DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi..
96
Cevap
3
Favori
33.948
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi..
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      217 Mesaj
      11 Temmuz 2012 00:59:40
      Evet arkadaşlar dün akşam bursaya döndüm.4.0 ile sarımsaklıya gitmiştim. yaklaşık bir 70 km de orada gezindim seytan sofrasına çıktım iki kez ayvalık sarımsaklı yaptık cts akşamüstü ayvalık trafiğini de bilen bilir.sonra bir kezde sarımsaklı cunda adası yaptım.daha sonra akşam üstü 6 gibi sarımsaklıdan balıkesire yola çıktım gömeç burhaniye asfaltına çıktığımda uzun bir süre 170 180 le gittim çünkü bir linea şirket aracı beni çok sinir etti yolda dümdüzdü biraz kapıştık beni her sartta gecemedi 2 kezde lambada kalktık yine geçemedi hırs yaptı bende ölmemek için baya bi bununla oynadıktan sonra sağa geçip yol verdim .dönüşte balıkesirdeki evime arkadaşımı misafirliğe çağırmıştım o bursadan geliyordu benden önce gelmiş kapıda kaldı onu bekletmemek için bulduğum en uygun yollarda ara ara 160 a sabitledim tabi bu arada çok tehkileli olmasına ragmen bi kaç resm çekmeye çalıştım ama net resimler elde edemedim. tabi havran ivrindi arası gene felaket durmadan süt kamyonları ve kargo şirketi kamyonetleirni sollamak zorunda kaldım.nihayetinde balıkesire geldiğimde 4.8 idi sarımsaklıdan 4.3 ile ayrılmıştım.balıksirde aracı hiç kullanmadan bir gece kalıp ertesi akşam üstü yola çıktım bu yolculukta da acelem olmadığı için 90 lı km lerde gelmeye özen gösterdim ve sonuç bursaya geldiğimde 4.7.. toplam yapılan km 665 güzel ve keyifli bir yolculuk bitti..

Merhaba sevgili donanım haber takipcileri geçtiğimiz hafta Nissan Qashqai 1.5 dci aracımla Bursa'dan yola çıkıp Ayvalık Sarımsaklıya gittim.Hareket etmeden önce yol bilgisayarımı ve km sayacımı sıfırladım.Bursa izmir yolundan karacabey sapağına kadar 106 ya sabitledim.karacabey sapagından sonra 94 km ye sabitledim susurluk yörsana kadar devam ettim.susurlukta kahvaltı molasından sonra tekrar 94 km ye sabitleyip balıkesir'e girdim ve girişimi fotografladım.

Balıkesirden sonra ivrindiye kadar 94 km hızla devam ettim

İvrindi havran arası yol yapım çalışmaları nedeniyle yeri geldi durma noktasına geldik yolun devamında havrana kadar tek serit olduğundan uzun arac kuyruklarıyla 40 ila 60 km hızla uzun süre devam ettim.

Daha sonra burhaniye yoluna saptım ivrindi havran yolundan sonra ilaç gibi geldi.burhaniye yolunda opet istasyonunda durup 10 dk mola verdim. gömeç taraflarında 2 3 trafik ışıgına yakalanma dışında acelemde olmadığı için 104 e sabitleyip ayvalığa kadar devam ettim.
      Ayvalık'a vardığımda 283 km yi geri de bırakmıştım.

Daha sonra sarımsaklıya devam ettim yaklaşık 10 kmlik bir yol.Toplam 294 km ile tatil güzergahımı tamamladım.Kontagı kapattığımda 4.0 litreyi görmek beni mutlu etti ve ayrıca çok şaşırttı.Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texaas16 -- 18 Mayıs 2014; 15:20:56 >

• Binbaşı
      1587 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:32:55
      gayet güzel değerler.

Aslında yol çalışmaları bır bitse çok güzel olacak.(ama sizin araç daha da az yakmaz herhalde)Sonuçta 4 litre gibi bir değerden bahsediliyor.

'12 Kia Rio CRDI Fancy İncelemesi
      '06 Nissan Micra 1.2 Mood 3K
      2014 YGS/LYS
      Sonsuza kadar Del Sol...

