Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.227.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Islak tıraş derken sadece suyla ıslatıp tıraş olmaya kalkarsanız zorlanırsınız. Makine yüzünüzde kaymaz ama köpük yada jel kullanırsanız çok rahat edersiniz.

Bu yaşıma kadar niye tıraş bıçağı kullandım bilmiyorum? En son beş bıçaklı olanlardan kullanıyordum ama boyunda tahriş çok oluyordu. Şimdi sinekkaydı tıraş oluyorum ve tahriş yok, üstelik 4 dakikada

Kırmızı şarj bitiyor uyarı ışığı yandıktan sonra kaç kere tıraş olacağımı merak ettim. Şarj bitiyor uyarı ışığı yandıktan sonra 3 kere tam tıraş oldum, 4. sinde yarım kaldı. Bir şarjla neredeyse 20 kere tıraş olunabiliyor ve şarj bitene yakın makinenin devir sayısında ve gücünde hiç bir eksilme ibaresi yok. Bitincede tak diye duruyor. ( RQ 1260 )
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRK BLooD

Bende Amerikadan geçen sene Es-lv61 in bir önceki modeli Es-La63 almıştım tek farkı 5 yerine 4 bıçak var zaten eslv61 bu sene çıktı. Alırken baya bi araştırma yapmıştım Panasonic Braun ve Philips arasında Braun da elek sistemi olduğu için onu elemem çabuk oldu. Kimisi döner bıçakların tahriş ettiğini söylüyor kimi eleklilerin kişiden kişiye değişiyor herhalde. Ama ben yaptığım seçimden gayet memnun kaldım. Önceden mach3 ile traş oluyordum tek taraf alınca sakalların kökleri kalıyordu ve elimle ters yönde suratıma sürttüğüm zaman hissediyordum sakalların köklerini. Ters alıncada tahriş ediyordu yüzü. Panasonic ile şimdi 4 dakikada traş oluyorum ve inanın jiletle ters almış gibi oluyor hatta daha da iyi alıyor. Kuru traş oluyorum ıslak traşı denemedim köpüklüsünü. Normal suratımı ıslatıp denedim ama sadece ıslatınca kuru kadar çabuk almıyor ve bazı yerler kalabiliyor. Kuru traşta hiç tahriş yaşamıyorum zaten 4 dakikada iş bittiği için ısınıp suratı yakmasınada fırsat kalmıyor. Supersonic özelliği ile su ve sabunla da gayet güzel temizleniyor o pahalı temizleme dock ı olan modellere gerek yok hiç. Eğer yurtdışından alırsanız Esla63 alın derim çünki 4 bıçaklı ile 5 bıçaklı arasında 2 kat fiyat farkı var biri 130 dolar biri 260 dolar ve 1 bıçak sadece 1 dakika farkettirir en fazla başka bir avantajı olmaz. Türkiyede zaten şuan sadece eslv61 var herhalde 14.000 devir olarak 4 bıçaklılar deviri düşük. Devirin düşük olması da yine traş süresini etkiler. Tek olumsuz özelliği bıçakların pahalı olması gerçi kullanım sıklığınıza göre değiştirme süresi değişir hergün traş oluyorsanız yine 2 sene götürür muhtemelen.

Çok teşekkürler bu beni es lv 61 e daha yakınlaştırdı. Peki es lv61 de braun 790 daki gibi temizleme ünitesi yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: hdeniz

quote:

