Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42744275427642774278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haacar

quote:

Orijinalden alıntı: ismet berker

Honda özel servisler olabilir. Zaten sadece fren işi yapanlar neredeyse kalmadı gibi...
    İstediğiniz markayı da takarlar. Başında da durup yapılanı, takılanı görmek mümkün olur...

Teşekkürler hocam. özel servisleri arayıp sorarım.

quote:

Orijinalden alıntı: uygun48

Hocam ben 60 bin bakımında ön diskleri tornadan geçirttim 50 tlye.

Düzelme oldumu derseniz evet oldu ama yüksek hızlarda 160 veya 170 le yokuş aşağı inerken vurultu yada küt küt diye ses yapmaya devam ediyo eskisi gibi olmasada..Servise sormuştum küt diye ses yapmaya devam ederse diye herhangi bir zararı olmaz dedi..Çünkü ilk defa tornadan geçtiği icin olmaz dedi servis(yıldırım)..

10 bin km kullanin sonra degistiririz dedi servis.

Fiyat gayet iyiymiş hocam. ben bazı yerlerde tornanın çok pahalı olduğunu okumuştum.

Benim aracım da 60 bin km bakımına girdi. Benim aracımın da yüksek hızlarda frene basınca resmen araba kopup gidecekmişçesine bir titreme oluyordu, insan frene basmaya korkuyordu, motor freni yapa yapa klima açarak anca durabiliyordum, o kadar çok sarsıyordu ki frenler arabayı, bir yerde teker çıkıp gidecek diye bekler oluyordum.

60 Bin bakımında servis bana arka disk değişecek, ön disk torna olacak, ön ve arka balatalar değişecek, maliyeti 990 TL dedi.

Kocaeli'de oturuyorum. Araştırdım soruşturdum, internetten brembo ve diğer markaların fiyatlarına baktım ve sonunda speedy diye özel bir servise götürdüm, oradaki arkadaşlar ilgilendi sağ olsunlar. Araçtaki yüksek hızda titreme, kopacakmışçasına sarsıntı arka disklerden dolayı olduğunu söylediler. Özellikle ısındıktan sonra diskler, o frenleme hissiyatı o kadar kötü oluyordu ki anlatamam. Speedy ile sıkı bir pazarlık sonucu brembo ön ve arka diskler ile brembo ön ve arka balataları işçilik dahil 700 TL'ye hallettik.

Şuan frenler on numara beş yıldız, otobanda son hız giderken fren gaz fren gaz biraz atraksiyon yaptım ve frenlerde zerre titreme sallama olmadı. İlk zamanlar zorladığımda frenleri güzel buram buram dumanlar çıkıyordu balatalardan :) şimdi iyice oturdu frenler ve zınk diye yere çakıyor adeta.

Honda'nın orjinal frenleri beş para etmez... Resmen yedek parçadan kazanmak için ömrü kısa dandik malzeme kullanmışlar. Gün geçtikçe soğuyorum arabamdan ama hadi hayırlısı...

Neyse ki şu aşağıda çekmiş olduğum videolarda yaptığım işlemler biraz olsun arabamı tekrar sevmeme neden oldu diyebilirim :)

Şimşek Led'ler

Farlar içerden kirli idi, temizleme yöntemi

• myd kullanıcısına yanıt
    Hocam paylaşım için teşekkürler. fiyat çok iyiymiş gerçekten. disk ve balataları speedyde değiştiririm, bakımı da serviste yaptırırım diye düşünüyorum. motor yağında %30 bakımda %20 indirim varmış honda servislerinde.
  • regedit1 R kullanıcısına yanıt
    Nokian lastik alın.Ben 3 yıldır kullanıyorum,arabanın konforu bile artıyor.
    http://www.hepsiburada.com/nokian-wr-a3-205-55-r16-91h-kis-lastigi-uretim-yili-2015-p-OTKMTT428128
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hocam paylaşım için teşekkürler. fiyat çok iyiymiş gerçekten. disk ve balataları speedyde değiştiririm, bakımı da serviste yaptırırım diye düşünüyorum. motor yağında %30 bakımda %20 indirim varmış honda servislerinde.

