- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
UÇAK MUHENDİSİ NE İŞ YAPAR
Bu konudaki kullanıcılar:
 
24
Cevap
8080
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


1720 Mesaj
25 Şubat 2006; 1:19:32 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

NE İŞ YAPAR VE ÖSS DE KAÇ PUANLA GİRİLİYO GLB BİTEK İTÜ DE VARMIŞ
_____________________________

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.


2669 Mesaj
25 Şubat 2006; 1:24:05 

bakım işlerini yapıyo olabilir...ülkemizde uçaklar yapan bi firma olmadığına göre hava yolu yada ordu için alınan uçakların bakımlarından sorumlu tutulabilirler...bide bu bakımları pilot okullarından mezun olanlar için extra seçenek olarak sunabiliyolar...anlayacağın pek seçilecek okadar yıllarını verilip okunacak bi bölüm olmadığını sanıyorum..işe girme ihtimalin zor..ama ben kararlyım diyosanda git itü ye sor ama hocalarına deil okuyan öğrencilere sor..en doğru bilgiyi onlardan alırsın...
_____________________________


1594 Mesaj
25 Şubat 2006; 1:41:17 

Odtü'de de Havacılık ve Uzay var galiba... Mezunları Nasa'da çaycılık kadrosu alıp gül gibi geçinip giderler.
_____________________________

Beni bir dağda buldular    Benim adım dertli dolap    Suyum aşağıdan alırım
Kolum kanadım kırdılar    Suyum akar yalap yalap    Alır yukarı dökerim      
Dolaba layık gördüler       Böyle emreylemiş çalap     Ben mevlayı zikrederim
Onun için inilerim.            Onun için inilerim.            Onun için inilerim.       
Hannan Allah, Mennan Allah, Her dertlere derman Allah.
Yunus Emre

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2006; 2:05:18 

arkadaşlar sizi itü hakkında uyarıyorum. itü rektörlüğü kadar yetersiz bir yönetim daha tanımıyorum. hele bundan önceki rektör bizi soyup soğana çevirdi kadın başına... şimdiki rektör ise güç delisi biri inşaat müh bölmünden son derece disiplinli biri ( aşırı disiplinli ) hocalar ise son derece kaprisli ve AŞŞŞAĞILIK evet yanlış duymadınız AŞŞŞŞAAĞILIK hocalar var itü de... 3 kere mat 101 dersi aldım allahım inanamıyorum 1 senemi 1 derse verdim ve yırttım bi taraflarıımı. mat derslerinden kalma yüzdesi çok çok yüksek. kısacası bu okulun alllaah belasını versin diyorum. ve kesinlikle itü ye ( kız değilseniz ) gelmenizi önermiorum.

dip not. itünün allah belasını versin.


 
290 Mesaj
25 Şubat 2006; 2:09:58 

Normalde ucaklarla ilgili bakim-onarim-gelistirme filan yapmalari lazim. Ancak ulkemizde yaptiklari is sadece is aramaktan ibaret. Sansli olanlari supermarketlerde kasiyerlik filan yapar...
_____________________________

ASUS F8Va-C1 Laptop. Core2Duo T9400 2.53 Ghz, 1066 MHz FSB, 6MB L2 Cache islemci, 2x2 GB OCZ DDR2 800MHZ RAM (CL5), 320 GB Western Digital 7200 RPM 2.5" Harddisk, ATI Mobility Radeon HD3650 Ekran Karti (1 GB Video RAM), 14.1" 1440x900 LCD, Gigabit Ethernet, V92 Modem, 5-in-1 Card Reader, Infrared port, Intel 5100 (802.11 a-b-g-n) Wireless LAN, DVD Super Multi, ...


 
1366 Mesaj
25 Şubat 2006; 2:14:52 

www.teknikforum.com 'da soruşturabilirsin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2006; 2:16:57 


quote:

Orjinalden alıntı: Petrucci

www.teknikforum.com 'da soruşturabilirsin.

arkadaşım hani olurda mesaj yazdığı zaman bir yalak çıkarda aman burası super herşey güzel burda derse ve o da buna inanırsa. kısa yoldan adamın hayatı kararmış olur.