BalıkesirSpor
    • Yüzbaşı
      823 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:35:57
      çok guzel deger bence de. Yol koşulları nasıl bu arada, o bolgede? Uzun suredır gecmedim de . Kaymak asfalt var mı, yoksa mıcırlı mı hala? Tamamen duble olmuştur tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1134 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:43:00
      fabrika verisi 4,6 sanırım gerçekten müthiş.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
      MITSUBISHI 2011 ASX Invite Ametis Siyah
    • Yarbay
      2208 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:45:08
      Muthis. Yollar kotu arkadaslar, tarladan veriyorlar bazen o kadar yani. Ki bursa-balikesir arasi da dumduz degil, ozellikle susurluktan sonra bayir cikiyorsun. Balikesir-sahil yolunun da yarisinda tirmaniyorsun yarisinda iniyorsun.
      Yollari bilen biri olarak soyluyorum: o hizlarla o deger mukemmel. Masallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 11 Temmuz 2012; 1:47:00 >

• Yüzbaşı
      963 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:46:28

quote:

Orijinalden alıntı: texaas16

Merhaba sevgili donanım haber takipcileri geçtiğimiz hafta Nissan Qashqai 1.5 dci aracımla Bursa'dan yola çıkıp Ayvalık Sarımsaklıya gittim.Hareket etmeden önce yol bilgisayarımı ve km sayacımı sıfırladım.Bursa izmir yolundan karacabey sapağına kadar 106 ya sabitledim.karacabey sapagından sonra 94 km ye sabitledim susurluk yörsana kadar devam ettim.susurlukta kahvaltı molasından sonra tekrar 94 km ye sabitleyip balıkesir'e girdim ve girişimi fotografladım.

Balıkesirden sonra ivrindiye kadar 94 km hızla devam ettim

İvrindi havran arası yol yapım çalışmaları nedeniyle yeri geldi durma noktasına geldik yolun devamında havrana kadar tek serit olduğundan uzun arac kuyruklarıyla 40 ila 60 km hızla uzun süre devam ettim.

Daha sonra burhaniye yoluna saptım ivrindi havran yolundan sonra ilaç gibi geldi.burhaniye yolunda opet istasyonunda durup 10 dk mola verdim. gömeç taraflarında 2 3 trafik ışıgına yakalanma dışında acelemde olmadığı için 104 e sabitleyip ayvalığa kadar devam ettim.
      Ayvalık'a vardığımda 283 km yi geri de bırakmıştım.

Daha sonra sarımsaklıya devam ettim yaklaşık 10 kmlik bir yol.Toplam 294 km ile tatil güzergahımı tamamladım.Kontagı kapattığımda 4.0 litreyi görmek beni mutlu etti ve ayrıca çok şaşırttı.Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

Dostum yolun yarısını eşekle mi gittin valla helal olsun qq ye.Ben de ilerde düüşünüyorum bir qq i.

• Yarbay
      2208 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:54:31
      Harbi Renault yapmis. Bakalim 1.6 ne yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 11 Temmuz 2012; 1:56:35 >

• Yüzbaşı
      823 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:57:22
      QQ'ların (7 kisiligin) arkadaki 2 sıra koltugu tamamen yatırınca dumduz bir zemin elde ediyor muyuz?

• Teğmen
      217 Mesaj
      11 Temmuz 2012 02:20:55
      quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

QQ'ların (7 kisiligin) arkadaki 2 sıra koltugu tamamen yatırınca dumduz bir zemin elde ediyor muyuz?

tabi ki.

• Yüzbaşı
      823 Mesaj
      11 Temmuz 2012 02:34:41
      çok iyi, bayide incelemiştim 1 yıl kadar önce, ve fiyat yuksekligi haric cok cok begenmistim, şimdi test sürüşü şart oldu, ses ve süspansiyon konforunu iyice anlamak icin.

Bir de mobil site yapsa Nissan süper olacak.