Hangi modellere indirim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amatörttl -- 18 Ekim 2016; 12:41:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsi burada.com castrol yagda indirim yapmış fakat 2013 lpg li premium aracta castrol magnetec 10w 40 alayım dedim 0w 20 yag olacak dediler hangisi doğru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amatörttl -- 18 Ekim 2016; 13:53:55 >
  • amatörttl kullanıcısına yanıt
    2012 ve daha önceki modellerde.
  • amatörttl kullanıcısına yanıt
    Doğrusu 0-20.
    Benimde aracım 2013.
    10, 20 ve 30000 bakımlarda, üçünde de 0-20 kullandılar.
    Kitapçıkta da yanılmıyorsam 0-20 yazıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismet berker

Doğrusu 0-20.
    Benimde aracım 2013.
    10, 20 ve 30000 bakımlarda, üçünde de 0-20 kullandılar.
    Kitapçıkta da yanılmıyorsam 0-20 yazıyor...

Kitapçığa bakarsanız kafanız karışır.
    Türkiye politikasında, ağır koşullar geçerli varsayılıyor ve oldukça temkinli periyotlar ve bakım detayı uygulanıyor.

İlgili sayfalarda doyurucu bilgi var.
    Örneğin, bir kaç km veya bir kaç dakika (net rakamlar var) altı soğuk motorlu kullanımlar ağır hizmet sınıfı (heavy duty) olarak geçiyor.
  • Mesudum kullanıcısına yanıt
    Evet Honda Türkiye'nin öyle bir kabulü var. Tartışılır. Ama pek de yanlış sayılmaz herhalde.
    Rusya, Ukrayna gibi ülkeler için şartlar daha da ağır.
    Kitapçık iyi değerlendirilirse faydalı, karmaşık değil.
    Örneğin 0-20 yağ için; diğer parametreler dışında yakıt sarfiyatının azaltılmasına faydası olacağı da konu edilmiş...
  • Arkadaşlar fb7 kasa elinde bulunduran bayi varmı bildiğiniz fiyat olarak ne istiyorlar bilen varsa bilgilendirebilir mi?

• Tra061 T kullanıcısına yanıt
    İstanbul'daki üç dört bayide olmadığını biliyorum ama başla nerde olabilir bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

Aşka bak arkadaştaki 2011 - 54 bin km. de manuel araca 76 bin istiyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-goz-bebegimi-hastasina-satiliktir-canli-gormeden-yorum-yapma-355231912/detay

76 bin TL'ye 2011 model ve düz vites. Şu fd6 kullanıcılarına ne içiriyorlar merak ediyorum. Normal kafalar değil bunlar.

• Ödemiş gibi bir yerde sisirmisler tabi deseler ya bu arabadan istanbulda cok var birde 2. Sahibi.... Allah akil fikir versin

• tcmb T kullanıcısına yanıt

• Arkadaşlar 2015 modellerdeki Navitech'e Bluetooth MP3 çalan veya telefondaki YouTube uygulamasını çalıştıran var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

Fd6 kasacıların fanatikliğine de hayranım

• Arkadaslar bu bizim kasalarin (fb7 kasa) sileceklerini neredwn bulurum acaba
    Servis ucmus 120tl dio ciftine
    Yardimci olursaniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetTolga01

Arkadaslar bu bizim kasalarin (fb7 kasa) sileceklerini neredwn bulurum acaba
    Servis ucmus 120tl dio ciftine
    Yardimci olursaniz sevinirim.

http://urun.n11.com/muz-silecek/honda-civic-silecek-2012-2015-inwells-hybrid-P94403978
  • raptor19 kullanıcısına yanıt
    Tskler
    Peki eskisini sokup bunu takmak nasil oluyo kolay mi acaba

• 
Sayfa: önceki 42744275427642774278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.