646 Mesaj
25 Şubat 2006; 2:25:02 

Ben üniversiteye hazırlanırken, sadece itü'de vardı. Notu da makine mühendisliğinden yüksekti. Ama haliyle ülkemizde iş alanı bayağı kısıtlı. Bence üzerinde iyi düşün.
Zor bir bölüm. Öğrendiklerin büyük ihtimalle aerodinamik, termodinamik, jet motorları, akışkanlar dinamiği, mukavemet vs gibi zor dersler olacak. İş imkanı olarak uçak imalatı (ülkemizde var mı bilmiyorum.), montajı, bakımı yapan yerler ilk aklıma gelenler. Kalite kontrol, dizayn, montaj ve imalat hattının kontrolü gibi görevleri üstlenebilirsin.

Bence, illa bu sektörde çalışmak istiyorsan, makine mühendisliği seçip, yüksek lisansı da uçak mühendisliği konusunda yapıp bu yönde kendini geliştirmek "uçak mühendisliği" bölümünü seçmekten daha iyi bir yol.

Not : Bu arada bakımı teknisyenler yapar bir mühendisin çıkıp bakım yaptığı görülmüş şey değil. Zaten istese de yapamaz. Elinden gelmez.


@Tibi.
Sen itü'den yakınıyorsan bi de yıldıza gel. Kayıt zamanları neler çektiğimizi bi gör. Hepsi aynı. Hiç yakınmayıp dişini sıkıp okulunu bitirmeye bakacaksın. Ben öyle yapıyorum. Sinirlenmenin bi faydası yok.

_____________________________ 
1366 Mesaj
25 Şubat 2006; 2:26:05 

quote:

Orjinalden alıntı: tibiarkadaşım hani olurda mesaj yazdığı zaman bir yalak çıkarda aman burası super herşey güzel burda derse ve o da buna inanırsa. kısa yoldan adamın hayatı kararmış olur.


Haklısın fakat ordakilerin bir çıkarı olmayacağı için sorulan soruya gayet objektif cevap vereceklerini zannediyorum. Zaten 1-2 cevaba bakılması da saçma olur, başlık ilgi görürse genel kanıya bakılır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2006; 2:27:42 

orda benim gibiler yorum yapmaz genelde. ( durumundan memnun olmayan çoğunluk ) ama bazı aşırı çalışkan 3-4 tip çıkıyor piyasaya amanda super diyor konu kapanıyor. habeirn olsun


4032 Mesaj
25 Şubat 2006; 3:08:01 

aslında yurt dışında çok saygın bir meslek olmakla beraber Türkiye'de iş imkanı kısıtlı fakat ücreti dolgundur
İlk akla gelen çalışma yerleri

Aselsan
TAİ
Roketsan
Hava Yolları bakım veya teknik hizmet bölümü
Ve Askeriye dir.(Muzaffav subayı olarak)
Ayrıca makina mühendisi olarakta çalışma imkanı vardır
İTÜ de Uçak mühendisliği diye geçer puanı 354 sayısal tabii
ODTÜ'de Havacılık ve uzay mühendsiliğidir adı puanı 359 sayısal puanıdır.

_____________________________

http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/turkey/


3256 Mesaj
25 Şubat 2006; 8:16:01 

Uçak mühendisliği:

Uçak mühendisleri nasıl bir uçak teknisyeni mühendissiz olamazsa uçak mühendisleri de teknisyensiz yapamaz.Her ikisi de birbirini tamamlayan mesleklerdir.Uçak mühendisliği daha çok hesap ve kitaba dayalı birtakım hesaplamalarla açılım bulmaktadır.Uçak teknisyenleri bu doğrultuda hareket ederler.Ülkemizde bulunan Eskişehir havacılık yüksek okulu şu an bu mesleğe ağırlık vermektedir.Kıacası uçak mühenbdisliği (FEO) çok gelişimli ve bol kazançlı bir kafa isteyen meslektir.İyi bir seçim diyebilirim.Uçak mühendisliğin birçok dalı bulunmaktadır,
motor,gövde kanat,iç dizayn(yapısal),elektrik elektronik vs.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2006; 9:35:51 