• Yüzbaşı
      902 Mesaj
      11 Temmuz 2012 07:10:16
      maşallah güzel değerler yakalamısınız

2011 VW CADDY 1.6 TDI REFLEKS GÜMÜŞ
      Samsung Galaxy NOTE 4 / White
    • Binbaşı
      1331 Mesaj
      11 Temmuz 2012 08:54:30
      Beyler bu yakıt tüketimi değeier , qhasqi'inin mahareti değil.Hatırlatırım motor renault motoru dci.QQ bu kadar yakıyorsa acaba megane ne yakar ?

Tek kelimele helal olsun.

• Yarbay
      6666 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:03:16
      Güzel değil,mükemmel bence...

...Jack_Daniel's...
      ...more Jack_ Daniel's...
      ...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...
    • Yarbay
      4496 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:05:46
      Çok çok iyi değerler QQ gibi 1500 kg , rüzgar direnci fazla bir araç için , bizim peder cruise control'dan anlamadığı için uzun yolda en fazla 100/5 lt 'ye düşürebildik

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NapoleonBonaparte -- 11 Temmuz 2012; 9:10:54 >

• Binbaşı
      1964 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:19:33
      Hocam ben de uzun yolda kendimi tutup gebzeye kadar dikkatli kullandım 3,9 lt/100km ortalama elde ettim ama sonra dayanamayıp bastım yolculuğu 5,2 ile bitirdik. Klima açık ve 120 üstü süratlerde 5'in altına düşmüyor.

2011 Nissan Qashqai 1.5 Dci Tekna+Glassroof+NC Beyaz
      2012 Hyundai i20 1.2 Mode Siyah
      HTC Evo3d
      Sony Vaio VPCF11S1E
    • Yarbay
      7423 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:27:10
      Bende haftasonu Bursa-Altınoluk yaptım yol bilgisayarında 5 litre yazıyordum ama depoyu fulleyince 5.8 litre yaktığını hesapladım aracın.Yollar çok kalabalıktı sabir hızla gitmek mümkün olmadı.

Corsa 1.3 CDTI 95HP MT-A Easytronic Şanzıman Start & Stop Enjoy
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Temmuz 2012 09:28:46
      1.4-1.5-1.6 dizellerin hepsi az yakıyor zaten gitmediği için.

Family Garage
      2012 Bmw 320d 183> chipped to 214hp
      2011 Merc E250cgi coupe
      1998 Toyota Camry 3.0
      1997 Nissan Maxima V6 2.0 (5 times in a row engine of the year)
    • Binbaşı
      1408 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:36:23
      quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Beyler bu yakıt tüketimi değeier , qhasqi'inin mahareti değil.Hatırlatırım motor renault motoru dci.QQ bu kadar yakıyorsa acaba megane ne yakar ?

Tek kelimele helal olsun.

Bende her iki arabada var, Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi Megane'da 6.4, Qashqai'de 5.6 gösteriyor.

2011 Renault Megane III 1.5 dci Dynamique
      2010 Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna Executive
    • Yarbay
      7701 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:37:45
      quote:

Orijinalden alıntı: RAN99

Alıntıları Göster

Bende her iki arabada var, Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi Megane'da 6.4, Qashqai'de 5.6 gösteriyor.

• Binbaşı
      1408 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:39:29
      quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Alıntıları Göster

komik olan ne?

• Yarbay
      7701 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:41:01
      quote:

komik olan ne?

Megane'ın QQ'dan fazla yakması.

• Yarbay
      2208 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:42:35

quote:

Orijinalden alıntı: CaipirinhaReloaded

1.4-1.5-1.6 dizellerin hepsi az yakıyor zaten gitmediği için.

Oyle mantik mi olur allah askina. Gidiyor ki az yakiyor.

• Yarbay
      7701 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:45:23
      quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

Alıntıları Göster

Oyle mantik mi olur allah askina. Gidiyor ki az yakiyor.

"gitmek" fiilinin anlamı kişiden kişiye değişiyor.

• Çavuş
      81 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:46:48
      Çok güzel değer,maşallah diyelim.
      Fakat dönüş yolunda daha fazla yakacaktır rakımdan dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glf26 -- 11 Temmuz 2012; 9:47:58 >

• Yarbay
      2208 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:46:55
      quote:

Alıntıları Göster

"gitmek" fiilinin anlamı kişiden kişiye değişiyor.

