DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Pirelli Formula nasıl bir lastik
18
Cevap
0
Favori
28.165
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      13362 Mesaj
      20 Mart 2012 12:21:31
      Arkadaşlar. kaç aydır arabam için 185/65/15R lastik bakıyorum. Hiç bir yerde 150 TL'den aşağı bulamamıştım. Starmaxx bile 165 TL. Fakat dün akşam tesadüfen bir Pirelli bayisi gördüm. Girdim. Konuştum. Hiç pazarlıksız tanesini 125 TL'den veriyor. 4 tane 500 TL. Bonus karta peşin fiyatına 5 - 6 taksit yapıyor. Hiç bir yerde 150 den aşağı bulamayınca ağzımdan gayri ihtiyari şöyle bir şey çıktı.

-Neden bu kadar ucuz.

Adamın cevabı: Biz toptancıyız arkadaş. Perakendeci değiliz. O yüzden ucuz.

Takma ve balans ayarı dahil. Toplam 500 TL.

Sonuç olarak. Bu lastik nasıl ve fiyatı iyi mi sizce? Bu hafta içinde taktırmayı düşünüyorum.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Çavuş
      82 Mesaj
      05 Mayıs 2012 16:16:33
      Birader lastikler ne oldu taktırdın mı merak ettim, bende araştırıyorum formula işini ama yeterli bilgi bulamıyorm kimseden..
      Sizin aracın lastik ebatları neler, ayrıca servisin adını yerini rica etsem söyleyebilir misiniz ?

• Binbaşı
      1850 Mesaj
      05 Mayıs 2012 16:19:25
      Ceat formula ile ilgili adac testi
      http://www.adac.de/info...testId=112&recordId=2462

• Çavuş
      82 Mesaj
      05 Mayıs 2012 17:37:49
      Birader bu test almanca :) İngilizcesi yok mu bunun?
      Birde testin sonuçlarını nasıl değerlendirmem gerekiyor ? Sizce iyi mi kötü mü yani ?

• Binbaşı
      1850 Mesaj
      05 Mayıs 2012 21:47:03
      Suda kızaklama puanı dışında iyi görünüyor.Düşük not yüksek puan oluyor.Genel sıralamaya bakınca P7 ye yakın puanlar almış.

http://www.adac.de/info...13497&SourcePageId=31821

• Binbaşı
      1330 Mesaj
      05 Mayıs 2012 22:16:19
      lastik alırken üretim yıllarına dikkat edin lütfen eski lastikleri uygun fiyata veriyorlar bilginiz olsun

HONDA CR-V 2.2 i-CTDİ
      MSİ GE70 20E
      Zenfone 2
    • Yarbay
      3251 Mesaj
      05 Mayıs 2012 22:31:33
      Yaklaşık bir ay önce broadwaye taktirdim eski lastiklerin bitmiş olmasından mıdır nedir baya bi farkettirdi, sessiz yol tutus ve frenleme olarak iyi yani ben kötü bir yanını bulamadım ortalama kalitede bir lastik yani..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"
    • Çavuş
      85 Mesaj
      11 Haziran 2013 22:00:05
      bu lastiklerden kullanan var mı?

• Yarbay
      13362 Mesaj
      12 Haziran 2013 11:15:54
      quote:

Orijinalden alıntı: Knight of Rose

Birader lastikler ne oldu taktırdın mı merak ettim, bende araştırıyorum formula işini ama yeterli bilgi bulamıyorm kimseden..
      Sizin aracın lastik ebatları neler, ayrıca servisin adını yerini rica etsem söyleyebilir misiniz ?

Lassa Atracta aldım. Memnunum.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Er
      1 Mesaj
      23 Kasım 2014 12:36:38
      İstanbul'un yüksek tepelerinde zümrütevler mahallesinde oturmaktayım. Kış lastiği olarak pirelli formula kullandım. Polo marka aracımla karda tipide çok rahat yokuşları çıkarak eve ulaştığımı bilirim.

