Şimdi Ara

Türkiye interneti elden gidiyor : Türkiye için ölüm tarihi 22 Ağustos 2011 (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
656
Cevap
1
Favori
29.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eyvaan
    http://dragonballfantr.yetkin-forum.com/ arkadaşlar bu site bile kapatılmış pes doğrusu

12 Haziran'dan sonra artık yapacak birşey kalmayacak gibi görünüyor.
    AKP'ye oy verenler bu filtreden/yasaklardan muaf olacak mı acaba, bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

http://dragonballfantr.yetkin-forum.com/ arkadaşlar bu site bile kapatılmış pes doğrusu

12 Haziran'dan sonra artık yapacak birşey kalmayacak gibi görünüyor.
    AKP'ye oy verenler bu filtreden/yasaklardan muaf olacak mı acaba, bilen var mı?

Bilmek lazım bunu güzel soru belki yandaş paket vardır adamın sinirini bozuyorlar ben istediğim gibi dns de değiştirim proxy de kullanırım kime ne ? yasak mış pehh bu ülkede en az 40 milyon internet kullanıcısı vardır( pc ile sıkı pıkı olarak ) bir çözümünü elbet bulurlar,dns değiştirmek bu dandik alt yapılı internette veren firmalar yüzünden gerekli illa dns değiştireni +18 sitelere giren insanlar olarak değerlendirdikleri için başımıza daha neler gelir.

Örnek ben online oyun oynuyorum dns değiştirmez isem benim pingim 300-400 arası gezer oyunu geçtik ben özgürce parasını ödediğim hizmeti almak isterim sen oraya giremezsin çıkamazsın kim diye bilir ki ??

• ÖTV hakikaten şaka gibi bir durum, tam Türkiye'ye özgü bir olay.
  • İnternetiniz yavaştır sıkıntıdır
    benimde öyle evdeki internetim 8 ama en fazla 2 mbit veriyorlar
    hepsine katılıyorum
    ama yok rapid kapanmış falan
    açık işte ben hepsine giriyorum.
    Nerede kapalı anlamıyorum
    ne torrent ne de rapid vs. giremediğim bir yer yok
    İllaki kapanan siteler var.
    Nerede yaşıyorsun, yasaklanan yerleri görmüyormusun falan diyen arkadaşlar var
    Bu da benim görüşüm
    şimdi yasaklanan siteler var zaten senelerdir youtube için uğraşıyordu millet
    Ama 22 ağustosta öldük bittik gibi bir şey olmayacağını düşünüyorum.
    Şimdiki gibi yasaklı siteler haricinde şu kelime bu cümle geçen her yer yasaklanacak abartı olur.
    Felaket tellallığı olur.
    Ben hem filtreye geçerim hem de hepsine girerim diyene zaten ne diyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

ÖTV hakikaten şaka gibi bir durum, tam Türkiye'ye özgü bir olay.

hakikaten eleştirilecekse bu olay bence dört dörtlük.
    Haklısın bu konuda kesinlikle haklısın
    +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_dn

İnternetiniz yavaştır sıkıntıdır
    benimde öyle evdeki internetim 8 ama en fazla 2 mbit veriyorlar
    hepsine katılıyorum
    ama yok rapid kapanmış falan
    açık işte ben hepsine giriyorum.
    Nerede kapalı anlamıyorum
    ne torrent ne de rapid vs. giremediğim bir yer yok
    İllaki kapanan siteler var.
    Nerede yaşıyorsun, yasaklanan yerleri görmüyormusun falan diyen arkadaşlar var
    Bu da benim görüşüm
    şimdi yasaklanan siteler var zaten senelerdir youtube için uğraşıyordu millet
    Ama 22 ağustosta öldük bittik gibi bir şey olmayacağını düşünüyorum.
    Şimdiki gibi yasaklı siteler haricinde şu kelime bu cümle geçen her yer yasaklanacak abartı olur.
    Felaket tellallığı olur.
    Ben hem filtreye geçerim hem de hepsine girerim diyene zaten ne diyeyim

Şuan dns ile giriyorsun rapid'e ya da diğer torrent sitelerine normalde çoğu torrent sitesi kapalı.. 22 Ağustostan sonra dnsler de işe yaramayacak fark burada... Yapamazlar falan demeyin adamlar yüzsüzce şerefsizce kendilerine göre yönetiyorlar ülkeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: GobliN

Şuan dns ile giriyorsun rapid'e ya da diğer torrent sitelerine normalde çoğu torrent sitesi kapalı.. 22 Ağustostan sonra dnsler de işe yaramayacak fark burada... Yapamazlar falan demeyin adamlar yüzsüzce şerefsizce kendilerine göre yönetiyorlar ülkeyi.

Evet anlıyorum durumu
    yalnız yapılabileceğini aşılamayan bir filtre konulabileceğini zannetmiyorum.
    Bu şu gibi geliyor
    hani korsan film müzik indiren herkese ulaşılacak ve para hapis cezası olacak muhabbeti vardı. Neticede hiç bir şey olmadı.
    Bu da onun gibi olur.
    Sen bir yere ulaşamazsan internetin ne mantığı var.

