Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.570
Cevap
139
Favori
2.034.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Blueray yayını en düşük 50Hz destekliyor Avrupa'da, bu açıdan 100Hz olmasının bir dezavantajı yok. Ancak tabii ki TruMotion 200Hz kullanan LW6500 modeli daha iyi bir görüntü kalitesi sunacaktır, hem 3D hem HD yayınlarda. SD yayın açısından zaten bir önemi olmuyor, hatta görüntüyü daha fazla taradığı için yüksek Hz değerli TV ler ağırlıklı SD yayın izlenecekse gereksiz olabiliyor. Bu yayınları izlerken Hz değerini düşük tutmak tavsiye ediliyor.
  • Bu ürünler arasındaki bariz farkları biliyorsanız belirtirmisiniz.

LG 47LW5500
    LG 47LW6500
    LG 47LW650S
  • Belki ürünler daha cok yeni ama albani hocamdan bu ürünlerle ilgili bir açıklama bekliyoruz.
  • LW5500 TruMotion 100Hz ve 5M kontrast (bu değer LG İngiltere sitesinde 8M olarak gösteriliyor sanırım doğru olan o), LW6500 Trumotion 200Hz ve 9M kontrast.

Bunlardan başka farklar olabilir çünkü henüz broşürleri dahi basılmamış. Ama şurdan incelerseniz olabilecek en doğru bilgileri almış olursunuz herhalde. TR sitesinde henüz bu bilgiler geçmemiş o yüzden resmi UK sitesinden bakmak en iyisi olur.

Sonu S ile biten modellerin de tek farkı (LW6500 - LW650S gibi) büyük ihtimalle sadece DVB-S çıkışı. Yaklaşık 300TL daha pahalı S ile biten bu modeller.

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

LW5500 TruMotion 100Hz ve 5M kontrast (bu değer LG İngiltere sitesinde 8M olarak gösteriliyor sanırım doğru olan o), LW6500 Trumotion 200Hz ve 9M kontrast.

Bunlardan başka farklar olabilir çünkü henüz broşürleri dahi basılmamış. Ama şurdan incelerseniz olabilecek en doğru bilgileri almış olursunuz herhalde. TR sitesinde henüz bu bilgiler geçmemiş o yüzden resmi UK sitesinden bakmak en iyisi olur.

Sonu S ile biten modellerin de tek farkı (LW6500 - LW650S gibi) büyük ihtimalle sadece DVB-S çıkışı. Yaklaşık 300TL daha pahalı S ile biten bu modeller.

Bende araştırdım biraz doğru tesbitler.

Ayrıca 5500 ile 6500 arasında önemli farklardan biriside 2D-3D çevirimi 6500 de var 5500 de yok. Ayrıca senin de belittiğin gibi 6500 200 Hz.

6500 daha iyi bir tercih ama sanırım daha satışa çıkmadı.

• 2D -> 3D çevriminin LW5500'de olup olmadığı da garip bir durum. Siz nerden öğrendiniz o bilgiyi acaba? Çünkü LG Türkiye sitesi LW5500'un sayfasına koymamış "limitsiz 3D içerik" ibaresini ama mesela LG Almanya Resmi Sitesi'nde 42LW5500 modeli Cinema 3D TV (hatta tam modeli bu Almanya'da da buradaki gibi) "limitsiz 3D içerik" kısmı mevcut. Sanırım bu durumda LG Türkiye sitesinde bir eksiklik var, çünkü yurtdışı blog ve incelemelerde de LG Cinema 3D TV serisinin tüm TV lerinin 2D den 3D ye dönüştürme özelliğinden bahsediliyor.

quote:

Grenzenloses 3d erlebnis

Ihren Lieblingsfilm gibt es noch nicht in 3D? Kein Problem. Die Cinema 3D Technologie von LG bietet eine verbesserte 2D zu 3D Konvertierungsfunktion, mit der Sie auch herkömmliche 2D Filme in überzeugender Dreidimensionalität erleben. So brauchen Sie sich keine Gedanken um fehlendes 3D Material zu machen.

quote:

Unlimited 3d adventure

Is your favorite movie is not in 3D? No problem. The 3D cinema technology from LG offers improved 2D to 3D conversion feature that allows you to experience and conventional 2D movies in a convincing three-dimensionality. So you need not worry about lack of 3D material to make.

• quote:

Orijinalden alıntı: ggne

http://www.lg.com/tr/tv-ses-video/3d-tv/LG-LW5500.jsp

burda limitsiz 3D içerik yok

http://www.lg.com/tr/tv-ses-video/3d-tv/LG-LW6500.jsp

burda var

önemli bir fark

Bende bunu ekleyecektim. Bencede çok önemli bir fark. Televizyon alma arefesinde iyice kafamı karıştırdı bu modeller.

