Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.228.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de geçen sene Philips sensotouch 3D ile Panasonic arasında kalmıştım. Philipsin dizaynı görüntüsü çok güzel. Panasonic dizaynı hala hoşuma gitmiyor. Başta panasonic hiç aklımda yoktu Braun ile Philips arasındaydım sonra forumlarda gezerken panasonici görünce ikisi arasında kararsız kaldım çok philipsmi panasonic mi diye. Ben çok memnunum elekli sistemden iyiki almışım. Forumda yazanları dinleyip. Arkadaş kötülemiş ama bende söylediklerinin hiç biri olmadı. Pürüzsüz jilet kaydı oluyorum ve hiç tahriş yok kuru traşta üstelik. Boyun bölgesi daha zor oluyor tam olarak alması sakallarım ters çıktığı için. Zaten önceden dediğim gibi kişiden kişiye değişiyor sakal yapısına sakal şekline göre. Eğer imkanın varsa hem döner bıçak hem elekli sistemi dene ona göre al. Arkadaş gibi kesin bunu al bunu kesinlikle alma demem sonra vebali kalır fiyatlar 500tl az değil. Mesela makinelerde 30 gün deneme süreleri oluyor. Onu araştırabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

quote:

Orijinalden alıntı: ysnkrglle

quote:

Panasonic ES-7101 kullandim traştan sonra sakallar kum gibi yüzemde kalıyordu, burnumun ici kıl doluyordu. burun altında cok kotuydu, gurultulu calisiyordu.
    ve kesinlikle yumusak bir tras yapmiyordu. tek guzel yanı 3 bıçaklı sisteme göre boyunda daha basarili. tekrar philipse dondum oh be dedim. 1.5 sene panasonic kullandim.
    Gecen gun kampanyadan Philips AT-890 aldım daha yumusak ve hızlı bir traş, daha sessiz. burun altında daha basarili.

merhabalar benimde aklımda es 7036 es 7101 ve at890 var.
    philips tasarım olarak çok hosuma gidiyor ama çok vazgeçirdiler beni alma diye yorumlar falan kullanmadan da para vermek istemiyorum iyi gelir mi gelmez mi.
    haftalık sakalı keser mi ? daha öncede philips kullanmıssınız heralde.

ikisinide uzunca kullanmis biri olarak soyleyebilirim ki benca panasonic alma.
    panasonic sadece boyun bölgesinde avantajlı
    ustte de yazdigim gibi diger yonden philips daha iyi.
    panasonic kulanirken yuzum burnum kıl icinde kalıyordu kum gibi, bir de traştan sonra yuzum cok sert oluyordu, sanki jiletle traş olmusun gibi.
    ama philipste boyle bir sorun yok, 3 bıcak daha hızlı ve yumusak bir tras sagliyor.
    4 sene philips kullandim makinam bozulunca burada ki yorumlara bakarak cunku herkes panasonici ovuyor.
    gittim panasonic aldim anca 1,5 sene dayanabildim tekrar philipse dondum.

hani belki sizinde daha önce philips kulandıgınız için panasonic kötü gelmiştir size benimde niyetim at890 da ama birde işin para fiyatı var ucuz bişeyde değil bugun vatanda 189 tl.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Panasonic ES-7101 kullandim traştan sonra sakallar kum gibi yüzemde kalıyordu, burnumun ici kıl doluyordu. burun altında cok kotuydu, gurultulu calisiyordu.
    ve kesinlikle yumusak bir tras yapmiyordu. tek guzel yanı 3 bıçaklı sisteme göre boyunda daha basarili. tekrar philipse dondum oh be dedim. 1.5 sene panasonic kullandim.
    Gecen gun kampanyadan Philips AT-890 aldım daha yumusak ve hızlı bir traş, daha sessiz. burun altında daha basarili.

philips tasarım olarak çok hosuma gidiyor ama çok vazgeçirdiler beni alma diye yorumlar falan kullanmadan da para vermek istemiyorum iyi gelir mi gelmez mi.