Bende Amerikadan geçen sene Es-lv61 in bir önceki modeli Es-La63 almıştım tek farkı 5 yerine 4 bıçak var zaten eslv61 bu sene çıktı. Alırken baya bi araştırma yapmıştım Panasonic Braun ve Philips arasında Braun da elek sistemi olduğu için onu elemem çabuk oldu. Kimisi döner bıçakların tahriş ettiğini söylüyor kimi eleklilerin kişiden kişiye değişiyor herhalde. Ama ben yaptığım seçimden gayet memnun kaldım. Önceden mach3 ile traş oluyordum tek taraf alınca sakalların kökleri kalıyordu ve elimle ters yönde suratıma sürttüğüm zaman hissediyordum sakalların köklerini. Ters alıncada tahriş ediyordu yüzü. Panasonic ile şimdi 4 dakikada traş oluyorum ve inanın jiletle ters almış gibi oluyor hatta daha da iyi alıyor. Kuru traş oluyorum ıslak traşı denemedim köpüklüsünü. Normal suratımı ıslatıp denedim ama sadece ıslatınca kuru kadar çabuk almıyor ve bazı yerler kalabiliyor. Kuru traşta hiç tahriş yaşamıyorum zaten 4 dakikada iş bittiği için ısınıp suratı yakmasınada fırsat kalmıyor. Supersonic özelliği ile su ve sabunla da gayet güzel temizleniyor o pahalı temizleme dock ı olan modellere gerek yok hiç. Eğer yurtdışından alırsanız Esla63 alın derim çünki 4 bıçaklı ile 5 bıçaklı arasında 2 kat fiyat farkı var biri 130 dolar biri 260 dolar ve 1 bıçak sadece 1 dakika farkettirir en fazla başka bir avantajı olmaz. Türkiyede zaten şuan sadece eslv61 var herhalde 14.000 devir olarak 4 bıçaklılar deviri düşük. Devirin düşük olması da yine traş süresini etkiler. Tek olumsuz özelliği bıçakların pahalı olması gerçi kullanım sıklığınıza göre değiştirme süresi değişir hergün traş oluyorsanız yine 2 sene götürür muhtemelen.

Çok teşekkürler bu beni es lv 61 e daha yakınlaştırdı. Peki es lv61 de braun 790 daki gibi temizleme ünitesi yok mu?

Panasonic de model numaraları değişiyor temizleme üniteli olanların. Yalnız bence aradaki farkı vermeye deyecek kadar öenmli birşey değil temizleme üniteleri hem her sefer o kimyasallara para vermek gerekiyor artı olarak. Makineyi normalde her sefer temizlemek gerekmiyor, dolduğu zaman lcd de temizleme uyarısı çıkıyor ve üzerine biraz sıvı sabun döküp supersonici çalıştırdığınızda temizleniyor su altına tutarak.

• quote:

quote:

quote:

Panasonic de model numaraları değişiyor temizleme üniteli olanların. Yalnız bence aradaki farkı vermeye deyecek kadar öenmli birşey değil temizleme üniteleri hem her sefer o kimyasallara para vermek gerekiyor artı olarak. Makineyi normalde her sefer temizlemek gerekmiyor, dolduğu zaman lcd de temizleme uyarısı çıkıyor ve üzerine biraz sıvı sabun döküp supersonici çalıştırdığınızda temizleniyor su altına tutarak.

Valla bende webden alışveriş hepsi burada yada gold gibi sitelere bakıyorumda es lv63 ile es lv61 arasında fazla bir fark yok.

• Türkiyede fiyat farkı yok sanırım evet. O açıdan es-lv61 alabilirsiniz. Yurtdışından alıcaklar için es-la63s daha uygun. Bu arada eslv61 in stantlı modeli eslv81 miş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Blood -- 27 Aralık 2012; 15:23:06 >
  • Teşekkürler..
  • merhaba arkadaşlar benimde artık makineye geçmem gerekiyor ve karar veremedim hangisini alacağıma şu yılbaşı indirimleri varken almak istiyorum. hergün traş olacağım ve sakallar düz. braun cruzer 6 alayım demiştim ama sinekkaydı yapmıyormuş bazı yerlerde okuduğuma göre. sizce ne almalıyım hangisinde daha iyi sonuç alırım? max.250-300 tl verebilirim. şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için...
  • Arkadaşlar bende panasonic es lv61 modelini 490 TL ile webden sipariş sitesinden almış bulunmaktayım. Bakalım yorumlarımı en kısa zamanda tekrar yazacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harley20

merhaba arkadaşlar benimde artık makineye geçmem gerekiyor ve karar veremedim hangisini alacağıma şu yılbaşı indirimleri varken almak istiyorum. hergün traş olacağım ve sakallar düz. braun cruzer 6 alayım demiştim ama sinekkaydı yapmıyormuş bazı yerlerde okuduğuma göre. sizce ne almalıyım hangisinde daha iyi sonuç alırım? max.250-300 tl verebilirim. şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için...

bu makina da güzel kampanya var aldım kullanıyorum memnunum yaninda gelen hediyesi de cok kullanisli.

