece urla da varmış erkekler için normali yakın mı bari tınaztepe kampüsüne ?

Kyk hakkında soruları alabilirim dedimde her yurdun yerini yakınlığını biliyorum demedim hocam isterseniz okulunuzun öğrencilerinin açtığı foruma üye olup sorun
    quote:

Orijinalden alıntı: hopdedik27
    Şimdi bu yurtlarda çıkmama gibi sorun olur mu :D
    Bir de bizim durum o kadar iyi değil geliri yazdım mesela ama yüksek ücretliyi de yazdım yüksek ücretli gelmez mi ?

Çıkmama sorunu şöyle olur yedek sıranız çok ilerideyse sizin sıranıza kadar gelmeyebilir yedek listesi yada uzun süre sonra gelebilir.Diğer soru için:Gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 9 Ağustos 2012; 17:22:56 >

• Şimdi bu yurtlarda çıkmama gibi sorun olur mu :D
    Bir de bizim durum o kadar iyi değil geliri yazdım mesela ama yüksek ücretliyi de yazdım yüksek ücretli gelmez mi ?
  • Yanlış anlamışsın demek istediğim mesela tüm koşulları aynı olan 2 öğrenci var biri kadir has üniversitesinde tam burslu diğeri itü de bu 2 öğrenciden birini alacaklar kura mı çekerler yoksa itüdeki adamı mı seçerler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yanlış anlamışsın demek istediğim mesela tüm koşulları aynı olan 2 öğrenci var biri kadir has üniversitesinde tam burslu diğeri itü de bu 2 öğrenciden birini alacaklar kura mı çekerler yoksa itüdeki adamı mı seçerler

O konu hakkında bilgim yok o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Mitokondri-

quote:

Yanlış anlamışsın demek istediğim mesela tüm koşulları aynı olan 2 öğrenci var biri kadir has üniversitesinde tam burslu diğeri itü de bu 2 öğrenciden birini alacaklar kura mı çekerler yoksa itüdeki adamı mı seçerler

Tamam teşekkür ederim bir sorum daha var yedek listede olursak yüksek ücretli yurtların misafirhanelerinde kalabiliyoz mu yoksa normal yurtların misafirhanelerinde mi kalıyoz sadece

• quote:

quote:

quote:

Tamam teşekkür ederim bir sorum daha var yedek listede olursak yüksek ücretli yurtların misafirhanelerinde kalabiliyoz mu yoksa normal yurtların misafirhanelerinde mi kalıyoz sadece

Bildiğim kadarıyla kalınabiliyor.

• başvurular başladığında oradaki bilgileri tam doldurmasak yanlış olsalar bunun farkına varırlar mi? Yanlış olduğu için ceza falan olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: SeReNDiPiTyHC

başvurular başladığında oradaki bilgileri tam doldurmasak yanlış olsalar bunun farkına varırlar mi? Yanlış olduğu için ceza falan olur mu?

Farkına varırlar.Boşuna ocak ayına kadar bekletmiyorlar araştırırlar doğrularlar bilgileri
  • quote:

quote:

başvurular başladığında oradaki bilgileri tam doldurmasak yanlış olsalar bunun farkına varırlar mi? Yanlış olduğu için ceza falan olur mu?

Farkına varırlar.Boşuna ocak ayına kadar bekletmiyorlar araştırırlar doğrularlar bilgileri

Haklısın doğruları yazmak en iyisi. Bana çıkmazsa da ınş benden daha muhtaç birine çıkar. Şu torpil olayı falan girmez çok sinir oluyorum böyle konularda torpile.

• Up
  • Hem yüksek ücretli hem genel yurdu işaretlesek ikisinin de çıkma ihtimali düşmez değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Hem yüksek ücretli hem genel yurdu işaretlesek ikisinin de çıkma ihtimali düşmez değil mi?

Hayır.
  • quote:

quote:

Hem yüksek ücretli hem genel yurdu işaretlesek ikisinin de çıkma ihtimali düşmez değil mi?

Hayır.

Yani hocam ikisini de işaretleyince mecbur birisi gelir değil mi kesin olarak? Yedeğe almasın da.

• quote:

quote:

quote:

Hayır.

Yani hocam ikisini de işaretleyince mecbur birisi gelir değil mi kesin olarak? Yedeğe almasın da.

Kesin gelecek diye birşey yok.eğer geliriniz falan normalden düşük değilse ilk olarak asile yerleşmeniz zor.Hem genel hem yüksek ücretliden ayrı ayrı yedek sırası alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 9 Ağustos 2012; 21:32:04 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır.

Kesin gelecek diye birşey yok.eğer geliriniz falan normalden düşük değilse ilk olarak asile yerleşmeniz zor.Hem genel hem yüksek ücretliden ayrı ayrı yedek sırası alırsınız.