panasonic kulanirken yuzum burnum kıl icinde kalıyordu kum gibi, bir de traştan sonra yuzum cok sert oluyordu, sanki jiletle traş olmusun gibi.
    ama philipste boyle bir sorun yok, 3 bıcak daha hızlı ve yumusak bir tras sagliyor.
    4 sene philips kullandim makinam bozulunca burada ki yorumlara bakarak cunku herkes panasonici ovuyor.

hani belki sizinde daha önce philips kulandıgınız için panasonic kötü gelmiştir size benimde niyetim at890 da ama birde işin para fiyatı var ucuz bişeyde değil bugun vatanda 189 tl.

Hepsiburada dan aldim 200 TL yanindada 85 tl degerinde vucut bakim cihazi var, o da cok ise yariyor bence kacirma.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaRK BLooD

Ben de geçen sene Philips sensotouch 3D ile Panasonic arasında kalmıştım. Philipsin dizaynı görüntüsü çok güzel. Panasonic dizaynı hala hoşuma gitmiyor. Başta panasonic hiç aklımda yoktu Braun ile Philips arasındaydım sonra forumlarda gezerken panasonici görünce ikisi arasında kararsız kaldım çok philipsmi panasonic mi diye. Ben çok memnunum elekli sistemden iyiki almışım. Forumda yazanları dinleyip. Arkadaş kötülemiş ama bende söylediklerinin hiç biri olmadı. Pürüzsüz jilet kaydı oluyorum ve hiç tahriş yok kuru traşta üstelik. Boyun bölgesi daha zor oluyor tam olarak alması sakallarım ters çıktığı için. Zaten önceden dediğim gibi kişiden kişiye değişiyor sakal yapısına sakal şekline göre. Eğer imkanın varsa hem döner bıçak hem elekli sistemi dene ona göre al. Arkadaş gibi kesin bunu al bunu kesinlikle alma demem sonra vebali kalır fiyatlar 500tl az değil. Mesela makinelerde 30 gün deneme süreleri oluyor. Onu araştırabilirsin.

kesinlikle katılıyorum, ben panasonic alma derken belirttigi modelini alma dedim. kişisel tecrubeme dayanarak. zaten pahali modellerde kalite olarak,
    markalar arasinda bariz bir fark oldugunu dusunmuyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hepsiburada dan aldim 200 TL yanindada 85 tl degerinde vucut bakim cihazi var, o da cok ise yariyor bence kacirma.

evet hepsi burada suan 200 tl ye yanında bakım kitide veriyo.
    kredi kartı kullanmıyorum havaleyi de bi anda o kadar geçemem :)
    biraz daha düşüneceğim zaten çok sık tıraş olmuyorum 10 günde 15 günde 1. 20 tl lik makina işimi görüyor ama ileriyi de düşünmek istiyorum

• Ha bu arada birisi sormuş da uzun sakallar için nasıl diye. İki tip makinede de -döner bıçak ve elek- günlük sakallar dışında daha uzun sakallar için ayrı gözenekleri var philips 3D lerde var bu panasonicde de eleğe bakarsanız 4 5 bıçaklarda bıçağın biri delikli değil kesitler şeklindedir ama yinede öyle haftada bir falan olanlar zorlanırlar iki tipde günlük iki günlük traşlar için uygun. haftada iki haftada bir olanlar o normal sıfır alan saç sakal traş makineleri ile kısaltıp daha sonra olması lazım sinek kaydı.
  • quote:

Ha bu arada birisi sormuş da uzun sakallar için nasıl diye. İki tip makinede de -döner bıçak ve elek- günlük sakallar dışında daha uzun sakallar için ayrı gözenekleri var philips 3D lerde var bu panasonicde de eleğe bakarsanız 4 5 bıçaklarda bıçağın biri delikli değil kesitler şeklindedir ama yinede öyle haftada bir falan olanlar zorlanırlar iki tipde günlük iki günlük traşlar için uygun. haftada iki haftada bir olanlar o normal sıfır alan saç sakal traş makineleri ile kısaltıp daha sonra olması lazım sinek kaydı.