• Panasonicin kalitesinden ve kendi kullanım deneyimimden yola çıkarak eğer o civar bir bütçe ayırıyorsan lv61 alt modelini al derim. Es-RF31 LCD ekranı yok ve 14.000 yerine 10.000 devir. 200 250 TL arası bulabilirsin.
  • quote:

Arkadaşlar bende panasonic es lv61 modelini 490 TL ile webden sipariş sitesinden almış bulunmaktayım. Bakalım yorumlarımı en kısa zamanda tekrar yazacağım.

Ben stoklumarketten 470 10 taksit almıştım 1 ay önce ama onlarda zam yapmis 495 cekmis.yani iyi fiyattan almışın hadi hayırlısı. Yorumlarını bekliyoruz unutma sakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler şimdi siparişimi bekliyorum. Tabi şuan Philips 1150 kullanıyorum uzun zamandan beri ve ondan daha iyi bir performans bekliyorum. Kesinlikle yorumda bulunacağım çünkü makineyi almakdaki en büyük etken bu fırum ve sizin değerli yorumlarınız oldu arkadaşlar.. Bakalım merak ile bekliyorum:)
  • Panasonic ES-7101 kullandim traştan sonra sakallar kum gibi yüzemde kalıyordu, burnumun ici kıl doluyordu. burun altında cok kotuydu, gurultulu calisiyordu.
    ve kesinlikle yumusak bir tras yapmiyordu. tek guzel yanı 3 bıçaklı sisteme göre boyunda daha basarili. tekrar philipse dondum oh be dedim. 1.5 sene panasonic kullandim.
    Gecen gun kampanyadan Philips AT-890 aldım daha yumusak ve hızlı bir traş, daha sessiz. burun altında daha basarili.
  • quote:

Teşekkürler şimdi siparişimi bekliyorum. Tabi şuan Philips 1150 kullanıyorum uzun zamandan beri ve ondan daha iyi bir performans bekliyorum. Kesinlikle yorumda bulunacağım çünkü makineyi almakdaki en büyük etken bu fırum ve sizin değerli yorumlarınız oldu arkadaşlar.. Bakalım merak ile bekliyorum:)

Bakalım sende nasıl olacak genelde kişiden kişiye sakal yapısına göre değişmekle birlikte döner bıçaklı başlıklardan daha çok şikayet oluyor tahrişle ilgili. Sen şuan döner başlık kullandığın için elekliye geçtiğinde bir süre sakalların alışma süreci olabilir yeni traş şekline. Eleklerin çok ince olması ve bıçakların 30 derece nano bıçaklar olması dolayısıyla jilete ve diğer bıçaklara göre daha dipten alıyor sakalları. Bende haftasonu köpüklü ıslak traşı deniycem bakalım kuruya göre ne farkedecek.

• quote:

quote:

Teşekkürler şimdi siparişimi bekliyorum. Tabi şuan Philips 1150 kullanıyorum uzun zamandan beri ve ondan daha iyi bir performans bekliyorum. Kesinlikle yorumda bulunacağım çünkü makineyi almakdaki en büyük etken bu fırum ve sizin değerli yorumlarınız oldu arkadaşlar.. Bakalım merak ile bekliyorum:)

Bakalım sende nasıl olacak genelde kişiden kişiye sakal yapısına göre değişmekle birlikte döner bıçaklı başlıklardan daha çok şikayet oluyor tahrişle ilgili. Sen şuan döner başlık kullandığın için elekliye geçtiğinde bir süre sakalların alışma süreci olabilir yeni traş şekline. Eleklerin çok ince olması ve bıçakların 30 derece nano bıçaklar olması dolayısıyla jilete ve diğer bıçaklara göre daha dipten alıyor sakalları. Bende haftasonu köpüklü ıslak traşı deniycem bakalım kuruya göre ne farkedecek.

