Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.472
Cevap
37
Favori
315.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyat/performans ürünü olduğu kesin. 1388 liraya 10 taksit aldım 2430m-2gb gt540-6gb ram-750hdd uzun süre gider inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: trizor

quote:

Orijinalden alıntı: aeroow

Arkadaşlar saçma sapan ekran paneli cok kötü vs gibi yorumlar yapmassanız sevinirim cünkü

1700tl ye bu notebook özdes özelliklerde ekran paneli daha kaliteli bi notebook yok tersine daha kalitezisi var

en azından bunda görüntüsü cok iyi degil dediniz

asus k53 serisinde pikseller sayılıyo ekranda

buna şükredin

bu arada ekran paneli samsung ltn imiş

aynı panel asus n53sv serisinde kullanılıyor

edit:arkadaşlar bu arada sacma sapan bilip bilmeden konuşmayalım

yok pc yi bataryasız kullanın daha uzun süre dayansın yok neymiş ilk aldıgında 12 saat jarj edicekmişşin

bırakın bu işleri pc yi yakıcaksınız aglicaksınız sonra aynen böyle

öncelikle bunların hepsi sacmalamaktan öte degildir

yeni nesil bataryalarda öncelikle

12 saat kuralı vs diye bişey yoktur jarj doldugu zaman otomatik olarak akımı kesicektir

notebook ilk alındıgında batarya tam performansında calışşın diye

1-2 kere doldur boşalt işlemi yeterlidir

fişe takılı bataryasız kullanmak zarardan başka bişey getirmeyecektir batarya full doldugunda batarya gücü kesicektir ve gücü fişten almaya başliyacaktır

bataryasız kullandıgınız zaman
    ani bi elektrik kesilmesi yada şimşek carpması yada pc ye fazla akım gitmesinden dolayı

pc yanar

bunun nedeni laptoplarda sigorta olmamasıdır

ve bu sigorta laptopun bataryasında bulunur fazla akım vs gibi olaylarda gücü keser

ve bilgisayara koruma altına almış olursunuz

he önemli deil yansada bişe olmaz diyosanız tabiki bataryasız kullanın

he birde bu nedenlerden dolayı olan hatalarda ürün garanti dışıdır

o zaman asuslarında paneli kötü derdim, ben rf511 e göre dedim zaten, onun paneli daha iyi bana göre

vatandaki adam diyor 12 saat şarj edin ve bataryasız kullanın diye kafamızdan sıkmıyoruz yani, bilip bilmeden konuşmazsak ve seviyemizi korursak sevinirim iyi forumlar

kardeşim öncelikle ekran paneli konusunda genel yorum yazdım

cok kalitesiz diyen arkaşlara yani bu fiyata bundan daha kalitelisi varmış gibi konuşmuşlar ondan dolayı dedim

tabiki samsung unkine göre kötü olabilir oldukca normal bilir

ne kadar para o kadar köfte

hemde vatan ın elemanlarının bi b*k tan anladıkları yok

öncelikle yeni nesil bataryalarda böyle bişey yoktur

hepsi sacmalamadan öte degil

yeni bataryalar pili tam doldugunda otomatik olarak gücü kesip gücü adaptörden almaya başlicaktır

hatta batarya uzun süre kullanılmadıgı icin ömrü kısalıcaktır

batarya %10 gibi bir pil miktarı kaldıgında fişe takılıp doldurulması bataryanın ömrünü uzatıcaktır

hatta internetten araştırırsanız görürsünüz

pc lerini bataryasız kullanıp sonra pc leri bozuldugunda servise gönderdiklerinde

servisten cevap olarak fazla akımdan dolayı anakartın yandıgı

cünkü laptoplarda sigorta bataryadadır

fazla akım vs de batarya akımı kesmektedir

• quote:

Orijinalden alıntı: hbg_ant2

Bende ayın 14 ünde sipariş verdim. Süper hızlı gönderi :D Sipariş takibine baktığımda hala siparişiniz hazılanıyor diyor. Vatana teşekkür ediyorum çok hızlılar

malesef kampanyalarda teslimat 10-15 günü buluyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trizor

quote:

Arkadaşlar saçma sapan ekran paneli cok kötü vs gibi yorumlar yapmassanız sevinirim cünkü

