DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]
31.533
Cevap
171
Favori
1.972.793
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   6872 Mesaj
   17 Mayıs 2011 16:04:27
   Merhaba arkadaşlar,

   Daha önce söz verdiğim gibi ana konuyu açıyorum.
   Sadece Cinema 3D TV serisinden bir TV ile ilgilenenler değil, ben 3D TV almak istiyorum diyen herkesin okumasını tavsiye ettiğim olabildiğince geniş bir konu açıyorum.
   Bu ilk mesaj sadece bana ait değil, Donanımhaber forum kullanıcılarının ortak bilgi ve düşüncelerini yansıtan bir mesajdır. Bu TV kullanıcılarına katkı yaptıkları bölümler altına kendilerine teşekkür edilmiştir. Dolayısıyla bu konudaki bilgiler genel olarak 3D TV teknolojileri ve özellikle LG Cinema 3D TV hakkındaki internetteki en geniş Türkçe kaynaktır. Ayrıca, herhangi bir sorununuz olduğunda bilgi alabileceğiniz en iyi kaynaktır.
   Bu ilk mesaj sürekli güncellenip yeni bilgiler ve kullanıcılar eklendiği için oldukça oldukça uzun ve bilgilendiricidir. Lütfen bu ilk mesajın tümünü okumadan soru sormayınız, hatta zamanınız varsa tüm konuyu okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Daha spesifik sorularınızı ve yaptığınız yorumları lütfen paylaşınız. Modelle ilgili spesifik sorularınızı direk kullanıcılara ÖM ile sorabilirsiniz, tüm TV kullanıcıları bu mesajın en sonunda liste halinde yazılmıştır.



   Yeni Nesil 3D TV

   Evinizin konforunda yaşadığınız en mükemmel, en sinematik 3D eğlencesi için hazır olun. Sıradan 3D teknolojisinin ağır, rahatsızlık veren gözlüklerinden ve baş dönmesine neden olan görüntü kalitesinden kurtulun. Artık aynı sinemalardaki gibi gerçek 3D dünyasına adımınızı atın. LG CINEMA 3D TV : 3 boyutlu mükemmelliğin yeni standardı.

   Göz Sağlığınızı Düşünen 3D Gözlükler

   Artık baş dönmesi, bulantı veya rahatsızlık yok. LG CINEMA 3D TV teknolojisi, gözlüklerdeki titreşimi ortadan kaldırarak baş dönmesi veya yorgunluk olmadan size özgürce 3D izleme olanağı sağlar. LG CINEMA 3D gözlükleri çapraz karışmayı fiilen ortadan kaldırırken, Yeni Nesil paneli daha net görüntüler sağlar. Görüntüler üst üste binmeden ve sıradan 3D teknolojisine bağlı baş dönmesi olmadan daha üstün 3D izleme deneyiminin tadını çıkarın.

   Rahat Cinema 3D Gözlükleri

   LG CINEMA 3D gözlükleri yalnızca 16 gram, yani sıradan 3D gözlüklerin neredeyse yarısı ağırlığındadır. Şarj etme işlemi gerektiren sıradan 3D gözlüklerin yerine, LG CINEMA 3D gözlükleri ile şarj etme konusunda endişe etmenize gerek yok. LG CINEMA 3D gözlükleri bataryasız çalışır ve sizi rahatsız etmez. Sıradan 3D gözlüklerin yüksek maliyetinden kaçının. LG CINEMA 3D gözlükleri son derece ekonomiktir, böylece aileniz ve arkadaşlarınızla 3D deneyiminin tadını çıkarmak için gerektiği kadar çok satın alabilirsiniz.

   Müthiş 3D Görüntüler

   Sıradan 3D TV’lerden neredeyse iki kat daha parlak. LG CINEMA 3D TV, 3D Boost teknolojisi ile daha parlak ve daha net görüntüler üretiyor. LG CINEMA 3D TV ayrıca 2D’de de son derece net ve canlı görüntüler sağlıyor.

   Rahat TV İzleme Pozisyonu

   LG CINEMA 3D TV size her açıdan daha net ve parlak görüntüler izleme özgürlüğü sunar. Sıradan 3D TV’lerin aksine, LG CINEMA 3D TV görüntü kaybı olmadan uzanmanıza veya arkanıza yaslanarak 3D içeriklerin keyfini çıkarmanıza olanak tanır. LG CINEMA 3D TV’nin sıradan 3D TV’lerden daha geniş bir izleme açısı vardır, böylece tüm yakın arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte filmlerin, spor karşılaşmalarının ve diğer 3D içeriklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

   Limitsiz 3D İçerik

   3D içerik sıkıntısına son! LG Cinema 3D teknolojisi, daha gerçekçi 3D görüntüler sunan yüksek performanslı 2D’den 3D’ye dönüşüm fonksiyonunu içinde barındırıyor. LG Cinema 3D TV ile 2D formatındaki herhangi bir içeriği 3D derinliğinde izleyin ve televizyon izleme keyfinizi arttırın.

   Home Dashboard

   LG olarak teknolojiyi sadeleştirerek sizi eğlendirmek ve hayatınızı kolaylaştırmak önceliğimiz. Bu yüzden eğlendirici seçenekler arasında hızlı ve kolay bir şekilde gezinmenizi sağlayan, yüksek sezgisel kullanıcı ortamını, benzersiz Home Dashboard’u tasarladık. Premium içeriklere bir göz atın, yüzlerce uygulamayı keşfedin, favori menünüzü seçin ve bunların hepsini tek bir ekrandan yapın. Home Dashbord, LG Smart TV’nin ana menüsüdür ve size istediğiniz herşeye kolayca ulaşma imkanı sağlarken, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır.

   Magic Motion Kumanda

   Bilgisayar faresi gibi işleyen hareket sensörlü bir televizyon kumandası. Eğer televizyonunuzu kontrol etmekte zorlanıyorsunuz, Smart TV’nizin o kadar da akıllı olduğu söylenemez. Magic Motion Kumanda, LG Smart TV’nizi en kolay biçimde kontrol etmenizi sağlıyor. Sadece gösterin, tıklayın ve kontrol edin. Basit hareketler ile, yön tuşları ve diğer tuşlara basmanıza gerek kalmadan görüntüleri sürükleyebilir, hızlıca oynatabilir ve LG Smart TV fonksiyonunda istediğinizi yapabilirsiniz.

   Smart Share ile Kolay İçerik Paylaşımı

   Dijital kameralar, cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve kişisel bilgisayarlarınıza, yani tüm dijital aygıtlarınızdaki içeriklere kablosuz olarak ulaşın ve onları basit bir tıklama ile evinizin en büyük ekranına getirin. LG Smart TV’nin Smart Share özelliği ile evinizi karmaşık kablo bağlantılarından kurtarın.

   Eğlence Diyarı

   Kişisel ve ailece eğlence için tasarlanmış yüzlerce kaliteli uygulamanın ve interaktif oyunların keyfini çıkarın. Hemen LG Smart TV’nizdeki uygulama dükkanına erişebilir ve istediğiniz uygulamayı kolayca televizyonunuza indirebilirsiniz. Home Dashboard menüsünü istediğiniz favori uygulamalarınız ile kişiselleştirip, bu uygulamalara istediğiniz zaman direkt olarak erişmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

   Motion Clarity Index

   Motion Clarity Index, en iyi hareketli görüntü çözünürlüğünü ve yüksek kare hızını belgeleyen bir göstergedir. LG'nin detaylı arkaplan taraması, gelişmiş local dimming teknolojisi ve müthiş XD motoru, geliştirilmiş netlik ve hızlı görüntülerin gerçekçiliğine mükemmel bir katkı sağlıyor.

   Micro Pixel Control

   Micro Pixel Control teknolojisi televizyonunuzun ekranındaki her LED bloğu ayrı ayrı kontol ederek, en derin, en koyu ve en doğal renklerin açığa çıkmasına olanak tanır. Sınırsız kontrast oranı sağlayarak, koyu siyah ve doğal renkleri en uygun enerji tüketimiyle sağlar.

   TruMotion 200Hz

   TruMotion 200Hz, görüntü bulanıklığını en hızlı aksiyon sahnelerinden dahi silerken saniyede 200 kare görüntü değerine çıkıyor. Yüksek çözünürlüklü 2D görüntülerin yanı sıra, TruMotion 200Hz en keskin 3D görüntülerin oluşumuna da yardım ediyor.

   Alıntıdır; LG Türkiye

   --------------------------------------------------------------------------------------------

   LG Cinema 3D serisi yavaş yavaş teknomarketlere girmeye başladı, paralel ithalatçılar sanıyorum satıyor bile. Mesajın fazla uzamaması için genel özelliklerini çok kısaca geçeceğim. Bilindiği gibi LG Cinema 3D TV serisi (dikkat ediniz sadece LW modelleridir Cinema 3D serisi, LX serisi SG gözlük kullanan eski modelidir LG'nin, LV serisi ise LW serisinin sadece 3D özelliği olmayan TV leridir) FPR (Film Patterned Retarder) gözlük teknolojisi kullanıyor. Smart TV özelliği serinin her TV sinde mevcut (LW4500 hariç). Seri TV leri yayınları 2D den 3D ye dönüştürme özelliğini içinde barındırıyor. 3D yayın panelden farklı bir teknoloji ile verildiği için, 3D görüntülerin yanında 2D görüntülerin de kalitesi ve parlaklığı arttırıldığı belirtiliyor. Bunun yanında, 3D görüntü izleme açısının eski nesil 3D TV lere göre büyük oranda genişlediği belirtiliyor. LW5500 serisi TruMotion 100Hz resim gösterme hızına sahipken, bu rakam LW6500 serisinde 200Hz.

   FPR gözlük teknolojisini biraz baştan anlatmak daha iyi olacaktır.



   Anaglyph denilen, bildiğimiz mavi kırmızı karton gözlüklerle olan teknoloji. TV de üstüste binen mavi ve kırmızı dalgalar aynı renkteki gözlük camından geçerek 3D görüntüyü oluşturuyor.

   Active shutter, gözlüklerde SG (Shutter Glass) şeklinde kullanılıyor. 3D LED - Plazma TV lerde genel olarak kullanılan teknoloji uzun süre boyunca bu oldu. Bu teknolojide ise gözlük batarya ile çalışıyor, göze verilen görüntülerin arasına SG gözlük tarafından 1 adet siyah perde atılıyor. Şöyle açıklayayım, sağ gözlük lensi kapalıyken sol göz, ekranda sol göz için verilen görüntüyü görüyor. Çok kısa bir zaman sonra (saliselerle ölçülecek kadar) sol gözlük lensi kapatılıyor ve sağ göze, ekrandaki görüntü biraz daha farklılaştığı için başka bir görüntü veriliyor. Bu şekilde sırayla lensler açılıp kapanıyor ve 3D görüntü bu şekilde oluşuyor. Şu resimde daha kolay anlaşılabiliyor;



   SG tip gözlüklerin göz sağlığına olumsuz etkileri olduğu, fazla elektromanyetik dalga yaydığı, bazı kişilerin baş dönmesi, bulantı gibi sorunlar yaşadığı, özellikle uzun süreli kullanımda rahatsızlıklar verdiği, ağır olduğu vb. durumlar zaman zaman belirtiliyordu. Ayrıca SG gözlük fiyatları yüksek düzeylerde olduğu için kalabalık gruplar ile 3D film izlemek, oyun oynamak vs. çok maliyetli olduğu belirtiliyordu, hatta 3D TV lerin yaygınlaşamamasının başlıca nedeni bu gösteriliyordu.

   FPR (Film Patterned Retarder) polarize teknolojisinin gelişmişini kullanıyor. Işık, normalde havada dik bir şekilde her yöne doğru saçılırken, polarize edilmiş ışık dalgaları filtrelendiği için dalgaları sadece bir yöne yönlendirilebiliyor. Gözlüğün sol camına farklı, sağ camına farklı polarize ışık dalgalarını süzebilecek lensler koyuluyor (resimde enine ve boyuna dalga çizgileri ile belirtilmiş). Resimde sol göz camı boyuna gelen ışık dalgalarını almak için tasarlanmışken, sağ göz camı enine gelen dalgaları süzüyor. Bu şekilde istenilen gözlük camına istenilen görüntü dalga boylarını dikkate alınca kolayca aktarılabiliyor. Tabii ki panelin ışınları polarize verebilmesi için, panelin kendisinde de polarize filter olması gerekiyor, bu da 3D TV nin yapılma maliyetini ve fiyatını etkiliyor. Ancak bunu telafi eden FPR gözlük fiyatları. Çok basit bir düzenek olduğu için (sadece 2 adet polarize cam) yurtdışında 5-6$ civarı, Türkiye'de ise 17 TL ye satılıyor. Bu rakam SG gözlüklerin yaklaşık 10'da 1'i civarında. Bu nedenle özellikle partilerde, aile ile birlikte, arkadaş toplantıları vb. etkinliklerde topluca 3D film, video, futbol maçlarını izlemek, oyun oynamak hem maliyetsiz hem de bu teknolojinin sağladığı geniş bakış açısı ile daha kolay bir etkinliğe dönüşüyor.

   Lenticular denilen ise gözlüksüz teknoloji. Bunu en kolay şekilde eskiden kitapların üzerinde, çevirince farklı görünen resimlere benzetebiliriz. Lenticle denilen şeyler, bir görüntünün üzerinde bulunan ve resmi sola ya da sağa büken paralel plastik lenslerdir. Bunları TV ekranında düşünürseniz, ekrana göre çok iyi ayarlanmış bir konumda oturan izleyici sağ ve sol gözleriyle iki çok az farklı görüntü görecek ve bunu 3D olarak algılayacaktır. Şu anki 3D TV üreticilerinin çözmesi gereken sorun bunun bir aile ile izlenmesinin imkansız oluşudur, çünkü kişi tam olarak ayarlanmış yerde hiç kıpırdamadan durmak zorundadır, birazcık yana eğilme ilüzyonu tamamen bozacaktır. Bu teknolojinin, aile gibi birden fazla kişiyle izlenen TV gibi bir cihazda değil de notebook gibi kişisel cihazlarda çok daha verimli olacağı düşünülüyor.

   SG ile FPR teknolojileri arasındaki farkla ilgili bir tablo buldum.



   Tablodan bir kaç şey açıklamak istiyorum.

   Burada flicker olarak gösterilen terim, SG gözlüklerin çalışma mantığından dolayı araya siyah perdeler atmasına bağlı olarak oluşan titreme. Bunu FPR gözlük ile bir TV izlerseniz çok rahat anlayabiliyorsunuz. FPR gözlük ile görüntü resmen akarken, SG gözlük ile titreşen bir görüntü alıyorsunuz (dediğim gibi sadece SG gözlük denemiş bir insan buna alıştığı için farketmeyebilir, ama FPR gözlük denerseniz bunu anlayacaksınız zaten). Baş ağrısı, mide bulantısı gibi etkenleri oluşturan başlıca olay da bu "flicker" zaten.

   Yüksek parlaklık nedeni de gözlüklerin yapısına dayanıyor. SG gözlükler likit kristal cam kullandığı için ışık geçirgenliği düşük oluyor bu nedenle görüntü parlaklığı düşük kalıyor. Buna ek olarak, ne kadar hızlı kapanırsa kapansın göz bir an dahi lensin kapandığını anladığı için daha karanlık bir görüntü görüyor. Buna karşın, ışık geçirgenliği fazla olan polarize camlar ile daha parlak bir görüntü görülüyor.

   Crosstalk u ise görüntü üstüste binmesi (overlap) olarak açıklayabiliriz. SG gözlükte sol ve sağ göze çok az farklı görüntüler verilmesi amaçlanıyor; ancak bazen kızılötesi sinyaller karıştığında, yetersiz kaldığında ya da TV ye bakış açısı değiştirildiğinde gözlük yeni verileri alınca görüntü üstüste binebiliyor. FPR gözlükte ise görüntüler gerçek hayatta gördüğümüz gibi, daha doğal bir yöntemle izleyiciye verildiği için daha parlak ve keskin görüntüler elde ediliyor.

   3D görüntüde 4 kat fazla Hz mantığı da şu. SG gözlükte araya bir siyah ekran atıldığı için direk olarak görüntü tarama hızının yarı yarıya düştüğü belirtiliyor. Daha az görüntü göz ile görüldüğü için bu görüntünün göz tarafından alınış hızını yarı yarıya düşürüyor. Ek olarak, 1 görüntü sadece 1 göze 1 defa verildiği için (2. göze verilen görüntünün çok az farklı olduğu söylenmişti) burdan ya verilen görüntünün yarısının yitirildiği belirtiliyor. FPR aynı görüntü eş zamanlı olarak iki göze de verildiği için 3D görüntülerde 4 kat daha fazla görüntü tarama hızına sahip olduğu belirtiliyor.

   ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

   LG 3D Cinema TV serilerinden (LW5500, LW6500) nedenini belirterek almayı düşünen, düşünmeyen; bu TV leri deneyenler, denemek isteyip de bulamayanlar burda buluşalım istedim. Yeni bir teknoloji olduğu için forumdaki yüksek bilgili arkadaşlar da düşüncelerini belirtirse çok seviniriz. Cinema 3D serisi şu an yan ithalatçılardan alınabiliyor ancak çoğu sitede göstermesine rağmen stoklara girmediğini belirtiyor. Bu nedenle bu seriden bir TV alan kişiler başlık altında nerden hangi fiyata aldıklarını söylerlerse çok iyi olur. Ayrıca, bu TV sahiplerini bu mesajın hemen altına eklerim, bu sayede bilgi almak isteyen diğer kişiler bu arkadaşlara kolayca ulaşabilir.

   Yazıda hata yaptıysam affola, hemen düzeltirim.

   Yararlandığım kaynaklar;

   LG Türkiye
   Wikipedia
   1
   2
   3
   4

   Bu video çok güzel açıklamış, izlemenizi tavsiye ederim.



   ---------------------------------------------------------------------------------

   GÜNCELLEMELER

   20.09.2014
   Yeni kanal listesi @HKDN'den

   http://www.4shared.com/...e/xxLW570S-ZD00001.html
   http://s3.dosya.tc/serv...LW570S-ZD00001.rar.html

   ---------------------------------------------------------------------------------


   ALICILAR;

   Cinema 3D TV nizi alıp internete bağladıktan sonra firmware update i yapmanız şiddetle önerilir, 3D görüntü çözünürlüğünü arttıran bir updatedir.
   Link; FlatPanelSHD

   Teşekkürler, donnidarko.

   NOT (techraven): Bu update ile birlikte 3D çözünürlüğünüz kesinlike Full HD (1080p) dir. LG 3D görüntülerde Full HD sertifikası bile almıştır.

   LG Cinema 3DTV Models Get Certified For Full HD 3D & Carbon Reduction
   LG Cinema 3D TV gets full HD certification from VDE
   Resmi Link

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Çok sorulardan sorulardan birisi de Samsung D serisi mi, LG Cinema 3D TV serisi mi. Bir karşılaştırma yapıştırıyorum buraya, bu konuda daha sonra yazdıklarımın bir kopyasıdır.

   Klasman bakımından LW5xxx serisi D7000, LW6xxx serisi D8000 ayarı TV lerdir, en azından LG ve Samsung bu şekilde konumlandırdı bu TVleri.

   Genel olarak Samsung D serisinin artılarına gelirsek;

   -Kozmetik. D serisinin kasası kesinlikle daha estetik. İnce ve şık, metalik gri çok güzel durmuş. LG Cinema 3D TV serisinde TV nin teknolojisinden dolayı panelin önünde ışığı kıran bir film tabakası var, bu yüzden çok az daha kalın D serisinden. Çerçevesi de D serisi kadar ince değil, biraz daha kalın. Ama yine de kötü değil kesinlikle, şık duruyor. Sadece D serisi kasası kadar albenisi yok bence.

   -Genel olarak daha yeterli destek. LG TR sitesi henüz ürün spesifikasyonlarını sitesine yeni geçti mesela. Aralarda yanlış bilgiler de vardı diğer LG sitelerine göre karşılaştırmada. Mağaza çalışanları doğru dürüst bilmiyor Cinema 3D TV serisi özelliklerini. Samsung firması bu konuda daha profesyonel, reklamlarını daha çok yapıyor ve ürünlerini iyi pazarlıyor. Ancak bu TV serisinin LG'nin şu an en üzerine düştüğü seri olduğu için biraz daha üzerine düşecekleri söylenebilir.

   -DTS. Bu formatı oynatan piyasadaki tek TV Samsung TVler. Bu format için sesin Full HD si diyebiliriz, ancak bu sesi hakkıyla almak için 5+1 HT şart. Bu sesin esprisi kolonlarla sesleri alt ve üst noktalarda verip izleyici ile birleştirmek. 2x10W TV hoparlöründen DTS sesi almanın hiçbir mantığı yok, çözünürlük benzetmesinden gidersek SD sesi alacaksınız diyeyim yani. Tabii yine de takınca "ben sesi alayım da ne olursa olsun" diyenler için Samsung önem kazanıyor. Bu sesi Samsung harici markalarda almak için 150TL civarı bir media player almanız gerekiyor, ya da DTS sesini bilgisayar programları ile AC3 e çevirmeniz gerekiyor.

   -Cinema 3D TVlerde USB modda ratio sorunu. Bundan tam emin değilim, bu forumda bir arkadaş bahsetmişti. Kısaca 1920x1080 den küçük çözünürlükler söz konusu olduğunda görüntü TV ye stretching (genişleme) yapamıyor, film ya da video hangi çözünürlükte ise o şekilde izliyorsunuz. Bu genişlemeyi yapsanız da görüntü bozulur gerçi benim düşündüğüm kadarıyla, ama yine de yapamaması bir arkadaş tarafından belirtilmişti, ben de bu konudan bahsedeyim dedim.

   -Cihaz asıldıktan sonra arkadaki scart, Ethernet vb. bağlantılara zor erişim var Cinema 3D TVlerde. Bu her TVde az ya da çok vardır sanıyorum ama yine de belirteyim dedim.

   LG Cinema 3D TV Artıları;

   -İlk akla gelen tabii ki FPR gözlük teknolojisi. Uzun süreli kullanımda dahi herhangi bir baş ağrısı, bulantı, göz sızlaması vs. yapmıyor. Daha hafif ve beyninizin dibinde sürekli çalışan bir cihaz yok. SG gözlüklerin fiyatı 200TL den fazla iken bu gözlükler 15TL. Zaten TV yanında modeline göre ya da promosyon olarak 2-7 adet veriliyor. Ayrıca 3D görüş açısı 170 derece, aktif gözlüklerde bu rakam 80 derece. Özellikle kalabalık gruplar ile izleme açısından bu konular çok önemli. Bunun yanında 3D görüntüler bariz bir şekilde daha parlak ve ışıl ışıl, bunlarla ilgili bir resim koyacağım daha sonra. Bunun nedeni SG gözlük lenslerinin açılıp kapanması ve ışık geçirgenliklerinin düşük olması. Bunun yanında LG Cinema 3D serisinde 3D Light Boost özelliği ile 3D görüntüler yüksek parlaklıkta veriliyor ve FPR gözlüklerin ışık geçirgenlikleri daha yüksek.

   -3D den devam edersek, görüntü titremesi (flicker) tamamen elemine edilmiş durumda hatta TÜV den "titreşimsiz ilk 3D TV" diye sertifika almışlar. Crosstalk denilen görüntü üstüste binmesi (overlapping) 3D TV ile FPR gözlüğün iletişim içinde olmadığından yok denecek kadar az. SG gözlükle izlenen 3D görüntülerde bu konunun ilk mesajındaki uzun açıklamamda belirttiğim gibi görüntü hızı 1/4 oranında düşüyor. FPR gözlükte böyle bir olay yok, çünkü görüntü doğal bir yöntemle alınıyor. D8000 in 800Hz olmasının nedeni bu zaten, 3D görüntüde bu hız 200Hz a düşecek ve LW65xx modelleri zaten TruMotion 200Hz.