Gitmek tamam da gitmemek degismez. Duyan da der yolda kaliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 11 Temmuz 2012; 9:48:12 >

• Binbaşı
      1408 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:47:53
      quote:

Alıntıları Göster

Megane'ın QQ'dan fazla yakması.

Tamamen şanzıman ile alakalı bir durum her ne kadar ikiside aynı motoru kullansalarda tamamen zıt bir şanzımanları var. örnek vermek gerekirse uzun yolda tek gidiş tek geliş yolda araba sollamaya kalkarken QQ ile 6.vitesten 4.vitese düşüyorum karşıdan araba geliyorsa ama megane ile 6.viteste aynı sollamayı yapabiliyorum. Sadece ağırlık ve ayrodinamik farkından farklı bişey bu. şehir içinde de yavaş giderken megane 1.vitese düşerken aynı yolu aynı hızda QQ ile 2.viteste gidebiliyorum. 2 araçla 100 km ile sabit giderken çevirdikleri devirde keza farklı oluyor. Ve tabi son olarak QQ daha büyük ve geniş olduğu için yılda 8 kere şehir dışına gidiyorsam 5 kere QQ ile 3 kere megane ile çıkıyorum. gülüncek bir durum yok yani.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAN99 -- 11 Temmuz 2012; 9:48:56 >

• Binbaşı
      1331 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:51:30
      Koklamış bırakmış koklamış bırakmış

193∞
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Temmuz 2012 09:55:00
      Amacım kesinlikle polemik yaratmak değil ama bu yakıt konuları sıktı artık, küçük motorlu dizel araçların hatta büyük motorlu dizellerin az yaktığı bilinen bir gerçek zaten. ha 3.8 yakmışın uzun yolda ha 4.5 , bunlar normal.

Sanki ferrari 458 italia ya karma 12 litre yaktırıyorsun

Family Garage
      2012 Bmw 320d 183> chipped to 214hp
      2011 Merc E250cgi coupe
      1998 Toyota Camry 3.0
      1997 Nissan Maxima V6 2.0 (5 times in a row engine of the year)
    • Yüzbaşı
      998 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:57:17
      Müthiş bir değer! 250cc motorsikletim 3.3l/100km benzin yakıyor Kocaman bir araçtan bahsediyoruz, gerçekten harika bir değer.

2012 (FB7) Civic Elegance A/T
    • Binbaşı
      1113 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:59:42
      Gerçekten etkileyici değerler. QQ'nin hiç bu kadar ekonomik olabileceğini tahmin etmezdim.

1.5 dci motor ekonomiktir de, QQ gibi bin dörtyüz küsür kg. araçtada bu değerleri elde edebilmesi olayı ilginçleştiriyor.

• Teğmen
      135 Mesaj
      11 Temmuz 2012 11:04:48
      2011 1.5 dci platinum sahibiyim..istanbulda şehir içi yakıt ortalamam 7 litre..2 kere ist - ankara yolculugu yaptım.. araçta en az 4 kişiydik ve istanbuldan cıkana kadar yoğun trafik + otobanda en az 140 km hızla gittik..dolayısıyla yakıt ortalamamız şehir içi seviylerindeydi..yakın zamanda ist - altınoluk yolculugum olacak..arabada 4 kişi + bavullar olacak...100 -110 arası gitmeyi düşünüyorum..bakalım nasıl bir ortalama yakalacağız..tabi klimada açık olacak..

• Binbaşı
      1850 Mesaj
      11 Temmuz 2012 11:14:52
      Qashqai nin 0.33 gibi iyi bir rüzgar direnci var, güncel corsa ile aynı.Şehir içinde genelde Qashqai ile 6.3 litre yakıt ortalaması tutturuyorum.
      1.5 dci yerine 1.6 dci Qashqai ye daha çok yakışacaktır.
      İleride bu araçlarda 1.6 atmosferik yerine örneğin 1.2 dig-s nissan motoru üzerine geliştirilen 1.2 tce energy Renault motoru gibi motorlarda koyarlar.
      Motor içi sürtünmeyi azaltan ve motor ömrünü uzatan DLc teknolojiside yakıt tüketiminde etkili.
      http://www.nissan-globa...NOLOGY/OVERVIEW/dlc.html