• Yüzbaşı
      860 Mesaj
      27 Kasım 2014 17:17:13
      205/55/16 taktık. kar performansı güzel. hamuru yumuşak.
      ama hız 90km ve üzerine çıktığı zaman çok uğultu yapıyor.
      kar lastiği tabiki ses yapacak fakat daha önce goodyear,lassa ve kumho da kullandım bunların içinden en çok uğultu yapab formula oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan dh -- 27 Kasım 2014; 17:24:50 >

• Yüzbaşı
      302 Mesaj
      24 Ağustos 2015 13:13:58
      Oldukça eski bir konu ancak 175/70/13 Ceat Formulayı 2 yıldır kullanan biri olarak kendi izlenimlerimi aktarmak istedim.
      Lastiklerin hamuru biraz sert olduğundan sıcak bölgelerde kullanılması daha uygun olur.Fren performansı özellikle kaygan zeminde biraz kötü ancak ABS olan bir araçta sorun çıkarmayabilir.Hamuru nispeten sert olduğundan oldukça uzun ömürlü.Süratli kullanmayan ve risk almayanların tercihi olabilir.

İzmir'de ucuz fotokopi çekimi ve İzmir'de kiralık kopyabaşı fotokopi, yazıcı, tarayıcı için www.izmirdefotokopi.com
    • Yarbay
      14400 Mesaj
      24 Ağustos 2015 13:20:51

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Arkadaşlar. kaç aydır arabam için 185/65/15R lastik bakıyorum. Hiç bir yerde 150 TL'den aşağı bulamamıştım. Starmaxx bile 165 TL. Fakat dün akşam tesadüfen bir Pirelli bayisi gördüm. Girdim. Konuştum. Hiç pazarlıksız tanesini 125 TL'den veriyor. 4 tane 500 TL. Bonus karta peşin fiyatına 5 - 6 taksit yapıyor. Hiç bir yerde 150 den aşağı bulamayınca ağzımdan gayri ihtiyari şöyle bir şey çıktı.

-Neden bu kadar ucuz.

Adamın cevabı: Biz toptancıyız arkadaş. Perakendeci değiliz. O yüzden ucuz.

Takma ve balans ayarı dahil. Toplam 500 TL.

Sonuç olarak. Bu lastik nasıl ve fiyatı iyi mi sizce? Bu hafta içinde taktırmayı düşünüyorum.

lastik fiyatları ucuzlamış demekki,aynı ölçü petlas pt515 130 tlden 4 tane taktırdım siboplarda dahil,çokda iyi lastik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

“Kaygılanma çocuk! Herkes ölür. Kimi toprağa, kimi yüreğe gömülür!”
    • Yarbay
      4155 Mesaj
      23 Mayıs 2016 14:04:58
      foruma energy diye satıyorlar ama lastige baktım pirelli etiketi yapstrlmıs
      demekki pirelli uretiyor
      pirelli sert lastiktir 4 sene tamamlanca iyice sertlesir dis derinligi yarıda olsada
      yokus kalkısta patinaj yapıyor tutus zayıf olur.pirelli ilk dort sene iyidir
      formulada ona gore kıyaslanmalı

yok yagmurda kayar yok fren iyi degil bunların hepsi yorumsal kisiye gore degisir
      hızla viraja giren derki yok virajda iyi degil

ama sana gore normal viraja girdigini sanrsın baskasına gore hzlıdır.digerine gore yavastr

• Yüzbaşı
      309 Mesaj
      23 Kasım 2016 21:57:15

quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

lastik alırken üretim yıllarına dikkat edin lütfen eski lastikleri uygun fiyata veriyorlar bilginiz olsun

mrblar hocam uretim yillarini nerden bilebilriz uzerinde mi yaziyor 20.10.2015 gibi?

• Yüzbaşı
      340 Mesaj
      24 Kasım 2016 01:14:33

Lastigin uzerinde yazar
      Lot 2316 gibi mesela
      Bu 2016 23hafta uretilmis demektir

cocarca33kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      309 Mesaj
      24 Kasım 2016 12:58:23

quote:

Orijinalden alıntı: randa

Lastigin uzerinde yazar
      Lot 2316 gibi mesela
      Bu 2016 23hafta uretilmis demektir

sagolasin hocam lot ile mi baslar hep

• Yüzbaşı
      941 Mesaj
      24 Kasım 2016 13:53:30

Lot değil dot.
      Baskı şeklinde 4 haneli rakam olur sadece.

Bahsedilenler: cocarca33

• Binbaşı
      1989 Mesaj
      24 Kasım 2016 14:03:44
      Formula ucuz lastikler içinda baya kaliteli lastik. Italya üretimi. Pirelli yan ürünü. Kışlıkları sessiz ve yumuşak. 225 45 17'sini bulabilsem alacağım fakat henüz bulamadım. 205 55 16 vardı 4 tane yeni sattım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Peugeot 308 1.6 e-Hdi C.Plus
Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.