   -Fiyat. Fiyat / performans olarak bence açık ara en iyi 3D TV şu an bu seri. D7000 - LW570S (D serisinde DVB-S standart olduğu için S modelleriyle karşılaştırmak daha doğru) ve D8000 - LW650S arasında 700 - 1000TL arası bir fark oluyor satıldığı yerlere ve kendi aralarındaki ekran boyutlarına göre. Bu fark Bluerayli bir 1000W lık bir HT demek neredeyse. Ayrıca FPR gözlüklerin çok ucuz olması ve TV ile beraber 2-7 adet verilmesi ek maliyet getirmiyor.

   -Özellikle oyuncular için 3D açısından mükemmel bir TV bana göre. Uzun süreli kullanımda dahi hiçbir rahatsızlık vermemesi, parlaklığının yüksek olması, input lagın az olması (bu forumdaki birkaç kullanıcıların yorumları) ve uygun fiyatı dolayısıyla oyuncular için çok iyi bir seçim. 32LW4500 ve 32LW5500 2000TL civarında, hem TV hem monitör olarak rahatlıkla kullanılabilecek TVler. Plazmalardaki olası image retention (görüntü yanığı) sorunu da göz önünde bulundurulursa oyun için alanlar mutlaka bu TV yi görülecek listelerine katsınlar.

   -Magic Motion kumanda. Bu olay başka D serisinde varmıdır bilmiyorum ancak mükemmel bir şey. Smart TV özelliklerini kullanmak inanılmaz rahat. Kumandayı ekrana doğrultuyorsunuz ve bir imleç çıkıyor, bunu hızla ekranda dolaştırıp fare gibi kullanabiliyorsunuz. Fiyatı da 150TL, gayet uygun.


   ---------------------------------------------------------------------------------
   İlk deneyimlerden izlenimler, sürekli güncellenecektir. İlk metnin tamamı xao nickli arkadaşa aittir, üzerinde düzenlemeler yapılacaktır.

   3D Notu:
   * 3D performansı: Piyasanın en iyisi, görüntüde titreme, crosstalk yok. Başağrısı, mide bulantısı yapmıyor. Orjinal 3D çekilmiş HD görüntüler mükemmel. PS3'te oyunlarda farklı bir deneyim yaşatıyor.
   * 2D->3D: İki boyutlu görüntüleri 3 boyutluya çevirme (Sadece derinlik hissi ile): Çok da gerekli olmayan enteresan bir özellik. Değişik sonuçta.
   * Uzun vadede 3D maliyeti eski teknolojiye göre çok daha ucuz, gözlükleri 15 TL'den satılıyor (Aktif 3D gözlükler 200 TL civarı).
   * Aktif 3D'ye göre izleme açısı çok geniş, put gibi durmadan rahatça izleyebiliyorsunuz.
   3D konusunda sadece bir eksi görüş geldi o da TV'den daha yüksek bir yerden izlerseniz 3D görüntü bozuluyor denmiş ama bunu saymıyoruz çünkü LCD teknolojisi (led olsun olmasın) tüm TV'lerde yukardan izlerseniz görüntü bozulur.

   Media Player Notu:
   * DTS sesleri çözemiyor, TV'den ses alamıyorsunuz.
   * DTS sesleri pass-through ile dışarıya veremiyor başka bir cihazdan da ses alamıyorsunuz.
   * DTS sesli film izlemek istiyorsanız:
   - DTS çözebilen media player alacaksınız (en ekonomik ve bence en başarılı çözüm WD TV Live, sadece HDMI kablosu ile TV'den stereo ses alabilirsiniz)
   - Filmlerinizi bir işlemden geçirerek seslerini DTS'ten AC3'e çevirecek, sonra izleyeceksiniz. (Nasıl yapacaksınız: http://forum.donanimhaber.com/m_36747324/tm.htm)
   * Çok çeşitli format destekliyor. Sadece lisans bazlı video formatları açılmıyor (d2s gibi), onların da uzantılarını .avi, .mkv gibi değiştirince çalıştırabiliyorsunuz.
   * Video kaynağı 16x9 formatında değil ise görüntünün yanlarında ya da üst/altında siyah boşluk kalabiliyor, görüntüyü yayamıyorsunuz(streching).

   SD performansı:
   * En düz karasal yayında bile görüntü ç fena değil, 47" olan modelde bilepixellerin birbirine girdiği çamurlaşma olmuyor görüntüde, mutemelen HD Smart, Digitürk Plus ya da Teledünya ile çok kaliteli SD görüntü alınabilir.

   İnternet:
   * Wireless Dongle ya da doğrudan eternet kartı bağlayabilirsiniz.
   * Smart TV ile belirli sitelerde gezinebiliyorsunuz. (facebooki tweeter, youtube, hava durumu, vb.)
   * Kendi uygulamaları var (detay???)
   * Youtube'daki 3d görüntüleri otomatik olarak 3d göstermeye başlıyor.

   Genel:
   * Ortam aydınlığına göre TV kendi kendine parlaklığını dinamik ayarlayabiliyor, diğer LG modellerden biliyorum, seyir zevkini arttıran çok başarılı bir özellik.
   * DVR/PVR: TV'ye gelen yayını USB'ye kaydedebilme özelliği: TV'de bu özellik olmasına rağmen kapalı. Servis menüsüne girerek açılabilir ancak TV'ye servis dışı bırakma riski var.
   * Mat panel mi idi ???? Parlama yapıyor mu?
   ---------------------------------------------------------------------------------

   kerempek nickli arkadaşın Panasonic G, GW ve LG LW serisi karşılaştırması;

   Arkadaşlar daha önce de incelemeyi yazacağımı söylemiştim ama gece uyuya kaldığımdan yazamadım.Panasonic G,GW sersi ve LG LW serisini karşılaştırıyor incelemem.Karşılaştırdığım konularda iyi not verdiğime 10 dedim diğerini de o not üzerinden değerlendirdim.

   Yurt dışındaki tüm forumlarda en az 100 sayfa yorum okudum.burdaki lg lw serisindeki tüm yorumları okudum ve yine forumdaki Panasonic G20 kısmındaki tüm yorumları okudum.

   CNET,AVFORUM,AVSFORUM,HDTVREVIEW gibi siteleri inceledim.

   Teknosa'da MediaMarkt'da ve Bimeks'te son iki gün toplam 7-8 saatimi geçirdim.Televizyonların ayarlarının hepsini denedim.(Harici diskimle Full HD Spartacus ve 5-10 filme gittim)

   Yazacaklarım tamamen objektif olup şu anda herhangi bir firmada çalışmadığımı da belirtmek isterim.(Askerden döndüm 10 gün sonra alakasız bir işe gireceim.)

   Renk kalitesi,SD ve HD Yayın Performansı
   ------------------------------------------------
   Arkadaşlar SD performansı plazma olduğu için doğal olarak tabii ki Panasonic önde.Ama şaşırtıcı biçimde LG LW seriside LED-LCD'ye göre oldukça iyi bir performans veriyor.

   HD yayında ise piyasada zaten 2011 modellerinde kötü görüntü veren tv nerdeyse kalmamış.

   SD =>> Panasonic :10 LG:8

   HD =>> Panasonic:10 LG:8.5

   Renk Kalitesi =>> Pana:10 LG:9

   LG'de neden puanları kırdığımı söyleyeyim.Ne olursa olsun renk kalitesi panasonic plazmalarda daha iyi.Ama artık fark çok azalmış.Renkler doğallığa yaklaşmış.Firmaların neden LED-LCD'ye yatırım yaptığını anladım.Cidden büyük potansiyel var.Ama plazmayı yakalaması içn daha 4-5 sene istiyor.

   Bir de hareketli sahnelerde Panasonic daha başarılı.Şöyle bir durum var.Panasonic'de IFC LG'de ise TrueMotion sistemi araya yazılımsal olarak sahneler ekleyip HZ'i arttırmaya çalışıyorlar.Örneğin kanalda altta altyazı geçerken LW serisinde truemotion Pana'da IFC açıkken ikisinde de bir sıkıntı yok.İki televizyondan herhangi birinde bu opsiyonu kapadığımızda o televizyon geride kalıyor.İkisini birden kapadığımda ise aradaki fark çok çok az olsa da LG geride.

   Siyah Seviyesi
   -----------------
   Arkadaşlar siyah seviyesinde tartışmasız biçimde pana'lar önde.Gidin gözünüzle görün.Yanlız teknoloji marketlere gittiğinizde bazen parlaklığı o kadar arttırıyorlar ki panalar'da siyah kötü gibi gözüküyor.Böyle bir durum yok.Tüm ayarları denedim hepsinde Pana önde.

   Ama düşünüyorum da arkadaşlar o kadar da önemli mi ? LG'de de oldukça iyi ve muadilleri ile denk siyah seviyesi var.O kadar fark edilmiyor

   Siyah Seviyesi: Pana:10 LG:7.5

   MultiMedia
   ------------
   LG mkv,divx oynatma ve altyazı gösterme de Pana'lara göre daha başarılı.DST sesi pass through yapamıyor.Pana'lar yapıyor.İkisinin de ses kalitesi çok iyi değil ama LG daha başarılı geldi bana.Onun dışında youtube vs'de ikisi de eşit.Yanlız youtube'dan 3 boyutlu olan videolar LG'de izleniyor.Pana'da deneyemedim ama izlenmiyordur diye tahmin ediyorum

   Genel olarak Multimedia'da LG:10 Pana:8.5

   3D
   ----
   Eveeet geldik 3d'ye.Benim araştırdığım kadarıyla forumda çok yanlış bir bilgilendirme var 3d ile ilgili olarak.Öncelikle notlarımı vereyim ondan sonra neden olduğunu açıklarım.

   LG:10 Pana:8

   Arkadaşlar şunu söyleyeyim teknoloji olarak aralarında büyük bir fark yok.LG'nin 3d'si devrimsel falan değil.İkisi de hemen hemen aynı mantıkla çalışıyorlar.Performanslarında ise abartı bir fark yok.

   3D'de LG'nin +'larını yazıyorum.
   -----------------------------
   1-Görüntü daha parlak.
   2-Gözlükler çok rahat.
   3-Gözlükler çok ucuz
   4-Gözlüklerde şarj derdi yok.(Gözlükleri ayrı madde yazmamın sebebi sadece gözlükler iyi demekle anlatılmayacak kadar fark olması)
   5-crosstalk yok denecek kadar az.Titreme hiç yok.
   6-Yatay olarak görüş açımız çok geniş

   3D'de LG'nin -'leri
   --------------
   1-1080p bir video izlerken görüntü her göze ikiye bölünerek geliyor.Bu da videoyu 540p olarak izlediğiniz anlamına gelir.Yani full hd 3d değil bu arkadaşlar.En büyük negatif özelliği bu.Fakaaaaaaaaaaaat öyle full hd değil diyip atmak olmaz.Görüntüyü beynimiz birleştirip 3d yaptığı için gözümüz 540p-1080p arası bir değer olarak algılanıyor.Sonuç:Özellikle dikkat etmezseniz çözünürlük anlamında bir fark göremezsiniz ama böyle bir fark kabul etsek de etmesek de var.

   2-Ekrana dikey olarak tam ortasından bakmak gerekiyor.Eğer dikey olarak %20,%30 arası bir açı farkıyla bakılırsa görüntüde ikileşmeler açık olarak görülüyor.(çok açık).Ben şahsen böyle bir şeyi sorun etmem.Ekranı ona göre konumlandırırım.Bu televizyonu aldığınızda ekranı iyi konumlandırmak gerekiyor.Yani LG reklamındaki gibi öyle ailenin bir kısmı ayakta bir kısmı kanepede falan yalan :).

   3D'de Panasonic 3d +ları
   ---------------------
   1-3d gözlüğü taktıktan sonra görüntü kalitesi stabilitesini koruyor.Renkler aynı şekilde canlı
   2-Dikey olarak hareket kabiliyetimiz LG'den fazla.(Bizzat Denedim)

   3D'de Panasonic 3d -'leri
   ---------------------
   1-Gözlükleri şarj etmeniz gerekiyor.Filmin ortasında gözlüğün şarjı bitebilir :).Bu başlı başına büyük bir eksidir.
   2-Gözlükler LG'ye göre daha ağır.Yine de öyle aşırı fark yok.Yine gözünüzde unutursunuz.(Yeni nesil gözlükler için söylüyorum).Gözlükler rahat.Öyle baş ağrısı,mide bulantısı olayları eskide kaldı arkadaşlar.Hamile değilsiniz 3d izliyorsunuz.Yaklaşık 1 saat izledim hiç bir şey farketmedim.
   3-Yatay hareket kabiliyeti LG'ye göre daha zayıf ama yine de bence yeterli.
   4-Titreşim çok çok az olsa da var.Nadir farkediliyor.Cross talk ise hiç yok.Parlaklıkla ilgili bir sorun yok!!!.Yeterli parlaklıkta.

   Not:Bence 1-2 sene sonra Active Shutter gözlükler çok daha iyi bir duruma gelecek.Hem daha ucuz hem daha kaliteli olacak.Teşekkürler LG!!! rekabet ortamı her zaman iyidir :)

   KONSOL ve PC
   -----------------
   Arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgileri Genel Problemler kısmında verdim.Notlarım aşağıda.

   Pana:10 LG:9

   Evet iki televizyon için karşılaştırma yorumlarım yanlız burdan sonrasını dikkatli okuyun !!!!.Önemli bilgiler içeriyor.



   Genel Problemler ve Görüşler Panasonic Plazmalar İçin
   ---------------------------------------------------------------
   1-50 HZ yayınlarda IFC açık iken görüntü yapay IFC kapalı iken ise görüntü de titremeler oluyor.Bir çok kullanıcı farkedememiş bile ufak bir problem bu.Yeni seri panasoniclerde de aynen devam ediyor.BlueRay,DVD vs'de ise hiçbir problem yok.Görüntüler İNANILMAZ iyi.

   2-G20 serisinde 42'inçten yüksek olanlarda buzzing problemi var.Televizyondan ciddi miktarda ses geliyor.Özellikle Parlak sahnelerde örneğin arka plan'ın beyaz olduğu sahnelerde ses artıyor.Bazı televizyonlarda ses daha da yüksek.Şansa kalıyor iş.Dikkat etmek lazım.42G20'lerde sorun belirtilmemiş.Genelde 50g20 serisinde var.3-4 kişiden biri bu soruna sahip.2011 model pana'larda sorun yok.

   3-Plazma kullanırken bildiğiniz gibi aynı görüntü sürekli açık kalırken Burn In ve Image Retention problemleri oluşabiliyor.Ama gerçekten endişelenmeyin.2010 model panaları günde 15 saat ortalama ile kullanıp PS3'de oyun oynayıp herşeyi yapıp yine de sorun yaşamıyor insanlar.Yine de monitör olarak kullanacaksanız dikkat etmeniz lazım.

   Genel Problemler ve Görüşler LW serisi için
   -------------------------------------------------
   1-Arkadaşlar bu seri genel olarak LED-LCD televizyonların tüm problemlerini içeriyor.Kenarlardan ışık sızması olsun banding(ekranda zaman zaman beliren bant efekti) olsun sonra bazen ekranda ani parlamalar falan hepsi var.Ama yapacak bir şey yok teknoloji şu an böyle :))).Zaten banding dışında diğer problemler de ciddi bir sıkıntı yok.Kullanıcılar en çok banding'ten şikayetçi.Bunlar ayrı ayrı maddeler yazmak gerekir ama bir çok kullanıcı bu haliyle memnun.Benim ise dikkatimi çekiyor bunlar.

   2-Input LAG problemi.LW 5500 serilerinde lag minimum 90 ms'dir arkadaşlar.LAG'ın 30 ms'den fazla olmaması tercih edilir.LW 4500 serilerinde de 50 ms'ye kadarr lag vardır.Fakaat aşağıda dediklerimi yaparak lag'ı 20-25 ms'niye ye indirebilirsiniz.

   LAG Problemi Çözümü
   --------------------------
   1-
   LW 450x için
   http://www.lg.com/uk/co...sType=2&sid=131017A8FC94

   LW 550x için
   http://www.lg.com/uk/co...sType=2&sid=131017B811D6

   adresinlerine gidin ve firmware update'i yapın.Burada 550t ve 450u sırasıyla lw 5500 ve 4500'e karşılık gelir.LW4500 serisi içinde herkes soruyordu nasıl firmware update edecem diye :)) işte size çözüm usb'ye koyun ve yükleyin.bu kadar....

   2-Mod olarak "GAME" Giriş tipi olarak "PC" seçin.(Basit gibi görünse de ÇOOOK ÖNEMLİİİİİİ!!!!!)

   3-Son ve en önemli olarak LG'nin resmi sitesinde yayınlananları ve tavsiye edilenleri okuyun....
   http://lgknowledgebase....?View=entry&EntryID=3012

   Bu ayarları yaptıktan sonra input lag olayı oldukça azalmış oluyor yorumlar bu şekilde.Diğer LED-LCD tv'ler seviyelerine iniyor hatta daha iyisine.(Tabi 10-25 ms aralığındaki PANA plasmalar kadar iyi değil.)

   Bu input lag sorunu update edildi, metnin bütünlüğünü bozmamak için silmiyorum burdan. En iyi çözüm aşağıda görüntü ayarlarında mevcut, O-G-U-Z-H-A-N ın mesajını okuyunuz (techraven)

   Önemli Not:Bu updateler bir süredir LG sitelerinde yok. Bu yüzden murat708 arkadaşın internete upload ettiği LW4500 için en son çıkan güncellemeyi veriyorum. LW5xxx sahipleri internetten halleder zaten bir şekilde. Firmware v4.60.13; http://www.fileserve.com/file/P8m5XNr (techraven)

   [2012-11-16] En güncel yazılımlar için LG sitelerine bakabilirsiniz.

   http://www.lg.com/tr/destek
   http://www.lg.com/de/support

   ---------------------------------------------------------------------------------

   ATI 3D Destekli Ekran Kartları ile Cinema 3D TV lerde 3D Oyun Oynamak ve 3D Film İzlemek

   Arkadaşlar AMD HD 68xx serisi kartlar ile LW45xx serisinden TV'nin verdiğinden bile daha kaliteli 3D izlemenin yöntemini anlatıyorum.Adımları tek tek uyguladığınız zaman 3D ile "SIFIR" ghost , "SIFIR" CrossTalk,"SIFIR" FLICKER ve ayarlanabilir kontrast,parlaklık ve renk ayarları ile 3D izleyebileceksiniz.Görüntünün derinliği konusuna girmiyorum ama bence AMD HD 68xx serisinden aldığımız görüntüdeki 3 Boyut TV'ye usb'yi takıp izlediğimizden daha belirgin.Yine de göreceli bir kavram bir kaç kişi baksa ancak o şekilde anlaşılır.

   Ayrıca 3D filmlere altyazı ekleyip sorunsuz da izleyebileceksiniz dediklerimi yaparsanız !!!!!!!! Hatta altyazıların hızını ve senkronizasyonunu da sağlayabileceksiniz :))))) DTS'i zaten VLC Player çözüyor olacak o sorunda kalkıyor.

   Oyun oynama kısmını ise en altta anlatacağım.Önce 3D videolar nasıl izlenir ona bakalım :)

   1.4 Hdmi kablonuz ile PC'nizi 68xx serisi ekran kartı üzerinden TV'Ye bağlayıp TV'de giriş tipini PC seçin.TV'de görüntü modunu "SİNEMA"'ya getirin.Ekran kartınızı ve DirectX'i son sürümüne yükseltin ve adımlara geliyorum

   Öncelikle;

   1- http://www.iz3d.com/ sitesine gidiyorsunuz ve uygulamanın RC(Release Candidate) versiyonunu indirip full olarak PC'nize kuruyorsunuz.

   2-İZ3D'de Status/Methods kısmına girip Side By Side'ı seçiyorsunuz.(Orda LEFT/RIGHT ve OVER/UNDER seçeneklerini videonun türüne göre seçeceğiz.)

   3-VLC Player'ın son sürümünü kuruyoruz.

   4-Catalys Control Center'dan(CCC) Desktop Management>Desktop Color'a gelip Gamma - 1,Brightness -30 Contrast 100 yapıyoruz.

   5-CCC'de My Digitral Flat Panels'a gelip Display Color'a gelip Hue-1 Saturation-100 Brightness -70 Contrast 140 yapıyoruz.

   6-Catalyst Control'den My Digital Flat Panels'e geliyor oradan da Scaling'e gelip overscan %0'a getiriyoruz.(Bu ayarı yaparken görüntü TV'de olmalıdır yoksa ayar çıkmaz.)

   7-CCC'de 3D Application Settings'e geliyoruz.Anti Aliasing-2 ve Filter Standart,:Anisotropic Filtering 8x,Tesellation AMD Optimized,Catalyst AI > High Quality ve Enable Surface Format Optimization,Wait For Vertical Refresh > Off,ubnless Application Specifies,Anti Aliasing Mode > Super Sample AA olacak.

   8-ffdshow programı kurulur.İçerisinde Video Decoder kısmı seçilir.En altta Subtitle Altında Placement kısmına gelinir ve Stereoscopic seçeneği seçilir!!!!!!(Alt yazıyı 3 boyutlu görmemizi sağlayacak)

   9-3daltyazi.com adresine gidilir ve SBS filmimizin alt yazısı indirilir.SBS filmimizin mkv dosyasına kısa ve türkçe karakter içermeyen bir isim verilir.(Örneğin avatar,tron,deepblue gibi).Aynı isim altyazı indirdiğimizde çıkan 4 dosyaya da uzantılarını değiştirmemek kaydıyla verilir.(Örneğin avatar.xml,avatar.sub gibi 4'ü de isimlendirilir).Bu aynı isimdeki 4 altyazı dosyası ile filmimiz aynı klasöre konulur.

   10-VLC Player ile filmimiz açılır ve Video>SCale kısmına gelinerek oradaki tik işareti kaldırılır.Böylelikle otomatik scale işlemi kalkmış olur.(Filmi her açtığımızda bu işlemi yapacağız)

   11-Görüntü tam ekran yapılır ve LEFT/RIGHT mı yoksa OVER/UNDER 'mı olduğu görülür.Ona göre IZ3D içinden 2'inci adımda yaptığımız işlem kontrol edilir.

   12-Televizyondan 3D tuşuna basılır ve video türüne göre uygun 3D seçeneği seçilir.Alt yazı 3D olarak otomatikmen yüklenecektir.

   DÜNYADA BAŞKA YERDE BULAMAZSINI BÖYLE GUİDE'I VALLA İYİ SEYİRLER :)))))))))))))))

   NOT:3D oyuna girdiğinizde otomatik olarak oyun açıldığında oyuna spesifik 3-4 tane adımdan oluşan bir test yapıyor o testleri tamamlayın ve test işlemi sonunda ayarları kaydedin.Oyunlarda gayet güzel 3D oluyor.PES 2011 ve Asasin Creed Brotherhood'u 3D oynadım gayet iyiydi....

   ---------------------------------------------------------------------------------

   DTS ile ilgili kesin çözüm.

   Olayı şöyle anlatayım.

   DTS ses codekli bir mkv dosyayı televizyonun media playerından oynatırken görüntü alırsınız fakat ses alamazsınız. Optik çıkışla direk dts çözen ses sistemine bağladığınızda da ses alamazsınız. Sebebi LG nin sesi pass through ( direk gönderme ) yapmamasıdır.


   Bunun için en uygunu; optik çıkışlı bir media player alarak ( 100-150 tl ) görüntüyü televizyona sesi de optik çıkış ile ses sistemine göndermektir.Ses sisteminiz yoksa bile televizyon sesi açar.

   Teşekkürler, ReJim

   ---------------------------------------------------------------------------------

   LG 2011 CINEMA 3D TV LW SERİSİ TV LERE PVR (YAYIN KAYIT) ÖZELLİĞİ EKLEMEK

   Tivibu reklamlarında bahsettiği gibi Durdur izle,Geri Al izle, Kaydet izle muhabbeti LG'nin 2011 model LW serisi televizyonların hepsinde yapılabiliyor.
   Televizyonu aldığınızda bu özellik kapalı geliyor. Özelliği açmak için teknik servislerin televizyon ayarlarını yapmakta kullandığı gizli bir menüden (Servis Menüsü) bir ayar yapmak gerekiyor. Ben yaptım ve çalışıyor.