• Yarbay
      7701 Mesaj
      11 Temmuz 2012 11:40:47

quote:

Alıntıları Göster

Tamamen şanzıman ile alakalı bir durum her ne kadar ikiside aynı motoru kullansalarda tamamen zıt bir şanzımanları var. örnek vermek gerekirse uzun yolda tek gidiş tek geliş yolda araba sollamaya kalkarken QQ ile 6.vitesten 4.vitese düşüyorum karşıdan araba geliyorsa ama megane ile 6.viteste aynı sollamayı yapabiliyorum. Sadece ağırlık ve ayrodinamik farkından farklı bişey bu. şehir içinde de yavaş giderken megane 1.vitese düşerken aynı yolu aynı hızda QQ ile 2.viteste gidebiliyorum. 2 araçla 100 km ile sabit giderken çevirdikleri devirde keza farklı oluyor. Ve tabi son olarak QQ daha büyük ve geniş olduğu için yılda 8 kere şehir dışına gidiyorsam 5 kere QQ ile 3 kere megane ile çıkıyorum. gülüncek bir durum yok yani.

edit:imla

Aslinda gulme nedenim biraz daha farkli bir bakis acisindandi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      8093 Mesaj
      11 Temmuz 2012 12:16:32
      gayet iyi, çok kasmadığın zaman küçük dizellerde her zaman alınabilen sonuç.

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com
    • Yüzbaşı
      823 Mesaj
      11 Temmuz 2012 15:23:34
      quote:

Orijinalden alıntı: NapoleonBonaparte

Çok çok iyi değerler QQ gibi 1500 kg , rüzgar direnci fazla bir araç için , bizim peder cruise control'dan anlamadığı için uzun yolda en fazla 100/5 lt 'ye düşürebildik

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim cevabınız için, benim merak ettiğim 2 sıranın birden yatırılınca dümdüz elde ediliyor mu? Yani orta sıra koltuklar da yatırıldığında. Sanırım o durumda da ediliyordur.

• Teğmen
      161 Mesaj
      11 Temmuz 2012 15:29:43
      Masallah inanilmaz rakamlar.

• Binbaşı
      1362 Mesaj
      11 Temmuz 2012 15:37:51
      hiç kimse yazmamış ama korkunç sabırlısınız helal olsun

2015 1.2 tsi Polo Lounge
    • Yarbay
      4496 Mesaj
      11 Temmuz 2012 15:55:03
      quote:

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim cevabınız için, benim merak ettiğim 2 sıranın birden yatırılınca dümdüz elde ediliyor mu? Yani orta sıra koltuklar da yatırıldığında. Sanırım o durumda da ediliyordur.

Şöyle bir fotoğraf da var ama ne kadar yadımcı olur bilmem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NapoleonBonaparte -- 11 Temmuz 2012; 15:56:11 >

• Yüzbaşı
      823 Mesaj
      11 Temmuz 2012 16:24:34
      Tekrar teşekkür ederim.

Bence gayet güzel. Gerektiği zaman araçta yatabilmek güzel olurdu, esasen bunu düşünerek sordum, bence yeterli konforu sağlıyor, orta sıranın yatması ciddi bir problem yaratmıyor gibi görünüyor, düzlük adına.

• Teğmen
      217 Mesaj
      11 Temmuz 2012 16:37:33
      quote:

Orijinalden alıntı: brky71

hiç kimse yazmamış ama korkunç sabırlısınız helal olsun

ortada çok sabırlık bir durum yoktu gayet makul gittim toplamda yarım saat mola da dahil 300 km yolu 4 saatte tamamladım.yol yapım çalışmaları da cabası.