• Ama yukarıdaki mesajımda dediğim gibi, Almanya websitesinde 42LW5500 (ki bu bizim konuştuğumuz tam model) özelliklerinde 2D -> 3D çevirmesinden bahsediliyor. LG Türkiye bunu atlamış muhtemelen. Kesin olarak öğrenen olursa yazsın, ilk inceleme mesajımı ona göre değiştireyim. Foruma yanlış bilgi vermeyeyim
  • LW650S Özellikleri 3D TV:

Thickness: 2.5 cm (including 1 cm small frame) Kalınlığı: (1 cm küçük kare dahil) 2.5 cm
    Passive 3D conversion technology with 2D/3D 2D/3D ile pasif 3B dönüştürme teknolojisi
    Dynamic Contrast: 000:1 10 000 Dinamik Kontrast: 000:1 10 000
    Edge LED Backlight with Local dimming Kenar Yerel karartma ile Aydınlatma LED
    True Motion 240 Hz / 200 Hz Gerçek Motion 240 Hz / 200 Hz
    DLNA web portal with Smart TV, Smart Share (UPnP / CIFS), LG Apps Akıllı TV, Akıllı Payı (UPnP / CIFS), LG Apps ile DLNA web portalı
    Cast Net, Live TV, premium content, TV Apps Launcher Bar Net, canlı TV, premium içerik, TV Apps Launcher Bar Oyuncular
    CanalPlay VOD, YouTube, Picasa, Acuweather CanalPlay, YouTube, Picasa, Acuweather VOD
    DivX TV processor (TBC), a new standard HbbTV (interactivity with TV channels) DivX TV işlemci (TBC), yeni bir standart HbbTV (TV kanalları ile etkileşim)
    USB: HD DivX, MKV, AVI, MP4, AC3, AAC, MP3, DTS (tbc). USB: HD DivX, MKV, AVI, MP4, AC3, AAC, MP3, DTS (tbc).
    Triple tuner: DVB-T (DVB-T), Satellite (DVB-S) and cable (DVB-C), CI + Üçlü tuner: DVB-T (DVB-T), Uydu (DVB-S) ve kablo (DVB-C), CI +
    Magic Motion The remote is optional Sihirli Hareket uzak isteğe bağlıdır
    4 x HDMI 1.4a (CEC, 3D, ARC), YUV, Composite, Optical, Stereo RCA, VGA, Scart, Ethernet, 2 x USB 2.0 (NTFS / FAT) 4 x HDMI 1.4a (CEC, 3D, ARC), YUV, Kompozit, Optik, Stereo RCA, VGA, Skart, Ethernet, 2 x USB 2.0 (NTFS / FAT)
    CINEMA 3D TV SİNEMA 3D TV
    Image in high definition HD 1080p TV yüksek tanımlı HD 1080p TV Görüntü
    Smart TV Akıllı TV
    3D Light Boost 3D Işık Boost
    More LED technology with Local Dimming Yerel Dimming ile daha fazla LED teknolojisi
    TruMotion 200Hz TruMotion 200Hz
    2D-3D conversion 2D-3D dönüştürme
    Depth control / point of view Derinlik kontrol bakış / nokta
    WiFi Ready WiFi Hazır
    Smart Energy Saving Akıllı Enerji tasarrufu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oltulu -- 18 Mayıs 2011; 15:30:13 >

• LG 3D LED TV deki bu bahsettiğiniz 3D TV FPR gözlük teknolojisi gerçekten bahsettiğiniz gibi bir şeyse sağlam bişeydir o zaman. şişliye gidecem en kısa zamanda.
  • Arkadaşlar 3D FPR gözlüklerle film izleme fırsatı buldum; çoğu LG shop'ta var. Az kalsın üzerime gelen arabanın altında eziliyordum; ne kadar gerçekçi bir görüntü kalitesi olduğunu siz düşünün.
  • istanbulbilişimi aradım bu LW6500 modeli için 2 haftalık alım listemizde yok gibi birşey dediler... Sanırım bekleyip bu modeli almak daha mantıklı.

Bu tv ile son anda karşılaştım, tam da SAMSUNG D serisi almayı kafaya koymuşken. Şöyle yabancı forumlara da baktım hiçbir yerde kötü özellik bulamadım. Tabi bu TV den daha üstün özellikleri olanlarda var bazı yorumlarda mesela PANASONIC'in son çıkan Plazma modeli. Ancak sanırım o ayrı bir katagoriye ait.

Sonuç olarak bu konunun takipçisiyim. Alanlar, görenler, deneyenler paylaşırsa ÇOK sevineceğim...

Son bi not: Bu modellerin EDGE led olduğunu söylenmişti. FULL LED tv lerin daha iyi olduğu hakkında yazı okumuştum. Bu konu kafama takıldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whoyouare -- 18 Mayıs 2011; 20:29:18 >
  • 650S Resimleri

650S Serisinde DVB-S olduğuda kesinleşmiş oldu böylece
  • 47650s şu anda birkaç yerde var. 4000 ile 5000 lira arasında değişen rakamlarda bulunabiliyor. Özellik olarak gayet güzel duruyor. Kullanıcı yorumu olursa daha yardımcı olacaktır.
  • Eğer 2d yi 3 dye çevirme özelliği 42lw550 de varsa biraz daha bekleyip alıcam. Yoksa düğerine bütçe yetmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: whoyouare

istanbulbilişimi aradım bu LW6500 modeli için 2 haftalık alım listemizde yok gibi birşey dediler... Sanırım bekleyip bu modeli almak daha mantıklı.