   ÖneMLİ UYARI :
   Servis menüsünde burada belirtilen ayarlardan başkasıyla oynarsanız televizyonunuza zarar verebilirmişsiniz. Lütfen çok dikkatli olun.

   1-Öncelikle sonu S ile biten modellerde çanaktan gelen kablo, diğerlerinde ise Teledünya Conax modül TV'ye takılı olacak.
   2- servis menüsüne girmek için HAMA'nın 12084 yada 12087 model evrensel kumandası lazım.(16-17TL)
   Kumandada Önce SETUP tuşuna (3 Saniye) basın sonra TV tuşuna basın. ve sonra 0119 rakamlarını tuşlayın.
   Sonra SHIFT tuşuna ve sonrada OK tuşuna basın.
   Buraya kadar sadece kumandaya televisyonu tanıttık. Şimdi Servis menüsüne girelim.
   Hama kumandadan önce SETUP ve sonrada AV tuşuna basın. Şifre girişi için bir ekran gelecek.

   Artık bundan sonrasını sadece Televizyonun kendi kumandası ile yapacağız.
   Şifre olarak 0413 tuşlayın.
   Böylece servis menüsü (EZ_ADJUST) açılacak. TV kumandasından aşağı gelerek "Tool Option 3" Menüsünün üzerine gelip sağ tuşuna basarak açın.
   Açılan menüde "DVR Ready" yazan satırdaki "0" Değerini sağ tuş ile "1" olarak değiştirin. EXIT ile servis menüsünden çıkın.

   Televizyonun kurulum menüsünden AYARLAR altında ülke olarak İspanya(Spain) seçin. Kanal kurulumları kaybolacak. Tekrar taratıp kanalları ayarlayın.

   4- Şimdi Televizyonun USB 1 portuna bir adet hard disk takın. Ve sonra Dijital bir kanlada iken Televizyonun kendi kumandasında PAUSE tuşuna basın.
   Önce "zaman makinesi başlatılıyor" yazısı ardından'da diski formatlamak isteyip istemediğinizi soracak. Evet deyip diski formatlatın. İşlem bittikten sonra
   girişlere Zaman Makinesi simgesinin eklendiğini göreceksiniz. Aynı şekilde Ana menüde ve Rehberde'de kayıtla ilgili bir sürü yeni fonksiyon eklendiğini göreceksiniz.
   Biraz karıştırırsanız keşfedersiniz. (Ben PVR fonksiyonunun ne demek olduğunu 10 gün önce öğrendim ve keşfettim )

   Artık Digital kanalları ister programlayıp istediğiniz zamanlarda otomatik kaydettirebilirsiniz. Yada herhangi bir kanalı seyrederken Pause, Play yada ileri geri tuşlarına (Kumandanın en alt bölümünde) bastığınızda otomatik olarak zaman makinesi devreye girer. Ve kaydetmeye başlar. Böylece televizyon yayınını durdurabilir, ileri geri sarabilirsiniz.

   Ayrıca Servis menüsünde Tool Option 5 'in altından Local Dimming, Tool Options 3 altındanda THX Cinema Modu aktifleştirilebiliyor. Ama dediğim gibi servis menüsünü kurcalarken çok dikkat edin.

   Teşekkürler, yusasen.

   PVR hakkında ek bilgiler

   160 GB 'lik harddiskim surekli takili duruyor USB1 portunda.

   Bu konudaki tek problem su. Kumanda uzerindeki kayit tusu calismiyor. Ben akilli kumanda ile de denedim, ama nafile.

   Pause tusuna basinca Time Shifting calisiyor yani canli yayini durdurup ileri geri sarabiliyorsunuz.

   Eger yayini izlerken aniden kaydetmeniz gerekiyorsa, cok cabuk bi sekilde 'programlayici' ya girip hemen bir kayit olusturmaniz gerekiyor. Yani rehberden ayarlamaniz gerekiyor. Kisacasi caniniz istedigi anda Record tusuna basip kayit yapamiyorsunuz.

   Ha ben ne yapiyorum, programlayiciya h.ici her gun 22.40 ile 23.30 arasinda Nat.Geo HD'yi kaydet komutu verdim. O an hangi inputta olursam olayim 22.39 da ekrana bir menu cikiyor zamanlayici basliyor devam edilsin mi diye, hayir dersem o gunu iptal etmis oluyorum.

   Kayit yaparken baska bir inputa gecemiyor, kanal degistiremiyorsunuz.
   Sadece televizyonun kendi tunerindeki DIGITAL yayinlari kaydedebilirsiniz.

   Teşekkürler, bado6100.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Bado 6100 arkadaşın da yazdıklarından faydalanarak bazı tuner sorunlarına çözüm getirebildim. Paylaşayım dedim.

   EKSİK KANAL BULUNMASI: Çatıda Turksat ve Hotbird ortak anten var. Şu ana kadar Türkiye ve İspanya seçmiştim. Ayarlarda da ilk sayfadaki gibi
   "KİMLİK 1 TÜRKSAT2A3A BURST KAPALI LNB GÜÇ AÇIK DİSEQ A İŞARETLİ
   KİMLİK 2 HOTBİRD BURST KAPALI LNB GÜÇ AÇIK DİSEQ B İŞARETLİ"
   olarak tarama yapıyordum. İspanya'da 900 küsür Türkiye'de 1000 küsür kanal buluyordu.

   Oysa Bado6100 un önerisiyle Almanya yapıp yukarıdaki ayarları sadece Hotbird'de Burst Açık hale hgetirip tarattığımda 1670 kanal buldu. Üstelik bugüne kadar manuel olarak aramak zorunda kaldığım TRT HD, Trat TV hD, NTV kanalları, Planet Sinema vs kanalları manuele gerek kalmadan buldu. Demek ki tuner yazılımı en verimli olarak Almanya'da çalışıyor ve belki de busrt ayarının da etkisi var.

   ALTYAZILARIN DSMARTTA DÜZGÜN ÇALIŞMAMASI Yukarıdaki taramayı yaptırmadan önce dil seçeneklerine giriyoruz. Menü dili ve text dili çok önemli değil. Ama ses dilini Türkçe izleyecekseniz Türkçe, İngilizce iStiyorsanız ingilizce seçeceğiz. Unutmayalım ki seçeneğe girince 1. Dil ve 2. Dil soruyor. Mutlaka tercihinizi 1. Dil ve 2. Dil için yapın. (Ben 1 İngilizce 2 Türkçe yaptım). Aynı şeyi altyazı seçeneklerinde de yapacağız. Ama bu sefer 1. Dil seçeneği Türkçe olacak. 2. yi istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Aramayı bu şekilde yaparsanız tüm kanallarda altyazılar sorunsuz çalışıyor. Aksi taktirde Sinema TV Aile HD, Sinema TV 1001 gibi kanallarda altyazılar yanlış veya hiç çalışmıyor. Aslında bu şekilde yapılan aramalarda dil seçeneğinin de iki opsiyonlu gelmesi lazım ama yazılım hatasından sadece 1. Dil olarak seçtiğiniz dili dinletiyor. Diğerini kesiyor.

   UYDU KANALLARININ KAYBOLMASI Eğer zaman zaman uydu kanallarınızın bazıları ya da tamamen bir uyduya ait kanallar kayboluyorsa TLLEdit kullanarak kanal araması yapmış olduğunuzu varsayıyorum. (Değilse o zaman ülke seçeneğindeki buglar dolayısıyla oluyordur. Almanya'ya geçmenizi şiddetle öneririrm) TLL edit programı kanal silmeye imkan tanıyor. Ama LG TV'lerde kanal silme seçeneği yok. Görünmez yapma var. Şimdiye kadar TllEdit'te boş kanalları ya da istemediğim kanalları siliyor ve temiz bir program listesi oluşturuyordum. Sonra TV açılıp kapandıktan bir süre sonra kanalları kaybetmeye başlıyordu. Ama dün farkettim ki TLLEdit ile silmeyip kanalları aşağılara kaydırıp bırakınca (Almanya seçeneğinde) TV'ye yüklediğimde artık kanallar kaybolmuyor. Sanırım TV bulduğu kanallara yazılımda bir kayıt açıyor ve bazı bilgilere checksum kuruyor. (Toplam kanal adedi gibi). TLLEdit ile silince kafası karışıyor.

   Bu arada Almanya seçeneğine geçince artık Qmenü ile daha önceki ülke seçeneklerinde Oynatma, Video ve Audio menüsüne bir de DivX menüsü eklendi. İlginç...

   Teşekkürler, alien2000a

   ---------------------------------------------------------------------------------

   DTS ile ilgili en ekonomik çözüm (bilgisayar programı ile AC3 e çevirme)

   Arkadaşlar bazı film ve videolar farklı ses formatında yada dts destekli oluyor,bu yüzden televizyonda sesi alamıyorsunuz
   bu tür filmleri hardiske atıp usb'yle televizyona bağladığınızda benim gibi ses konusunda problem yaşarsanız(desteklenmeyen ses ibaresi vs..gibi)yapmanız gereken şey şudur: filmin ses formatını değiştirmek,(dts to ac3)
   aşağıda kullanımı oldukça basit bir program veriyorum(işletim sisteminiz 32 or 64bit hangisiyse) uygun olanı indiriniz..
   Nasıl kullanılacağıyla ilgili resimleri inceleyin..ardından tek yapmanız gereken "start" tuşuna basmak..
   http://www.videohelp.com/download/mkv2ac3_32bits_ver133.zip
   http://www.videohelp.com/download/mkv2ac3_64bits_ver133.zip

   ama her ihtimale karşı filmin orjinalini yedeklemeyi unutmayın..

   Teşekkürler, Vampir Masquerade.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   DTS sorunu ile ilgili ek çözümler. Sürekli güncellenecektir.

   -TV miz akıllı bir tv dolayısı ile internete bağlanması gerekiyor. Airties 2410 300 mbps wireless adaptör işe yarıyor (bazı modellerde). 58 TL vatan bilgisayarda. Doğrudan takın, usb tanınmadı diyecektir. Menuye girin ve ağ kurulumlarını yapın. Çalışacaktır. Ethernet kablosu ile doğrudan da bağlanabilirsiniz. İkisi de denenmiş herhangi bir sorun yaşanmamıştır. Ancak ilerleyen bölümlerde anlatacağım özellikler için bilgisayarın bağlı olduğu modemde de 8012.n bir modem takılı olmalıdır. Bende olmadığı için (Uydunet b/g max 54 mb) alternatifleri düşünüyorum.

   -Öncelikle kurulum, smarttv ayarlarından ülkeyi uk seçerseniz, daily motion google maps gibi bir sürü application çıkıyor. TR'de henüz çok fazla uygulama yok. Ayrıca app store da açılıyor.

   -Ve muhteşem olay, plex. Plex kısaca bilgisayarınız ile tv niz arasında doğrudan dlna gibi bir paylaşım yaratıyor. (Sanırım samsung allshare gibi) Bilgisayarınıza http://www.plexapp.com/pc.php sitesinden indirebilirsiniz. Kurulumun ardından sağ alt köşede plex amblemi oluşacaktır. Sağ tıklayın ve media menagere girin. Burdan TV nizde oynatmak istediğiniz videoları içeren klasörünüzü sol alt köşedeki artı butonuna basarak ekleyin. Ana ekranın sağ üst köşesindeki preferences ayarlarından advanced e gelin ve DTS mixdown olayını tıklayın. Ve artık karşınızda DTS otomatik çözen bir arşiviniz var.

   TV nize gelin. Menude medya bağlantısı seçeneğinden PC'deki arşivinize ulaşın ve istediğiniz filmi DTS sorunu olmadan izleyin. Ancak buradahızlı bir ağ bağlantısı ihtiyacı bulunmaktadır. Ben henüz çözemedim. Wireless mixdown olaylarında olmuyor. DTSli HD filmler ethernet kablosu ile takılmadan izlenebiliyor. DTSsiz HD filmler wireless la da ethernetle de takılmadan izlenebiliyor. DTSli 3d filmler biraz meşakkatli, etherneti takacaksınız. Play yapacaksınız ancak youtube gibi birazcık yükleyecek. Ben TV'mi 1 saat açık bırakıyorum filmde yarısını yüklüyor. daha sonra oturup ekrandan çıkmadan ok tuşları ile başa alıyorum. Tamamını takılmadan izleyebiliyorum.

   Plex online library altından **** den tutun mtv'ye kadar onlarca online kanal var, yükleyin deneyin, ben videoları çok oynatamadım nedendir bilmiyorum. ama national geographic foto player çok güzel bir ekran koruyucu oluyor

   Ayrıca TV nizin DNS ayarlarınıda ağ kurulumdan değiştirebiliyorsunuz.

   Şimdilik bukadar, sormak istediğiniz her soruyu rahatlıkla cevaplayabilirim. F/P ve 3d açısından şu an piayasadaki en iyi TV'dir kendisi.

   Ben Plex yerine Wild Media Server programını kullanıyorum ve bence plex ten daha kullanışlı. Yazınızı okuyunca forumda daha önce verilmiş olan DTS deneme amaçlı kısa bir video vardı onu denedim ve sorunsuz şekilde ses aldım.

   Teşekkürler, alperklz ve oltulu.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Smartphone aracılığı ile DTS çözümü

   Merhaba Arkadaşlar.

   32 LW 5500 kullanıcısıyım. Malum herkesin ortak sorunu olan dts sorununa kendimce bir çözüm ürettim ve bunu paylaşmak istiyorum. Micro Hdmi çıkışı olan ve Mkv oynatabilen telefonlara sahip olan arkadaşlar (Lg optimus 3d , Samsun galaxy S2 gibi) media player kullanmadan direkt telefon üzerinden dts çözerek sorunsuz bir şekilde half sbs filmleri izleyebilirler. Tabi bunun için yapılması gereken bazı işlemler var.

   Öncelikle telefon hafızanız veya sd kart kapasiteniz ne kadar büyük olursa olsun dosyalama sisteminiz FAT32 olması gerektiğinden ve de FAT32 sistemde 4 Gb tan büyük dosya transferine izin verilmediğinden indirdiğiniz mkv dosyasını bölmeniz gerekiyor. Bu işlem için Mkvtoolnix isimli programı kullanarak dosyayı her bir parça 4 gb tan büyük olmamak kaidesiyle bölebiliyoruz.

   Örnek (atismogulant isimli başka bir foruma üye olan arkadaştan alıntıdır) :

   Diyelim ki elimizde 8Gb'lık mkv uzantılı bir film var.İki boş dvd'ye yazmak istiyoruz.İlk önce mkvtoolnix'i açalım."Input" sekmesinde "add" ile filmi seçiyoruz.

   Sonra "Global" sekmesine geçelim."Enable splitting" işaretli olsun."After this size" bölümüne kaç MB girmek istiyorsak onu yazıyoruz.Ben 3900M yapıyorum.Siz kaç Mb istiyorsanız onu yazın.(Mesela 1000M yazın 1 Gblık birçok dosyanız olsun)."Output filename" ile Kaydettiğiniz yer ve ismi seçin."Start muxing" deyin.Biraz bekleyince dosyalarınız bölünmüş olarak hazırdır.

   Ek bilgi olarak bende sağlıklı çalışmayan iki bölme şekli daha var."after this duration" ile dosyayı istediğimiz zamanda bölüyoruz.10 dakika 13 saniye'de bölmek için bu kısma 1000 yazıyoruz."After timecodes" ile ise örneğin 00:10:00,00:20:00,00:40:00 yazalım.Birinci parça ilk 10dk. ,ikinci parça 10-20dk. arası ,üçüncüsü 20-40dk. arası ,dördüncü parça ise 40dk. sonrası olacaktır.


   Altyazı kesme örneği (spider isimli blogdan alıntıdır.)

   Kimi zaman elimizdeki film'e sadece bir altyazı tam olarak uyar. Fakat filmimiz iki cdliktir , ama altyazımız tek cd'liktir. Yada bunun tam tersidir.

   İşte bu yazı dizisinde bu sorunların nasıl çözümleneceğine biraz olsun ışık tutacağız.


   Tabiki tüm bu işlemleri yapmak için bir programa ihtiyacımız olacak. İşlemleri yapacağımız bu programa , sınıfının bir numarası diyebiliriz.
   "Subtitle Workshop 2.51" Uruguay firması Urusoft ürünü açık kaynak kodlu bu programı indirmek için burayı kullanabiliriz.

   İlk olarak anlatacağım konu , tek cd'lik bir altyazı dosyasını nasıl istediğimiz bölümden ikiye bölebileceğimiz olacaktır. Bölümlemek istediğimiz altyazı dosyasını açıyoruz.




   Daha sonra Tools menüsünden Split subtitle (Ctrl+T)'ı açıyoruz.



   Karşımıza gelen ekrandaki ayarlar kısaca şu şekilde.

   Item number : Bölümleme yapacağımız altyazının , ilk cd'sinde kalacak son dialogdur.
   Naming : Dosyaların isimlendirilmesidir.
   Output Directory : Bölünen altyazının parçalarının nereye kayıt edileceğini gösterir.
   Ayarları doğru şekilde yaptıktan sonra , geriye sadece Split butonuna basmak kalıyor.



   Item number'a gireceğiniz değeri ana ekrandaki bu bölümden öğrenebilirsiniz.





   İzinsiz alıntı yaptığım 2 arkadaşa da emekleri için teşekkür eder ve beni affetmelerini dilerim.

   Görüldüğü üzere abartı bir uğraş gerektirmeyen bir şekilde telefon üzerinden mkv filmleri dts sesi çözerek oynatabiliyoruz.

   6.32 Gb lık Kungfu panda 3d half sbs dts formatlı video yu indirdim ve filmi 2 ye ayırarak sıkıntısız bir şekilde telefondan izledim. Umarım sizlere alternatif bir yol sunabilmişimdir.

   Bu arada belirtmek isterim. Bu işlemler telefonunuzu usb üzerinden televizyona bağlayıp direkt olarak izlenememektedir. Yapmanız gereken şey micro Hdmi ile telefonu televizyona adapte ederek videoyu telefon üzerinden açmaktır. Tabi bu arada usb kablosunu takıp telefonu aynı anda şarj edebilirsiniz.



   Ufaltılmış önizleme resmi


   ---------------------------------------------------------------------------------

   Smart TV özelliği olmayan (LW4500) modellerde update yapmanın yolu

   32LW4500 ye update yapdım 4.60.10 olan versiyonum 4.60.13 oldu

   Nasıl yapdğımı anlatayım sizlere:
   1- Aşşağıdaki adrese girip tv modelinize tıklıyorsunuz sonundaki U sizi endişelendirmesin 32LW4500 cihazıma 32LW450U yükledim sorunsuz
   http://www.lg.com/uk/co...sType=2&sid=131017A8FC94

   2-Drivers & Software bölümüne geçip The latest firmware file yazısına tıklayarak güncellemeyi indirin

   3-Flashdiskinize "LG_DTV." adında bir klasör açın( " işaretlerini yazmıyacaksınız :) )

   4-İndirdiğiniz rar arşivinin içindeki dosyaları açtığınız klasör içine atın

   5-Flashdiski televizyona takın açıldıkdan sonra 4-5 saniye sonra görecektir Güncelleme başlatılsın mı? gibi bir soru sorcak BAŞLAT a bastıkdan sonra update başlar update bitince tv kendini yeniden başlatıyor ve 5-10 saniye görüntü gelmiyor ondan sonra tv niz kendine geliyor

   Önemli Not:Bu updateler bir süredir LG sitelerinde yok. Bu yüzden murat708 arkadaşın internete upload ettiği LW4500 için en son çıkan güncellemeyi veriyorum. LW5xxx sahipleri internetten halleder zaten. Firmware v4.60.13; http://www.fileserve.com/file/P8m5XNr (techraven)

   Teşekkürler, HooMie.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Hazır Firmware Update Dosyaları

   ilk sayfaya asagidaki linkleri de ekleyebilirsiniz

   --LW4500ler icin

   04.60.26
   http://www.****.com/file/NtDeTMK

   04.60.27
   http://www.****.com/file/wZCN4tM

   --LW 5500, 570S, 650S 980S ler icin

   04.04.11
   http://www.****.com/file/EprGCF5

   05.01.10
   http://www.****.com/file/5K99DAe

   05.10.02
   http://www.****.com/file/jRDjQqZ

   **** fileserve

   Teşekkürler, piratefree.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Açılmayan .mkv formatı sorunu

   Konuda, 720p/1080p ac3 ses formatlı olduğuna emin olup yine de açılmayan mkvlerden yakınan bir sürü arkadaş var.
   Sorun mkvnin format profilinden kaynaklanıyor.Açılmayan mkv dosyalarınız için şunu deneyin;

   " http://mediainfo.sourceforge.net/ " adresinden programı indirin ve açılmayan mkvlerinizden birini programa göstererek media infosuna bakın.
   Büyük ihtimalle elinizdeki mkvnin " Format profile : High@L5.1 " olduğunu göreceksiniz ki hiçbir tv (samsung dahil / 2011 serisini bilmiyorum) bu formatta riplenmiş filmleri usb üzerinden açmaz.
   Usb playback için en yüksek High@L4.1 olan filmlere ihtiyacınız var.

   Teşekkürler, madcapfrog

   [b]Başka bir argüman altta - ikisini de deneyin!

   AVC'nin @High 5.1 olarak ayarlanması ile televizyonunuzun bu dosyayı göstermemesi arasında herhangi bir ilişki yoktur. Televizyonun bir mkv dosyasını oynatmama nedeni, film mux edilirken header stripping yani başlık sıkıştırmanın kullanılmasıdırç Denemek için Pirates of Carribean:On Stranger Tides 3D mkv dosyasına mediainfo programı ile bakalım,



   Bu dosya benim televizyonumda sorunsuzca oynatılmaktadır.

   Filmi header stripping.i devre dışı bırakarak yeniden mux etmek için MkvToolnix programına ihtiyacınız var.

   Buradan indirebilirsiniz

   MkvToolnix.i indirdikten sonra programı açıp Dosya->Seçenekler menüsüne girip, varsayılan ayar olarak başlık sıkıştırmayı kapatmalısınız.



   Kutucuğu işaretleyip tamam dedikten sonra, ilgili mkv filmi sürükleyerek Mkvtoolnix.in ana penceresinde bırakın



   Tüm iz ve bölümler için sıkıştırma seçeneğinin "yok" olarak ayarlı olduğuna emin olduktan sonra "çoklamayı başlat" seçeneğini seçin ve yeni dosyanızı televizyonda oynatmayı deneyin. Problem çözülecektir.

