Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.471
Cevap
37
Favori
315.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TRangulity

http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z570-59-310364-notebook-urun6486.html
    Gençler sizin Z570 bundan herhalde.Fiyaı uygunmu?

Freedos olayı lenovo z570 ler için sıkıntı yaratıyor.Clean install yapıp işletim sisteminizi kursanız dahi sorunlarla karşılaşıyorsunuz.(wireless çalışmıyor)
    Ayrıca linkteki alette gt520 var.Gt 540m,Gt520 den çok daha üstün bir ekran kartı.
  • laptop bugün elime ulaştı
    ama sağ hoparlörden acayip cızırtılar geliyo
    bir sorun var belli
    sanırım değişim talep edicem
  • beni de ekler misin sonunda ulaştı elime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar-te -- 18 Ekim 2011; 19:44:03 >
  • GTA 4 dü yükledim oyunda options ayarlarında ekran kartını intelin ekran kartı olarak görüypr nvdia ekran kartını nasıl etkinleştircem lütfen yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeroow

Arkadaşlar saçma sapan ekran paneli cok kötü vs gibi yorumlar yapmassanız sevinirim cünkü

1700tl ye bu notebook özdes özelliklerde ekran paneli daha kaliteli bi notebook yok tersine daha kalitezisi var

en azından bunda görüntüsü cok iyi degil dediniz

asus k53 serisinde pikseller sayılıyo ekranda

buna şükredin

bu arada ekran paneli samsung ltn imiş

aynı panel asus n53sv serisinde kullanılıyor

edit:arkadaşlar bu arada sacma sapan bilip bilmeden konuşmayalım

yok pc yi bataryasız kullanın daha uzun süre dayansın yok neymiş ilk aldıgında 12 saat jarj edicekmişşin

bırakın bu işleri pc yi yakıcaksınız aglicaksınız sonra aynen böyle

öncelikle bunların hepsi sacmalamaktan öte degildir

yeni nesil bataryalarda öncelikle

12 saat kuralı vs diye bişey yoktur jarj doldugu zaman otomatik olarak akımı kesicektir

notebook ilk alındıgında batarya tam performansında calışşın diye

1-2 kere doldur boşalt işlemi yeterlidir

fişe takılı bataryasız kullanmak zarardan başka bişey getirmeyecektir batarya full doldugunda batarya gücü kesicektir ve gücü fişten almaya başliyacaktır

bataryasız kullandıgınız zaman
    ani bi elektrik kesilmesi yada şimşek carpması yada pc ye fazla akım gitmesinden dolayı

pc yanar

bunun nedeni laptoplarda sigorta olmamasıdır

ve bu sigorta laptopun bataryasında bulunur fazla akım vs gibi olaylarda gücü keser

ve bilgisayara koruma altına almış olursunuz

he önemli deil yansada bişe olmaz diyosanız tabiki bataryasız kullanın

he birde bu nedenlerden dolayı olan hatalarda ürün garanti dışıdır

o zaman asuslarında paneli kötü derdim, ben rf511 e göre dedim zaten, onun paneli daha iyi bana göre

vatandaki adam diyor 12 saat şarj edin ve bataryasız kullanın diye kafamızdan sıkmıyoruz yani, bilip bilmeden konuşmazsak ve seviyemizi korursak sevinirim iyi forumlar

• Ben bugün gta 4 aldım yükledim herşey tamam oyuna girmeden önce ısı sarfiyatı modu ve ekran kartını etkinleştirdim fakat oyunda takılmalar oluyor şimdi ilk sayfada verilmiş olan güncel drive linklinden ekran kartını güncelleştiriyorum nvida ' nın o zaman geçer belki böyle bir sorunla karşılasan varsa vede çözüm bulan birisi lütfen foruma yazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyCeySaN

Ben bugün gta 4 aldım yükledim herşey tamam oyuna girmeden önce ısı sarfiyatı modu ve ekran kartını etkinleştirdim fakat oyunda takılmalar oluyor şimdi ilk sayfada verilmiş olan güncel drive linklinden ekran kartını güncelleştiriyorum nvida ' nın o zaman geçer belki böyle bir sorunla karşılasan varsa vede çözüm bulan birisi lütfen foruma yazsın

daha kısmet olmadı oyun oynamak ama driverı güncelledikten sonra sıkıntı kalacağını sanmıyorum

bu arada pcı card girişi yok o yüzden usb 3.0

bu arada ssd desteği yok değil mi bu laptopun??
  • Arkadaşlar en sağda ve en yukardaki tuşa basınca toz giderme sessiz ısı ısı sarfiyatı felan var bunlar tam olarak ne işe yarıyo kullanmalı mıyız?
  • http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z570-59-310364-notebook-urun6486.html

bende 2 gün oldu kullanıyorum 1394 liraya aldık allah pişman etmesin eski kasa şahin parası az degil :D
    ısınma sıfır ses sıfır panel felan demişler saçmalık bence gerekenden de güzel ayrıca 12 saat pil takın gibi baya şey okudum alakası yok acemi satıcı lafı onlar hatta bana adam dediki cep telefonu gibi 12 saat sarz et bu piller 6 hücreli yeni nesil piller doldugunda akımı kesiyor zati 100 saat taksanda boş bir işeyaramaz kısacası tak boşalt yap 2 kez olmadı 3 kez yeter ve yukarda bir link var abimin biri yazmış sanırm ordaki fiyat
    kdv dahil 1274 küsür lira yanlız 4 GB rem var uzerinde yani şuan forumdaki paylaşılan lenova z570 le kıyaslarsak 2 gb rem düşük onda ve ekran kartını gt 520 m kullanmış bizim bahsettigimiz modelde gt 540 m kullanılmış ki daha iyi bir ekran kartıdır yine farklı bir sorun ararsak oda free dos olmasıdır orjinal sürüm farkı ortalama 100 l gibi bişeydir çok önemli degil ama gözüme çarpanları yazdım kısacası çokda dikkat etmedim ama o pc ile formda paylaşılan z570 arasında ortalşama 400 gibi fark var belki daha fazla dır kısacası alanları ALLAH PİŞMAN ETMESİN saygı vede sevgilerle kolay gele.