1700tl ye bu notebook özdes özelliklerde ekran paneli daha kaliteli bi notebook yok tersine daha kalitezisi var

en azından bunda görüntüsü cok iyi degil dediniz

asus k53 serisinde pikseller sayılıyo ekranda

buna şükredin

bu arada ekran paneli samsung ltn imiş

aynı panel asus n53sv serisinde kullanılıyor

edit:arkadaşlar bu arada sacma sapan bilip bilmeden konuşmayalım

yok pc yi bataryasız kullanın daha uzun süre dayansın yok neymiş ilk aldıgında 12 saat jarj edicekmişşin

bırakın bu işleri pc yi yakıcaksınız aglicaksınız sonra aynen böyle

öncelikle bunların hepsi sacmalamaktan öte degildir

yeni nesil bataryalarda öncelikle

12 saat kuralı vs diye bişey yoktur jarj doldugu zaman otomatik olarak akımı kesicektir

notebook ilk alındıgında batarya tam performansında calışşın diye

1-2 kere doldur boşalt işlemi yeterlidir

fişe takılı bataryasız kullanmak zarardan başka bişey getirmeyecektir batarya full doldugunda batarya gücü kesicektir ve gücü fişten almaya başliyacaktır

bataryasız kullandıgınız zaman
    ani bi elektrik kesilmesi yada şimşek carpması yada pc ye fazla akım gitmesinden dolayı

pc yanar

bunun nedeni laptoplarda sigorta olmamasıdır

ve bu sigorta laptopun bataryasında bulunur fazla akım vs gibi olaylarda gücü keser

ve bilgisayara koruma altına almış olursunuz

he önemli deil yansada bişe olmaz diyosanız tabiki bataryasız kullanın

he birde bu nedenlerden dolayı olan hatalarda ürün garanti dışıdır

o zaman asuslarında paneli kötü derdim, ben rf511 e göre dedim zaten, onun paneli daha iyi bana göre

vatandaki adam diyor 12 saat şarj edin ve bataryasız kullanın diye kafamızdan sıkmıyoruz yani, bilip bilmeden konuşmazsak ve seviyemizi korursak sevinirim iyi forumlar

kardeşim öncelikle ekran paneli konusunda genel yorum yazdım

cok kalitesiz diyen arkaşlara yani bu fiyata bundan daha kalitelisi varmış gibi konuşmuşlar ondan dolayı dedim

tabiki samsung unkine göre kötü olabilir oldukca normal bilir

ne kadar para o kadar köfte

hemde vatan ın elemanlarının bi b*k tan anladıkları yok

öncelikle yeni nesil bataryalarda böyle bişey yoktur

hepsi sacmalamadan öte degil

yeni bataryalar pili tam doldugunda otomatik olarak gücü kesip gücü adaptörden almaya başlicaktır

hatta batarya uzun süre kullanılmadıgı icin ömrü kısalıcaktır

batarya %10 gibi bir pil miktarı kaldıgında fişe takılıp doldurulması bataryanın ömrünü uzatıcaktır

hatta internetten araştırırsanız görürsünüz

pc lerini bataryasız kullanıp sonra pc leri bozuldugunda servise gönderdiklerinde

servisten cevap olarak fazla akımdan dolayı anakartın yandıgı

cünkü laptoplarda sigorta bataryadadır

fazla akım vs de batarya akımı kesmektedir

bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum o zaman

peki cidden doldur boşalt ömrünü azaltmaz mı yav?? benim %60 la %100 arası değişiyor hababam artık pili çıkarmıyorum da

• benimde yaklaşık bir haftadır z570im var ancak açılışta sorunla karşılaşıldı diyor baya bir sorun arıyor falan sonra işte bununla ilgili bilgilendirme yapılsın mı falan diyor sonra kapanıyor tekrar açıyorum açılıyor bir de güncelleştirme yapılıyor neredeyse her açılışında.Ayrıca recovery oluşturulurken 0xeb1068a hatası veriyor.Sizce bu sorunların nedenleri ne olabilir
  • etklili ısı sarfiyatını açtım pcde bişi yoktu genede ısındı oyun falan oynamıyosanız açmayın fan hızlandığından dolayı da ısı etkisi yapıyor

bende dirt 3 ü kuracam ama kuramadı bi türlü harddiskten aynı zamanda hdd için virüs taraması yapıyorum ama full ayar san andreas vs oynadım, half life 2 yide açmadı sorunla karşılaştı diye ama bunun nedeni home basictir sanıyorum
  • Beyler başka bir konuya eklediğim mesajı kopyalıyorum.Pes 12 gibi bazı oyunlarda,onboard kartın sorun yarattığı ve optimus teknolojisinin devreye girmediği yazılmış.

Pes 2012 dizinindeki settings.exe ye sağ tıklıyoruz.Ardından grafik işlemci ile çalıştır sekmesinden yüksek performanslı grafik işlemcisini seçiyoruz.Bu işlemden sonra yeniden settings.exe ye girdiğinizde pes 2012 yi olması gerektiği gibi yüksek ayarlarda yapılandırabileceksiniz.