   Teşekkürler, orogenesis.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Uydu alıcılı (DVB-S çıkışlı) LWxxxS modellerinde kanal bulamama sorununun çözümü;

   UYDU KANALLARI KONUSUNDA GELİŞME VAR % 90 INI BULDUM EN SONUNDA

   * bu sabah lg yi aradım durumu anlattım kayıt aldılar bana dönücez dediler dönenmönen olmadı bende bizim sitenin merkezi uydu sistemini yapab firmayı aradım
   durumu anlattım BİR İPUCU ALDIM şöyleki bu dediğim işlemleri yapın ve taratın digitürk %100-hotbird %100 çıktı gelelim en önemlisi türksata türksatın %90
   kanalları buldu kanald-show-ahaber -poweturktv-fox çıktı sade çıkmayan atvhd- star -tv8-tnt bide önceki aramalarda trt hd buluyordu busefer trt hd çıkmadı
   uydu sisteminiş yapan firmaya sordum disguick sırası nası olucak diye SIRALAMA ŞÖYLE DİSGUİCK A-TÜRKSAT2A3A DİSGİCK B-HOTBİRD DİSGKC-EUTELSATW3A
   UYDU TV AYARLARINA GİRİN KİMLİK 1 TÜRKSAT2A3A BURST KAPALI LNB GÜÇ AÇIK DİSKUİCK A İŞARETLİ OLSUN
   KİMLİK 2 HOTBİRD BURST KAPALI LNB GÜÇ AÇIK DİSGUİCK B İŞARETLİ OLSUN
   KİMLİK 3 EUTELSAT W3A BURST KAPALI LNB GÜÇ AÇIK DİSGUİCK C İŞARETLİ OLSUN
   OTOMATİK ARAMAYA GELİN AG SEBEKE SEÇİLİ OLSUN VE ARAMAYI BAŞLATIN ŞAYET SİZDEKİ UYDU DİSGUİCK SIRASI BENDEKİ GİBİ İSE YAKLAŞIK TOPLAM 650
   TV KANALI VE 150 YE YAKIN RADYO BULACAK BEN DAHA ÖNCEKİ ARAMALARDA SIRALAMAYI YANLIŞ YAPIYORDUM Bİ ARKADAŞ YAZMIŞ UYDU SIRALAMASI ABC SIRASI
   DOĞRULUK PAYI VAR VALLA PES ETMEDİM BUŞEKİLDE 3 UYDUDA 650 KANALI BULDUM


   ŞİMDİ YAPACAGIMIZ ELLEN KANALLARIN YENİ FREKANSLARINI YAZIP ARAMADA ÇIKIP AÇILMAYAN ARAMADA ÇIKMAYAN VE AÇILMAYAN KANALLARIN ÇIKMASINI
   SAĞLAMAK BURAYA KADAR KANALLARI BULDUK BEN WEBDEN POPÜLER KANALD ATV ATV HD STAR SHOW TNT TV8 TRTHD GİBİ KANALLARIN GÜNCEL FREKANS BİLGİLERİNİ ALIP ELLE GİRİP HANGİ KİMLİKSE ONDAN MANUEL TARATIP LİSTEYE EKLEMEK %10 LUK Bİ İŞİM KALDI
   UYDU ALICIDA ARIZA YOK BİZİM DİGER HARİCİ CİHAZLAR KADAR YETERLİ DEĞİL BİZ SIRALAMAYI DOĞRU YAPMADIĞIMIZDAN KANALLARI BULAMADIK
   TABİ BU KADAR DETAYI NERDEN BİLEBİLİRİZ BENDE SİTENİN SİSTEMİNİ YAPAN FİRMAYI ARAMASAM OLAYI ÇÖZEMEYECEĞİM AMA BU KONULARDA BİRAZ
   İNATÇiyiM DÜN GECE 03 E KADAR UĞRAŞTIM SONUNDA BULDUM KANALLARI BULANLAR DA BUŞEKİLDE BULMUŞLAR
   BU AÇIKLAMALAR DAHİLİNDE ARATIP TA HALA ÇIKMAZSA MESAJ YAZIN FORUMDAN YARDIMCI OLUCAM

   Teşekkürler, parlementer.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   xxxS modellerindeki Uydu Sorununa LG tarafından çözüm [ÖNEMLİDİR]

   Flash Flash

   Kanal Bulamama Soruna Kesin Çözüm

   Biraz önce MTV elektronikten Erdem Bey ve ekip arkadaşı geldi. Fabrikadan test yazılımı hazırlamışlar version 9 gözüküyor. Yazılımı kurdular. Kanalları tarattık. ve 278 kanal buldu.
   Bir tek show tv kanalı çıkmadı. Alem fm çıkıyor ama show tv çıkmıyor. Kendileri serviste show tv kanalını bulamıyordu. Bu yazılımdan sonra show tv bulmuşlar. Show tv hariç problem çözüldü. Sinyal seviyesi show tv nin tps sinde %59 da kalıyor. %70 gelirse oda bulma ihtimali yüksek. Bunun içinde benim daireme gelen kabloya santral çıkıştı güclendirici takmak olabilir şeklinde konuştuk. Belkide bu test yazılımı son yazılım versiyona geldiğinde bu sorunda kalkmış olabilir.

   MTV elektronikten Erdem bey sağolsun çok ilgili. İyi bir arkadaş. Kanalları tek tek tarattık. Yeni test yazılımı 180mb gibi bir boyuttaymış. Henüz test yazılımı olduğu için kendisinden alıp internete yüklemeyi düşünmedim.Bende kurulum esnasında %99 takıldı. TV açıp kapattıktan sonra yazılım kurulmuş olarak gördük. Kendi yetkili servislerinize başvurarak yazılımı yükletebilirsiniz.

   Bu arada LG üstüne düşeni yaptı. İlgilendi. Markasının hakkını şimdi vermiş oldu. Cihazının arkasında durdu ve yazılım geliştirip sorunun üstüne gitti. Bizim de beklentimiz buydu.

   Çözüm bölümüne yazılım ile düzeltildiğini eklersek. Bu sorunu yaşayanlarda yanlış bilgilenmemiş olurlar.

   //

   MTV Elektronik
   0216 635 54 20 Erdem Bey var. Büyük ihtimal sizin bölgeye bakan servis ilgilenecektir. Bir de LG merkez den Alem Bey ile de görüşürsen yazılımı o gönderdi servise senin bölgendeki servise o gönderebilir. Erdem Bey yazılım eline geçince kendinde bir test yaptıktan sonra direk beni aradı ilgilendi.

   Teşekkürler, cline.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   xxxS modellerinde 311 i Türksat gerisi Hotbird toplam 1870 Kanal Bulmak (Resimli)

   herkese selam
   arkadaşlar uydu ayarlarıyla ilgili birkaç resim ekliyorum belki yardımcı olur. ben bu ayarlarla tarattırdım ve yaklaşık 1870 kanal buldu (türksat ve hotbird ) türksat 311 kanal gerisi hotbird.
   yanlız kanal sıralama ve istemediğim kanalları silme taşıma gibi işlemleri yapmak çok sıkıntılı menüler oldukça kısıtlı mesela kanal sıralaması yaparken istediğimiz kanalları tek tek taşıyoruz buda çok sıkıntı ve 2 ayrı uyduyu aynı listede görüntüleyebiliyorum mesela türksat 311 kanalsa 312. kanal hotbird den başlıyor. aslında ingilizcesi iyi olan bir arkadaş bu sorunları çevirse ve hepimiz lg mail atsak yazılımla bu sorunları çözebilirler diye düşünüyorum.
   benim gördüğüm sorunları maddelersem şu şekilde

   1 -kanal sıralama tek tek yapılıyor ( istenilen kanallar seçilse ve aynı anda taşınsa daha pratik olur)
   2- istenmeyen kanallar silinmiyor.
   3- farklı uydu kanalları ayrı katagorilerde görüntülenemiyor (uydu receiver daki gibi)
   gibi sorunları görebildim.









   Teşekkürler, bay.xx.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   xxxS modellerinde Show TV, TV8 vb otomatik arama ile çıkmayan kanalları bulmak

   Arkadaşlar fabrika ayarlarına dönmeden eklenemeyen kanal frekanslarını (show tv 8 vs..) ekleyebilirsiniz.

   1- uydu DTV ayarlarına giriyoruz. bukısımdan yeni ağ kimliği ekleyip uydu listesinden "diğerleri" seçeneğini seçiyoruz
   hangi uydudan kanal ekleyeceksek o uydunun bilgilerini giriyoruz. sadece uydu isimi "diğerleri" şeklinde oluyor
   bu şekilde boş bir uydu bölümü oluşturmuş oluyoruz.

   2-sonra manuel arama bölümünden nasıl kanal ekliyorsak aynı şekilde yeni oluşturduğumuz uyduyu seçip istediğimiz frekansları ekliyoruz.
   zaten bu uydu altında hiçbir kanal olmadığından direkt kullanıcı kısımı en başta geliyor. ekleme yaptıktan sonra yeni kanallar listenin en sonuna ekleniyor.

   daha önceden fabrika ayarlarına dönüp çıkmayan kanalları ekleyip ağ araması yapmadan tarama yapıyorduk daha az kanal buluyorduk bu şekilde ağ araması yaptırıp arkasından
   kanalda girilebilir. sonraki günlerde yeni bir kanal çıktığında bütün ayarları bozmadan tarama yapmadan bu şekilde girilebilir.



   Teşekkürler, bay.xx

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Hazır Türksat Kanal Listesi

   Kendi düzenlediğim Türksat kanal listesini aşağıda ki linke ekledim. show tv filan var. yüklemek isteyen olursa, bu dosyayı direk flash disklerine atsınlar. menü tuşunu basılı tutun ekrana menü gelecek sonra ekran tekrar kanala döndüğünde menü tuşunu bırakın ve 1105 tuşlayın sonra okeyleyin. gelen menüden receive usb yi seçin. kanal listesi yüklenecektir.
   http://*****.com/dl/131...xLW570S-ZD00001.TLL.html
   ****yere hotfile yazılacak

   Teşekkürler, yhae.

   Tv 47lw570s yeni güncelleme olan 05.10.05 yükledim gece boyunca tv açık kaldı ancak sabaha bitti. ben bir fark göremedim. kanal listesi düzenleme gelir diye umudum vardı ama değişen bir şey yok. sadece "planet çocuk" LG kanal ayarlama programı ile "LG SERVICE" olarak gözüküyor. bu arada yeni türksat kanalları listesi hazırladım. isteyen olursa faydalanabilir.(yüklemeden önce kendi kanallarınızı yedekleyin)

   http://www.fileserve.co...NdX/xxLW570S-ZD00001.TLL

   Teşekkürler, wings35.

   --------------------------------------------------------------------------------

   LW DVB-S TV lerde kanallar ile ilgili çözümler (güncelleme, düzenleme ve yedekleme)

   Geçen hafta yazdıklarımı tekrar hatırlatmak için. Belki Techraven üstad ilk sayfaya alır ve buna yönelik soruları ilk sayfaya yönlendiririz.
   Sık sorulan sorulardan biri olan tv güncellemesi ve S'li serilerde kanal düzenleme, yedekleme, yeniden yükleme
   Güncelleme
   Öncelikle tv'miz internete bağlı ise kendisi otomatik güncelleme yapabilmektedir. Bazen tv internete bağlı olsa bile yeni firmware güncellemesini otomatik olarak yapamaya bilmektedir. Bunun için çözüm fabrika ayarlarına alıp sonrası otomatik yükleme yapmasını beklemek, ancak bazı firmware yüklemelerinden sonra buda işe yaramamakta.
   kesin güncelleme ise çeşitli LG sitelerinde (Almanya, Rusya) son firmware'ler verilmekte modele uygun firmware'i yükleyip (Zipli dosya şeklinde yükleniyor) sonrasında zip içindeki dosyayı LG_DTV isimli klasöre çıkarmak olacaktır. (USB bellekte yeni bir klasör oluşturup bu klasörün ismini LG_DTV olarak değiştirdiğimiz dosya içine çıkarılabilir). Sonra USB belleği tv'e taktığımızda otomatik olarak güncelleme başlayacaktır.
   Bu aşamada eski versiyona geri dönmek için elimizde eğer eski firmware versiyonu varsa kumanda üzerinden home-kurulum-option seçeneğine gelinir. Burada herhangi ek kısma gelinmeden 7 kez favori tuşuna basılarak sonrası USB bellekteki firmware versiyonuna dönülebilir.

   kanal düzenleme
   LW570/650S 'li modellerde kanal düzenleme olayı için bir kaç seçenek mevcut. Biri favorilere kanalları atamak, bir diğeri kanalları başka bir yerde numaralandırarak daha sonra o sıra halinde düzenleme işine gitmek olabilir.
   bu serilerde tarama sonrası kanal bulunduktan sonra o kanalı tamamen silme işlemi olmamakta ancak kanalı engelle veya atla gibi seçeneklerle kanalların görülmesi basit kullanıcılar için engellenmektedir.

   kanal yedekleme:
   Önce usb bellek tv'e takılır. kumanda üzerinden home tuşuna yaklaşık 5-6 sn basılı tutulur. Bu süreçte önce menü seçenekleri sonrası tekrar kanal ekranı gelir. tekrar kanal ekranı geldiğinde kumanda üzerinde 1105 kodlanır. Sonrası ok tuşuna basılır. Karşımıza bir grup seçenek gelir. Kumanda üzerinden navigasyon tuşları kullanılara tv link-loader seçeneği üzerine gelinerek ok tuşuna basılır ve gelen ekrandan send to usb seçeneği üzerine gelinerek ok tuşuna basılır. Sonrası tvnın o anda bulunan kanal listesi usb belleğe aktarılmış olur. (USB bellekte herhangi bir klasör içine değil kök klasörde yedeklenmektedir)

   Yedeklenmiş kanal bilgilerini Yeniden Yükleme
   TV'mizi herhangi bir şekilde fabrika ayarlarınıa aldığımızda tüm kanal bilgileri silinir veya kanal listemizde bir şekilde yeni düzenleme yapmış isek ancak eski kanal listemize dönmek istiyorsak bu durumda yedeklediğimiz kanal listesini kullanarak o dönemki kanal listemize tekrar dönmemiz sağlanmış olur. Ancak bu yedeklediğimiz zamanda ülkeyi hangisi seçmişsek o şekilde liste geri gelmektedir.
   kumanda üzerinden home tuşuna yaklaşık 5-6 sn basılı tutulur. Bu süreçte önce menü seçenekleri sonrası tekrar kanal ekranı gelir. tekrar kanal ekranı geldiğinde kumanda üzerinde 1105 kodlanır. Sonra ok tuşuna basılır. Karşımıza bir grup seçenek gelir. Kumanda üzerinden navigasyon tuşları kullanılara tv link-loader seçeneği üzerine gelinerek ok tuşuna basılır ve gelen ekrandan receive from usb seçeneği üzerine gelinerek ok tuşuna basılır. Sonrası tv usb'de yedeklediğimiz listemizi tv otomatik görür. Bu seçeneğin üzerini oklersek tv yedek listeyi tekrar yükleyecektir.
   Not: 1105 ve sonrası ok tuşladıktan sonra karşımıza gelen ekrandan tariflenen seçenekler dışındaki seçenekler olan LG hotel mode setup, password change, set ID setup seçenekleridir ve bunları fazla kurcalamak ev kullanıcıları için gereksizdir, ve kurcalayınca sıkıntı oluşabilir.)

   Kanal Düzenleme Programı

   Bence daha önce benim verdiğim sonrasında birkaç arkadaşın verdiği LW serileri için JLevi tarafından geliştirilen kanal edit programını ilk sayfaya konulsa iyi olur. Bildiğimiz gibi LG televizyon üzerinden mevcut kanal silme işlemi yapılamıyor ve kanal düzenleme işlemleri ise oldukça zorlu idi. Kanal edit programı sayesinde tv'yi kurduktan sonra kanalları tarattıktan sonra kanalların yedeğini alıp bilgisayar üzerinden düzenleme imkanına sahip olunması güzel birşey.
   TTLedit5.0: http://www.sendspace.com/file/9zoymg

   Teşekkürler, gastser.

   --------------------------------------------------------------------------------

   Hama kumanda olmadan Cinema 3D TV serilerinde servis menüsüne girmek

   Dikkat: Servis menüsüne kumanda ya da bu şekilde girmek teorik olarak TV nin garanti dışı kalması demektir. Bu işlemler tamamen kendi sorumluluğunuzdadır.

   TV'yi aldığım günden beri servis menüsüne girmeye çalışıyorum. Amacım ise DVR yani hard diske kayıt özelliğini açmak. Maalesef bu işi yapacak kumandayı Konya'da bulamadım ve bugüne kadar işlemi başaramadım. Bugün bir rus sitesinde bu işin ne kadar kolay olduğunu görünce bu rus arkadaşları bir kez daha takdir ettim. Daha önce gören yada bilen var mı bilmiyorum ama benim gibi bu işi yapmak isteyip kumanda bulamayanlar için anlatmak istedim.

   Gerekli olan şey sadece 1 adet 3.5 mm kulaklık jakı ve IR led. Bu ledi herhangi bir arızalı kumandadan alabileceğiniz gibi herhangi bir elektronikçiden de alabilirsiniz. Yapmanız gereken ise kulaklık jakının uçlarına bu ledi bağlamak ve jakı PC nizin yada MP3 çalarınızın kulaklık-ses çıkışına takıp ekteki dosyalardan birini çalmak. Yani IR kodları ses ile iletmek. Bağlantı gayet basit. Mono çıkış kullanacaksınız. Yani kulaklık jakından çıkan 2 canlı 1 şase uçtan canlı olandan herhangi birine led in artısını şaseyede ledin eksisini bağlayacaksınız. Ses dosyaları çok kısa olduğundan çalma anını denk getirip ledi televizyona tutmak zor olabileceğinden mp3 dosyayı sürekli tekrar (repeat) modunda çaldırın ve ledi tv nin kumanda alıcısına mümkün olduğu kadar yakın hatta değecek kadar yakın tutun. Eğer herhangi bir şey olmuyorsa ledin uçlarını ters çevirmeyi deneyin. Yine olmazsa kulaklığın diğer canlı ucunu kullanın ama kesinlikle olacağına garanti veriyorum. Eğer olursa ekranda bir şifre soracak. Şifre 0413. Çaldığınız ses dosyasına göre iki farklı menüden birine gireceksiniz ama şifre her ikisinde de aynı....

   http://***.com/files/42...4332/LG_Service_Menu.rar *** -> ****

   Teşekkürler, fsadak.

   --------------------------------------------------------------------------------



   PC / Laptop ile Cinema 3D TV lere 3D görüntü aktarmak

   Laptop ile 3D izlemek isteyenler şunu yapmalılar;

   Boş bir HDMI portuna (HDMI 4 mesela) laptopu bağlayın.
   Çözünürlüğü 1920x1080 yapın.
   Menüye girip ayarlardan Aspect ratio ayarlarından (16:9 olan) Just Scan ı seçin
   Birde HDMI 4 ü PC olarak etiketlemeniz gerekli. Bu şekilde 1:1 pixel mapping oluyor.

   ATI kullananlar birde ayrıyetten CCC Panelden Overscan kısmına girip %0 yapacaklar overscan ı, böylece görüntü ekrana tam oturmuş olacak.
   Daha sonra SBS filmi tam ekran açıp Kumandadan 3D tuşu ve SBS seçeneği (2.ci seçim) ile izleyebilirsiniz.

   Ekran kartınızın 3D desteği olursa performansı çok çok daha iyi olacaktır - techraven

   Teşekkürler, muratremix.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Ölü Piksel Testi

   Arkadaşlar,

   Tv sinde ölü pixcel testi yapmak isteyenler için resim dosyalarını upload ettim.
   Techraven hocam istersen ana sayfaya bunuda ekle.

   http://www.2shared.com/file/RnCDRkJQ/lg_resim.html
   http://www.fileserve.com/file/rXKsMQp

   Teşekkürler, Raskol.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Konsol ve PC oyunlarındaki lag sorunu için teknik bilgi ve çözümler

   Arkadaşlar oyun ve lag sorunu ile ilgili birçok kullanıcının dertli olduğunu bildiğimden kerempek adlı arkadaşın verdiği linki Türkçe'ye çevirip, foruma ana konu olarak ekledim. (3D) FULL HD TV KULLANICILARI İÇİN OYUNLARDAKİ LAG (GECİKME) PROBLEMİ VE OLASI ÇÖZÜMLERİ başlığı altında oyundaki sorunları konuşursak, daha toplu bir yerde, daha toplu bir biçimde tartışmış ve bilgi biriktirmiş oluruz.

   Teşekkürler, dusty_

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Örnek 3D Videolar

   1)http://----/lg-demo-e1390cf01569-by-fdzone-org-q26629632.html

   ---- yerine bitsnoop.com yazın. LG demolarının olduğu link bu.

   2)http://-------.org/torrent/LG-3D-Demo-1080p-Half-SBS-AC3/435815b5a04053101efc887735516d38477e0d5c3af3

   ------ yerine btjunkie yazın. Bu kısa bir (266MB) LG demo videosu.

   Teşekkürler, targetay1

   3)3D derinlik hissetmek isteyen arkadaşlar bu videoyu izlesin
   http://www.youtube.com/watch?v=RUsqwaeDekM buradaki görüntüyü smart tv'den izleyemeyenler içşn mkv'ye çevirdim aşşağıdan indirerek televizyonun usb'sinden izleyebilirsiniz.
   Şimdiye kadar izlediğim 3d ler içerisnden bundan daha fazla dışarı çıkan bir görüntü izlemedim.

   http://---------.com/dl...be_player_in_3d.mkv.html ( ----- yere hotfile yazınız.)

   Teşekkürler, yabo.

   4)

   http://?????.com/dl/132...2ed4e3/TOP_GIRL.mp4.html

   bahsettıgım video bu arkadaslar ozellıkle kelebk ve su sahnesı mukemml tavsıye ederım. ismine bakıp sakın aldnmayın :)) klıp sadece sarkı.
   ??? yazan yere hotfile yazın ok.

   Teşekkürler, madmax3636.

   Önemli:En iyi 3D film bulabileceğiniz siteler malum t o r r e n t siteleridir. Bunları kullanmayı buradan anlatamıyoruz ancak internetten Google aramasında kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer 3D TV aldıysanız bunları öğrenmeye mecbursunuz, bir yerden başlayın (techraven)

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Bilgisayardaki internet bağlantısını tv ile Ethernet kablosu yardımıyla kablolu olarak paylaştırma

   Bu anlatımda bilgisayardaki internet bağlantısını tv ile Ethernet kablosu yardımıyla kablolu olarak paylaştırma işlemini anlatmaya çalışacağım. Kullandığım kablo cross over değildir. Tüm bağlantı kabloları karşılıklı gelmektedir.

   1- Kabloyu tv ve pc ye tak.

   2- Ağ ayarlarından Win7 de ağ ve “paylaşım merkezi”nden "bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" kısmına gelip (Xp de başlat=> ayarlar => ağ bağlantıları nı açın.) ethernet ve wireless bağdaştırıcılarının simgelerinin her ikisini de seç. Sağ tıklayarak “Bağlantıları köprüle” seçeneğini seç. Bu işlem aynı ekranda 3. bir bağdaştırıcı (ağ köprüsü) çıkmasına sebep olacaktır. Bundan sonraki tüm işlemleri oluşturduğumuz “ağ köprüsü” üzerinden yapacağız.



   3- ağ köprüsü simgesine sağ tıklayıp “özellikler” diyoruz. Bu ekranda gördüğümüz Ethernet ve wireless bağlantı ayarlarını aşağıdaki gibi yapıyoruz.









   Teşekküler, makaristo.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   LW serisinde Türkçe Altyazı Sorunu / Altyazılarda Türkçe karakterleri düzgün göstermek

   Altyazı türkçe karakterle seyretmek için ayar şu şekilde yapılyor. (Daha önce tam verilmemiş idi diye düşünüyorum). Öncelikle film veya izlemek istediğimiz meda dosyası ile altyazı adı aynı yapılmalıdır. Sonra film oynatmaya başlatılıp menü-videooynatmayıayarla- kod sayfası kısmına gelip türkçe kısmına gelince altyazıları sorunsuz şekilde türkçe karakterler ile izlenebiliyor. Ancak her filmi açışta bu işin tekrarlanması gerekiyor.

   Ek, alicandemir; altyazıyı bilgisayara indirdiğinizde subtitle workshop ile açıp sol tarafta dil kodlamasını türkçe yapar ve kaydedersen ,tvden ayar yapmana gerek kalmaz.

   Teşekkürler, gastser.

   Ek, mehmet_alp: USB den izleyeceğiniz filmin alt yazısını notepad ile açın hiç birşeye dokunmadan farklı kaydet deyip en alttan ANSI olan yeri UTF8 e getirip kaydedin.Artık her film açtığınızda menülerde gezip türkçe karakter seçmek zorunda kalmayacaksınız.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   TV nin DLNA ismini değiştirmek


   Bugün ağı kurcalarken bir şey buldum. (daha önce verilmedi sanırım)

   İnternet araç çubuğuna alttakini yazınca Televizyonun DLNA ismini değiştirebiliyorsunuz. Ben fktanik yaptım o şekilde aygıt bulundu demeye başladı.
   http://192.168.***.***:37904/Presentation.html
   (*** = televizyonun bağlı olduğu ip adresini yazın)


   Gereksiz bir bilgi olsada bilgi bilgidir



   Teşekkürler, fktanik.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Piyasadaki 3D Filmler

   Bunlar sadece bir listedir. Bu forumdan malum sitelere link vermek yasaktır. Bu şekilde aratıp bulabilirsiniz filmleri.