• Yüzbaşı
      823 Mesaj
      11 Temmuz 2012 16:46:48
      Ben de Konya'dan Ankara'ya door-to-door 3.7 ile gelmiştim, ama 90'ı geçmeyerek (hız sabitleyici yok, ayakla sabitleme :)), 6. viteste, klima ve camlar kapalı ve araçta tek kişiydim. Stepne de yok, kit taşıyorum :)

Çok rahat QQ da 3'lü rakamları görür bu şartlarda. Çünkü Konya-Ankara yolu bilindiği üzere çok düz, tamamen duble, toplam 4-5 trafik ışığı var, ki Kulu içinde 50 ile giderseniz yeşil dalga var.

• Teğmen
      217 Mesaj
      11 Temmuz 2012 16:54:57
      quote:

Ben de Konya'dan Ankara'ya door-to-door 3.7 ile gelmiştim, ama 90'ı geçmeyerek (hız sabitleyici yok, ayakla sabitleme :)), 6. viteste, klima ve camlar kapalı ve araçta tek kişiydim. Stepne de yok, kit taşıyorum :)

Çok rahat QQ da 3'lü rakamları görür bu şartlarda. Çünkü Konya-Ankara yolu bilindiği üzere çok düz, tamamen duble, toplam 4-5 trafik ışığı var, ki Kulu içinde 50 ile giderseniz yeşil dalga var.

Sizde gayet güzel degerler yakalamışsınız.Düz ve eğimsiz yollarda 3 litreyi çok rahat görebiliyorum.Belki bunu okuyanlar inanmayacaklardır ama sürekli gittiğim bir güzergah var bursada merkezden mudanya yolu bademli girişine kadar 2.8 litreyi görebiliyorum yaklaşık 13 14 kmlik bir yol.

• Yüzbaşı
      823 Mesaj
      11 Temmuz 2012 17:00:26
      quote:

Alıntıları Göster

Sizde gayet güzel degerler yakalamışsınız.Düz ve eğimsiz yollarda 3 litreyi çok rahat görebiliyorum.Belki bunu okuyanlar inanmayacaklardır ama sürekli gittiğim bir güzergah var bursada merkezden mudanya yolu bademli girişine kadar 2.8 litreyi görebiliyorum yaklaşık 13 14 kmlik bir yol.

Yarın test sürüşü için randevu aldım Baykoçlar'dan. QQ+2 yokmuş test aracı, artık QQ (dizel) ile test yapacagim.

Sanırım +2 ile aralarında ciddi performans farkı yoktur.

• Teğmen
      217 Mesaj
      11 Temmuz 2012 17:11:35
      quote:

Alıntıları Göster

Yarın test sürüşü için randevu aldım Baykoçlar'dan. QQ+2 yokmuş test aracı, artık QQ (dizel) ile test yapacagim.

Sanırım +2 ile aralarında ciddi performans farkı yoktur.

Arada hissedilir bir fark olacağını düşünmüyorum 0-100 verilerinde yarım saniye civarı bir fark var.Şunu söyleyebilirim 1.5 240 tork 110 hp dci motor bana gayet yeterli geliyor.Yarın bi sınırları zorlayın bakalım :)

• Binbaşı
      1134 Mesaj
      11 Temmuz 2012 17:25:16
      quote:

hız sabitleyici olmadan zor olmuştur ya bu değeri elde etmek ayakla sabitleyerek, yakın bir arkadaşım 1,5 ay evvel corolla aldı dizel onda da hız sabitleyici yok, tasarruf için konfor için olmassa olmaz bi opsiyon cruıse control

• Yüzbaşı
      823 Mesaj
      11 Temmuz 2012 17:32:14
      quote:

Orijinalden alıntı: enrique.xs

Alıntıları Göster

hız sabitleyici olmadan zor olmuştur ya bu değeri elde etmek ayakla sabitleyerek, yakın bir arkadaşım 1,5 ay evvel corolla aldı dizel onda da hız sabitleyici yok, tasarruf için konfor için olmassa olmaz bi opsiyon cruıse control

Kesinlikle doğru, çok sık uzun yol yaptığım için eksikliğini çekiyorum. Gerçekten ayak yoruluyor. Ama tasarruf için eldeki malzemeyle en iyisini çıkarmaya da çalışıyorum bir yandan. E arada 88'inip 93'e çıktığım da oluyor.

