Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.472
Cevap
37
Favori
315.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kutun duruyosa garanti belgende duruyo panpa
    neden mi
    kutunun kenarına sokmuşlar garanti belgesini
    burada bi arkadaş demese kimse bulamıyodu garanti belgesini :D
    ama sağolsun o keşfetti
    katlanarak kutunun yan duvarının iç kısmına sokulmuş
  • benim DVD de MATSHITA yazıyo hardisk zaten aynıda ramler nerde onu bulamadım nerden bakıcam ramlere birisi yardımcı olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuX Aeterna

Ramlerin markası aynı mı bi kontrol eder misiniz?
    Bende samsung marka 4gb 1333 + 2 gb 1333 kombinasyon var sizde nasıl?
    Bu arada tabii kasa elinize geçmeden önce açıldıysa hakkınızı aramalısınız.Gerçekten can sıkıcı bi durum.Herkes aygıt yöneticisinden hdd,dvd sürücüsü ve ramlerin markasını yazarsa sorunun boyutunu daha iyi anlayabiliriz.
    benim sistemde
    -hdd western digital
    -dvd sürücüsü toshiba & samsung
    -ramler samsung

benim MATSHITA yazıyo DVD sürücüde harddisk aynı am ramlere bakamadım nerden baktın sen ramlere ?
  • MATSHITA nedir söyleyecek olan yokmu
  • hl 2 yi çalıştırmayı becerdim, windows xp sp3 uyumluluk moduyla

dirt3 çift tıklıyorum ama açılmıyor

bisürü şey yükledim zaten blackholedur gamemarketplace dir vs vs pc yavaşladı.. fazla abandım
  • Sağ höparlörden cızırtı gelmeye başladı ilk hafta dolmadan ne ayak ya
  • Bu cızırtı olayı nedir ya bi kaç kişi söylemiş. Bende yeni bir indirim döneminde bu laptop u almayı düşünüyorum ama hoperlorde sorun olduğu, vidalarında sorun olduğu yazılmış. Bu sorunlar herkeste var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rampy -- 20 Ekim 2011; 8:12:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyWalker85

benim DVD de MATSHITA yazıyo hardisk zaten aynıda ramler nerde onu bulamadım nerden bakıcam ramlere birisi yardımcı olabilirmi

Aşağıdaki linkten CPU-Z programını indirin ve programı çalıştırıp SPD sekmesine geçin, Manufacturer yazısının karşısında ramlerinizin üretici firmasını görebilirsiniz.

ftp://ftp.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.58-64bits-en.zip

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu

Aynı model cihazlarda farklı marka parçalar kullanılabiliyor, o yüzden sizin cihazısınızda Matshita marka optik sürücü yer alması bir sorun değil. Lenovo IdeaPad Y570 modelinde de farklı marka panel, ram ve optik sürücüler kullanılmakta.

• quote:

quote:

Ramlerin markası aynı mı bi kontrol eder misiniz?
    Bende samsung marka 4gb 1333 + 2 gb 1333 kombinasyon var sizde nasıl?
    Bu arada tabii kasa elinize geçmeden önce açıldıysa hakkınızı aramalısınız.Gerçekten can sıkıcı bi durum.Herkes aygıt yöneticisinden hdd,dvd sürücüsü ve ramlerin markasını yazarsa sorunun boyutunu daha iyi anlayabiliriz.
    benim sistemde
    -hdd western digital
    -dvd sürücüsü toshiba & samsung
    -ramler samsung

benim MATSHITA yazıyo DVD sürücüde harddisk aynı am ramlere bakamadım nerden baktın sen ramlere ?

Ürünü(z570 59-311142 ),sürekli alışveriş yaptığım vatan computerdan aldım.Bugüne kadar en ufak bir dalaverelerini görmedim.
    Ramlerin markasına baktığım programın adı hwininfo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuX Aeterna -- 20 Ekim 2011; 16:43:00 >

• arkadaşlar birisi wireless chipine bakabilirmi atherosmu intelmi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: geniu.s

quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

benim chazın vidaları ile oynanmış nasıl olur anlamadım , vidalarda izler var , bir arkadaşımız hp aldı ona baktık bendeki gibi sorun yok....

ben bugün sağ hoparlörden cızırtı geldiği için geri götürdüm laptopu
    değişim istedim
    ama geldiler ve dedilerki bunun vidalarıyla oynanmış içi açılmış

biz de şaşırdık
    biz bunu geri alamayız distrübütöre göndericez dediler belki onlar açmıştır dediler
    sonra aklımıza geldi belki ram yükseltme yapılmıştır distrübütör firma tarafından diye

arkadaşlar sizden isteğim bilgisayarınızın bi altındaki vidalara bakabilirmisiniz sizin de vidalar
    açılıp kapanmışmı

biz oradaki teşir ürünlerine de baktık hepsininde vidalarıyla oynanmıştı

yani bu konu sonradan sizin de başınızı ağrıtabilir
    vatana "bilgisayarımda bi sorun var" dediğinizde siz bunun içini açmışsınız diyecekler...

