DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Selanik göçmenleri tam olarak ne oluyor?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
16
Cevap
0
Favori
43.589
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Selanik göçmenleri tam olarak ne oluyor?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3 Mesaj
      11 Ekim 2011 17:39:23
      Selanik göçmenleri türk mü yunan mı yoksa hem türk hem yunan mı oluyor

bulgar makedon yugoslav ve arnavut göçmenleri hem oralı hem türk olduklarını söylüyorlar bilgisi olan bir arkadaş konuyu aydınlatabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeyserSoze17 -- 11 Ekim 2011; 17:48:49 >

• Yarbay
      2385 Mesaj
      11 Ekim 2011 19:11:05
      quote:

Orijinalden alıntı: KeyserSoze17

bulgar makedon yugoslav ve arnavut göçmenleri hem oralı hem türk olduklarını söylüyorlar bilgisi olan bir arkadaş konuyu aydınlatabilir mi

Selanik göçmenleri Türktür.

Bulgaristan göçmenlerinin büyük çoğunluğu Türktür. Az miktarda pomak vardır.

Yugoslavya göçmenleri, Türk, arnavut, boşnak kökenli olabilir.

• Binbaşı
      1356 Mesaj
      11 Ekim 2011 19:19:00
      Selanik göçmeni bir kişinin ataları sonradan Müslüman olmuş birine dayanmıyorsa, etnik geçmişindeki Rumluk neredeyse yok denebilir. (Kız kaçırma vb. sebepler.) Gayet Türk'üz yani. Kültürel olarak Anadolu insanı değil de Rumlara yakın olduğumu(zu) inkar edemem dedemler göçeli 95 yıl olmasına rağmen.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Ekim 2011 19:25:38
      Biz selanik göçmeniyiz.Egenin çoğu selanik yada girit göçmenidir.Dedemin annesi türkçe bilmezmiş hiç.Babam çok küçükken vefat etmiş.Savaş sonrasında ayvalık/cunda'ya gitmişler.Dedem hem yunanca hemde türkçe biliyordu

| 1.2 Ghz Qualcomm Dual-Core SnapDragon İşlemci | QHD 4.3" Multitouch Ekran |
      |3G, 14.4 Mbps İndirme Hızı | Bluetooth 3.0 | Android 2.3 - Htc Sense 3.0|
      | 540 x 960 Piksel S-Lcd | 8Mp Kamera 1080p Full HD Video Kayıt |
    • Binbaşı
      1253 Mesaj
      11 Ekim 2011 19:27:36
      Tarihi olarak araştırmadım ama benim tanıdıklarım arasında Yunan soyundan gelen de çok var Türk soyundan gelen de... Selanik göçmenlerinin bazıları Osmanlı zamanında orada yaşayan Türkler bazıları ise o dönem çeşitli sebeplerle Türkiye'de yaşamayı daha uygun bulup göç eden Yunanlar... Ama Selanik'in şimdiki halini görünce hepsi göçettiğine pişmandır diyorum kendi kendime

.√ Ŀλ мλиσ đε Ð10Ѕ
    • Çavuş
      83 Mesaj
      12 Ekim 2011 03:12:59
      quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

Alıntıları Göster

Selanik göçmenleri Türktür.

Bulgaristan göçmenlerinin büyük çoğunluğu Türktür. Az miktarda pomak vardır.

Yugoslavya göçmenleri, Türk, arnavut, boşnak kökenli olabilir.

pomaklarda Türk olarak goruluyor.bazıları da musluman bulgarlar olarak.ama dogrusu Türk türler...osmanlı rus savasında cogunlukla gelmısler.

• Yüzbaşı
      298 Mesaj
      12 Ekim 2011 08:36:01
      Bu millet kendisine turk demistir bende turkum ama irk bakimindan zaten turk degiliz turklerin gozu cekik olur turkiyede yasayan insanlarda bolgesel olarak farklilik gostermeole birlikte
      arap ermeni yunan iran ve az miktarda olsa turk geni bulunmaktadir
      turklugun temel mihenk tasi muslumanlik ve turkcedir eger bu iki ozellige sahipseniz.adiniz.turktur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Önce şu resime bakmanı rica ediyorum.
      Ve sen hala kendi kendine olduğunu iddia ediyorsun değil mi?
    • Yüzbaşı
      822 Mesaj
      12 Ekim 2011 09:39:05
      Ben de Selanik göçmeniyim.
      Osmanlı zamanında Karaman'dan Selanik ve Manastır taraflarına gönderilmişler.
      Cumhuriyet döneminde ise tekrar gelmişler mübadele ile.