   3D 1080P SBS DUAL FiLMLER

   A.Turtles.Tale.Sammys.Adventure.3D.TR.Half.Sbs : 6,97 gb
   Alice.In.Wonderland.2010.3D.Half-SBS.1080p.Bluray.DTS.TR : 9 gb
   Animals.United.3D.SBS.2010.GER.DTS.1080p.DTS.TR : 4,97 gb
   avatar.2009.1080p half.sbs.1080p.DTS.TR : 19 gb
   Bolt.3D.2008.BluRay.FULL.SBS.DTSHD.TR : 8 gb
   Cats and Dogs 2 3D Half-SBS.Bluray.DTS.TR : 6,66 gb
   Clash.Of.The.Titans.2010.DL.1080p.half.SBS.DTS.T R : 6,65 gb
   Cloudy.With.A.Chance.Of.Meatballs.2009.3D.Half-SBS.Bluray.1080p.DTS.TR : 4,33 gb
   Coraline.ve.Gizli.Dunyasi.3D.TR.Half.Sbs : 8,85 gb
   Deep.Sea.2010.1080p.TR.Half.Sbs: 3,15 gb
   Despicable.me.3D.2010.Half-SBS.DTS.TR : 7,85 gb
   Gulliver's.Travels.3D.2010.1080p.3D.half.SBS.DTS .TR : 7,74 gb
   How.To.Train.Your.Dragon.3D.2010.BluRay.FULL.SB S.TrueHD.TR : 12,4 gb
   Ice.Age.III.3D.2009.BluRay.FULL.SBS.DTS.TR : 12,9 gb
   DISNEY'S A CHRISTMAS CAROL - 3D Half SBS 1080p.DTS.TR : 12,7 gb
   Legend.Of.The.Guardians.2010.3D.Half-SBS.1080p.Bluray.DTS.TR : 8 gb
   Megamind 3D Half SBS.1080p.TR : 5,69 gb
   Monsterhouse.2006.3d.half.SBS.Bluray.1080p.DTS. TR : 5,83 gb
   Monsters.versus.Aliens.3D.2009.BluRay.1080p.SBS .TR : 7,95 gb
   My.Bloody.Valentine.3D.1080p.TR.Half.Sbs : 8,63 gb
   Open Season 3D Half-SBS.2006.Bluray.DTS.TR : 6,95 gb
   Piranha.3D.2010.BluRay.1080p.Half.SBS.Bluray.DT S.TR :9,37 gb
   Resident.Evil.Afterlife.3D.2010.HALF.SBS.Bluray .DTS.TR : 5,64 gb
   Shrek .3D.2001.1080P.SBS.TrueHD.TR : 11,7 gb
   Shrek.Forever.After.2010.3D.Half-SBS.1080p.Bluray.TR : 7,34 gb
   Shrek.II.3D.2004.BluRay1080P.SBS.TrueHD.TR : 10,9 gb
   Shrek.The.Third.3D.2007.BluRay.FULL.SBS.TrueHD. TR : 10,3 gb
   Streetdance.3D.2010.Bluray.1080p.DTS.TR : 8,99 gb
   Tangled.3D.2010.ENG.DTS.1080p.3DBD.x264.half.SB S.TR : 6,20 gb
   The Green Hornet 3D 2011 1080p Half SBS DTS.TR : 9 gb
   The Last Airbender.2010.1080p.3D Half-SBS.DTS.TR : 8,68 gb
   The.Chronicles.Of.Narnia.The.Voyage.Of.The.Dawn .Treader.3D.2010.Bluray.1080p.3D.half.SBS.DTS.TR : 13,2 gb
   Tron.Legacy.3D.2010.ENG.DTS.1080p.3D.half.SBS.T R: 11,3 gb
   Yogi.Bear.3D.2010.DTS.1080p.3D.half.SBS.TR: 10,7 gb



   3D 1080P SBS ORJiNAL DiLiNDE FiLMLER

   3D.Demo.Mix.Master.Euro: 682 mb
   A.Park.For.All.Seasons.Haida.Gwaii.Islands.Half.Sb s: 1,88 gb
   African Adventure Safari in the Okavango 3D.2007.1080p.EngHalf-SBS : 7,50 gb
   Alligator Kingdom 720p 3D BluRay Half-Sbs : 2.48 gb
   Alpha.And.Omega.3D.2010.DL.1080p.3DBD.X264.half. SBS.z-man: 5 gb
   Aquarium.3D.3DBD.2010.GER.1080p.X264.z-man.SBS : 4,53 gb
   Are.You.Smarter.Than.Your.10.Year.Old.3D.Half.Sbs: 1,20 gb
   Asian Hottest Female Magician.3d sbs.1080p.panosonic tv : 2,72 gb
   Balloon.3D.Half.Sbs:2,17 gb
   Bear 3D Half SBS.Bluray: 6 gb
   Besouro.3D.2009.DL.1080p.3D.Half.SBS : 9,81 gb
   Best Stage Magician.3d sbs.1080p.panosonic tv : 2,54 gb
   Black Eyed Peas Concert: 1,21 GB
   Boogie.El.Aceitoso.3D.2009 : 7.64 gb
   Bugs.3D.Half.Sbs: 2,85 gb
   Cane.Toads.The.Conquest 3D.1080p : 9.27 gb
   Circus.Linoluckynelli.3D.2010.1080p.x264.Half.Sbs: 2 gb
   Coral Fish 3D Half-SBS: 2,70 gb
   Dark World 3D Half-SBS rusca : 8,30 gb
   dark.Country.3D.2009.1080p.3D.SBS : 7,14 gb
   Dinosaurs Giants of Patagonia 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 3,19 gb
   Diversity.3D.Half.Sbs: 1,84 gb
   Dolphins and Whales 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 3,60 GB
   Dragster.3D.Half.Sbs: 6,24 gb
   Fascination-A .Coral Reef.2011.1080p.3D Half SBS : 3,74 gb
   Friends for Life 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 7,38 GB
   Funniest Asian Magician.3d sbs.1080p.panosonic tv : 2,56 gb
   G Force 1080p 2009 3D BluRay Half-Sbs : 5 GB
   Garfields Pet Force 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 5 GB
   Gnomeo.and.Juliet.3D.H-SBS.DTS: 8,80 gb
   IMAX Alien Adventure 3D.SBS (1999) Bluray 1080p : 3,45 gb
   IMAX Dinosaurs Alive - 2007 - 3D Half - SBS - 1080p - Bluray : 3,43 gb
   IMAX Haunted Castle 1080p 3D BluRay.SBS : 3,21 gb
   IMAX Into The Deep (1994) 3D Half-SBS 1080p Bluray : 2,51 gb
   IMAX Mummies Secrets of The Pharaohs 3D H-SBS : 4,29 gb
   IMAX Sea Rex 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 3,45 gb
   IMAX Sun 1080p 3D BluRay.SBS : 1,44 gb
   IMAX Wild Ocean (2008) 3D Half-SBS 1080p Bluray : 3,24 gb
   IMAX.Galapagos.1999.3D.Half-SBS.1080p.Bluray : 2,86 gb
   IMAX.Hubble.3D.Half-SBS.2010.1080p.BluRay.DTS : 4 gb
   Imax.Legends.of.Flight.3D.1080p : 2,78 gb
   Imax.Wild.Safari.3D.3D.1080p.Bluray : 3,67 gb
   InAlienable.3D.Half-SBS.2008.1080p.BluRay.DTS: 7,43 gb
   Inception 2010 1080p Half SBS 2010 : 9,16 GB
   Jackass.3D.2011.SBS.1080p : 8,42 gb
   Jonas Brothers 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 9,35 GB
   Kenny.Chesney.Summer.In.3D.2010.ENG.DTS.1080p.3D : 13,4 GB
   Kitch Fish 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 1,84 gb
   Kylie.Minogue.Aphrodite.Les.Folies.Tour.2011.1080p .3D.H-SBS.AC3 : 9 gb
   Locked.Down.Uncut.3D.H-SBS.Eng.DTS.1080p : 8,92 gb
   Looney.Tunes.Coyote.Falls.3D.Half.Sbs:217 mb
   Looney.Tunes.Fur.of.Flying.3D.Half-SBS:219 mb
   Looney.Tunes.Rabid.Rider.3D.Half.Sbs : 325 mb
   Loooser How To Win Lose a Casino 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 12,3 gb
   Magic Forest 3D Half-SBS (2010) 1080p Bluray DTS : 5,31 GB
   Magie Des Waldes 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 7,16 GB
   Meet.the.Robinsons.3D SbS.2007.HDTV.1080p : 8 GB
   Mihiro Retour 3D Half-Sbs 1080p : 7,87 GB
   Mr.Scrooges.Wild.Ride.Half.Sbs : 186 MB
   Next Generation Magician.3d sbs.1080p.panosonic tv : 2,51 gb
   OceanWorld.3D.3DBD.2009.ENG.1080p.x264.z-man.half.SBS : 6,66 gb
   Princes Trust Rock Gala 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 4,37 GB
   Rio.3D.Half.SbS2011.1080p : 7,58 GB
   Sammy's Adventures The Secret Passage 3D Half-SBS: 7,38 gb
   Sanctum 2011 3D Half-SBS 1080p: 8,49 gb
   Saw.The.Final.Chapter.3D.half.sbs.Bluray.2010.1 080p: 10,4 gb
   Scar 3D Half SBS 1080p : 7 GB
   SOS_Planet.half.sbs : 3 gb
   Space Chimps 2 3D 1080p H-SBS Eng-Fre DTS : 10,6 GB
   Space Station -3D Half SBS.1080p : 4,58 gb
   Sports.Illustrated.Swimsuit.2011.1080p.3D Half SBS :2,43 gb
   Step Up 3D Half-SBS : 8,51 gb
   Super Strip 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 4,17 GB
   Teen Champion of Magic Dove.3d sbs.1080p.panosonic tv : 2,65 gb
   Terra.3D.Half-SBS.2008.1080p.HDTV: 5,43 gb
   The Child's Eye 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 7,28 GB
   The Final Destination IV 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 4,27 gb
   The Hole 3D Half-SBS: 7,35 gb
   The Polar Express 3D Half-SBS
   The Ultimate Wave Tahiti 3D Half-Sbs 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 4,41 gb
   The Universe 3D.1080p. Half-SBS : 3,54 gb
   The.Kid.Chamaco.2009.DL.1080p.3DBD.x264.half.SBS : 7,49 gb
   The.Lovers.Guide.3D.2011.ENG.DTS.1080p.3D.half.SBS . : 4,91 GB
   The.Reef.3D.Half.Sbs: 1 gb
   Toy Story 1 SkyUK 3D Half SBS :7,50 gb
   Toy Story 2 3D DD5 1 SkyUK 3D HalfSBS : 7,26 gb
   Toy Story 3 3D 2010 1080p Half-SBS BluRay AC3 x264-z-man : 7,36 gb
   Treasure.Houses.of.Britain.S01.E01.3D.Half.Sbs : 1,15 GB
   Treasure.Houses.of.Britain.S01.E02.3D.Half.Sbs : 1,15 GB
   Treasure.Houses.of.Britain.S01.E03.3D.Half.Sbs : 1,15 GB
   Ultimate.Gs.Zacs.Flying.Dream.3D.1080p.Half.Sbs : 2,89 gb
   Ultimate.Gs.Zacs.Flying.Dream.3D.Half.Sbs: 2,89 gb
   Wild Life 1 Striker 1080p 3D BluRay Half-Sbs : 7 GB
   Working.for.Peanuts.Half.Sbs: 354 mb

   ---------------------------------------------------------------------------------

   3D filmlerde altyazı sorununa çözüm

   Arkadaşlar, bugün 3D altyazı olayını direk TV nin usb sinden de denedim hiçbir ayarlama yapmama gerek olmadan altyazıyı tanıdı. 3D altyazıyı çalıştıramayan arkadaşların neden bu sorunla karşılaştığından emin deyilim ama sanki bana isim deyiştirirken uzantının da deyiştirildiğinden kaynaklıymış gibi geliyor. Aşağıya (her nekadar herkesin de aynı şekilde yaptığını düşünsemde) görsel anlatımı ve altyazı düzeninden sonra TV de filmi açtığım video dosyasını koyuyorum. Bu kez isim deyiştirme olayını tersten uyguladım
   Ben bu şekilde Hem media playerımdan hemde TV nin USB sinden elimdeki bütün filmleri 3D Altyazılı izliyorum. İnşallah sizin de probleminiz çözülür









   Ve Filmi Açıyoruz



   Teşekkürler, orislevin.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   LG Cinema 3D TV lerde eski firmware versiyonuna dönmek

   asagida LG sitesinden indirdigim firmwareleri bulabilirsiniz. Belirteyim yukleme sorumlulugu ve riski size ait. Onceden indirdigim daha eski (3 ve 4) versiyonlar da var isteyen olursa onlari da ekleyebilirim.

   Yuklemek istediginiz firmwarei acip epk uzantili dosyayi USB bellekte LG_DTV adli bir klasor acip icine koyacaksiniz. Eger TVnizin firmwarei eski ise ya da acip kapayinca otomatik gorup sizden yuklemek icin onay isteyecektir.

   Eger otomatik olarak taniyip yuklemezse veya yuklemeye zorlamak icin Home - Setup - Option uzerine gelip 7 defa FAV tusuna basmaniz gerekiyor.

   Yuklediniz ama memnun kalmadiysaniz bir onceki eski firmware e geri donmek icin ayni menuye gelip 7 defa 9 kanal tusuna basmaniz gerekiyor.

   Ben 9 a basarak bir onceki (5.01.10) firmware e geri donebildim ama 7 ile daha eski (4.4.11e) baska bir firmware e donmeye calistim ama hata verdi. Su an 5.10.02 kullaniyorum.

   Kisacasi eski firmwarelere donus USB uzerinden simdilik mumkun degil ona gore.


   04.04.11
   http://www.****.com/file/EprGCF5

   05.10.02
   http://www.****.com/file/jRDjQqZ


   **** file-serve

   Teşekkürler, piratefree.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   LG Cinema 3D TV lerde Dual-Viewing Game Modunu Açmak

   Öncelikle yapılmak istenen aşağıdaki videodaki olan olay. Tek panelden iki kişiye farklı görüntüler verilerek multiplayer ya da LAN şeklinde konsollardan iki kişi birbirlerinin ekranını görmeden oyun oynamasını sağlamak. Şu an ayrıntılı açıklamasını yapmıyorum, kendim tam olarak denediğimde buraya ekleyeceğim.



   Bunun için çeşitli ön çalışmalar yapıyoruz. Resim olarak cline nickli arkadaşın denemesi aşağıda:

   2 ayrı kişinin 2 farklı görüntü izlemesi için bir örnek hazırladım.
   Bunu yaparken photoshop programında 1920x1080 çözünürlüğünde bir dosya açtım. Bu resim dosyasının ortasına cetvel çizgisi çektim. Sol tarafa çözünürlüğü 1920x1080 olarak hazırladığım resimlerden ilkini sağ dan ve soldan sıkıştırarak yerleştirdim. Sağ tarafa da diğer resmi yerleştirdim.

   Bu işlemden sonra bu resmi jgp olarak kaydederek TV üzerinde 3d modunda sağ sol seçeneği ile açtım. Üst üste binmiş karışık bir resim karşımıza çıkıyor. Gözlüğü gözümüze takıp sadece sol gözümüz ile bakarsak soldaki resmi sol gözümü kapatarak sağ gözümüz ile bakarsak sağdaki resmi görmüş oluyoruz. Gözlüklerin camlarının yerini değiştirsek iki sol lensli ve iki sağ lensli gözlüklerimiz olursa aynı ekrana bakarak iki ayrı kişi iki ayrı yayını, fotoğrafı veya oyun sahnesini görebilir. Bunun gerçekleşmesi oyun konsolunun alt yapısı ile alakalı. Daha önce bir arkadaş o konsollarda iki görüntüde oyun sıkıştırılmadan altlı üstlü yada sağlı sollu olduğunu söylemiş. O O zaman tabiki bir uzama söz konusu olacaktır. Diye düşünüyorum. Bunu denemek için aşağıda yüklediğim resimleri kendi tv nizde deniyebilisiniz.

   resim 1 resim 1 sıkıştırılmış

   resim 2 sıkıştırılmamış link

   Önemli: Bu konu ile ilgili video çekildi ve ayrıntılı anlatım yapıldı. Ayrıntılı bilgi ve video aşağıdaki başlıkta.

   DUAL VIEW GAMING Teknolojisinin LG CINEMA 3D FPR TV'lere Uygulanması (Videolu Anlatım Dahil)


   ---------------------------------------------------------------------------------

   Eski firmware sürümüne geri dönme

   Evet forumda birçok kişinin eski firmware lara nasıl dönüleceği hakkında bilgiye Rusya,Polonya gibi ülkelerin yabancı forumlarından araştırmalarımın sonucu açıklık getirdim...

   Arkadaşlar lw serisinde eski firmware lara(04.04.11,5.11.08 vb) nasıl dönüleceğini anlatacağım...

   1- V09.00.00 yükledikten sonra istediğiniz firmware ı geri yükleyebilirsiniz;

   2- http://files.mail.ru/WGBU1L buradan v09.00.00 indirin;

   3- Usbye LG_DTV adında klasör oluşturup v09.00.00'u içine atın;

   4- Usb'yi TV'ye taktığınızda direk TV firmware ı algılayacak evet dediğinizde yükleme başlayacak;

   5- Yüklendikten sonra http://files.mail.ru/WGBU1L buradan 04.04.11 versiyonunu indirebilirsiniz veya elinizde yüklemek istediğiniz hangi versiyon varsa onu yükleyebilirsiniz;

   6- Şimdi v4 veya v5 yüklemek istediğinizde yükleme yapmayacak nedeni v09.00.00'ı en yüksek versiyon kabul etmesi ama v09.00.00'ın şöyle bir özelliği var uzman kipine girerek istediğiniz versiyonun yüklenmesine izin veriyor;

   7- Home-kurulum-opsiyona(girmeden) gelip 7 defa fav tuşuna bastığınızda uzman kipi gelecek buradan güncelleyebileceksiniz.

   Bu mantıkla her zaman istediğiniz versiyonu yükleyebileceksiniz.

   Not: v5'e yükseltmek istediğinizde ilk önce v05.01.10(LG'nin sitesinde var) yüklenip ondan sonra daha üst bir versiyon yüklenmelidir yoksa bilinmeyen hata uyarısı alırsınız...

   Not: Ayrıca 7 kez 9 tuşuna basarak bir önceki versiyona yine 7 kez 9 tuşuna basarak tekrar aynı versiyona dönüp iki versiyonu kullanabilir veya karşılaştırabilirsiniz...

   Teşekkürler, -PrisonBreak-.

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Örnek 3D TV sistemi bağlantıları



   Teşekkürler, madmax3636

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Kullanıcıların Görüntü Ayarları

   Bu kısma Cinema 3D TV kullanan kişilerin görüntü ayarlarını ekleyeceğim. Önemli olan konu; herkesin zevkleri ve algıları farklıdır. Bu ayarlar en iyi ayarlar demek değildir kesinlikle ama iyi bir başlama noktasıdır. Bu ayarlar üzerinden kendinize göre en iyisini ayarlaya ayarlaya gitmenizi tavsiye ederim.

   İkinci önemli husus "Eco Mode" u kapalı tutmak görüntü kalitesine çok etki eder. Bunu kapalı durumda bulundurun iyi görüntü istiyorsanız.

   Son olarak özellikle oyun ayarlarınız input lag dolayısıyla çok önemli. Mağazaya gidip ayarsız TV lerde oyun ya da film denemek yerine bunları yaparak denerseniz daha iyi olur (techraven)


   1- Ben şimdi game mode'da sadece TV üzerinde kullandığım ayarları yazayım o halde size. Direkt kendi yapmış olduğum ayarlar bunlar, bir yerden bakmadım hiçbirine. Burda bağlantı PC üzerinden yapıldıüı için performansta ekran kartı ayarlarının da etkisini göz ardı etmeyiniz lütfen.

   OYUN MODU İÇİN
   ---------------------

   TV: LG 42LW4500
   FPS oyun türünde, PC girişinde oynanmış CRYSIS 2 referansıyla

   Resim Modu: Standart(Kullanıcı)
   Arka Işık: Full
   Kontrast: Full
   Parlaklık: 70
   Keskinlik: Full
   Renk: 60 – 80 arası
   Ton: 0
   TruMotion: Düşük olması tavsiyesiyle değiştirilebilir.
   Led Karartma (Local Dimming): Kapalı
   Gelişmiş Ayarlar:
   Gama: Düşük
   Siyah Seviyesi: Düşük

   Oyun açıldığında var olan ekran bulanıklığını gidermek için; 3D mode ayarından “3D Görüntü Düzeltme" seçeneğini sağ/sol (veya tam tersi) yapıyoruz.
   Bir de oyun oynarken full performans sağlamak için mutlaka enerji tasarrufu modunu aktifleştirin.

   Teşekkürler, dusty_.

   Bu input lag sorunu update edildi, metnin bütünlüğünü bozmamak için silmiyorum burdan. En iyi çözüm aşağıda görüntü ayarlarında mevcut, O-G-U-Z-H-A-N ın mesajını okuyunuz (techraven)


   2-

   SINEMA MODU İÇİN
   -----------------------

   TV: LG 42LW650S

   Arka Işık: 40
   Kontrast: 85
   Parlaklık: 65
   Keskinlik: 55
   Renk: 55
   Ton:W50

   Gelişmiş Kontrol:

   Dinamik Kontrast: Yüksek
   Dinamik Renk: Düşük
   Clear White: Yüksek
   Süper Çözünürlük: Kapalı
   MPEG Parazit Azaltma: Kapalı
   Gama: Yüksek
   Siyah Seviye: Düşük
   Gerçek Sinema: Açık
   Renk Gamı: Geniş
   TruMotion: Yüksek
   Led Karartma (Local Dimming): Yüksek

   Önemli Not: Benim sevdiğim film izleme modu ve ortamı;

   -Ortam olabildiğince karanlık (mümkünse zifiri karanlık)
   -Renklerin donuk
   -Parlaklık orta-düşük
   -Siyahların olabildiğince belirgin

   Genel Türk TV izleyicisine baktığımda bunların tam tersini görüyorum, bu yüzden siz bunu beğenmeyebilirsiniz. Bu ayarlar sadece bir rehber olsun siz kendinize göre üzerinden gidip değiştirin.

   Teşekkürler, techraven (ben)

   3-

   FlatPanelsHD SİTESİNİN KALİBRE AYARLARI
   ---------------------------------------------------

   Bu site en iyi yurtdışı review sitelerinden biridir ve LW serisini denerken (LW6500) kullandıkları ayarlar bunlardır. Çok iyi bir başlangıç noktasıdır kendi ayarlarınızı bulmanız için. (techraven)

   TV: 42LW6500

   Picture preset: Expert1
   Backlight 35
   Contrast 90
   Brightness: 50
   V/H Sharpness: 50
   Color: 50
   Tint 0
   Dynamic Contrast Off
   Noise Reduction Off
   Mpeg noise reduction Off
   Super resolution Off
   Black level Low
   Real Cinema Off
   Color gamut Standard
   Edge enhancer Off
   xvYCC Auto
   Color filter Off
   Color temperature Warm
   RGB Method 2 points
   R contrast 0
   G contrast -2
   B contrast 1
   R brightness -7
   G brightness 20
   B brightness 5
   TruMotion On/Off
   LED local dimming Off

   Link; LG Cinema 3D LW6500 Review

   4-

   FPS OYUNLAR İÇİN EN DÜŞÜK İNPUT LAG MODU
   ---------------------------------------------------------

   TV: LG 42LW5500, HDMI dan PC girişi seçilmeli, Local dimming ve TruMotion FPS gibi çabukluğun gerektiği oyunlar hariç diğer oyunlarda açılabilir.

   Resim Modu:standart
   Arka Işık: Full
   Kontrast: Full
   Parlaklık: 60
   Keskinlik: 70
   Renk: 60
   Ton: 0
   TruMotion: kapalı
   Led Karartma (Local Dimming): Kapalı
   Gelişmiş Ayarlar:
   Gama: Orta
   Siyah Seviyesi: Düşük

   NOT: Eğer online ya da FPS türünde çabukluğun gözardı edilebileceği bir oyun oynanacaksa giriş modunu "OYUN" yapabilirsiniz. Görüntü özelliklerinin çoğu aktif oluyor "PC" girişine göre.

