Şimdi Ara

SAMSUNG LED TV Durmadan Kapanıp Açılıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
87.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7-8 yıllık SAMSUNG UE 40D5500 RW televizyonum uzun zamandır açmak için basıldığında tepki vermiyor, kendi ne zaman isterse bekleyip öyle açılıyordu. Bazen on saniye, bazen on dakika...

Ama şu an kapalıyken açılıp tekrar kapanıyor.

Açmak için basıldığında normal açılıyor simge falan ama hemen kapanıp tekrar açılıyor sürekli. Sonsuz bir döngü gibi.

Sizce nedeni ne olabilir? Pendik civarında iyidir dediğiniz tamirci var mı?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• selam, hocam benim de UE32D5500 modeli Samsung smart tv aynen geçen hafta içinde birden kapanıp açılmaya başladı, aynı sorun benim tvde de var yani. smart tv logosu geliyor, 2-3 saniye sonra tv kendi kendine reset atıyor yani kapanıyor, alttaki kırmızı ışık yanıp sönüyor sonra gene açılıyor, gene logo geliyor gene kapanıyor, bu böylece sürüp gidiyor. internette araştırdım, tüm samsung tv'lerde genel bir problem bu, problemin üç nedeni oluyormuş
    1) ya güç kartındaki kapasitörler patlıyormuş ve şişiyormuş, bozulanı değiştirmek gerekiyormuş,
    2) ya da NAND-chip diye bir çip var PCB anakart (yeşil kartlı kısım) kısmında, o bozuluyormuş, onu anakarttan söküp yenisini takıp çipin üzerine tekrar yazılımını yüklemek gerekiyormuş (bu işlemi standart bir vatandaş yapamaz, ancak bu işten anlayan bir elektronikçi halleder) veya bazen bu NAND-chipi soğutunca çip düzeliyormuş, altta linkini verdiğim forumlarda öyle tarif etmişler. Eğer gene düzelmediyse NAND-chip'in hemen yanında "Flash IC1302" diye bir çip var, soğutma işlemini ona da uygulamak gerekiyormuş,
    3) ya da eprom çipi arızalanıyormuş (gene yeşil kartlı kısımda), ona reset atmak gerekiyormuş, bu reset işlemi basit, şu videoda anlatılmış
    https://www.youtube.com/watch?v=DDzOSdfA41s

Bu üstteki çözümlerin anlatıldığı ilgili almanca forum linkleri şunlar:https://forum.iwenzo.de/samsung-d-serie-bootloop--t65089.htmlhttps://metropolitanmonkey.com/samsung-tv-schaltet-sich-aus-und-an-hilfe/

Bu üstteki yöntemlerle bir sürü insan youtube'ta ve forumlarda tv'sini düzelttiğini yazmış, denesem mi bilemedim?!? Hiç tv'yi kurcalamayayım diyorsan elektronikten iyi anlayan birisini bulup ona tamir ettirmek gerekiyor, sağlam tv servisi bulmak bu zamanda zor, samsungun kendi servisine götürsen bir sürü para isterler diye düşünüyorum çünkü markanın kendi servisleri durumu abartıp bir kaç katı fatura çıkarabilirler. Senin son durum nedir, uygun fiyata tv'yi yaptıracak bir servis bulabildin mi ya da elektronikten anlayan bir arkadaşın filan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3po -- 6 Ocak 2019; 16:40:57 >

• anakart problemidir değiştirirlerse hallolur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fransizerkan

anakart problemidir değiştirirlerse hallolur diye düşünüyorum.
    yok hocam anakartı tümden değiştirmek çok pahalıya geliyor. hatta samsung yetkili servis de öyle yapıyormuş, anakart arızalı deyip 800TL istiyormuş ve 1 ay bekleyin yurt dışından anakart gelince tv'yi teslim ederiz diyorlarmış. neyse, benim önceki mesajımda da şüphelendiğim gibi, anakart üzerindeki "Flash IC1302" çipi arızalanmış, anakartı söküp tv tamircisine götürdüm ve 15dk'da arızalı çipi söküp üzerine yeniden programını yazdırıp tekrar anakarta lehimledi ve sorun çözüldü.
    eğer ileride lazım olursa diye buraya o tv tamircisinin bilgilerini yazıyorum, istanbul dışından da kargo ile anakartınızı yollayabiliyorsunuz sanırım, istanbul'da olanlar da kendileri götürüp tvlerini tamir ettirebilirler.