Anladım hocam teşekkür ederim. :)

• uplayalım bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 10 Ağustos 2012; 0:01:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Janti

quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

beyler ilköğretimde liseye kadar aldığımız burs yada yurtta kalanlara öncelik var mı ? biyerde okumuştum sanki

Öncelik gerekleri;

- Şehit veya gazi çocuğu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları (Yurt kaydı ve burs için Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
    - Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Yurt kaydı ve burs için tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)
    - Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Yurt Kaydı ve burs için T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan alınacak belge)
    - Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Yurt kaydı ve burs için Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
    - Anne ve/veya babası Yurtkur’ da çalışanlar, emekli olanlar (Yurt kaydı için YURTKUR'dan alacakları onaylı belge)
    - 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrenciler ve ölenlerin çocukları (Burs için Valilikten alınacak belge)
    - Milli olmuş Amatör sporcular (Yurt kaydı ve burs için , T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
    - Anne ve babası vefat edenler, (Yurt kaydı için bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
    - Anne ve babası kanunen ayrı olanlar, (Yurt kaydı için bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)

Öğrencilerin; yukarıdaki söz konusu belgeleri ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından alarak, belirlenen süre içerisinde bulundukları yerlerdeki Kurumun Bölge ve/veya Yurt Müdürlüklerine, Bölge ve Yurt Müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise Kurumun "Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/ANKARA " adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Belgeleri ile beyanları arasında farklılık bulunan öğrencilerin burs, kredi tahsis işlemleri vermiş oldukları belgeleri esas alınarak yapılacaktır. Tahsis yapılamayan öğrencilere ayrıca bilgi verilmeyecektir.

Bu durumda öncelikli sayılırsın ve şayet yurt kaydı için başvuran kontenjanın tamamı öncelikli değilse (ki bu imkansız) kesinlikle asil şekilde girersin yurda.

ben liseyi yatılı okudum devlet yurdunda şimdi okuldan belge alıp mı göndercem yoksa onlar bilir mi tam anlamadım

liseyi yatılı okumaktan bahsetmiyor orda çocuk esirgeme yurdunda kalmaktan bahsediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tkzkn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Janti

quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

beyler ilköğretimde liseye kadar aldığımız burs yada yurtta kalanlara öncelik var mı ? biyerde okumuştum sanki

Öncelik gerekleri;

- Şehit veya gazi çocuğu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları (Yurt kaydı ve burs için Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
    - Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Yurt kaydı ve burs için tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)
    - Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Yurt Kaydı ve burs için T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan alınacak belge)
    - Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Yurt kaydı ve burs için Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
    - Anne ve/veya babası Yurtkur’ da çalışanlar, emekli olanlar (Yurt kaydı için YURTKUR'dan alacakları onaylı belge)
    - 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrenciler ve ölenlerin çocukları (Burs için Valilikten alınacak belge)
    - Milli olmuş Amatör sporcular (Yurt kaydı ve burs için , T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
    - Anne ve babası vefat edenler, (Yurt kaydı için bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
    - Anne ve babası kanunen ayrı olanlar, (Yurt kaydı için bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)

Öğrencilerin; yukarıdaki söz konusu belgeleri ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından alarak, belirlenen süre içerisinde bulundukları yerlerdeki Kurumun Bölge ve/veya Yurt Müdürlüklerine, Bölge ve Yurt Müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise Kurumun "Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/ANKARA " adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Belgeleri ile beyanları arasında farklılık bulunan öğrencilerin burs, kredi tahsis işlemleri vermiş oldukları belgeleri esas alınarak yapılacaktır. Tahsis yapılamayan öğrencilere ayrıca bilgi verilmeyecektir.

Bu durumda öncelikli sayılırsın ve şayet yurt kaydı için başvuran kontenjanın tamamı öncelikli değilse (ki bu imkansız) kesinlikle asil şekilde girersin yurda.

ben liseyi yatılı okudum devlet yurdunda şimdi okuldan belge alıp mı göndercem yoksa onlar bilir mi tam anlamadım

liseyi yatılı okumaktan bahsetmiyor orda çocuk esirgeme yurdunda kalmaktan bahsediyor

öyleymiş bende geç farkettim:) öyle birşeyler duymuştum da dikkatli okumadan sormuşm. Kusura bakma

• izmirdeki yurtlar nasıl?
  • Kardeş ben yüksek ücretli yurtta kalmak isterim.Bikaç kişinin yorumu okudum sadece yüksek ücretli olsunu işaretledim başvuruda hemen çıktı vs.vs. diyolarda.Eğer genel+yüksek ücretli seçeneğini seçtiğimde yüksek ücretli yurt çıkma ihtimali daha mı az? Yani lafı şuraya getiriyorum :D Kısacası önce sadece yüksek ücretliyi işaretleyenleri yerleştiriyolar.Sonrada genel+yüksek yazanları yerleştiriyolar. Veya genel yurtlara baktığımızda önce Sadece genel yazanları sonrada genel+yüksek yazanları mı yerleştiriyolar? Bilmiyorum anlatabildim mi :D Olay bu mudur? Kısacası sence hangisini yazıyım :D
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.