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu

Ayrıca aynı yöntemle çalıştıramadığınız oyunların .exe dosyalarına sağ tıklayın ve aynı şekilde yüksek performanslı grafik işlemcisini seçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuX Aeterna -- 19 Ekim 2011; 21:26:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

benim chazın vidaları ile oynanmış nasıl olur anlamadım , vidalarda izler var , bir arkadaşımız hp aldı ona baktık bendeki gibi sorun yok....

ben bugün sağ hoparlörden cızırtı geldiği için geri götürdüm laptopu
    değişim istedim
    ama geldiler ve dedilerki bunun vidalarıyla oynanmış içi açılmış

biz de şaşırdık
    biz bunu geri alamayız distrübütöre göndericez dediler belki onlar açmıştır dediler
    sonra aklımıza geldi belki ram yükseltme yapılmıştır distrübütör firma tarafından diye

arkadaşlar sizden isteğim bilgisayarınızın bi altındaki vidalara bakabilirmisiniz sizin de vidalar
    açılıp kapanmışmı

biz oradaki teşir ürünlerine de baktık hepsininde vidalarıyla oynanmıştı

yani bu konu sonradan sizin de başınızı ağrıtabilir
    vatana "bilgisayarımda bi sorun var" dediğinizde siz bunun içini açmışsınız diyecekler...

• Galiba benimde vidalarla oynanmış ne ayak ya
  • Merhabalar,

Ben de bu modeli çok beğendim ve almak istiyorum ama sormak istediğim bir sorum var.

Bu cihazı aldıktan sonra ben sabit diskini, 500GB Seagate Momentus XT Solid State Hybrid disk ile değiştirmek istiyorum. Bunu yaparsam sürücülerde sorun yaşanacağından bahsedilmiş (wireless çalışmıyor denilmiş). Aşağıdaki linkteki Lenovo'nun destek sitesinde kablosuz sürücüleri görünüyor. Disk değişiminden sonra veya herhangi bir nedenle format atıldıktan sonra buradan sürücüleri kurup deneyen oldu mu?

LENOVO IDEAPAD Z570 Sürücüler ve Yüklemeler

Şimdiden teşekkürler...

• trizor doldur boşalt ömrünü azaltmaz

pil yeniyken 2-3 kere doldur boşalt yapak pilin daha performanslı calışmasını saglar

nargile gibi düşün nargileyi ilk ictiginde aroma ve duman az gelir

biraz ictikten sonra asıl aromayı alırsınız (başka örnek bulamadım napim

bu arada doldur boşalt dediysekte pili tamamen boşaltma %10 a kadar boşalt sonra doldur

bunu 1-2 ayda bir tekrarlamak pil icin iyi olucaktır

-----------------------

arkadaşlar ya ben 5+1 almayı planlıyorum laptopu aldıgımda ama pc desteklemiyo

harici 5.1 destekli bir ses kartı alıcam creative x-fi surround bu ses kartına direk olarak 5+1 baglayabilirmiyim ve surround ses alabilirmiyim ?

ama hemen alamam tabi pc ile birlikle

2+1 alıp idare edicem ama bildigime göre 2+1 sistemlerdede 2 jack var bunların birini yeşile öbürünü mikrofun bölümüne (turuncuya) sokup

sonra ses kartı ayarlarındanmı düzenlicez ???

birde ben elektro gitara başlicam amfi almicam

amplitube3 kullanıcam ama şimdi 2 jack ıda pc ye taktıgımızda gitarın jack ını nereye sokcaz

cogaltıcı adapörlerde sesi boguklaştırıyo diye biliyorum ?

kusura bakmayın cok soru sordum

• şimdi batarya kullanımı için son sözünüz nedir :D daha önce hiç laptop kullanmadım ne yapmalıyım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: geniu.s

quote:

benim chazın vidaları ile oynanmış nasıl olur anlamadım , vidalarda izler var , bir arkadaşımız hp aldı ona baktık bendeki gibi sorun yok....

değişim istedim

biz de şaşırdık
    biz bunu geri alamayız distrübütöre göndericez dediler belki onlar açmıştır dediler
    sonra aklımıza geldi belki ram yükseltme yapılmıştır distrübütör firma tarafından diye

arkadaşlar sizden isteğim bilgisayarınızın bi altındaki vidalara bakabilirmisiniz sizin de vidalar
    açılıp kapanmışmı

vatana "bilgisayarımda bi sorun var" dediğinizde siz bunun içini açmışsınız diyecekler...

Usta dikkatle inceledim.Vidalar siyah olduğu için oynansa hafif grileşir belli olur vs.Bende sorun yok.
    Zaten kutuyu açarken üzerindeki lenovo bandını ilk siz açmadınız mı?