• ısı sarfiyatı galiba oyun oynarken falan fanı baya güçlü çalıştıran bir mod
    toz gidermeyi ben de anlamadım
    sessiz de pcyi ısıtmayacak işler yaparken kullanılır heralde
  • yine ben z570 den bahseden arkadaşlar oldu sanırım onu alırım gibisine z570 güzel bir makine ama tüm kullanıcılar şikayetci nedense hangi konuda derseniz ekran kartı konusunda :D
  • Sonunda oyun deneme fırsatım oldu.
    Nba 2k12 her şey full ayarlarda (anti aliasing vs açık ve en yüksek değerlerde) yaklaşık 50 fps oldukça akıcı grafikler...
    Sıcaklık durumuna gelecek olursak; oyuna başlarken etkili ısı sarfiyatı modunu seçtim ve en fazla 71 derece sıcaklık gördüm.(yarım saatlik oyun sonrasında)
    Gözlemdeğim araçlar ise;
    Hwinfo ve nvidia gpu observer gadget.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademeren

yine ben z570 den bahseden arkadaşlar oldu sanırım onu alırım gibisine z570 güzel bir makine ama tüm kullanıcılar şikayetci nedense hangi konuda derseniz ekran kartı konusunda :D

ekran kartını kullanmayı bilmiyo çoğu kişi

öncelikle güncel driver yüklenmeli
    oyun esnasında o geçiş falan yaptırılmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: geniu.s

quote:

Orijinalden alıntı: ademeren

yine ben z570 den bahseden arkadaşlar oldu sanırım onu alırım gibisine z570 güzel bir makine ama tüm kullanıcılar şikayetci nedense hangi konuda derseniz ekran kartı konusunda :D

ekran kartını kullanmayı bilmiyo çoğu kişi

öncelikle güncel driver yüklenmeli
    oyun esnasında o geçiş falan yaptırılmalı

hep şikayet demeyelim, ben şikayet etmek için değil aldığımı söyledikten sonraki ilk mesajımda olumsuzluklarını yazacağımı belirtmiştim. Çünkü çoğu konuda millet iyi özelliklerini pompalıyo o da yanlış yönlendiriyor alıcıyı, çoğu kişi iyi özelliklerini söyledi zaten isterseniz ben de söyleyeyim

birincisi çok memnunum daha oyun falan oynamadım ama facetir youtube tur hızlı hızlı güzel oluyor

1-) rengi ve kasasını beğendim ısınma genel olarak yok sadece karşılaştığım bişi var (standartta) normal nette gezinirken bazen ısınıyor sol taraf ama makine biraz fan hızını
    artırarak toparlıyor onu ısınmadan saymayalım

2-) klavyesi süper

3-) ses kalitesi çok iyi

4-) çok kibar bi görünüşü var

5-) abuk subuk bi hareketi olmadı

oyun oynamadığım için o konuda bişi diyemeyeceğim dediğim gibi fazla irdeleyemediğim için üstün özelliklerini test edememiş oldum. Bu laptop özellikle ram ve ekran kartından puan alır

• benim bugün şanssız günüm
    başıma başka olaylar da geldi de
    ayrıca laptop da sağ hoparlörü patlak olarak geldi
    yarın değiştiricem ayıplı ürün olduğu için

yeni alanlar bu gibi sorun olursa sizde değiştirin bence
  • Bende Metro'dan 1200 liraya Lenovo Z570 aldım ancak ilk mesajda yazan konfigurasyonlardan biraz farklı benim bilgisayar.Ancak aldığım fiyata böyle bir laptop asla bulamazdım.O yüzden dolayı Metro Market'e ve Lenovo'ya çok teşekkür ederim.

Benim bilgisayarın özellikleri CORE i5-2410M-2.40GHZ-4GB DDR3 500GB-15.6"-DVDRW-1GB GT520M-64bit W7Basic .1 haftadır kullanıyorum inanılmaz memnunum.Yalnız bana mouse ve speaker hediyesi verilmedi.Hoparlörü acaba nereden alabilirim arkadaşlar bilgi verebilir misiniz?
  • beni de Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu'na ekleyebilirsiniz, 10 gun once vatan'dan 1271' aldim. ram 6 gb, ekran kartı 2 gb ve HDD'si 640 gb olandan.
  • benim chazın vidaları ile oynanmış nasıl olur anlamadım , vidalarda izler var , bir arkadaşımız hp aldı ona baktık bendeki gibi sorun yok....
  • bende lenovo z570 aldım bendekı laptopta klavye seslerı sıkıntı mesela u tuşu kart-gurt ses çıkarıyor basınca ilerde sorun olurmu düşünmüyor değilim,onun dışında herşey tas tamam...
  • Bende ayın 14 ünde sipariş verdim. Süper hızlı gönderi :D Sipariş takibine baktığımda hala siparişiniz hazılanıyor diyor. Vatana teşekkür ediyorum çok hızlılar
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.