şöyle bişey olabilir mi ?
    mesela bir insan da 2 günde uzayan sakal birisinde 1 haftada uzar
    mesela benim bir çok yaşıtıma göre sabah tıraş olup ertesi gün tekrar traş olan arkadaslarım var benim öyle bir sorunum yok çok şükür ideal onlarda uzayan 2 günlük sakal bende 4 5 günde uzuyo

• Philips almayı düşünenler at890 yerine haftasonu teknosa turuncu indiirmde rq1151 i 229tl yapmış yanında diğer philips saç &sakal temizleme makinesyile birlikte. Çok daha ucuza geliyor
  • quote:

Philips almayı düşünenler at890 yerine haftasonu teknosa turuncu indiirmde rq1151 i 229tl yapmış yanında diğer philips saç &sakal temizleme makinesyile birlikte. Çok daha ucuza geliyor

2d olan makina heralde.
    daha iyidir heralde ?
  • Merhabalar

Ben uzun yillardir gillette 5 bicakli ile tras oluyorum. Hiz ve konfor icin makinaya gecmeyi dusunuyorun panasonic lv 61 yada braun 790 cc 4 dusunuyorum.
    Sakalim sert ve boyun bolgesi sorunlu hergun tras oluyorum.
    1- her iki makinayi da kullanip fikir verebilecek biri olurmu?
    2-keci sakalim var makina ile keci sakalin yanina kadar tras edip sonra konturu ve yakinini nasil temizleyebilirim?

Cevaplarinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar panasonic es lv 61 traş makinam elime ulaştı. Temizleme aparatı yok ben var sanıyordum. Bakalım birkaç güne yorumlarımı yazacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdeniz

Arkadaşlar panasonic es lv 61 traş makinam elime ulaştı. Temizleme aparatı yok ben var sanıyordum. Bakalım birkaç güne yorumlarımı yazacağım

Deri Kılıf , temizleme fırçası ve Bakım yağı geliyor yalnız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temizleme aparatı eslv81 modelinde var oda Türkiye sitesine koymamışlar satılmıyor herhalde Türkiye de. Boşver gelmediği iyi olmuş boşuna masraf yapacaktın hem alırken hem sonrası her sefer 20 25tl kartuşlara :) Kullanma klavuzunda yazdığı gibi temizleme ikazı yandığı zaman sıvı sabun koyup üstüne supersonic özelliğini çalıştırıp suya tutarsın pırıl pırıl oluyor 30sn de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDROIDER

quote:

Arkadaşlar panasonic es lv 61 traş makinam elime ulaştı. Temizleme aparatı yok ben var sanıyordum. Bakalım birkaç güne yorumlarımı yazacağım

Iyi gunlerde kullanin, urunden memnun kalacaginiza eminim diyebilirim, fakat yinede biraz kullanip alete alismaniz iyi olacaktir. Temizlik icin bence temizlik uyarisini beklemeye gerek yok ben her trastan sonra likit sabun sikip iyice kopurmesini sagliyorum sonra duruluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDROIDER

quote:

Iyi gunlerde kullanin, urunden memnun kalacaginiza eminim diyebilirim, fakat yinede biraz kullanip alete alismaniz iyi olacaktir. Temizlik icin bence temizlik uyarisini beklemeye gerek yok ben her trastan sonra likit sabun sikip iyice kopurmesini sagliyorum sonra duruluyorum.
  • quote:

Temizleme aparatı eslv81 modelinde var oda Türkiye sitesine koymamışlar satılmıyor herhalde Türkiye de. Boşver gelmediği iyi olmuş boşuna masraf yapacaktın hem alırken hem sonrası her sefer 20 25tl kartuşlara :) Kullanma klavuzunda yazdığı gibi temizleme ikazı yandığı zaman sıvı sabun koyup üstüne supersonic özelliğini çalıştırıp suya tutarsın pırıl pırıl oluyor 30sn de.