Bu tv ile son anda karşılaştım, tam da SAMSUNG D serisi almayı kafaya koymuşken. Şöyle yabancı forumlara da baktım hiçbir yerde kötü özellik bulamadım. Tabi bu TV den daha üstün özellikleri olanlarda var bazı yorumlarda mesela PANASONIC'in son çıkan Plazma modeli. Ancak sanırım o ayrı bir katagoriye ait.

Sonuç olarak bu konunun takipçisiyim. Alanlar, görenler, deneyenler paylaşırsa ÇOK sevineceğim...

Son bi not: Bu modellerin EDGE led olduğunu söylenmişti. FULL LED tv lerin daha iyi olduğu hakkında yazı okumuştum. Bu konu kafama takıldı...

evet samsung D serisi gibi LG'nin 5 ve 6 ile başlayan serileri edge led, ancak ağustos- eylül gibi çıkması beklenen 7 ve 9 ile başlayan serileri full nano led olacak. Ben şahsen onları bekleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: whoyouare

LED TV lerde dimming olayı 3 şekilde oluyor.

1. Edge-Lit LED without dimming / LED lambalar panelin kenarlarında.
    2. Edge-Lit LED with local dimming / LED lambalar panelin kenarlarına yerleştirilmiş, ancak panelin geri kalanında bazı segmentlere lokal olarak LED dimming uygulanıyor.
    3. Full LED / Panel, sıra sıra tamamen LED lambalardan oluşuyor.

1'den 3'e gidildikçe kontrast ve Hz değeri önemli ölçüde yükseliyor ve doğal olarak görüntü kalitesi artıyor, bunun yanında maliyet ve enerji sarfiyatı da önemli ölçüde artıyor diyebiliriz kısaca.

LG Cinema 3D TV serilerinde (LW5500 ve LW6500) ikinci şıktaki lokal aydınlatmalı Edge LED paneli var. Bunu LG "LED Plus" ile adlandırıyor. Full LED ile Edge LED arası bir sistem. Bununla amaçlanan hareketli ve renkli görüntülerde kontrast oranını yükseltmek ve lokal led lambalar sönüp aydınlanabildiği için enerji tasarrufu sağlayabilmek. Full LED bir TV tabii ki daha yüksek Hz değerlerine ve kontrast oranlarına çıkabilir ancak bu panel maliyetinin ciddi derecede yükselmesine ve yüksek enerji sarfiyatı demektir. Mesela LG 47LX9500 Full LED bir 3D TV, ancak geçen yılın bir modeli ve fiyatı bayağı bir yüksek. LW6500 9M kontrast ve 200Hz iken, LX9500 10M kontrast ve 400Hz resim gösterme hızı var mesela.

Yeni nesil Full LED ler tahminimce astronomik rakamlarla çıkacak piyasaya. Onların ucuzlamasının beklemek, yeni bir teknoloji duyurusu ve biraz daha bekleme anlamı gelecek. Kısaca bu işe yetişmek zor biraz, paneli beğendiyseniz bunlara fazla takılmadan bir sonuca varmak gerekli bence, sonu olmayan bir girdap gibi bu olay çünkü

• LG 55LW950S

LG'nin Nano LED teknolojili LW770S modelinden sonra firmanın bir başka model ile kullanıcıların karşısına çıktığını görüyoruz. Full HD 3D destekli TV'nin Nano LED teknolojisi, ürünün Dünya'daki en iyi kontrast, derin siyah ve homojenlik değerlerine sahip olmasını sağlıyor. Kardeşi LW770S'e göre 200 Hz daha yüksek tazeleme oranına sahip olan 55LW950S, 480/400 Hz ile özellikle hızlı hareketlerin olduğu sahnelerde mükemmel bir performans ortaya koyuyor. THX ve THX 3D sertifikasına sahip olan ürün gerek 2D gerek3D görüntüde mükemmel bir performans ortaya koydu. Nano TV'nin bir başka dikkat çeken özelliği de SmartTV. Sadece NetCast değil, LG Apps mağazasından indireceğiniz uygulamalar ile ile televizyonunuza farklı işlevler kazandırmanızı sağlayan LG, ürünü tam teşekküllü bir eğlence merkezine dönüştürüyor. Son olarak ürünün MKV videoları destekleyen bir DivX yongasıyla geldiğini belirtelim. (Alıntı Chip.com.tr)

• şimdi 4500 liraya 47'' olarak en iyi yeni seri LG hangisi ? lw6500 lw950s bilmem ne hangisi üst seri bunların? D7000 almaya karar verdim fakat almadan önce bi lg lerede bakıcam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.