Volkan Elektronik
    Tel: 0532-620 24 10 & 0216-631 15 84
    Adres: Elmalıkent Mah., Adem Yavuz Cad., No:143/B, Ümraniye - İstanbul
    Kadıköy'den kalkan 20K numaralı iett otobüse binip Güney Sokak isimli durakta inip bu tv tamircisine ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3po -- 24 Ocak 2019; 18:11:7 >

• Aynı TV bende var ama ben bu sorunu yaşamadım. Ama servis için teşekkürler bende de bir sorun olursa ulaşırım onlara.

• mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    D5500 serisi ise mutlaka yaşayacaksınız hiç merak etmeyin
  • x3po X kullanıcısına yanıt
    UE40D5500RW modeli hocam konuyu açan kullanıcı ile aynı model. Servis menüsünde biraz oynadım ekstra özellikler açtım senelerdir çıtını çıkartmadı televizyon.

• mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    şansınıza artık, bazısı 6.ayda arıza yapıyor bazısı 6.yılda, bu arızayı yaptığında sakın samsung tv yetkili servisine filan gitmeyin, resmen insanı soyuyorlar üstteki mesajlarda belirttiğim gibi.
    Aynen hocam. Bilgilendirme için teşekkürler. Google keep notlarına ekledim sayfayı :) .

Bu gün burdan okuyarak gittik tv yi hallettirdik. Yaptığı arızayada 6 ay garanti veriyor
  • Ne kadar ödediniz hocam(belki yeni televizyon alinir yüksekse) Bir de anakartı nasıl söktünüz?
    Teşekkürler..

• Aynen bu anakart onarımına ne kadar ücret ödediniz? Benim 40d5000 de aynı sorunu vermeye başladı.

• Benim TV de 6. Yılda başladı bu arızayı yapmaya.

• 5 yıl oldu başladı bu sorun bende de. bendeki sorunda şu tv yi izliyoruz sorun yok. kanal değişmek yada ses açmak için kumanadaya basınca başlıyor kapanıp açılmaya sürekli döngü gibi devam ediyor. tv nin fişini çekiyorum biraz bekliyorum açıyorum yapmıyor. ama gün içinde yine aynı ne yapsam ne etsem tamiride bir ton para tutar bunun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza_2828

5 yıl oldu başladı bu sorun bende de. bendeki sorunda şu tv yi izliyoruz sorun yok. kanal değişmek yada ses açmak için kumanadaya basınca başlıyor kapanıp açılmaya sürekli döngü gibi devam ediyor. tv nin fişini çekiyorum biraz bekliyorum açıyorum yapmıyor. ama gün içinde yine aynı ne yapsam ne etsem tamiride bir ton para tutar bunun.
    Arayın sorununuzu anlatın, size yardımcı olacaklardır, detaylı adresi yukarıda vardı.

Volkan Elektronik
    Tel: 0532-620 24 10 & 0216-631 15 84
    Sağ olun hocam, anlık yaşıyorum sorunu .
  • Böyle bitmesin r sorun oldugunu bilmiyordum 2011 model Samsung d6000 televizyonum aynı hastalığa tutuldu. Sürekli açılıp kapanıyor.

• Bende araştırdım arkaya açıp bakayım dedim en sonunda. Benim televizyonda açılıp kapanıyor düz çizgiler çıkıyordu. 20 nolu kabloyu çıkarttım soketleri birinde yaklaşık 10 tanesinden 2 si yanmış temizledim onu giriş yerinizde sonra temiz olan soketi oraya diğerini karşı tarafa taktım şimdiden sorun çözüldü. Tekrarlarsa o soketi alıcam. Tamirciye götürsen başlıyorlar anakart VS. Zaten 7 8 senelik tv. 2 3 bin harcayamam zaten o yillarda fiyatı oydu. Denemekten korkmayın arkadaşlar benden daha yeteneklisinizdir muhtemelen. İzmir içinde aynı sorunu yapan varsa gelip yardımcıda olabilirim. Sağlıklı mutlu günler

• Chelik35 C kullanıcısına yanıt

• İyi günler kolay gelsin aynı sorun benim tvdede var samsung ue40es7000 reset atıyor sürekli daha önce içini açıp bakmıştım bir sorun göremedim gözle görülür eğer aynı tv ise belki benim problemimde soket arızası dır. Cevabınızı bekliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.