   Update Sonrası edit (çok önemli):

   arkadaşlar artık girişi pc yapmadan giriş tipini game yani game pad resmine getirip av modu game mode yapıyorsunuz

   true motion ve local dimming kapalı diğer ayarları istediğinizz şekilde yapın

   1 saattir online call of duty black ops oynuyorum ve yaptıgım ayarlarla hiç lag vs yok artık 16:9 değil just scan da sadce taradada oynuyorum valla düzeltmişler bu 04.00.18 update ile ççok iyi olmuş pc mode almamıza gerek yok yani giriş tipini

   ///

   bak hdmi dan bağlıyacaksın zaten şimdi input liste giriyorsun orda hangi hdmi a bağladıysan üzerine geliyorsun kumandanın alttarafında 4 tane tuş var kımrızı yeşl sarı mavi bunlardan yeşile basıyorsun orda çıkan seçeneklerden sağ sol yaparak game e getiriyorsun input listteki hdmi resmi game pad şeklinde oluyor

   sonra q.menu tuşuna bas orda seçeneklerde sağ sol yaparak bul av mode off der onu seç game mode a getir

   bide orta menü tuşuna basıp görüntü ayarları kısmından local dimming ile true motion u kapalı tut qick menü de izleme oranı diye bir seçenek var onuda sadece tarayın de ps3 te vs oyun oynarken böle oynayın

   Bu ayarlar ile online oynanan Call Of Duty sahnesi (input lagın en yüksekte olması beklenen oyun düzeneği, online ve FPS). Yükleyen kişi O-G-U-Z-H-A-N, bir kez daha teşekkür edelim



   Teşekkürler, O-G-U-Z-H-A-N

   5-

   TV Görüntü Ayarları (Kullanıcı HASAN4)
   ----------------------------------------------

   arkadaşlar tv ayarlarıyla baya uğraştım ön sayfada verılen ayarları da denedım onlarıda geliştirdim şuan gerçekten ama gerçekten çok iyi oldu ama sonuçta kimi karanlık kimi aydınlık sever ben yınede sızınle paylaşmak istedim
   arka ışık : 95
   kontrast : 100
   parlaklık : 60
   keskinlik : 65
   renk : 60
   ton : ortada
   ton : ortada
   gelişmiş ayarlar

   dinamik kontrast : yüksek
   dinamik renk : yüksek
   clear white : yüksek
   dış yüzey rengi : 0
   gürültü filitresi : yüksek
   süper çözünürlük : açık
   mpeg parazit azaltılması : yüksek
   gama : orta
   siyah seviye : düşük
   göz koruması : düşük
   renk gamı : geniş


   trumotion yüksek
   led yerel karartma : yüksek

   ---------------------------------------------------------------------------------

   Kullanıcıların çektiği SD - HD yayın görüntüleri



   Bazı kanallar için sd ve hd yayınların casio exilim z850 fotograf makinesi ile çekilmiş video görüntüleri, görüntü kalitesi hakkında kısmen bilgi verebilir belki,
   (fotograf makinesi ile video çekince görüntü kötüleşiyor ama olsun)
   Bu arada kanal geçişleri 3-4 saniye olduğu için o kısımları keserek görüntüyü oluşturdum.
   Yaklaşık 2,5 m'den çekilmiştir.

   Bu arada home-kurulum-resim-uzman kontrolü kısmından uzman deseni kısmını açarak ona göre diğer renk ve opsiyonları tercih edip kendimiz için en iyi görüntüyü araylayabilmekteyiz. Görüntü renklerinin değerlendirmesi kişiye göre değişeceğinden bence herkes kendi profilini oluşturmalı diye düşünüyorum.

   Teşekkürler, gastser.

   --------------------------------



   Teşekkürler, edi1907.

   --------------------------------


   Teşekkürler, edi1907.

   --------------------------------


   Teşekkürler, orislevin.

   --------------------------------


   Teşekkürler, orislevin.



   TV Modeli - Kullanan Kişi Sayısı (Bu istatistiğin fikrini veren teknick arkadaşımıza teşekkürler)

   32LW4500 - 43
   32LW5500 - 73
   42LW4500 - 294
   42LW5400 - 43
   42LW5500 - 335
   42LW5590 - 18
   42LW570S - 159
   42LW579S - 1
   42LW650S - 74
   42LW659S - 4
   47LW4500 - 86
   47LW5400 - 5
   47LW5500 - 132
   47LW570S - 81
   47LW579S - 3
   47LW650S - 57
   55LW4500 - 20
   55LW5500 - 34
   55LW570S - 20
   55LW650S - 18
   47LW980S - 14
   55LW980S - 1

   32LM3400 - 2
   32LM611S - 1
   32LM660S – 16
   32LM669S – 1
   37LM611S - 1
   42LM3400 - 2
   42LM615S - 13
   42LM620S – 40
   42LM640S - 24
   42LM660S – 112
   42LM669S - 7
   42LM670S – 10
   42LM671S - 1
   42LM760S - 60
   42LM765S - 9
   47LM615S - 4
   47LM620S – 6
   47LM640S - 12
   47LM660S – 128
   47LM669S - 4
   47LM670S - 21
   47LM671S - 4
   47LM760S - 34
   47LM765S - 3
   47LM860V - 24
   47LM960V - 12
   55LM620S – 2
   55LM640S - 3
   55LM660S - 24
   55LM670S - 4
   55LM760S - 12
   55LM860V – 20
   55LM960V – 5



   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 20 Eylül 2014; 18:49:27 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   17 Mayıs 2011 16:23:09
   LW5500, LW6500 dışında LW570S, LW650S, LW770S serileride bu teknolojiyi kullanıyor bildiğim kadarıyla SAMSUNG 40D7000 almaya karar vermiştim ancak 42LW650S alacağım galiba tam özelliklerini öğrenebilirsem


   _____________________________

  • Yarbay
   3174 Mesaj
   17 Mayıs 2011 16:41:16
   Geldimi bunlar ? Samsung d serisi ile kıyaslarsa birisi sevinirim


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   364 Mesaj
   17 Mayıs 2011 16:46:52
   anladığım kadarıyla tvnin 3d özelliğinin yanı sıra 3d gözlüğünün teknolojiside önemli
   40c7000 40d6000 arasındaydım lgye mi kaymalıyız?


   _____________________________

   2010 Lexus IS 250 AWD
   (HOME) X4 955/870A-G54/2x2GB RipJaws DDR3 1333 CL7/XFX 6850 Dual Fan/1TB HD103SJ/VS4 550W/Sunbeam Core Contact Freezer 120mm/IL-1023DVI
   (WORK) i7 4770K/Z87-A/4x8GB Hyper-X 1600 BS CL9/PNY Quadro 2000 /120GB SSD 1TB HDD/Carbide 200R/Corsair CX 750/CNPS 11X/S2331a-TRIPLE
  • Teğmen
   114 Mesaj
   17 Mayıs 2011 17:49:19
   3D FPR teknolojisi benim de ilgimi çekiyor; LG shop'larda incelemek gerek.


   _____________________________

   Kibir en sevdiğim günahtır.
  • Yarbay
   6872 Mesaj
   17 Mayıs 2011 17:52:59
   Evet öyle. Ancak sonunda S olan modellerin ne farkı olduğunu bilmiyorum. Ben şahsen Pazar günü LG'nin Şişli satış ve teknik destek merkezinde denedim 42LW5500'ü bir yarım saat kadar. Ne farkı olduğunu ordaki görevliler de bilmiyordu, zira Cinema 3D TV serisinin henüz broşürleri dahi gelmemiş. Yurtdışı sitelerinde sonunda S olan bir model görünmüyor, sanırım ülkelere göre bir kaç fonksiyonunu değiştirerek ve yeni bir model adı vererek sürüyorlar piyasaya. Teknosa'da görünüyor sonu S olan modeller ama açıkladıları özelliklerde ben bir fark göremedim açıkçası.

   Deneyimlerime gelince, gerçekten çok güzel bir TV. FPR gözlükler sinemalarda dağıtılan gözlüklere benziyor. Gayet hafif ve rahat, kullanımında hiçbir sıkıntı çekmedim. Ağırlığı bir güneş gözlüğü kadar yoktur. Bu TV yi görmeden önce bilerek Teknosa'ya gidip bir kaç TV denemiştim SG gözlükle tam farkı anlamak için. Bunlara dayanarak LW5500 görüntülerinin çok daha parlak ve keskin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Flicker (görüntü titremesi) sıfır. Yazıda da dediğim gibi bunu hep SG gözlükle 3D izleyen bir kişi anlayamaz ama FPR gözlük denedikten sonra SG gözlükler ile gördüğünüz görüntünün ne kadar titreştiğini anlıyorsunuz. Beni SG gözlük kullanmak çok rahatsız eder ve görüntü çok yapay gelir ancak FPR gözlük kullandığım yaklaşık yarım saat boyunca (ayıp olmasın diye kalktım ) hiçbir sorun yaşamadım ve izlediğim görüntüler çok daha doğaldı. Yerimi birkaç kez değiştirmeme ve dar açılara geçmeme rağmen 3D görüntüde kıpırdama dahi olmadı, aynen normal bir LED TV yi 3 boyutlu izliyorsunuz gibi yani.

   Maalesef 2D -> 3D çevirme, SD yayınlar ve Smart TV özelliğini test edemedim. Henüz TV yi yeni açmışlardı, ne antene ne de internete bağlıydı ve kimse özelliklerini dahi doğru dürüst bilmiyordu, henüz Cinema 3D TV ile ilgili broşürlerin bile basılmadığını söylediler. Bana verdikleri fiyat ise 42LW5500 için 3000TL idi. Başka bir siteden görmüştüm bulursam koyarım, aile paketi ile sanırım 7 adet FPR gözlük hediye veriyorlar, normal olarak da 3-4 tane. Zaten 15TL olunca bir gözlük fiyatı çok da düşünmüyor insan bunları tabii.

   Benim kesin tavsiyem FPR gözlük kullanan LW5500 ya da LW6500 serilerinden bir TV denemeden kesinlikle bir 3D TV almayın. Kafanızdaki her TV yi gidip görün tabii ki ama bunu görmemezlik etmeyin, başınızı taşlara çok vurursunuz sonra

   Saygılar.



   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   17 Mayıs 2011 18:08:45

   quote:

   Orijinalden alıntı: techraven

   Ancak sonunda S olan modellerin ne farkı olduğunu bilmiyorum. Ben şahsen Pazar günü LG'nin Şişli satış ve teknik destek merkezinde denedim 42LW5500'ü bir yarım saat kadar. Ne farkı olduğunu ordaki görevliler de bilmiyordu, zira Cinema 3D TV serisinin henüz broşürleri dahi gelmemiş. Yurtdışı sitelerinde sonunda S olan bir model görünmüyor, sanırım ülkelere göre bir kaç fonksiyonunu değiştirerek ve yeni bir model adı vererek sürüyorlar piyasaya. Teknosa'da görünüyor sonu S olan modeller ama açıkladıları özelliklerde ben bir fark göremedim açıkçası.


   Galiba S ile biten serilerde dvb-s var bazı yabancı sitelerde yazıyor ama türkçe sitelerde bulamadım bu konuda bilgi


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   17 Mayıs 2011 18:16:57
   w w w.lg.com/de/products/documents/42LW650S.pdf

   Yukarıdaki linkte özelliklerinde dvb-s olduğu yazıyor.

   Web Tarayıcı
   Mause gibi kullanılabilen kumandası
   Skype
   FPR Gözlük sistemi
   dvb-s (Varsa)
   önemli ek özellikler


   _____________________________

  • Teğmen
   101 Mesaj
   17 Mayıs 2011 19:38:51
   Bende bu konuyu arıyordum buldum sonund, saolasın söz verdiğin gibi açmışsın...

   LG 3D Cinema TV serilerinden (LW5500, LW6500) Edge Led mi hocam? Bir yerde birisi öyle yazmış? (Full led değil değmez filan denilmiş)


   _____________________________

  • Yarbay
   6872 Mesaj
   17 Mayıs 2011 20:20:18
   Rica ederim. Evet, LW serisinde açıklanan tüm 3D TV ler LED Plus Edge Led (Lokal aydınlatmalı Edge LED: LED ler panelin kenarlarında ancak hızlı ve renkli görüntülerde kontrast oranı ve görüntü hızının arttırımı için panel ortasındaki segmentler gerekli olduğunda LED lambalar ile aydınlatılıyor), en azından Türkiye için böyle. Biraz araştırdım, geçen yılın serisinden SG gözlük kullanan LG 47LX9900 full Led bir 3D TV ama İngiltere fiyatı 2250 pound Türkiye'de nasıl bir fiyat olabilir tahmin edemiyorum açıkçası. Bu yüzden bu seride yurtdışında LW serisinin Full LED i olsa bile tahminimce getirmeye bile uğraşmazlar. Başka bir markanın full LED 3D TV si var mı bilmiyorum, varsa fiyatını merak ediyorum açıkçası. Değmez demek biraz subjektif bir olay, gidip görürüm TV yi beğenirsem alırım ben şahsen.

   Model numarası S ile bitiyorsa sadece DVB-S özelliği farklı olabilir, 300TL civarı bir farka değer mi bu DVB-S?


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 19 Mayıs 2011; 12:23:19 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1264 Mesaj
   17 Mayıs 2011 20:20:22

   quote:

   Orijinalden alıntı: techraven

   Evet öyle. Ancak sonunda S olan modellerin ne farkı olduğunu bilmiyorum. Ben şahsen Pazar günü LG'nin Şişli satış ve teknik destek merkezinde denedim 42LW5500'ü bir yarım saat kadar. Ne farkı olduğunu ordaki görevliler de bilmiyordu, zira Cinema 3D TV serisinin henüz broşürleri dahi gelmemiş. Yurtdışı sitelerinde sonunda S olan bir model görünmüyor, sanırım ülkelere göre bir kaç fonksiyonunu değiştirerek ve yeni bir model adı vererek sürüyorlar piyasaya. Teknosa'da görünüyor sonu S olan modeller ama açıkladıları özelliklerde ben bir fark göremedim açıkçası.

   Deneyimlerime gelince, gerçekten çok güzel bir TV. FPR gözlükler sinemalarda dağıtılan gözlüklere benziyor. Gayet hafif ve rahat, kullanımında hiçbir sıkıntı çekmedim. Ağırlığı bir güneş gözlüğü kadar yoktur. Bu TV yi görmeden önce bilerek Teknosa'ya gidip bir kaç TV denemiştim SG gözlükle tam farkı anlamak için. Bunlara dayanarak LW5500 görüntülerinin çok daha parlak ve keskin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Flicker (görüntü titremesi) sıfır. Yazıda da dediğim gibi bunu hep SG gözlükle 3D izleyen bir kişi anlayamaz ama FPR gözlük denedikten sonra SG gözlükler ile gördüğünüz görüntünün ne kadar titreştiğini anlıyorsunuz. Beni SG gözlük kullanmak çok rahatsız eder ve görüntü çok yapay gelir ancak FPR gözlük kullandığım yaklaşık yarım saat boyunca (ayıp olmasın diye kalktım ) hiçbir sorun yaşamadım ve izlediğim görüntüler çok daha doğaldı. Yerimi birkaç kez değiştirmeme ve dar açılara geçmeme rağmen 3D görüntüde kıpırdama dahi olmadı, aynen normal bir LED TV yi 3 boyutlu izliyorsunuz gibi yani.

   Maalesef 2D -> 3D çevirme, SD yayınlar ve Smart TV özelliğini test edemedim. Henüz TV yi yeni açmışlardı, ne antene ne de internete bağlıydı ve kimse özelliklerini dahi doğru dürüst bilmiyordu, henüz Cinema 3D TV ile ilgili broşürlerin bile basılmadığını söylediler. Bana verdikleri fiyat ise 42LW5500 için 3000TL idi. Başka bir siteden görmüştüm bulursam koyarım, aile paketi ile sanırım 7 adet FPR gözlük hediye veriyorlar, normal olarak da 3-4 tane. Zaten 15TL olunca bir gözlük fiyatı çok da düşünmüyor insan bunları tabii.

   Benim kesin tavsiyem FPR gözlük kullanan LW5500 ya da LW6500 serilerinden bir TV denemeden kesinlikle bir 3D TV almayın. Kafanızdaki her TV yi gidip görün tabii ki ama bunu görmemezlik etmeyin, başınızı taşlara çok vurursunuz sonra

   Saygılar.




   izlediğiniz yarım saatte hiç ekranda çizgiler gördünüz mü???? Bu pasif 3d televizyonların olayı tek ve çift satırları sırası ile göndermektir, o yüzden yakından bakıldığında mozaiklenme olduğu yapılan testlerde söyleniyor. Siz böyle birşey gözlemlediniz mi? Yapılan testlerde TV'ye çok yakın oturmayın deniyordu, alacak olursanız bunu da gözden kaçırmayın.

   http://www.flatpanelshd...n=showfull&id=1301662476



   _____________________________

  • Yarbay
   6872 Mesaj
   17 Mayıs 2011 20:38:32
   TV nin önünde sehpa vardı ve ben onun öndeki koltukta oturuyordum, o yüzden bu kadar yaklaşmadım TV ye. Adamlar süper test yapmış kıskandım vallahi ama bu kadar kimse yaklaşmaz bir TV ye izlerken zaten, ekranda adamın fotoğrafı alırken burnunun gölgesi görünüyor resmen. Kaç cm lik uzaklıktan bunların belli olduğunu söylese iyi olurmuş ama ben en fazla 1.5m de oturuyordum ve böyle bir şey farketmedim. Bayağı dikkat ediyordum görüntü kalitesine o yüzden böyle bir şeyi kaçırmam mümkün değildi.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   389 Mesaj
   17 Mayıs 2011 20:43:15
   ben şahsen 650s ni alıcam hd uydu alıcıya verceğim parayı ona sayarım odadan odaya taşıyıncada kablo derdi olmaz .mediamarkta samsung d sersine baktım onlarda edge led ve baş ağrısı yapıyor ilk baktığında o kadar verimi mavi kırmızı gozlukle 40w 5510 dada alıyorum benim oncelik dvbs .yoksa 32d 6500 alıcam odaya bin lira daha katıyım 42 650s alayım diye bekliyorum.


   _____________________________

   EN İYİ OLAN SENİN OLANDIR
  • Yarbay
   6872 Mesaj
   17 Mayıs 2011 20:52:30
   DVB-S tam olarak ne işe yarıyor peki? Uydu alıcıları konusundaki biligisizliğimi mazur görün


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   17 Mayıs 2011 20:55:40

   quote:

   Orijinalden alıntı: techraven

   DVB-S tam olarak ne işe yarıyor peki? Uydu alıcıları konusundaki biligisizliğimi mazur görün


   Çanak antenden gelen kabloyu direk tv ye bağlayıp uydudan yayınları izleyebiliyorsun (HD yayınlar dahil)


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   389 Mesaj
   17 Mayıs 2011 21:58:26
   _____________________________

   EN İYİ OLAN SENİN OLANDIR
  • Binbaşı
   1264 Mesaj
   17 Mayıs 2011 23:08:30
   avsforum'dan LG UK yetkilisinin yazısını ekliyorum:


   "As most of you are now aware Cinema 3D is both our premium and mass market solution hence the LW950T and LW770T active-shutter 3D TVs will not be launching in the UK in the first half but the plan is that the LW950T will be our Full LED Nano Cinema 3D TV in the second half of 2011 and become our flagship TV.

   It's important to note this is not 100% confirmed at this stage but we are committed to offering the Full LED Nano WITH Cinema 3D and not Active Shutter as we believe this is truly the ultimate in both 2D and 3D.

   Before the questions come firing in - there is no pricing available as at the moment it's not 100% confirmed."

   Watch this space - when there is more to share, have faith - you know i'll be back



   yani LG'nin en üst serisi olan LW9xxx serisi de passive olacakmış (ilk açıklandığında active denmişti). Bu seri "full nano led with local dimming" teknojili (47" modelde 1400 civarında led var). Ayrıca ekranı parlama karşıtı kaplamalı olacak. 47" -55" seçenekler düşünenler için bence mükemmel bir seçenek olacak.

   Ayrıca bu konu forumda bir üste taşınırsa daha faydalı olacaktır.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donniedarko -- 17 Mayıs 2011; 23:12:39 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1043 Mesaj
   17 Mayıs 2011 23:34:08
   şu konuyu okur okumaz "tamam işte, alınması gereken tv bu" dedim içimden.


   _____________________________

   sanma şahım, herkesi sen sadıkane yar olur.
   herkesi sen dostun sandın, belki ol ağyar olur.
   sadıkane, belki ol cihana serdar olur.
   yar olur, ağyar olur, serdar olur, dildar olur.
  • Yarbay
   6872 Mesaj
   18 Mayıs 2011 09:27:40
   AVS Forum'daki yetkiliye bakılırsa LG bundan sonra SG gözlük ile TV ya hiç çıkarmaz ya da çok az çıkarır. Sanırım yurtdışında çok iyi karşılanmış FPR gözlükler ve LG Cinema 3D TV serisi, "our premium and mass market solution" ibaresi önemli zira LG bu serisini orta, orta-üst ve yüksek kullanıcılara yönelik geliştireceğini belirtiyor burada.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 18 Mayıs 2011; 9:36:57 >
   _____________________________

  • Teğmen
   223 Mesaj
   18 Mayıs 2011 11:15:34
   lw5500 ün 100 hz olmasının bir dez avantajı varmı...


   _____________________________

  • Yarbay
   6872 Mesaj
   18 Mayıs 2011 11:33:40
   Blueray yayını en düşük 50Hz destekliyor Avrupa'da, bu açıdan 100Hz olmasının bir dezavantajı yok. Ancak tabii ki TruMotion 200Hz kullanan LW6500 modeli daha iyi bir görüntü kalitesi sunacaktır, hem 3D hem HD yayınlarda. SD yayın açısından zaten bir önemi olmuyor, hatta görüntüyü daha fazla taradığı için yüksek Hz değerli TV ler ağırlıklı SD yayın izlenecekse gereksiz olabiliyor. Bu yayınları izlerken Hz değerini düşük tutmak tavsiye ediliyor.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   968 Mesaj
   18 Mayıs 2011 12:34:51
   Bu ürünler arasındaki bariz farkları biliyorsanız belirtirmisiniz.

   LG 47LW5500
   LG 47LW6500
   LG 47LW650S


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   712 Mesaj
   18 Mayıs 2011 13:08:55
   Belki ürünler daha cok yeni ama albani hocamdan bu ürünlerle ilgili bir açıklama bekliyoruz.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   [/image]http://store.donanimhaber.com/38/62/8b/38628B4A7736A8BE4D96B0F779232AA4.jpg
  • Yarbay
   6872 Mesaj
   18 Mayıs 2011 13:13:26
   LW5500 TruMotion 100Hz ve 5M kontrast (bu değer LG İngiltere sitesinde 8M olarak gösteriliyor sanırım doğru olan o), LW6500 Trumotion 200Hz ve 9M kontrast.

   Bunlardan başka farklar olabilir çünkü henüz broşürleri dahi basılmamış. Ama şurdan incelerseniz olabilecek en doğru bilgileri almış olursunuz herhalde. TR sitesinde henüz bu bilgiler geçmemiş o yüzden resmi UK sitesinden bakmak en iyisi olur.

   Sonu S ile biten modellerin de tek farkı (LW6500 - LW650S gibi) büyük ihtimalle sadece DVB-S çıkışı. Yaklaşık 300TL daha pahalı S ile biten bu modeller.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   968 Mesaj
   18 Mayıs 2011 13:19:22

   quote:

   Orijinalden alıntı: techraven

   LW5500 TruMotion 100Hz ve 5M kontrast (bu değer LG İngiltere sitesinde 8M olarak gösteriliyor sanırım doğru olan o), LW6500 Trumotion 200Hz ve 9M kontrast.

   Bunlardan başka farklar olabilir çünkü henüz broşürleri dahi basılmamış. Ama şurdan incelerseniz olabilecek en doğru bilgileri almış olursunuz herhalde. TR sitesinde henüz bu bilgiler geçmemiş o yüzden resmi UK sitesinden bakmak en iyisi olur.