• Son sözü defalarca söylemişler. " Bataryayı çıkartmak gereksiz olduğu gibi bataryasız kullanmakta bi o kadar tehlikelidir." Şarjı dolan pil zaten akımı kesiyor sıkıntı yapmayın kullanın özgürce...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuX Aeterna

quote:

Orijinalden alıntı: geniu.s

quote:

değişim istedim

biz de şaşırdık

açılıp kapanmışmı

Usta dikkatle inceledim.Vidalar siyah olduğu için oynansa hafif grileşir belli olur vs.Bende sorun yok.
    Zaten kutuyu açarken üzerindeki lenovo bandını ilk siz açmadınız mı?

Çok ince ve dikkatli şekilde orayı siyah kalemle veya etrafını dikkatlice bantlamak şartıyla siyah sprey ile uzaktan sıkarak problemsiz hale getirebilirsiniz bunları dert etmeyin çözüm üretin lütfen. Onlar sıfır makinaya böyle ayak bacak yapıyorlarsa sizde böyle karşılık verin.

• ya muhtemelen armada bilgisayar kendilerinin açtığını kabul edecek
    burada ben ve 2 arkadaş daha vidalarda sorun tespit etti
    ayrıca oradaki 2 teşir ürünü de böyleydi

arka sayfalarda "Burdaki model lenovo'nun kendi sitesinde yok.
    İsimleri aynı ama lenovo'nun sitesindeki modelde 4 GB ram var. Sorun nerde acaba?
    "
    şeklinde bi yorum var

bence pcnin orjinali 4 gb
    armada bilgisayar bunları tek tek 6 gbye yükseltti

armada bilgisayar dediğim bu pcleri vatana gönderen firma
  • Ramlerin markası aynı mı bi kontrol eder misiniz?
    Bende samsung marka 4gb 1333 + 2 gb 1333 kombinasyon var sizde nasıl?
    Bu arada tabii kasa elinize geçmeden önce açıldıysa hakkınızı aramalısınız.Gerçekten can sıkıcı bi durum.Herkes aygıt yöneticisinden hdd,dvd sürücüsü ve ramlerin markasını yazarsa sorunun boyutunu daha iyi anlayabiliriz.
    benim sistemde
    -hdd western digital
    -dvd sürücüsü toshiba & samsung
    -ramler samsung
  • ben şuan pcyi vatanda bıraktığım için bakamıyorum
  • 1333Mhz ddr3 varsa çok iyi şuan için daha elime ulaşmadığı için bakamıyorum. Alt kapağı ben Casper , Packard Bell, Asus bilgisayarımda defalarca fanını temizlemek için açtım arıza olduğunda gönderdim hiç sıkıntım olmadı. İnşallah bundan sonra olmaz
  • 2 gün oldu arkadaşlar önce i5 2430m siparişi vermek istedim ama kredi kartı bilgilerimi girerken siparişini vereceğim ürün stoklarda kalmamıştır dedi saniyeyle kaçırdım .
    vatandan internete özel % 25 indirimle alıcaktım.sonra vazgeçip aynı modelin i5 2410 işlemcisine talip olup onu almaya karar verdim onunbilgilerini girerken bi baktım tekar stoklara ürün gelmiş. hemen sarıldım tekrar o ürüne ama biri yine benden önce davranmış. dedim vardır bi hayır i5 2410m alıyım dedim onun siparişini verdim 2 gün oldu ayın 17siydi sanırım hala siparişiniz hazırlanıyor d,yordu sipariş listesinde o arada 17 sindemi neydi bu seferde mağazaya özel %25 indirim vardı hemen stoklarınnda varmı die aradım vatanı 34 dk telefonda beklettiler ama sonunda vatan bostancı mağazsından gittim z570-59 311142 modeli yani i5 2430m işlemciliyi aldım arkadaşlar.
    şarjı ise % 10 kalana kadar kulandım baya bi dayanıyor standartta. ısı sorununa değinirsekde oyun yuklemedim henüz elimde baya bi sistem gerektiren oyunlar var sonra yukleyeceğim. ayrıca her ihtimale karşı bide vatandan coolermaster fan aldımaltına 80 tl idi 60tl mi neye aldım indirimle bide lagitec maus aldım 2 adet speakerı ise adresime yollayacaklar gelince.

yanlız benim sorunum arkadaşlar malum pc yi aldığımda kutudan çıkardım garanti belgesini falan içinden almadım garanti belgesini yani sadece ürünün faturası elimde mevcut kullanma kılavuzları falan vardı onları okudum gereksiz oldukları için kullanma kılavuzunuda attım.sanırım garanti belgesi kutuya yapışıkmı neymiş ben ole bişi almadım kutudan. kutuyuda annem sağolsun attı hiç evde ole bişi durdurmaz atar. şimdi benim garanti ne oalcak arkadaşlar o yeniden çıkmaz mı yada herhangi bi sorun olmazsa 2 yıl boyunca 2 yıldan sonrada zaten gerek kalmz dimi.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.