Düz ve kesintisiz yol olması çok önemli. Bir de gereksiz ağırlık olmayacak, klima kapalı olacak. Ben baharda bu ortalamayı yaptım, şimdilerde 4 civarında oluyor, klimanın etkisi ile.

Yarın QQ testini merakla bekliyorum bakalım. Konya Yolu'na vuracağım. Gerçi 70 radarları performans testini kısıtlayacak.

• Yüzbaşı
      584 Mesaj
      11 Temmuz 2012 17:33:45
      Benim aracım laguna 1.9 dci Çerkezköy ve Edirne ortalamam 5.0 5.5 civarında hız 110 - 130 ( yokus asagi bastin tabi) arası gayet makul 1.9 motor için reno motor işinde gayet iyi bence

• Binbaşı
      1134 Mesaj
      11 Temmuz 2012 17:46:46
      quote:

Alıntıları Göster

Kesinlikle doğru, çok sık uzun yol yaptığım için eksikliğini çekiyorum. Gerçekten ayak yoruluyor. Ama tasarruf için eldeki malzemeyle en iyisini çıkarmaya da çalışıyorum bir yandan. E arada 88'inip 93'e çıktığım da oluyor.

Düz ve kesintisiz yol olması çok önemli. Bir de gereksiz ağırlık olmayacak, klima kapalı olacak. Ben baharda bu ortalamayı yaptım, şimdilerde 4 civarında oluyor, klimanın etkisi ile.

Yarın QQ testini merakla bekliyorum bakalım. Konya Yolu'na vuracağım. Gerçi 70 radarları performans testini kısıtlayacak.

camların kapalı olması, havadaki rüzgar bile etkileyebiliyor tüketimi, bahsi geçen qq yakın dostum serhatın arabasıdır bende onun 2,8 litre yaktığı parkuru benzinli asx ve cruıse controlle 3,4 ile tamamlıyorum, bagajımda asla gereksiz eşya taşımam arka camlarımı çok gerekmedikçe acmam direnç oluşturmaması için tasarruf odaklı kullandığım zamanlarda. yakıt olsun donanım olsun iç mekan genişliği olsun qq sizi mutlu edecektir ama pahalı bir araç cam tavanlı nissan connct li 17 alaşım jantlı bir qq+2 dizel 73 000 tl liste fiyatıyla sunuluyor 2 bin tl indirim aldığınızı varsayalım 71 000 tl gerçekten uçuk bir rakam. Piyasada ucuz araç varmı derseniz yok, b sınıfı dizeller için bile 45 bin li rakamlar telaffuz edilir oldu.

• Binbaşı
      1944 Mesaj
      11 Temmuz 2012 17:47:18
      Tüketim değerleri güzel, gidilen güzergah burnumda tütüyor, en kısa zamanda inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlı -- 11 Temmuz 2012; 17:48:17 >

гi∂єг ๏ภ tђє รt๏г๓
    • Yarbay
      2280 Mesaj
      11 Temmuz 2012 17:49:24
      güzel değer bende geçen gün TSI çift şarj ile 4.7 litre tuturabildim

KORKTUĞUN YERDE BAŞLARIM.

>>(Cornering specialist)<<
    • Binbaşı
      1134 Mesaj
      11 Temmuz 2012 17:53:09
      quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

güzel değer bende geçen gün TSI çift şarj ile 4.7 litre tuturabildim

4,7 iyi değermiş hakikaten bende 1,4 tsi şeker beyazı trendline golf düşünüyorum, hangi koşullarda elde ettiniz bu değeri yolun durumu neydi, güzergah kaç km idi.