   Sonu S ile biten modellerin de tek farkı (LW6500 - LW650S gibi) büyük ihtimalle sadece DVB-S çıkışı. Yaklaşık 300TL daha pahalı S ile biten bu modeller.


   Bende araştırdım biraz doğru tesbitler.

   Ayrıca 5500 ile 6500 arasında önemli farklardan biriside 2D-3D çevirimi 6500 de var 5500 de yok. Ayrıca senin de belittiğin gibi 6500 200 Hz.

   6500 daha iyi bir tercih ama sanırım daha satışa çıkmadı.


   _____________________________

  • Yarbay
   6872 Mesaj
   18 Mayıs 2011 14:13:19
   2D -> 3D çevriminin LW5500'de olup olmadığı da garip bir durum. Siz nerden öğrendiniz o bilgiyi acaba? Çünkü LG Türkiye sitesi LW5500'un sayfasına koymamış "limitsiz 3D içerik" ibaresini ama mesela LG Almanya Resmi Sitesi'nde 42LW5500 modeli Cinema 3D TV (hatta tam modeli bu Almanya'da da buradaki gibi) "limitsiz 3D içerik" kısmı mevcut. Sanırım bu durumda LG Türkiye sitesinde bir eksiklik var, çünkü yurtdışı blog ve incelemelerde de LG Cinema 3D TV serisinin tüm TV lerinin 2D den 3D ye dönüştürme özelliğinden bahsediliyor.


   quote:


   Grenzenloses 3d erlebnis

   Ihren Lieblingsfilm gibt es noch nicht in 3D? Kein Problem. Die Cinema 3D Technologie von LG bietet eine verbesserte 2D zu 3D Konvertierungsfunktion, mit der Sie auch herkömmliche 2D Filme in überzeugender Dreidimensionalität erleben. So brauchen Sie sich keine Gedanken um fehlendes 3D Material zu machen.


   quote:


   Unlimited 3d adventure

   Is your favorite movie is not in 3D? No problem. The 3D cinema technology from LG offers improved 2D to 3D conversion feature that allows you to experience and conventional 2D movies in a convincing three-dimensionality. So you need not worry about lack of 3D material to make.






   _____________________________

  • Teğmen
   223 Mesaj
   18 Mayıs 2011 14:20:45
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   968 Mesaj
   18 Mayıs 2011 14:25:43

   quote:

   Orijinalden alıntı: ggne

   http://www.lg.com/tr/tv...ideo/3d-tv/LG-LW5500.jsp

   burda limitsiz 3D içerik yok

   http://www.lg.com/tr/tv...ideo/3d-tv/LG-LW6500.jsp

   burda var

   önemli bir fark



   Bende bunu ekleyecektim. Bencede çok önemli bir fark. Televizyon alma arefesinde iyice kafamı karıştırdı bu modeller.


   _____________________________

  • Yarbay
   6872 Mesaj
   18 Mayıs 2011 14:45:56
   Ama yukarıdaki mesajımda dediğim gibi, Almanya websitesinde 42LW5500 (ki bu bizim konuştuğumuz tam model) özelliklerinde 2D -> 3D çevirmesinden bahsediliyor. LG Türkiye bunu atlamış muhtemelen. Kesin olarak öğrenen olursa yazsın, ilk inceleme mesajımı ona göre değiştireyim. Foruma yanlış bilgi vermeyeyim


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   18 Mayıs 2011 15:29:05
   LW650S Özellikleri 3D TV:

   Thickness: 2.5 cm (including 1 cm small frame) Kalınlığı: (1 cm küçük kare dahil) 2.5 cm
   Passive 3D conversion technology with 2D/3D 2D/3D ile pasif 3B dönüştürme teknolojisi
   Dynamic Contrast: 000:1 10 000 Dinamik Kontrast: 000:1 10 000
   Edge LED Backlight with Local dimming Kenar Yerel karartma ile Aydınlatma LED
   True Motion 240 Hz / 200 Hz Gerçek Motion 240 Hz / 200 Hz
   DLNA web portal with Smart TV, Smart Share (UPnP / CIFS), LG Apps Akıllı TV, Akıllı Payı (UPnP / CIFS), LG Apps ile DLNA web portalı
   Cast Net, Live TV, premium content, TV Apps Launcher Bar Net, canlı TV, premium içerik, TV Apps Launcher Bar Oyuncular
   CanalPlay VOD, YouTube, Picasa, Acuweather CanalPlay, YouTube, Picasa, Acuweather VOD
   DivX TV processor (TBC), a new standard HbbTV (interactivity with TV channels) DivX TV işlemci (TBC), yeni bir standart HbbTV (TV kanalları ile etkileşim)
   USB: HD DivX, MKV, AVI, MP4, AC3, AAC, MP3, DTS (tbc). USB: HD DivX, MKV, AVI, MP4, AC3, AAC, MP3, DTS (tbc).
   Triple tuner: DVB-T (DVB-T), Satellite (DVB-S) and cable (DVB-C), CI + Üçlü tuner: DVB-T (DVB-T), Uydu (DVB-S) ve kablo (DVB-C), CI +
   Magic Motion The remote is optional Sihirli Hareket uzak isteğe bağlıdır
   4 x HDMI 1.4a (CEC, 3D, ARC), YUV, Composite, Optical, Stereo RCA, VGA, Scart, Ethernet, 2 x USB 2.0 (NTFS / FAT) 4 x HDMI 1.4a (CEC, 3D, ARC), YUV, Kompozit, Optik, Stereo RCA, VGA, Skart, Ethernet, 2 x USB 2.0 (NTFS / FAT)
   CINEMA 3D TV SİNEMA 3D TV
   Image in high definition HD 1080p TV yüksek tanımlı HD 1080p TV Görüntü
   Smart TV Akıllı TV
   3D Light Boost 3D Işık Boost
   More LED technology with Local Dimming Yerel Dimming ile daha fazla LED teknolojisi
   TruMotion 200Hz TruMotion 200Hz
   2D-3D conversion 2D-3D dönüştürme
   Depth control / point of view Derinlik kontrol bakış / nokta
   WiFi Ready WiFi Hazır
   Smart Energy Saving Akıllı Enerji tasarrufu



   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oltulu -- 18 Mayıs 2011; 15:30:13 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Mayıs 2011 16:00:07
   LG 3D LED TV deki bu bahsettiğiniz 3D TV FPR gözlük teknolojisi gerçekten bahsettiğiniz gibi bir şeyse sağlam bişeydir o zaman. şişliye gidecem en kısa zamanda.


   _____________________________

  • Teğmen
   114 Mesaj
   18 Mayıs 2011 17:12:41
   Arkadaşlar 3D FPR gözlüklerle film izleme fırsatı buldum; çoğu LG shop'ta var. Az kalsın üzerime gelen arabanın altında eziliyordum; ne kadar gerçekçi bir görüntü kalitesi olduğunu siz düşünün.


   _____________________________

   Kibir en sevdiğim günahtır.
  • Teğmen
   101 Mesaj
   18 Mayıs 2011 20:21:57
   istanbulbilişimi aradım bu LW6500 modeli için 2 haftalık alım listemizde yok gibi birşey dediler... Sanırım bekleyip bu modeli almak daha mantıklı.

   Bu tv ile son anda karşılaştım, tam da SAMSUNG D serisi almayı kafaya koymuşken. Şöyle yabancı forumlara da baktım hiçbir yerde kötü özellik bulamadım. Tabi bu TV den daha üstün özellikleri olanlarda var bazı yorumlarda mesela PANASONIC'in son çıkan Plazma modeli. Ancak sanırım o ayrı bir katagoriye ait.

   Sonuç olarak bu konunun takipçisiyim. Alanlar, görenler, deneyenler paylaşırsa ÇOK sevineceğim...


   Son bi not: Bu modellerin EDGE led olduğunu söylenmişti. FULL LED tv lerin daha iyi olduğu hakkında yazı okumuştum. Bu konu kafama takıldı...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whoyouare -- 18 Mayıs 2011; 20:29:18 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   18 Mayıs 2011 20:43:24
   650S Resimleri

   650S Serisinde DVB-S olduğuda kesinleşmiş oldu böylece


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   968 Mesaj
   18 Mayıs 2011 20:59:04
   47650s şu anda birkaç yerde var. 4000 ile 5000 lira arasında değişen rakamlarda bulunabiliyor. Özellik olarak gayet güzel duruyor. Kullanıcı yorumu olursa daha yardımcı olacaktır.


   _____________________________

  • Onbaşı
   18 Mesaj
   18 Mayıs 2011 21:32:18
   Eğer 2d yi 3 dye çevirme özelliği 42lw550 de varsa biraz daha bekleyip alıcam. Yoksa düğerine bütçe yetmiyor


   _____________________________

  • Binbaşı
   1264 Mesaj
   18 Mayıs 2011 21:57:57

   quote:

   Orijinalden alıntı: whoyouare

   istanbulbilişimi aradım bu LW6500 modeli için 2 haftalık alım listemizde yok gibi birşey dediler... Sanırım bekleyip bu modeli almak daha mantıklı.

   Bu tv ile son anda karşılaştım, tam da SAMSUNG D serisi almayı kafaya koymuşken. Şöyle yabancı forumlara da baktım hiçbir yerde kötü özellik bulamadım. Tabi bu TV den daha üstün özellikleri olanlarda var bazı yorumlarda mesela PANASONIC'in son çıkan Plazma modeli. Ancak sanırım o ayrı bir katagoriye ait.

   Sonuç olarak bu konunun takipçisiyim. Alanlar, görenler, deneyenler paylaşırsa ÇOK sevineceğim...


   Son bi not: Bu modellerin EDGE led olduğunu söylenmişti. FULL LED tv lerin daha iyi olduğu hakkında yazı okumuştum. Bu konu kafama takıldı...



   evet samsung D serisi gibi LG'nin 5 ve 6 ile başlayan serileri edge led, ancak ağustos- eylül gibi çıkması beklenen 7 ve 9 ile başlayan serileri full nano led olacak. Ben şahsen onları bekleyeceğim.


   _____________________________

  • Yarbay
   6872 Mesaj
   18 Mayıs 2011 22:04:21

   quote:

   Orijinalden alıntı: whoyouare

   Son bi not: Bu modellerin EDGE led olduğunu söylenmişti. FULL LED tv lerin daha iyi olduğu hakkında yazı okumuştum. Bu konu kafama takıldı...


   LED TV lerde dimming olayı 3 şekilde oluyor.

   1. Edge-Lit LED without dimming / LED lambalar panelin kenarlarında.
   2. Edge-Lit LED with local dimming / LED lambalar panelin kenarlarına yerleştirilmiş, ancak panelin geri kalanında bazı segmentlere lokal olarak LED dimming uygulanıyor.
   3. Full LED / Panel, sıra sıra tamamen LED lambalardan oluşuyor.

   1'den 3'e gidildikçe kontrast ve Hz değeri önemli ölçüde yükseliyor ve doğal olarak görüntü kalitesi artıyor, bunun yanında maliyet ve enerji sarfiyatı da önemli ölçüde artıyor diyebiliriz kısaca.

   LG Cinema 3D TV serilerinde (LW5500 ve LW6500) ikinci şıktaki lokal aydınlatmalı Edge LED paneli var. Bunu LG "LED Plus" ile adlandırıyor. Full LED ile Edge LED arası bir sistem. Bununla amaçlanan hareketli ve renkli görüntülerde kontrast oranını yükseltmek ve lokal led lambalar sönüp aydınlanabildiği için enerji tasarrufu sağlayabilmek. Full LED bir TV tabii ki daha yüksek Hz değerlerine ve kontrast oranlarına çıkabilir ancak bu panel maliyetinin ciddi derecede yükselmesine ve yüksek enerji sarfiyatı demektir. Mesela LG 47LX9500 Full LED bir 3D TV, ancak geçen yılın bir modeli ve fiyatı bayağı bir yüksek. LW6500 9M kontrast ve 200Hz iken, LX9500 10M kontrast ve 400Hz resim gösterme hızı var mesela.

   Yeni nesil Full LED ler tahminimce astronomik rakamlarla çıkacak piyasaya. Onların ucuzlamasının beklemek, yeni bir teknoloji duyurusu ve biraz daha bekleme anlamı gelecek. Kısaca bu işe yetişmek zor biraz, paneli beğendiyseniz bunlara fazla takılmadan bir sonuca varmak gerekli bence, sonu olmayan bir girdap gibi bu olay çünkü



   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   18 Mayıs 2011 22:20:03
   LG 55LW950S


   LG'nin Nano LED teknolojili LW770S modelinden sonra firmanın bir başka model ile kullanıcıların karşısına çıktığını görüyoruz. Full HD 3D destekli TV'nin Nano LED teknolojisi, ürünün Dünya'daki en iyi kontrast, derin siyah ve homojenlik değerlerine sahip olmasını sağlıyor. Kardeşi LW770S'e göre 200 Hz daha yüksek tazeleme oranına sahip olan 55LW950S, 480/400 Hz ile özellikle hızlı hareketlerin olduğu sahnelerde mükemmel bir performans ortaya koyuyor. THX ve THX 3D sertifikasına sahip olan ürün gerek 2D gerek3D görüntüde mükemmel bir performans ortaya koydu. Nano TV'nin bir başka dikkat çeken özelliği de SmartTV. Sadece NetCast değil, LG Apps mağazasından indireceğiniz uygulamalar ile ile televizyonunuza farklı işlevler kazandırmanızı sağlayan LG, ürünü tam teşekküllü bir eğlence merkezine dönüştürüyor. Son olarak ürünün MKV videoları destekleyen bir DivX yongasıyla geldiğini belirtelim. (Alıntı Chip.com.tr)


   _____________________________

  • iOS Beta Kullanıcısı
   9218 Mesaj
   18 Mayıs 2011 23:07:08
   şimdi 4500 liraya 47'' olarak en iyi yeni seri LG hangisi ? lw6500 lw950s bilmem ne hangisi üst seri bunların? D7000 almaya karar verdim fakat almadan önce bi lg lerede bakıcam


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   18 Mayıs 2011 23:23:49

   quote:

   Orijinalden alıntı: EmreFB1907

   şimdi 4500 liraya 47'' olarak en iyi yeni seri LG hangisi ? lw6500 lw950s bilmem ne hangisi üst seri bunların? D7000 almaya karar verdim fakat almadan önce bi lg lerede bakıcam

   Bende tan d7000 de karar kılmıştım. Taki LG nin LW serisini görene kadar. d7000 ile özellikleri yakın olan LW650 ye karar verdim. Bir üst modeli LW770 full led LW6500'de ise DVB-S yok ancak hepsi pasif gözlük kullanıyor.


   _____________________________

  • iOS Beta Kullanıcısı
   9218 Mesaj
   18 Mayıs 2011 23:38:23
   http://www.flatpanelshd...n=showfull&id=1301662476

   bu sitede siyah seviyesinin çok kötü olduğundan bahsediliyor. Zaten çekilen resimdende belli

   birde şöyle bişey söylenmiş ''Less detailed 3D pictures than active 3DTVs'' aktif gözlüklere göre detaylar dahamı kötü demek oluyor bu?

   Saatlerce 3D izlemek isteyenler alabilir. Fakat 3D yi günlük 1-2 saat kullanacaklar daha kendini kanıtlamış modellere yönelse daha iyi olur gibi.


   _____________________________

  • Yarbay
   6872 Mesaj
   18 Mayıs 2011 23:39:17
   SG gözlükler ile olan en üst model Cinema 3D TV LG 47LX9900
   FPR gözlükler ile olan en üst modeli LG 47LW6500

   DVB-S çıkışı istersen de LW6500 serisinin bu çıkışa sahip LW650S modeli, diğer özellikleri tamamen aynı LW6500 ile. Bunun fiyatı henuz belli değil ama 4600 - 4700 civarı olur tahminimce.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 20 Mayıs 2011; 9:41:47 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   712 Mesaj
   18 Mayıs 2011 23:50:25
   Lw650s Teknosa fiyatı 5029 tl 500 tl hediye ceki var


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   [/image]http://store.donanimhaber.com/38/62/8b/38628B4A7736A8BE4D96B0F779232AA4.jpg
  • Yarbay
   6872 Mesaj
   19 Mayıs 2011 00:05:59
   O cümleyi tam olarak şöyle çevireyim.

   quote:

   Despite the slightly less detailed 3D pictures it has tons of advantages such as almost zero crosstalk, cheap and lightweight 3D glasses without batteries, and no flicker.


   "Aktif gözlüklere göre hafifçe daha az detaylı 3D görüntüler göstermesine rağmen; neredeyse sıfır crosstalk, ucuz, hafif, bataryasız ve titreşim yapmayan 3D gözlükleri gibi bir çok avantajı var."


   _____________________________

  • iOS Beta Kullanıcısı
   9218 Mesaj
   19 Mayıs 2011 00:12:11

   quote:

   Orijinalden alıntı: techraven

   O cümleyi tam olarak şöyle çevireyim.


   Alıntıları Göster



   "Aktif gözlüklere göre hafifçe daha az detaylı 3D görüntüler göstermesine rağmen; neredeyse sıfır crosstalk, ucuz, hafif, bataryasız ve titreşim yapmayan 3D gözlükleri gibi bir çok avantajı var."

   zaten 7-8 kişi 3D izlemek isteyenler. 3D gözlükle 4-5 saat geçirmek isteyen bu tv den başkasına yönelmemesi lazım. Fakat 3D yi günde 1-2 saat izlicek olanlar, 2 gözlüğün yeteceği kişilere tavsiyem d7000-d8000


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   452 Mesaj
   19 Mayıs 2011 00:22:20
   ya arkadaşlar bu nasıl bır olay 40c750 alıcaktım sonra 40c7000alıyım dedım en son 40d7000alıcam derken lg nin bu teknolojisi cıktı bilgisi olanlar veya deneme sansı olanlar su fpr olaını acıklarsa bızlerı aydınlatır tskler


   _____________________________

   LG 42LW570S + PS3 + 3D FİLM :))))
  • Çavuş
   43 Mesaj
   19 Mayıs 2011 00:49:03
   walla kardeşler biraz sabredebilirseniz ben lw5500 aldım mağaza siparişi verdi gelmesini bekliyrm aslında bide işimden dolayı denk getiremiyem montajı.
   geldiğinde deneyip detaylı bir şekilde anlatıcam. 3d filmler falan hazır. sadece biraz daha sabredin objektif olarak yazıcam. bu arada 2d>3d özelliğinin5500 de olmadığını düşünüyrm görsellerdede ist bilişimin sayfasında da 6500 ün üzerinde 2d>3d converti ifade eden logo var ama 5500 de yok. shop ların ve teknosa nın da tv hakkında detaylı bilgisi yok. bu convert olayını kafaya takmıyrm. daha önce samsungta denemiştim emin olun kullanılcak bir özellikmiş gibi gelmemişti bana tabi kullanan olursa bişey diyemem. çünkü tam anlamıyla gerçekleşmiyor bu çevirim. bu arada 6500 daha türkiye de yok die biliyrm bugün itibariyle...


   _____________________________

   "Sabır En Büyük Erdemdir"
   "Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olmak"
   "Devler Ülkesinde Bir Devmi, Cüceler Ülkesinde Bir İnsan Olmayımı Yeğlerdin?"


   100YIL
  • Yarbay
   6872 Mesaj
   19 Mayıs 2011 00:58:33
   Sevgili Hasan, zaten bu başlık tamamen buna adanmış durumda, başından beri okursan tüm FPR teknolojisini baştan sona anlattık

   astragalusemk, hayırlı olsun diyelim. Yukarda biraz konuştuk LW5500 ün 2D den 3D ye çeviri durumunu. LG Almanya sitesinde 42LW5500 için çeviri fonksiyonu var yazıyor. Bence LG Türkiye sitesi atladı o özelliği. Zaten yan sanayide aparat olarak da satılacak o çeviri cihazı. İncelemeni merakla bekliyoruz.

   quote:

   Orijinalden alıntı: EmreFB1907



   Alıntıları Göster


   zaten 7-8 kişi 3D izlemek isteyenler. 3D gözlükle 4-5 saat geçirmek isteyen bu tv den başkasına yönelmemesi lazım. Fakat 3D yi günde 1-2 saat izlicek olanlar, 2 gözlüğün yeteceği kişilere tavsiyem d7000-d8000


   Zaten onlar da incelemelerinde benzer bir sonuca varmışlar. LW6500 ün hitap ettiği grubu oturma odası grubu, Home Cinema ve 3D oyun olarak belirtmişler. Bireysel ağırlıklı izleyicilere GT30 önermişler. Yalnız GT30 incelemesinde de görüntüde titreme ve dalgalanma, ses titreşimi ve içerik eksikliği var demişler. Biraz tatminsiz bir community sanırım

   Ancak sorun şu ki, yaklaşık 5000TL harcayacağımız bir 3D TV nin bizi en azından bir kaç yıl idare etmesini bekliyoruz kullanıcılar olarak. Şimdi arada bir 3D film izleriz deyip alırız ama bundan 6 ay, 1 sene ya da 2 sene sonra 3D nin hayatımızın büyük bir kısmını kaplayıp kaplamayacağı belli değil. Özellikle bu FPR teknolojisi diğer markalara da sıçrarsa ki bence olacak bu, 3D dünyasının bu şekilde gelişmesi çok büyük bir ihtimal. Bir anda filmler, diziler, oyunlar, futbol vs. derken kendimizi geniş bir 3D dünyasının içinde bulabiliriz. "Beyler akşama derbi var toplanın, 3D izliycez" durumları olabilir yani yakın bir zamanda. Bu durumda da ileriye dönük olarak LW serisi daha mantıklı geliyor sanki.





   _____________________________

  • iOS Beta Kullanıcısı
   9218 Mesaj
   19 Mayıs 2011 03:28:30
   quote:

   Orijinalden alıntı: techraven

   Sevgili Hasan, zaten bu başlık tamamen buna adanmış durumda, başından beri okursan tüm FPR teknolojisini baştan sona anlattık

   astragalusemk, hayırlı olsun diyelim. Yukarda biraz konuştuk LW5500 ün 2D den 3D ye çeviri durumunu. LG Almanya sitesinde 42LW5500 için çeviri fonksiyonu var yazıyor. Bence LG Türkiye sitesi atladı o özelliği. Zaten yan sanayide aparat olarak da satılacak o çeviri cihazı. İncelemeni merakla bekliyoruz.


   Alıntıları Göster



   Zaten onlar da incelemelerinde benzer bir sonuca varmışlar. LW6500 ün hitap ettiği grubu oturma odası grubu, Home Cinema ve 3D oyun olarak belirtmişler. Bireysel ağırlıklı izleyicilere GT30 önermişler. Yalnız GT30 incelemesinde de görüntüde titreme ve dalgalanma, ses titreşimi ve içerik eksikliği var demişler. Biraz tatminsiz bir community sanırım

   Ancak sorun şu ki, yaklaşık 5000TL harcayacağımız bir 3D TV nin bizi en azından bir kaç yıl idare etmesini bekliyoruz kullanıcılar olarak. Şimdi arada bir 3D film izleriz deyip alırız ama bundan 6 ay, 1 sene ya da 2 sene sonra 3D nin hayatımızın büyük bir kısmını kaplayıp kaplamayacağı belli değil. Özellikle bu FPR teknolojisi diğer markalara da sıçrarsa ki bence olacak bu, 3D dünyasının bu şekilde gelişmesi çok büyük bir ihtimal. Bir anda filmler, diziler, oyunlar, futbol vs. derken kendimizi geniş bir 3D dünyasının içinde bulabiliriz. "Beyler akşama derbi var toplanın, 3D izliycez" durumları olabilir yani yakın bir zamanda. Bu durumda da ileriye dönük olarak LW serisi daha mantıklı geliyor sanki.