Aslında Philips 1150 yide ıslak jel ile kullanıyordum,onunla boyun bölgesinde çok uğraştığım için değiştirmek kararı aldım. Zaten kesinlikle hepsi jiletten daha iyi,en azından yüzüm kanamıyor artık makineyle olduktan sonra. Sadece boyun bölgesi çok uğraştığımdan kızarıyordu,Bu düz elekli makinede en merak ettiğim konuda bu bakalım deneyip göreceğim:) Umarım bu sayfadaki yorumlar benim içinde geçerli olur ve pişman olmam:)

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

Panasonic ES-7101 kullandim traştan sonra sakallar kum gibi yüzemde kalıyordu, burnumun ici kıl doluyordu. burun altında cok kotuydu, gurultulu calisiyordu.
    ve kesinlikle yumusak bir tras yapmiyordu. tek guzel yanı 3 bıçaklı sisteme göre boyunda daha basarili. tekrar philipse dondum oh be dedim. 1.5 sene panasonic kullandim.
    Gecen gun kampanyadan Philips AT-890 aldım daha yumusak ve hızlı bir traş, daha sessiz. burun altında daha basarili.

merhabalar benimde aklımda es 7036 es 7101 ve at890 var.
    philips tasarım olarak çok hosuma gidiyor ama çok vazgeçirdiler beni alma diye yorumlar falan kullanmadan da para vermek istemiyorum iyi gelir mi gelmez mi.
    haftalık sakalı keser mi ? daha öncede philips kullanmıssınız heralde.
  • 1 yildan fazla zamandir braun 790 kullaniyorum ve cok memnunum , ozellikle temizleme standi muthis bir kolaylik sagliyor.Kuru tras dusunenler icin 790 cok iyi bir secenek.Acikcasi islak tras secenegi varmi bilmiyorum cunku hic denemedim. Ama tras makinasi aliyorsaniz mutlaka kuru tras olmalisiniz yuzunuze su ve kopuk surdukten sonra jiletten krali yoktur bence Ama kuru ve hizli tras icin kaliteli bir makine sart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysnkrglle

quote:

Panasonic ES-7101 kullandim traştan sonra sakallar kum gibi yüzemde kalıyordu, burnumun ici kıl doluyordu. burun altında cok kotuydu, gurultulu calisiyordu.

philips tasarım olarak çok hosuma gidiyor ama çok vazgeçirdiler beni alma diye yorumlar falan kullanmadan da para vermek istemiyorum iyi gelir mi gelmez mi.

ikisinide uzunca kullanmis biri olarak soyleyebilirim ki benca panasonic alma.
    panasonic sadece boyun bölgesinde avantajlı
    ustte de yazdigim gibi diger yonden philips daha iyi.
    panasonic kulanirken yuzum burnum kıl icinde kalıyordu kum gibi, bir de traştan sonra yuzum cok sert oluyordu, sanki jiletle traş olmusun gibi.
    ama philipste boyle bir sorun yok, 3 bıcak daha hızlı ve yumusak bir tras sagliyor.
    4 sene philips kullandim makinam bozulunca burada ki yorumlara bakarak cunku herkes panasonici ovuyor.
    gittim panasonic aldim anca 1,5 sene dayanabildim tekrar philipse dondum.

• quote:

quote:

quote:

panasonic kulanirken yuzum burnum kıl icinde kalıyordu kum gibi, bir de traştan sonra yuzum cok sert oluyordu, sanki jiletle traş olmusun gibi.
    ama philipste boyle bir sorun yok, 3 bıcak daha hızlı ve yumusak bir tras sagliyor.
    4 sene philips kullandim makinam bozulunca burada ki yorumlara bakarak cunku herkes panasonici ovuyor.

hangı modelını onerırsınız ? ben 2 gunde bır tras oluyorum.. fakat kıl dönmelerı cok oluyor. bu cıhazlardan alsam bu sıkıntıdan kurtulurmuyum ?
    fıyat onemlı degıl yeterkı yuzumun tahriş olmuş yapısı gıtsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

quote:

quote:

hangı modelını onerırsınız ? ben 2 gunde bır tras oluyorum.. fakat kıl dönmelerı cok oluyor. bu cıhazlardan alsam bu sıkıntıdan kurtulurmuyum ?
    fıyat onemlı degıl yeterkı yuzumun tahriş olmuş yapısı gıtsın

traş makinası biraz sabır işi jiletten makinaya gecince yüzün makinaya uyması biraz zaman alıyor.
    alışana kadar sabrederseniz, makina ile güzel bir traş saglarsiniz.
    benim sakallarim cok sert iki gunde bir traş oluyorum. yüz alıştıktan sonra
    makina ile traş keyifli ve kısa. yukarıda arkadaslar cok sayıda makina onermis.

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.