Antibakteriyel köpük şeklinde el sabunları var. Bence bunlardan biri kullanılırsa ayrıca sarfiyat gerekmez.

Tümforumdaşlarımın yeni yılını kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.
  • PHILIPS RQ 1155 vardı boyun kılları yana doğru hep çoğu yeri almıyorudu hiç menun değildim geçen kırıldı ,PHILIPS RQ 1260 boyun kılları performansı nasıldır ? braun 5 serisine baktım temizleyicisi felen cezbediyor benim gibi seyrek sakallı boyun kılları ters olan adama ne gider açıkçaı rq 1155 ten sonra tıraş makinası almıyacağım gibi sinek kaydı yapan bir traş makinası söylermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellar

PHILIPS RQ 1155 vardı boyun kılları yana doğru hep çoğu yeri almıyorudu hiç menun değildim geçen kırıldı ,PHILIPS RQ 1260 boyun kılları performansı nasıldır ? braun 5 serisine baktım temizleyicisi felen cezbediyor benim gibi seyrek sakallı boyun kılları ters olan adama ne gider açıkçaı rq 1155 ten sonra tıraş makinası almıyacağım gibi sinek kaydı yapan bir traş makinası söylermisiniz

Philips RQ1260 ile Philips'in diğer modellerinin başlıklarını incelediğimde büyük farklılıklar olduğunu gördüm. Daha önceki sayfalarda başlıkları gösteren resimler paylaşılmıştı. Sizde başlık yapısını inceleyebilir en azından bir fikir edinebilirsiniz.

Diğer markaları kullanmadım ama önce makinenin işlevselliğine bakın, temizleme aparatı vs ikinci planda kalır ve ne derece gereklidir tartışılır?

Sorun yaşamak istemiyorsanız bilindik markaların yüksek modellerinden birini seçmenizi tavsiye ederim.

• beyler ER1512 alacagım ancak en ucuz morhipoda ve stokta yok maalesef , geçen gün vardı hediye çeki ararken yetişemedim .bu cihazı bu fiyata başka yerde bulabilirmiyim ?http://www.morhipo.com/profesyonel-sac-sakal-kesme/1232885/detay
    birde ER1512 gibi kadrana sahip başka bir cihaz var mı önerebileceginiz , kirli sakal için arıyorumda .
    ER1512 kullanan varsa bi yorumunuda eksik etmesin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi towyedi -- 31 Aralık 2012; 0:33:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Rosé Immortal

beyler ER1512 alacagım ancak en ucuz morhipoda ve stokta yok maalesef , geçen gün vardı hediye çeki ararken yetişemedim .bu cihazı bu fiyata başka yerde bulabilirmiyim ?http://www.morhipo.com/profesyonel-sac-sakal-kesme/1232885/detay
    birde ER1512 gibi kadrana sahip başka bir cihaz var mı önerebileceginiz , kirli sakal için arıyorumda .
    ER1512 kullanan varsa bi yorumunuda eksik etmesin .

Remington almıştım alman malı gümüş nano bıçaklar falan filan bir ton para verdim iyisi olsun diye. Fakat sivri tarak uçları acıtıyor cildi. O zaman philipsler basit duruyor diye hiç bakmamıştım bile. Sonra Amerikada remington prizde çalışmadığı için mecburiyetten bir kaç aylık kullanım için Philips QG3030 kitini aldım 16 dolardı orda burda 70tl civarı. Neyse Baktım çelik bıçakları benim nano gümüş titanyum bıçaklı remingtondan daha iyi kesiyor daha hızlı ayrıca tarak uçları sivri değil yassı yapmışlar buda hiç acıtmıyor cildi. Plastiği biraz basit ama sorun değil isterseniz bir üst modeli gq3250 alabilirsiniz yada daha üst 3270 bıçaklar aynı hepsinde makine malzemesi ve aparatlar farklı. Normal sinekkaydı traşta Panasonic var bende sinekkaydı için panasonic öneririm ama saç sakal vücüt bakım kitleri için Philips alın derim.

• 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.