Usta dikkatle inceledim.Vidalar siyah olduğu için oynansa hafif grileşir belli olur vs.Bende sorun yok.
    Zaten kutuyu açarken üzerindeki lenovo bandını ilk siz açmadınız mı?

ilk band açan benim , ama gevşeklik vardı ve oradaki alan arkadaşların ürünleri de aynıydı , gevşeklik vardı ....ram değişmiş olabilir ama cihazın bütün vidaları ile oynamak ne kadar doğru ?

• Bir kaç gündür yoğunluk dolayısıyla foruma giremedim.
    Öncelikle forumda bahsedilen sorunlardan bahsedeyim.
    1. Hoparlörlerdeki cızırtı olayı bende yok.
    2. Arka Kapağın ordaki vidaları dikkatle inceledim vidalarla oynanmamış
    3. @CeyCeySaN Gta4 ben yüklediğimde de kasıyordu, fakat başlattaki arama yerine msconfig yazıp orada hizmetlerden Windows Olay Günlüğü'nü kapatırsanız oyunu sorunsuz oynayabilirsiniz.
    4. Okulum dolayısıyla İstanbul dışında olduğum için garanti belgesine daha bakamadım bugün bakıp yazarım.
    5. Ekran Kartını sol alttaki tuştan optimize ettikten sonra her defasında oyunun üzerine sağ tıklayıp daha sonra LuX Aeterna'nın gösterdiği şeyi yapmak yerine bir defaya mahsus olarak masa üstüne sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masasını seçiyorsunuz. Oradan Özelleştirilecek programı seçiyorsunuz ve ekle diyip, Bu Program İçin Tercih Edilen Grafik İşlemciyi, Genel Ayarları Kullanın (Otomatik Seçim : NVidia GPU)

Gta4 İçin Windows Olay Günlüğü Kapatma

Ekranın Kartının Otomatik Olarak Geçmesi İçin

• sayın moral kardeşim şimdi ben birşey sormak istiyorum kafamı karıştırdı 2 gb nvida ekran kartı yazıyor ama neden 1 cigabayt nvida digeri 1 gb intel ekran kartı buna bir acıklama yaparsan sevinirim
  • quote:

MATSHITA nedir söyleyecek olan yokmu

ibook g4, macbook, asus, acer, toshiba, ibm 'e cd/dvd rom üreten firmanın ismi. panasonic dersek yalan olmaz.
  • Beyler az önce elime geçti z570 fakat neler yapmam gerektiğini bilmiyorum. anlatabilecek yada böyle bir konu varsa linki verebilecek olan var mı?
  • arkadaşlar bu dokunmatik tuşlar (ses açma yükseltme...) hepsi basıldığında ışık seviyesini artırıyor yalnız (Mute) tuşu sabit yanıyor fakat basıldığında ışık seviyesi değişmiyor, thermal managment ta kendi kendine yanıp yanıp sönüyor bunlar sizde de mi böyle yoksa benim tuşlar mı sorunlu.
  • benim de dun termalde aynı şey oldu çalışmadı, ışığı da yanmadı resetten sonra tekrar çalıştı

Optimus yok mu yav, keşke otomatik geçse
    Arkadaşlar misal hl2 ekran kartı belleği yetersiz dedi nvidiayla çalıştır dememe rağmen, windows xp uyumluluk moduyla çalıştırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: trizor

benim de dun termalde aynı şey oldu çalışmadı, ışığı da yanmadı resetten sonra tekrar çalıştı

Arkadaşlar misal hl2 ekran kartı belleği yetersiz dedi nvidiayla çalıştır dememe rağmen, windows xp uyumluluk moduyla çalıştırdım

bios update i yaptım daha kötü oldu touchpad de kilitlenmiyor UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) bunlara neden oluyor olabailir mi? ışıklar v.s. geçtimde touchpad in de kilit sorunu iyice sinir bozucu hale geldi kilitlendi icon u beliriyor fakat kilitlenme diye bir şey yok hala çalışıyor. Anlamadım birşey her laptop ta bir sorun yaşıyorum asus menteşeleri kötüydü tek tek kırıldı, hp ısı ve pil sorunu, şimdi lenovo bios mu bilmem nedenini bilemediğim bir sorundan dolayı saçmalıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: xordinate

quote:

Orijinalden alıntı: trizor

benim de dun termalde aynı şey oldu çalışmadı, ışığı da yanmadı resetten sonra tekrar çalıştı

bios update i yaptım daha kötü oldu touchpad de kilitlenmiyor UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) bunlara neden oluyor olabailir mi? ışıklar v.s. geçtimde touchpad in de kilit sorunu iyice sinir bozucu hale geldi kilitlendi icon u beliriyor fakat kilitlenme diye bir şey yok hala çalışıyor. Anlamadım birşey her laptop ta bir sorun yaşıyorum asus menteşeleri kötüydü tek tek kırıldı, hp ısı ve pil sorunu, şimdi lenovo bios mu bilmem nedenini bilemediğim bir sorundan dolayı saçmalıyor...

abdest al

• donanım haber'e yakışan cevaplar yazalım lütfen...
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.