arkadaşım ben de itu de okuyorum ve ucakta okuyan tanıdıklarım var kayıt zamanı gidip ucak bölümünün lablarına bakmıştım sunum yapan insana iş olanaklarını sordular adam şöyle cevap varmişti
eskiden sorsanız bu soruya pek olumlu cevap veremeyecektim ama artık sadece thy yok çok sayıda özel şirket sektöre girdi demişti memnuniyet konusuna gelince ben de ituden pek hazzetmiyorum sadece sayısal bölümler olduğu için pek ortam yok bir arkadaş mat ı3 kere aldığını söylemiş ben de 2 defa aldım ama bu benden kaynaklanıyor İTÜDE YATARAK OKUYAMAZSIN
SORACAĞIN BAŞKA BİŞEY VARSA PM ATABİLİRSİN


257 Mesaj
25 Şubat 2006; 9:40:34 

kaç puanla girildiğini nerden bilim öss ye gireli kaç yıl oldu hemde uçak mühendisi geğilim
_____________________________

imamız kural dışı neresi lo

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2006; 11:09:18 

@kaiser
quote:

İTÜDE YATARAK OKUYAMAZSIN
SORACAĞIN BAŞKA BİŞEY VARSA PM ATABİLİRSİN
demişsin bilmiyorum BÜYÜK BÜYÜK YAZARAK BANAMI GÖNDERME YAPTIN. EĞER LAFIN BANAYSA BİLİP BİLMEDEN KONUŞMA. BENİM LİSE 1-2-3 ORTALAMAM 4.88 VE ANADOLU LİSESİNDEN GELDİM. BURDA DA TABİRİ CAİZZE KÖPEK GİBİ ÇALIŞIYORUM AMA YİNEDE ÖZELLİKLE MATEMATİKLER BENİ ÇOK ZORLUYPOR. ÖZELLİKLE GEÇEN DÖNEMKİ DİFERANSİYEL SINAVINDA YAPTIKLARI ŞERRRRRREEEEFSİZLİKLERİNE DAVA AÇAN BİLE OLDU. BU KONUDA ÇOK SİNİRLİYİM SAKIN BANA İSNSİ Bİ ŞEKİLDE GÖNDERME FİLAN YAPMAYIN KENDİMİ TUTAMAM KÜFÜRÜ BASARIM SONRA BANI YERİM. BU ADAMLAR GEÇEN DÖNEMKİ DİFFERANSİYEL FİNALİNDE LİNEER CEBİR BİLGİSİ GEREKTİREN ( HEMDE İLERİ DÜZEYDE ) 2 TANE SORU SORDU. ULAN ZATEN TOPLAM 4 SORU VAR E BEN 2 SORUYU YAPAMADIM NOLCAK ŞİMDİ?? DD ALDIM ZATEN ORTALAMA PEK YÜKSEK DEĞİL DAHA DA DÜŞTÜ 1.73 E DÜŞTÜ ŞİMDİ 15 KREDİ ALMAK ZORUNDAYIM YANİ 1 DERS EKSİK. ZATEN DİFERENSİYELİ BİR DAHA ALMAM GEREK DD ÇOK KÖTÜ BİR NOT. İŞTE BU KAPRİSLİ O. PROPESÖRLERİN HAZIRLADIKLARI SORULADA BU KADAR OLUR. HAYVAN HERİFLER DERSTE NE GÖSTERDİNİZ SINAVDA NE SORUYORSUNUZ O SORULARIN BİR ÖRNEİ BİLE HİÇBİR KİTAPTA YOK. AYŞE DOBBİE NİN NOTLARINDA DA YOK. ALLLLAAH SİZİN BELANIZI VERSİN.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2006; 11:24:43 

quote:

Orjinalden alıntı: tibi

@kaiser demişsin bilmiyorum BÜYÜK BÜYÜK YAZARAK BANAMI GÖNDERME YAPTIN. EĞER LAFIN BANAYSA BİLİP BİLMEDEN KONUŞMA. BENİM LİSE 1-2-3 ORTALAMAM 4.88 VE ANADOLU LİSESİNDEN GELDİM. BURDA DA TABİRİ CAİZZE KÖPEK GİBİ ÇALIŞIYORUM AMA YİNEDE ÖZELLİKLE MATEMATİKLER BENİ ÇOK ZORLUYPOR. ÖZELLİKLE GEÇEN DÖNEMKİ DİFERANSİYEL SINAVINDA YAPTIKLARI ŞERRRRRREEEEFSİZLİKLERİNE DAVA AÇAN BİLE OLDU. BU KONUDA ÇOK SİNİRLİYİM SAKIN BANA İSNSİ Bİ ŞEKİLDE GÖNDERME FİLAN YAPMAYIN KENDİMİ TUTAMAM KÜFÜRÜ BASARIM SONRA BANI YERİM. BU ADAMLAR GEÇEN DÖNEMKİ DİFFERANSİYEL FİNALİNDE LİNEER CEBİR BİLGİSİ GEREKTİREN ( HEMDE İLERİ DÜZEYDE ) 2 TANE SORU SORDU. ULAN ZATEN TOPLAM 4 SORU VAR E BEN 2 SORUYU YAPAMADIM NOLCAK ŞİMDİ?? DD ALDIM ZATEN ORTALAMA PEK YÜKSEK DEĞİL DAHA DA DÜŞTÜ 1.73 E DÜŞTÜ ŞİMDİ 15 KREDİ ALMAK ZORUNDAYIM YANİ 1 DERS EKSİK. ZATEN DİFERENSİYELİ BİR DAHA ALMAM GEREK DD ÇOK KÖTÜ BİR NOT. İŞTE BU KAPRİSLİ O. PROPESÖRLERİN HAZIRLADIKLARI SORULADA BU KADAR OLUR. HAYVAN HERİFLER DERSTE NE GÖSTERDİNİZ SINAVDA NE SORUYORSUNUZ O SORULARIN BİR ÖRNEİ BİLE HİÇBİR KİTAPTA YOK. AYŞE DOBBİE NİN NOTLARINDA DA YOK. ALLLLAAH SİZİN BELANIZI VERSİN.


arkadaşım farkındaysan ben de matı 2 defa aldım diye yazdım ve sonra benden kaynaklandığını belirttim bu demekki ilk alışım da yattığım için geçememişim yani kimseye gönderme falan yaptığım yok.Ayrıca hocaları veya itüyü savunduğum zannedilmesin üniversite maalesef lise değil hiç bir derse gelmeyip şu kitaptan sorumlusunuz diyen hocalarda var. diff sınavındaki şerfsizlikleri niteleyecek kelime bulamıyorum< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiser I -- 25 Şubat 2006; 11:32:27 >


416 Mesaj
25 Şubat 2006; 11:31:17 

Madem aynı okuldasınız burda kavga etmeyin çıkışta görüşürsünüz


Boğaziçi Üni güzelmidir acaba?
_____________________________

"İstediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz. Katlanacağınız şey sadece sonuçlarıdır..."

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2006; 11:36:11 


quote:

Orjinalden alıntı: Guitarist

Madem aynı okuldasınız burda kavga etmeyin çıkışta görüşürsünüz


Boğaziçi Üni güzelmidir acaba?


Boğaziçini iyi bilirim giren çıkmak istemez


1172 Mesaj
25 Şubat 2006; 12:00:27 

Seksenli yıllarda türkiyede en yüksek öys "tabi şimdi kalmadı" puanıyla alan yeridi ve en kapsamlı eğtimi veren yerde İTÜ deki fakülte orada okuyan bir arkadaşıma sormuştum ne işe yarar sizin bölümdiye uçağın motor aksamından, elektronik sistemlerinden tut da, aero dynamic dizaynına kadar her şeyle uğraşıyorlar ayrıca helikopter, howercraft, roket gibi araçların tasarımlarını yapıyorlar anacak türkiyede aselsandan başka yerde iş bulamıyorlar ve okumasıda çok zor.
_____________________________

muhabbetten Muhammet oldu hasıl, Muhammetsiz muhabbetten ne hasıl


416 Mesaj
25 Şubat 2006; 12:02:20 

quote:

Orjinalden alıntı: kaiser I
Boğaziçini iyi bilirim giren çıkmak istemez
ABOOOWWW tam bana göre bi yer
_____________________________

"İstediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz. Katlanacağınız şey sadece sonuçlarıdır..."