   LW daha fgr teknolojisinin ilk serisi. Üreticiler fgr gözlükleri çözünürlüğü düşürdüğü görüntüyü kararttığı kontrastı ciddi şekilde düşürdüğü ve çizgiler oluştuğu için tercih etmiyordu. Aktif gözlüklerin daha iyi olacağını belirtiyorlardı. FGR nin gelişimini göreceğiz. Aktif gözlükler bu hızla gelişmeye devam ederse Fgr ye gerek kalmayacak gibi geliyor. Çünki aktif gözlükle yapılabilecek şeyler çok fazla. Fakat FGR teknolojisi gelişmeye açık bir teknoloji değil. Yaklaşık 20-30 senedir olan bir teknoloji. Ama hep olduğu yerde sayıyor. Üreticiler Aktif gözlüklerde baş ağrısına bir çözüm bulacaklardır. Maliyetleride düşüreceklerdir bir şekilde. Mesela Samsung gözlüklerde nerdeyse yarı fiyat indirim yapacağını söyledi. Bu FGR ye direk atlamamak lazım. Aktif gözlükler tv ile iletişim içinde oldğu için gelişmeye çok daha açık bir teknoloji. Ayrıca samsungdaki derinlik ayarı lg tv lerde yok maalesef. Buda 3D için bir eksi. Crosstalk ve titreme az seviyelere indirgenmiş durumda. Ayrıca D serisinde gözlükler bluethootla bağlandığı için geniş açılara kadar izleme imkanı veriyor ve kolay kolay bağlantı kopmuyor. Her markayı her televizyonu iyice her özelliğini izlemek incelemek gerekiyor.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreFB1907 -- 19 Mayıs 2011; 3:29:27 >
   _____________________________

  • Teğmen
   161 Mesaj
   19 Mayıs 2011 11:52:30
   Bu TVyi ben de bekleyenlerdenim.
   3d için tv alınacaksa aktif gözlük zaten kesinlikle elenmelidir. Çünkü sağlık en önemli şey. Yanlış bir teknikti.
   Pasif gözlükte aslında %100 sağlıklı olmamakla beraber 1-1,5 saate kadar kullanımlarda iadare eder.
   Ancak şu ana kadar takip ettiğim kadarıyla LG lerin bu modellerinde bazı dezavantajlar var.
   1- Haparlörlerin ses seviyeleri çok düşükmüş. Film için takviye haparlörlere ihtiyaçlar var. Neyseki çözümsüz değil.
   2- Siyah seviyesi diğer led tvlere göre biraz daha düşükmüş. Tolere edilebilir mi diye test etmekte fayda var.
   3- SD yayın kalitesi Samsung kadar olmayabilir onu da test edeceğiz.



   _____________________________

   Digitürk4K + HDsmart +Atlanta HDbox
   125cm MEGA OFFSET HAREKETLİ (75 E-45W) İZMİR
   LG 4K 55UB950V, SONY 46X3500/Samsung 40C6820/Samsung 32D6840
  • Yarbay
   6872 Mesaj
   19 Mayıs 2011 12:08:37
   quote:


   LW daha fgr teknolojisinin ilk serisi. Üreticiler fgr gözlükleri çözünürlüğü düşürdüğü görüntüyü kararttığı kontrastı ciddi şekilde düşürdüğü ve çizgiler oluştuğu için tercih etmiyordu. Aktif gözlüklerin daha iyi olacağını belirtiyorlardı. FGR nin gelişimini göreceğiz. Aktif gözlükler bu hızla gelişmeye devam ederse Fgr ye gerek kalmayacak gibi geliyor. Çünki aktif gözlükle yapılabilecek şeyler çok fazla. Fakat FGR teknolojisi gelişmeye açık bir teknoloji değil. Yaklaşık 20-30 senedir olan bir teknoloji. Ama hep olduğu yerde sayıyor. Üreticiler Aktif gözlüklerde baş ağrısına bir çözüm bulacaklardır. Maliyetleride düşüreceklerdir bir şekilde. Mesela Samsung gözlüklerde nerdeyse yarı fiyat indirim yapacağını söyledi. Bu FGR ye direk atlamamak lazım. Aktif gözlükler tv ile iletişim içinde oldğu için gelişmeye çok daha açık bir teknoloji. Ayrıca samsungdaki derinlik ayarı lg tv lerde yok maalesef. Buda 3D için bir eksi. Crosstalk ve titreme az seviyelere indirgenmiş durumda. Ayrıca D serisinde gözlükler bluethootla bağlandığı için geniş açılara kadar izleme imkanı veriyor ve kolay kolay bağlantı kopmuyor. Her markayı her televizyonu iyice her özelliğini izlemek incelemek gerekiyor.


   20 - 30 senedir demişsin de, bu gözlükleri sinemalarda Real 3D Cinema adıyla Avatar filmiyle görmeye başladık zaten, 1.5 yıl ancak olmuştur sinemalarda kullanılmaya başlanması şu anki şekliyle. Mantık oldukça basit ve eskiden beri biliniyor evet, anaglyph gözlüklerin farklı bir türü zaten ama bunu sinema gibi dev perdelerde görüntü izleme amacıyla kullanılması henüz çok yeni, çünkü bu 3D teknolojisinin dev perdelere verilmesi her aşamaısında büyük bir maliyetti, görüntüyü çekmekten perdeye yansıtmaya kadar. Henüz yeni yeni maliyetler düştü ve 3D filmler hızla artmaya başlıyor. FPR gözlük henüz gelişimine yeni başlıyor.

   SG gözlük FPR'den daha sonra keşfedilmiş olabilr ancak kullanımı sinemalarda çok sınırlı kaldı, hatta polarize gözlüklerle Real 3D sinemalar çok çabuk gelişti ve sinema bazında aktif gözlük kullanımı bitecek neredeyse. Çünkü pasif gözlükler sinemaları aktif gözlüğün masrafından tut, hijyen derdine (SG elektronik aksam içerdiğinden dolayı temizlenmesi zor ve masraflıdır), izleyicilerin rahatsızlık dertlerine kadar bir çok sorundan kurtardı. Bu bağlamda, FPR gelişime kapalı SG ise açık demişsin ama sinemalar bundan sonra kesinlikle "Real 3D Cinema" olarak adlandırdıkları pasif gözlük teknolojisine yoğunlaşacak ve bunu geliştirmeye çalışacaklar yukarda belirttiğim nedenlerden dolayı. SG gözlüğü geliştirme alanı yalnızca 3D TV üreticileri ile sınırlı kalacak ki sadece bu bile SG teknolojisinin önünün kapalı olması demek.

   Hadi 3D TV üreticileri geliştiriyorlar kendi çaplarında bu teknolojyi diyelim, ilerliyecek bir yeri yok ki. Gözlük lenslerinin sırayla kapanıp açılması SG teknolojisinin kilit yeri ancak şu an aktif gözlüklerle yaşanan sağlık problemleri ve flicker (titreme) sorununun direk nedeni gözlük lenslerinin açınıp kapanarak görüntü verilmesi zaten. 3D görüntü hızının aradaki siyah ekranlar yüzünden düşmesi direk bununla bağlantılı bir konu. Bu sorunların aktif gözlüklerle aşılması yeni bir teknoloji bulunması demek zaten. Crosstalk sorunu bir nebze gelişebilir tabii ki kızılötesi bağlantıdan daha iyi bağlantılara geçilerek - çünkü alternatif kablosuz iletişim sürekli gelişiyor dünya çapında bunun önü açık. Samsung kızılötesi bağlantılı SG gözlüklerin fiyatlarını 200TL den 100TL ye düşürecek belki ama bluetooth kullanan gözlüklerini 300TL den yukarı satacak, sonuç olarak kullanıcılara ek maliyet gelecek burdan yarar değil. İki sene sonra SG gözlük kalırsa wireless bağlantıya geçer belki de ama SG gözlüklerin çıkış teknolojisiyle bağlantılı sorunlar halen devam edecek.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   19 Mayıs 2011 12:51:46
   LG 55LW570S LED TV TEKNİK ÖZELLİKLERİ

   55" (138cm) LED Plus (Spot Control)

   Cinema 3D

   TruMotion 100Hz

   MCI 600 Hz (motion clarity index)

   Smart TV- Picture Wizard II (Emotional Picture)

   Home Dashboard

   Premium Contents

   TV apps

   Magic Motion Remote Control Ready

   Smart Share (Media Link, Wi-Fi Ready, USB 2.0)

   DivX HD Plus

   DVR (ES Only)

   Wireless AV Link

   Infinite 3D Sound

   Net Ses II

   AV Mode

   LED Energy Saving

   Akıllı Sensor

   Spot Control Energy Saving

   Smart Energy Saving (Plus)

   Eco Flower

   HDMI In 4

   DLNA

   EKSTRA AKSESUAR;

   Wi-Fi Dongle, Magic

   Motion Remote

   Control, Wireless

   Media Box

   Lg Türkiye Tarafından 24 Ay Garantilidir

   WebdenSiparis.com da Kdv Dahil 4.790,09 TL


   _____________________________

  • iOS Beta Kullanıcısı
   9218 Mesaj
   19 Mayıs 2011 13:18:49
   LG yeni cinema serisini araştıran arkadaşlar sizlere sorularım olacak

   4500 lira civarına 47'' ini alabileceğimiz modelinde. Sanırım Lw6500 bu

   1- Dahili wi-fi dongle var mı?
   2- Dts sesleri çözüyormu hangi dosya formatlarına izin veriyor
   3- Siyah seviyesini pek başarılı bulmamıştım hareketli görüntülerde durum nasıl ?
   4- Micro dimming varmı yada olan model hangisi ?
   5- tv de D serisindeki gibi işlevli flaş oynatan web browser varmı
   6- televizyonlarda PVR özelliği time shift özelliği varmı
   7- Dahili hd tuner yada sd tuner varmı
   8- Renk kalitesi canlılığı hakkında görüp D serisiyle 3D özelliği dışında karşılaştırabilecek olan varmı

   Bu sorunların cevaplarını istiyorum. Bu tv sadece D7000 den 3D konusundamı üstün. Eğer bu özelliklerin hepsi varsa input lag değerleri iyiyse bende LG lere bakabilirim. Ama micro dimmingli model olması şart gibi


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   19 Mayıs 2011 13:32:09
   Aşağıdaki video linkinden 2 gözlük arasındaki farkı izleyebilirsiniz oldukça açıklayıcı olmuş

   w w w.lg.com/tr/img/feature-main/lg_CINEMA3D_WEB_USPs.swf


   _____________________________

  • iOS Beta Kullanıcısı
   9218 Mesaj
   19 Mayıs 2011 13:33:40
   Şu anki tv ler pek ilgi çekici değil ama


   http://www.hdtvtest.co....d-led-tv-20101215959.htm

   şu linkteki tv gelse 4500 civarına alınsa yüksek satış yapabilir

   Linkteki LW9900-9500 modelli tv baya hoşuma gitti aslında. Hem tipini güzel yapmışlar hemde local dimming var. Fakat ne zaman satışa çıkarki

   Birde bu tv lerde FGR gözlüklerden bahsedilmiyor. Sanırım LG bu sene sadece pek önem vermediği alt panallere bu teknolojiyi koyarak satmayı amaçlamış. Üst model tv lerinde bunu kullanmaması aktif gözlükler kullanması düşündürücü

   FAydalı olacağını düşündüğüm bir tablo




   http://www.flatpanelshd...n=showfull&id=1294222203

   Bu arada Samsung 2013 yılında aktif pasif karışımı tv lerini çözünürlük kaybı olmadan gösterecek tv lerini piyasaya sürecekmiş. Şu an ki lg pasif gözlükler mesela 1920x1200 görüntüyü 960x600 gösteriyor. İzleyenler bunu anlamamış sanırım. Ama diğer üreticilerin ve lg nin üst düzey tv lerinde bunu kullanmama sebepleri buymuş. Yarı çözünürlük. Yani bu tv ler alınacak kapasitede değil. LG lw9500 yada D7000 e devam


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreFB1907 -- 19 Mayıs 2011; 14:02:49 >
   _____________________________

  • Yarbay
   6872 Mesaj
   19 Mayıs 2011 14:07:55
   Tablo güzelmiş gerçekten. Üst serilerinde FPR gözlük kullanması ile ilgili donniedarko üstte bir post atmıştı, alıntılayayım;

   quote:

   Orijinalden alıntı: donniedarko

   avsforum'dan LG UK yetkilisinin yazısını ekliyorum:


   "As most of you are now aware Cinema 3D is both our premium and mass market solution hence the LW950T and LW770T active-shutter 3D TVs will not be launching in the UK in the first half but the plan is that the LW950T will be our Full LED Nano Cinema 3D TV in the second half of 2011 and become our flagship TV.

   It's important to note this is not 100% confirmed at this stage but we are committed to offering the Full LED Nano WITH Cinema 3D and not Active Shutter as we believe this is truly the ultimate in both 2D and 3D.

   Before the questions come firing in - there is no pricing available as at the moment it's not 100% confirmed."

   Watch this space - when there is more to share, have faith - you know i'll be back



   yani LG'nin en üst serisi olan LW9xxx serisi de passive olacakmış (ilk açıklandığında active denmişti). Bu seri "full nano led with local dimming" teknojili (47" modelde 1400 civarında led var). Ayrıca ekranı parlama karşıtı kaplamalı olacak. 47" -55" seçenekler düşünenler için bence mükemmel bir seçenek olacak.

   Ayrıca bu konu forumda bir üste taşınırsa daha faydalı olacaktır.


   Kısaca Cinema 3D teknolojisinden sonra LW7xxx ve LW9xxx serilerini de FPR gözlük ile piyasaya süreceklerini açıklamış LG aktif SG gözlükler yerine. Micro dimming LG de LED Plus olarak geçiyor, yani o mevcut Cinema 3D lerde. Sonu S ile biten modellerde de DVB-S mevcut. Diğer soruları alıp kullanan arkadaşlara bırakayım.

   Çözünürlük ve 3D görüntü ile ile ilgili yine şu incelemede bir kısım var, onu çevireyim genel hatlarıyla.

   quote:

   To sum it up I should point out that passive 3DTVs in theory have half resolution because the two different pictures are packed into the same frame. On active 3DTVs (like all 2010 3D models and most 2011 3D models) the two different pictures are packed in different frames, thus delivering Full HD resolution.

   On the other hand – again theoretically – passive 3D TVs have no crosstalk, no flicker and put less strain on your eyes. So, that was the theoretical part, but what about the actual experience? Let’s move on to talk about that right away.

   I compared LG’s Cinema 3D TV with passive 3D technology to a Panasonic GT30 with active 3D technology.

   In practice I was able to see a difference. LG’s Cinema 3D has a softer 3D picture than Panasonic’s 3D plasma TV. The decrease in resolution is there and you can see it, but it’s not significant. LG LW6500 still shows detailed 3D pictures and the 3D depth is more or less the same on the two TVs.

   .
   .
   .

   As said before LG Cinema 3D LW6500 has a softer 3D picture than Panasonic GT30. You still feel that it’s a HD 3D picture but it’s not 100 % as crisp as Panasonic GT30. One the other hand LG Cinema LW6500 has numerous other advantages. First of all crosstalk is extremely low. It’s not eliminated but it’s almost invisible and lower in our stress tests than on Panasonic’s 3D plasma TV even though we have praised Panasonic for its low crosstalk in the past. Also, compared to pretty much every 3D LCD/LED model from 2010 I think LG’s Cinema 3D is a superior choice because of the high crosstalk on active 3D LCD/LED models. That also makes it the best 3D LCD/ LED TV on the market!

   The 3D glasses are also great. They are lightweight and I experienced no flicker or strain on my eyes. Furthermore, the glasses let light pass through with almost no loss. That’s especially important when watching 3D in very bright living rooms.


   "Özetlemek gerekirse, pasif 3D TV ler teoride yarı çözünürlüğe sahip. Aktif gözlük kullanan Panasonic GT30 ile karşılaştırmak gerekirse, pratik olarak bir fark görünüyor. LG Cinema 3D daha yumuşak bir 3D görüntüsüne sahip. Çözünürlük kaybı görülebiliyor ancak önemli ölçüde değil. LG LW6500 yine de detaylı 3D görüntler gösteriyor ve 3D görüntü derinliği hemen hemen iki TVde de aynı seviyede.

   .
   .
   .

   Söylediğimiz gibi LW6500 de 3D görüntüler Panasonic GT30 kadar keskin değil. Diğer yandan, LG Cinema LW6500 ün birçok diğer avantajları var. Birincisi crosstalk son derece düşük. Tamamen yokedilmemiş ancak hemen hemen görünmez durumda ve GT30 a düşük crosstalk konusunda geçmişte övmemize rağmen yaptığımız stres testlerinde LW6500 de çok daha az crosstalk tespit ettik. Ayrıca, 2010 3D LCD/LED modelleri arasında LG Cinema 3D serisini, aktif gözlüklerle kullanılan 3D TV lerde yüksek crosstalk olduğu için en üstün seçenek olarak kabul ediyoruz. Bu ayrıca bu seriyi markettki en iyi 3D TV yapıyor.

   3D gözlükleri de gerçekten mükemmel. Hafif ve izlerken hiç titreşim ya da gözlerimde ağrı hissetmedim. Buna ilaveten, gözlüklerin ışık geçirgenlii yüksek olduğu için ışık gözlük camlarından neredeyse kayıpsız geçebiliyor. Bu özellikle ışık şiddeti parlak oturma odalarında 3D izlerken çok önemli."

   ------------------------------------------------------------------------------------------------

   Çözünürlükte pasif sistemde 3D görüntülerde Full HD olan 1920x1080 çözünürlükten 1920x540 a düşmesi söz konusu yalnız, iki rakam da yarı yarıya düşmüyor. TV panelini yatay çizgilerle ayrılmış bir pancur olarak düşünürseniz daha iyi anlaşılıyor bu. Hatta bir resim koyayım;



   Resimden de kolayca anlaşılabileceği gibi yatay çizgilerde bir sorun çıkıyor ama yukardaki incelemede de bahsedildiği gibi bu çıplak gözle iyice dikkat etmezseniz anlaşılamayan bir durum.

   Bunun yanında aktif gözlüğün, sürekli bahsedilen sorunlarına ek olarak görüntü tarama hızının (Hz) 3D görüntülerde 1/4 oranına düşmesi sorunu var. Bu da araya siyah perde atması ve bir görüntünün sadece tek göze bir defa verilmesi yüzünden gerçekleşiyor. Aktif gözlük kullanan 3D TV lerde bu yüzden en az 200Hz alın mantığı vardır, çünkü 3D görüntüde alacağınız Hz rakamı 50Hz kalıyor sadece. Bu da hem yavaş, hem de hızlı görüntülerde önemli bir sorun SG gözlük kullanan TV lerde.

   Yani iki teknolojinin de kendine has sorunları var; şahsen ben 200Hz aldığım 3D TV yi 3D yayınlarda 50Hz izlemektense; biraz çözünürlük kaybına katlanıp hem olabildiğince akan, hem de SG gözlüklerin maliyet, baş dönmesi, bulantı vb. etkileri olmayan FPR gözlüklerle izlemeyi tercih ederim. Ki bu çözünürlük kaybı bu kadar hissedilmiyor, TV yi bir izlerseniz daha rahat anlayacaksınız zaten.



   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 20 Mayıs 2011; 15:30:13 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   19 Mayıs 2011 14:34:21
   quote:

   Orijinalden alıntı: EmreFB1907

   LG yeni cinema serisini araştıran arkadaşlar sizlere sorularım olacak

   4500 lira civarına 47'' ini alabileceğimiz modelinde. Sanırım Lw6500 bu

   1- Dahili wi-fi dongle var mı?
   2- Dts sesleri çözüyormu hangi dosya formatlarına izin veriyor
   3- Siyah seviyesini pek başarılı bulmamıştım hareketli görüntülerde durum nasıl ?
   4- Micro dimming varmı yada olan model hangisi ?
   5- tv de D serisindeki gibi işlevli flaş oynatan web browser varmı
   6- televizyonlarda PVR özelliği time shift özelliği varmı
   7- Dahili hd tuner yada sd tuner varmı
   8- Renk kalitesi canlılığı hakkında görüp D serisiyle 3D özelliği dışında karşılaştırabilecek olan varmı

   Bu sorunların cevaplarını istiyorum. Bu tv sadece D7000 den 3D konusundamı üstün. Eğer bu özelliklerin hepsi varsa input lag değerleri iyiyse bende LG lere bakabilirim. Ama micro dimmingli model olması şart gibi

   1. Sorunun Cevabı:(Kesin bilgiye ulaşamadım ancak bazı sitelerde beraberinde dongle veriliyor demekki dahili değil
   2. Sorunun Cevabı:MPG, MPEG, DAT, TS, TRP, TP, VOB , MP4, MOV, MKV, DivX, AVI, ASF, WMV, M4V ,*.smi, *.srt, *.sub,*.ass, *.ssa, *.txt,*.psb,SRT, ASS, SSA
   3. Sorunun Cevabı: ?
   4. Sorunun Cevabı: ?
   5. Sorunun Cevabı: İnternetten bulabildiğim kadarı ile hem java hem flash desteği var LG web browserin (Samsungda Java desteği yok diye biliyorum)
   6. Sorunun Cevabı: TV'den kayıt ve timeshift özelliğivar (Kullanım klavuzunda yazıyor)
   7. Sorunun Cevabı: LW650S serisinde DVB-C/T/S/S2 var LW6500'de DVB-S yok
   8. Sorunun Cevabı: ?


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oltulu -- 19 Mayıs 2011; 14:37:53 >
   _____________________________

  • Yarbay
   6872 Mesaj
   19 Mayıs 2011 18:10:13
   Bu LW6500 lerin ne zaman geleceğini bilen var mı bu arada?


   _____________________________

  • Teğmen
   161 Mesaj
   20 Mayıs 2011 06:46:49
   quote:

   Orijinalden alıntı: EmreFB1907

   Şu anki tv ler pek ilgi çekici değil ama


   http://www.hdtvtest.co....d-led-tv-20101215959.htm

   şu linkteki tv gelse 4500 civarına alınsa yüksek satış yapabilir

   Linkteki LW9900-9500 modelli tv baya hoşuma gitti aslında. Hem tipini güzel yapmışlar hemde local dimming var. Fakat ne zaman satışa çıkarki

   Birde bu tv lerde FGR gözlüklerden bahsedilmiyor. Sanırım LG bu sene sadece pek önem vermediği alt panallere bu teknolojiyi koyarak satmayı amaçlamış. Üst model tv lerinde bunu kullanmaması aktif gözlükler kullanması düşündürücü

   FAydalı olacağını düşündüğüm bir tablo




   http://www.flatpanelshd...n=showfull&id=1294222203

   Bu arada Samsung 2013 yılında aktif pasif karışımı tv lerini çözünürlük kaybı olmadan gösterecek tv lerini piyasaya sürecekmiş. Şu an ki lg pasif gözlükler mesela 1920x1200 görüntüyü 960x600 gösteriyor. İzleyenler bunu anlamamış sanırım. Ama diğer üreticilerin ve lg nin üst düzey tv lerinde bunu kullanmama sebepleri buymuş. Yarı çözünürlük. Yani bu tv ler alınacak kapasitede değil. LG lw9500 yada D7000 e devam


   Panellerde yine bir geçiş yaşayacağız. Led TVler arkadan aydınlatmalı sisteme geçiyor. Bu teknolojide ekranda sadece gerekli yerler aydınlatıldığından hem daha iyi bir siyah seviyesi hem daha az elektrik harcayan bir panel elde edilmekte. Samsung'ta da benzer modeller çıkarıcak. Ancak Lg bu teknolojiyi pasif gözlüklü sisteme henüz uyduramadı. Bu modellerin ilk aşamada çok pahallı olacağını okumuştum başka yerde. Arkadan aydınlatmada ayrıca 3D nin ihtiyaç duyduğu parlaklık ve aydınlık seviyesi daha iyi yakalanıyormuş.

   Ne alırsak alalım 1-2 sene sonra beğenmeyeceğiz. illa yeni bir panel alacaksak bu dönemde şimdilik ucuzuna kaçıp zaman kazanmak daha mantıklı.



   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsancak2007 -- 20 Mayıs 2011; 6:58:43 >
   _____________________________

   Digitürk4K + HDsmart +Atlanta HDbox
   125cm MEGA OFFSET HAREKETLİ (75 E-45W) İZMİR
   LG 4K 55UB950V, SONY 46X3500/Samsung 40C6820/Samsung 32D6840
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.