Tabii bu kadar yazılan varken sen nasıl böyle düşünebiliyorsun diyebilirsiniz.
    Bu düşünce benim
    Ve 22 ağustosa kadar aynı düşüncedeyim.
    22 ağustosta da dua edelimde ben yanılmamış olayım

• Rapid share su anda mahkeme kararı ile kapalı . Böyle bir şey sadece ülkemizde mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi italy-network -- 2 Haziran 2011; 15:15:03 >
  • diyecek bir şey yok
  • Çok da takardım mahkeme kararını... Çağdışı uygulamalara, çağdışı, geri kalmış, kıt görüşlü yasalara saygı duymamaya karar verdim. Suçsa suç, üyeyim rapid'e çatır çatır indiriyorum. Becerebiliyorlarsa kessinler...
  • yalnız böyle giderse, siteler kapanmaya devam edecek... vergiler de düşmeyecek..
    bütün tarifeleri BTK belirliyor. Vergileri devlet ... ohhh. alan memnun satan memnun...

BTK 10 tl.ye internet sattırır mı?? 10 TL demek, 3 TL vergi demek, ama 50 TL demek, 15~20 TL vergi demek (kampanyalarda , ilk X ay 10 tl olayı yasal bişey, sonra gene yükseliyor.. )

devletin çıkarı olduğundan dolayı, vergiler fahiş....

ya düşünsenize, DEVLET, SENİN FATURANDA %33'E KONUYOR, SONRA DİĞER YANDAN TTNET ve TÜRK TELEKOM'DAN da VERGİ ALIYORLAR GELİR VERGİSİ VS...

yani şöyle bir kaba hesapla, Devlet senin faturanın %50sine el koyuyor bu kadar basit...
  • quote:

Bende şuan açık kardeş Bilmiyorum ama açık

Yakında gider ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 3 Haziran 2011; 0:20:49 >
  • evet son olarak rapidshare ve filserve üde kaybettik. 22 ağustostan sonra bu 2si ve farkında olmadığımız yüzbinlerce siteye giremicez + girdiğimiz sitelerin bazı kısımları 'sayfa görüntülenemiyor' diyecek.
  • beyler opendns ile fileserv den dosya çekiyordum şimdi açılmıyor onu da kapamışlar başka bildiğiniz bir yol var mı acaba..?? paralı üyeyim çünkü..
  • Son haber : 22 Ağustos'a filtre sistemi yetişmiyecekmiş ertelenecekmiş....
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Son haber : 22 Ağustos'a filtre sistemi yetişmiyecekmiş ertelenecekmiş....

ne ifade ediyor ki 22 ağustos
    şimdiden yasaklar var zaten..
  • Ertelenmesi bir anlam ifade etmiyor. Çoğu site engellendi zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 3 Haziran 2011; 20:53:15 >
  • Şu anda İran da benzer ama daha ileri bir filtreleme sistemi üzerinde çalışıyor. Bir aralar "Türkiye İran olmayacak" diye sokaklarda bağırıyorlardı, hakkaten olmayacaz eğer onların filtresi daha gelişmiş olacaksa
    İran halkından korktuğu için bunu yapıyor, bizim hükümet de mi korkuyor ki ne? Halbuki ne yaparsa yapsın oylar belli. Hatta YSK 10 milyon yeni seçmen buldu bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_dn

yalnız yapılabileceğini aşılamayan bir filtre konulabileceğini zannetmiyorum.
    Bu şu gibi geliyor
    hani korsan film müzik indiren herkese ulaşılacak ve para hapis cezası olacak muhabbeti vardı. Neticede hiç bir şey olmadı.
    Bu da onun gibi olur.

Şu anda Fransa'da uzun süre film-müzik indirirsen uyarı alıyorsun, ileri durumlarda internetin kapanıyor.

quote:

Sen bir yere ulaşamazsan internetin ne mantığı var.

Aynen öyle, ama Kuzey Afrika'daki olaylar gösterdi ki internet "anarşikler için" bir toplanma mekanı olabiliyor. Devletler (ya da bizim gibi devletler diyim) buna karşı önlemler almaya çalışıyorlar. Yani "kendi okumuş-eğitimli halkından korkan devletler" artık filtre-sansürü meşrulaştırmaya çalışıyorlar.

quote:

Tabii bu kadar yazılan varken sen nasıl böyle düşünebiliyorsun diyebilirsiniz.
    Bu düşünce benim
    Ve 22 ağustosa kadar aynı düşüncedeyim.
    22 ağustosta da dua edelimde ben yanılmamış olayım

22 Ağustos'a kadar beklemeye gerek yok, BTK'nın düzenlemelerini okumak yeterli anlamak için. Kısaca:

- BTK ne derse o olur.
    - BTK'nın her dediği kanundur (yani filtreye karşı ne yaparsan kanun dışı sayılır).

• Bu arada hala blogspot'a hala normal yollardan girilemiyor. Bunun BTK ile ilgisi yok galiba ama sansürleyen kurumların da sayısı arttı. Nereye el atsanız "ama bu bizim suçumuz değil, kanun böyle diyor" lafı duyuyorsunuz. Sanki kanunu babam çıkarmış gibi.
    Hitler önce kanun çıkarırdı ki her tutuklama-yasak-idam kanuna uygun olsun diye
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.