• Yüzbaşı
      700 Mesaj
      12 Ekim 2011 12:34:37
      selanik göçmenleri türktür.
      bulgaristan göçmenlerinin %99 u türktür. birazı da pomaktır. onlarda müslümandır ama ana dilleri bulgarca gibidir.

• Er
      11 Mesaj
      07 Ağustos 2013 11:45:33
      Anne tarafım, Selanik - Kocakasım mh. yani Atatürk'ün doğduğu mahalleden. Dedem de Atatürke çok benziyormuş. Kesin akrabayız

katranı kaynatsan olur mu şeker? cinsini sevdiğim cinsine çeker

kurban olduğumun yarattığı da sağa sola fırlattığı
    • Onbaşı
      35 Mesaj
      07 Ağustos 2013 12:02:07

quote:

Orijinalden alıntı: KeyserSoze17

Irk olarak soruyosan iç anadolunun bağzı köy ve kasabaları hariç türklerin çoğunlukta olduğu biryer türkiyede yok ırk olarak sormuyorsan tc vatandaşımısın vatanşsan türksün

• Teğmen
      131 Mesaj
      08 Ağustos 2013 01:41:49
      Ben de Bulgaristan gocmeniyim. Sarisin mavi gozluyum. İrk olarak Turk degilim belki ama kendimi Turk hissediyorum

Tarihten ilginç görüntüler paylaştığım blogum: https://tarihzevki.wordpress.com/
    • Er
      12 Mesaj
      08 Ağustos 2013 08:13:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Torrentter

Ben de Bulgaristan gocmeniyim. Sarisin mavi gozluyum. İrk olarak Turk degilim belki ama kendimi Turk hissediyorum

ırk olarak da türksün.bg ye ilk yerleştirilen türkler izole bir konumdaydı.hatta şuan yaşasa 100 küsür yaşında olacak olanlar bulgarca dahi bilmiyordu çünkü sadece türklerin olduğu bir bölgedeydiler.yani iskan politikası gibi düşün

• Teğmen
      124 Mesaj
      08 Ağustos 2013 08:13:59
      Sarışın ve güzel oluyorlar.

Steam ID : Ferakess
      twitter.com/trlanger
    • Teğmen
      131 Mesaj
      08 Ağustos 2013 09:03:19
      quote:

Orijinalden alıntı: itrysohard

Alıntıları Göster

ırk olarak da türksün.bg ye ilk yerleştirilen türkler izole bir konumdaydı.hatta şuan yaşasa 100 küsür yaşında olacak olanlar bulgarca dahi bilmiyordu çünkü sadece türklerin olduğu bir bölgedeydiler.yani iskan politikası gibi düşün

Elbet karışıklık olmuştur diye düşünüyorum. Fiziksel görünüşün farklı olması da bunu gösteriyor bence. Ayrıca ordaki Türklerin çoğu Bulgarca biliyor çünkü bir dönem Bulgaristan'ın yoğun bir asimile politikası vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torrentter -- 8 Ağustos 2013; 9:04:52 >

Tarihten ilginç görüntüler paylaştığım blogum: https://tarihzevki.wordpress.com/
    • Binbaşı
      1546 Mesaj
      08 Ağustos 2013 11:16:44

korktuğum şeyler var
    • Çavuş
      80 Mesaj
      01 Haziran 2014 20:07:22
      Benim bildiğim hem Bulgaristan göçmenlerinin, hem de Yunanistan göçmenlerinin soyu Kıpçak Türklerine ve zamanında Anadolu'dan göç ettirilen Yörük Türkmenler'e dayanıyor. Ben hem anne tarafından hem baba tarafından Bulgaristan göçmeniyim. Dedelerime kökenlerimizi sorduğumda annemin babası olan dedem, kökenimizin Karaman'a dayandığını, babamın babası olan dedem ise Kırım tarafından geldiğimizi söyledi(benim gözlerim hafiften çekik gibi, belki kökenimizde Tatarlık da olabilir yani).

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Selanik göçmenleri tam olarak ne oluyor?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.