• Yarbay
      2280 Mesaj
      11 Temmuz 2012 18:02:03
      quote:

Alıntıları Göster

4,7 iyi değermiş hakikaten bende 1,4 tsi şeker beyazı trendline golf düşünüyorum, hangi koşullarda elde ettiniz bu değeri yolun durumu neydi, güzergah kaç km idi.

ayrıntılı açıklayayım burdur ile gölhisar arası gittim aşağı yukarı 120-130 km civarı yolun bazı yerlerinde yol çalışması vardı buralarda durup kalmak zorunda kaldım ayrıca kamyon falan denk geldi onlardada dur kalk yaptım,yolda yokuşta vardı düzlükte,karışıktı yani hepsi bu kadar
      yanlız 4.7 litreyi yakalamak için tsi motorda yapılmaması sabır isteyen hatta çok zor olan gaza yüklenme olayına girmedim sakin sakin gittim,hız sabitleyiciyi açtım 2.000 devir çevirerek yoluma devam ettim yalnız şuda var benim araç 122 beygir tek turbo olandan değil,twinşarj olan modeli yani hem turbo hem kompresör var siz 122 ile belki 4.5 litreleri yakalabilirsiniz

• Binbaşı
      1134 Mesaj
      11 Temmuz 2012 18:06:18
      quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

Alıntıları Göster

ayrıntılı açıklayayım burdur ile gölhisar arası gittim aşağı yukarı 120-130 km civarı yolun bazı yerlerinde yol çalışması vardı buralarda durup kalmak zorunda kaldım ayrıca kamyon falan denk geldi onlardada dur kalk yaptım,yolda yokuşta vardı düzlükte,karışıktı yani hepsi bu kadar
      yanlız 4.7 litreyi yakalamak için tsi motorda yapılmaması sabır isteyen hatta çok zor olan gaza yüklenme olayına girmedim sakin sakin gittim,hız sabitleyiciyi açtım 2.000 devir çevirerek yoluma devam ettim yalnız şuda var benim araç 122 beygir tek turbo olandan değil,twinşarj olan modeli yani hem turbo hem kompresör var siz 122 ile belki 4.5 litreleri yakalabilirsiniz

valla süper, biraz sabırlı olmak lazım bu değerleri tuturmak için demekki,valla tsi golf e sempatim bir kat daha arttı şuan :)

• Yarbay
      2280 Mesaj
      11 Temmuz 2012 18:12:45
      quote:

Alıntıları Göster

valla süper, biraz sabırlı olmak lazım bu değerleri tuturmak için demekki,valla tsi golf e sempatim bir kat daha arttı şuan :)

twin sarj tsi yeri geldimi atmosferik 1.6 1.4 ten az yakar,yeri geldimi atmosferik v6 olur hatta bazı v6 dan bile daha güzel yürür
      mesela bir arada denizliye gitmiştim o zaman hava sıcak olduğu için klima açıktı ve yeri geldi 200 ile bir arabayı geçtim karışık bi sürüş oldu o zaman bile 25-27 kuruş arası bir değer elde etmiştim

• Yarbay
      4135 Mesaj
      11 Temmuz 2012 18:24:44
      renault tasarım konusunda başarılı olamasa da
      dizel motor konusunda epey başarılı

• Teğmen
      217 Mesaj
      11 Temmuz 2012 22:32:45
      quote:

Alıntıları Göster

tsi golf suanki fiyatıyla çok cazip.

• Binbaşı
      1134 Mesaj
      12 Temmuz 2012 00:07:19
      quote:

Alıntıları Göster

tsi golf suanki fiyatıyla çok cazip.

39 500 süper fiyat, cruise control de ekletilse ve seker beyazı olsa müthiş yani.

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      12 Temmuz 2012 09:52:32
      quote:

Orijinalden alıntı: glf26

Çok güzel değer,maşallah diyelim.
      Fakat dönüş yolunda daha fazla yakacaktır rakımdan dolayı.

arkadaşa katılıyorum. aynı yolu bir de geri gidin bakalım ne kadar yakacak?

• Teğmen
      217 Mesaj
      12 Temmuz 2012 13:58:30
      quote:

Orijinalden alıntı: nebel

Alıntıları Göster

arkadaşa katılıyorum. aynı yolu bir de geri gidin bakalım ne kadar yakacak?

4.7 ile Bursaya ulaştım :)

• Teğmen
      217 Mesaj
      22 Mart 2013 16:21:08
      Edremit Ayvalik yolunun son durumunu bilen var mi arkadaslar en son gittigimdeki yol yapim calismalari baya sikintiliydi onumuzdeki ay sonu gitmeyi planliyorum bilgi paylasirsak sevinirim.

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.