809 Mesaj
25 Şubat 2006; 12:15:34 

quote:

Orjinalden alıntı: un.real

Odtü'de de Havacılık ve Uzay var galiba... Mezunları Nasa'da çaycılık kadrosu alıp gül gibi geçinip giderler.
_____________________________ 
534 Mesaj
25 Şubat 2006; 12:16:05 


http://earth.sis.itu.edu.tr/plan/UCK/200310.html bu adresten okutulan ders programına erişebilirsin.
fizik ve onun devamı sayılabilecek dinamik üzerine kurulu bir bölüm.
iş bulma oranı çok yüksek değil ama denildiği kadar az değil.
bir de tabiki uçak bakımı filan yapmıyorsun merak etme.


426 Mesaj
25 Şubat 2006; 12:35:57 


quote:

Orjinalden alıntı: un.real

Odtü'de de Havacılık ve Uzay var galiba... Mezunları Nasa'da çaycılık kadrosu alıp gül gibi geçinip giderler.


+1
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2006; 12:38:19 

quote:

Orjinalden alıntı: tibi

arkadaşlar sizi itü hakkında uyarıyorum. itü rektörlüğü kadar yetersiz bir yönetim daha tanımıyorum. hele bundan önceki rektör bizi soyup soğana çevirdi kadın başına... şimdiki rektör ise güç delisi biri inşaat müh bölmünden son derece disiplinli biri ( aşırı disiplinli ) hocalar ise son derece kaprisli ve AŞŞŞAĞILIK evet yanlış duymadınız AŞŞŞŞAAĞILIK hocalar var itü de... 3 kere mat 101 dersi aldım allahım inanamıyorum 1 senemi 1 derse verdim ve yırttım bi taraflarıımı. mat derslerinden kalma yüzdesi çok çok yüksek. kısacası bu okulun alllaah belasını versin diyorum. ve kesinlikle itü ye ( kız değilseniz ) gelmenizi önermiorum.

dip not. itünün allah belasını versin.


Niye sorunu kendinde aramıyorsun?

Orası ciddi bir eğitim kurumu, bence senin seviyen İtüde okumak için yetersiz, tekrar ÖSS de şansını deneyip Sütçü İmam gibi güzide üniversitelerimizde okuyabilirsin.

Türkiyede işini gerçekten ciddi yapan doğru dürüst bir kaç kurumdan biridir. Belkide gurur duyacağımız nadir birkaç değerimizden biridir. Dünyaca sayılan kabul gören bir kurumdur.

Bence sen bu okula yakışmıyorsun.

Hocalar senin bulunduğun yerden çok çok yüksekteler sen onları aşağılamaya çalışsan bile senin yanına inemezler sana söylemeliyim...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2006; 12:41:43 

quote:

Orjinalden alıntı: kişi

Seksenli yıllarda türkiyede en yüksek öys "tabi şimdi kalmadı" puanıyla alan yeridi ve en kapsamlı eğtimi veren yerde İTÜ deki fakülte orada okuyan bir arkadaşıma sormuştum ne işe yarar sizin bölümdiye uçağın motor aksamından, elektronik sistemlerinden tut da, aero dynamic dizaynına kadar her şeyle uğraşıyorlar ayrıca helikopter, howercraft, roket gibi araçların tasarımlarını yapıyorlar anacak türkiyede aselsandan başka yerde iş bulamıyorlar ve okumasıda çok zor.


Evet eskiden en çok puanla alan yeriydi. Tabi günümüzde Bilgisayar Mühendisliği gibi etten püften tırışka şeyler çıktı, popüler kapitalizm, sömürü çağının ürünü olarak millette popüler dallara gidiyor, iş hayatında iki yıllık programcılar mühendislerin işini alınca jetonları düşüyor iş işten geçmiş oluyor neyse,
buraya girersen mezun olunca Makina Mühendislerinin çalıştığı sektörlerde çalışabilirsin. Çalışma alanın çok geniş.

Tabi Uçak Bakım Mühendisi olursan ,masa başında hiçbir iş yapmazsın,her işi ustalar yapar sana ise ayda 1-2 kere uçakla 1-2 tur atmak kalır.

İşin kısası ayda bi kaç kez uçakla tur atacaksın, gezeceksin ve bi kaç milyar maaş alacaksın mis gibi meslek
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » UÇAK MUHENDİSİ NE İŞ YAPAR
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR1
0.272